در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 بهمن 1388 00:19

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 10 پست

Re: هنگ کردن در هنگام اجرای بازی ها

توسط eeeeeeehsan » يکشنبه 2 بهمن 1390 23:47

HS368 نوشته است:
eeeeeeehsan نوشته است:سلامی مجدد

آقا من از این برنامه هایی که معرفی کردی EVGA Precision فقط کارامد بود، ولی اصلا نمیشه فن رو دستکاری کرد، میشه بگی راه دیگه ای هست یا نه؟! خودت تستشون کردی؟

بله، برای overclock استفاده میکنم. nvidia system tools حتما تست کن با بقیه فرق داره.
بایوس لپ تاپ شما اجازه دسترسی نرم افزار ها به ولتاژ فن نمیده، واسه همین نمیتونید سرعت فن تغییر بدید، میتونید از داخل بایوس سرعت فن رو دستکاری کنید البته اگه بایوس شما این امکان داشته باشه. اگه نداره شاید با بروز کردن بایوس این امکان اضافه بشه. معمولا در قسمت system managment در بایوس میتونید سرعت فن تغییر بدید.
شما مطمئنید که لپ تاپ از گرمای بیش از حد هنگ میکنه؟ یعنی وقتی هنگ میکنه صدا هم هنگ میکنه؟ یا بلافاصله ریستارت میشه؟ مطمئنید که مشکل نرم افزاری نیست؟
بروزترین runtime directx نصب کرده اید؟

سلامی مجدد
بابت تاخیر معذرت میخوام، نمیدونم مشکل از اینترنته یا سرور سایت مشکل داشت که هربار میخواستم وارد سایت بشم access denied میداد.

directx ام آخرین ورژنه، 11.
runtime هم نصبه،
من نه، مطمئن نیستم به خاطر گرمای بیش از حد باشه چون لپتاپ رو سرد روشن میکنم بعد بلافاصله وارد بازی cod 8 میشم، بعد 3،4 دقیقه هنگ میکنه، قققییییژژژژژژژ صدا میکنه بعد 4ثانیه صدای قققییییژژژژژژژ تبدیل میشه به صدای بازی در حالت عادی ولی تصویر همونطور هنگه، با ctrl + alt + delete  میرم بیرون بعد تسک منیجر رو اجرا میکنم که با end process از بازی برم بیرون ولی اصلا بیرون نمیره، reset, shut down, log off هم اصلا نمیشه کرد، میره واسه shut down ولی روی کلمه shutting down گیر میکنه. منم مجبور میشم دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه.

در مورد بازی assassin هم بگم، هنگی درست مشابه همین هست ولی خیلی کمتر، یعنی بعد نیم ساعت، یک ساعت ممکنه هنگ بکنه ممکنه نکنه، ولی بقیه موارد مثل همینه.

هنوز یک سال هم نیست لپ تاپم رو خریدم، مطمئنم از همون اول همینطور بوده یعنی بلایی سرش نیاووردم.

تورو خدا اگه میتونین راهش رو پیدا کنین، بدجوری گیرم.
سایت خارجی چیزی هم باشه که مشاوره بگیرم ممنون میشم معرفی کنی، چون اگه بفرستم گارانتی مطمئنم گلی به سر ما نمیزنن.

ممنون.

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

دوشنبه 5 بهمن 1388 00:19

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 10 پست

توسط eeeeeeehsan » چهارشنبه 5 بهمن 1390 00:39

سلام عزیزان پیگیر مشکل من

اولا خیلی ممنون که وقت گذاشتین واسم،
بعدم اینکه من رفتم یه سر به سایت Nvidia و dell زدم دیدم اوضاع فقط واسه من اینطور خراب نیست، بلکه همه ی dell L502-x دارن این مشکل رو دارن که وقتی برای اجرای بازی از فناوری optimus استفاده نمیکنن و مستقیم از گرافیک 2G استفاده میکنن برقی که وارد این لپ تاپ میشه رو مادربورد تاثیر میذاره و نمیدونم چی چی کجا میشه که هنگی به این شکلی که گفتم به بار میاره. راه حلش هم اینه که لپ تاپ رو از برق جدا کرده و با باطری بازی رو اجرا کرد، یا اینکه بفرستن گارانتی خود شرکت dell که مادربورد رو عوض کنن واسه طرف که اصلا اینکار توصیه نشده.
جالب اینجاست که واسه برند های دیگه از قبیل ایسوس این مشکل حل نشده، بازم دل...

اشکان جان دیدی گفتم این لپ تاپ کارش درسته؟! ....
آره، قبول دارم dell تو کانفیگ قطعات یه کوچولو گند به بار میاره و بعضی وقتا ضعیف عمل میکنه ولی خب، چون الآن مشکلم حل شد دیگه گلایه ای ندارم و به خریدی که کردم افتخار میکنم.

بازم ممنون.

یا حق.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب eeeeeeehsan تشکر کرده اند:
ASHKAN95

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

سه شنبه 5 مهر 1390 10:14

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط hamedhosseini72 » پنج شنبه 14 فروردین 1393 22:21

سلام
من لپتاپ دل xps l502  دارم. با همین مشکل روبه رو ام.
شرکت زیگورات این مشکل رو برطرف میکنه.ولی خودم مطمئن نیستم.
اگر شما ساکن تهران هستین لطفا بهم خبر بدین.
اگر رفع میشه من هم لپتاپم رو بفرستم.
متشکر میشم خبرم کنید با همین پست.

قبلي