در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 بهمن 1388 00:19

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 10 پست

هنگ کردن در هنگام اجرای بازی ها

توسط eeeeeeehsan » دوشنبه 12 دی 1390 19:58

با سلام

وقتی میخوام بازی هامو اجرا کنم در حین بازی همون اولاش بازی گیر میکنه و مجبور به خاموش کردن لپ تاپم میشم.

مشخصات:

dell L502-x
Ram 6G
Graphic 2G 540GT
Cor i7 2.00 Ghz
win 7 ultimate 64 bit

بازی:

call of duty 8 / nfs run / assassin revelation

من چون دوست دارم بازی ها رو با رزولیشن تا ته و گرافیک عالی انجام بدم از این ترفند که گرافیک رو روی nVidia 2G سوئیچ میکنن و با حالت run with highe performance processsor بازی رو اجرا میکنن استفاده میکنم، اونوقت چیزی از بازی نگذشته گیر میکنه و مجبور به خاموش کردن میشم. ولی اگه با همون حالت عادی یعنی اینکه روی گرافیک intel باشه و خودش از 2G کمک بگیره اجرا کنم بازی گیر نمیکنه ولی رزولیشن رو نمیتونم روی عالی تنظیم کنم و از بازی لذت ببرم.

گرافیکم هم آپدیته، 285.62

ممنون میشم راهنماییم کنید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب eeeeeeehsan تشکر کرده اند:
anvary dfghj

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

Re: هنگ کردن در هنگام اجرای بازی ها

توسط eeeeeeehsan » يکشنبه 18 دی 1390 23:43

هیچکی نیست لااقل یه لنگ کفش پرت کنه بگه چخه !!!!

دمتون گرم که اینقدر پیگیرین!

anvary dfghj

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

توسط serat&mersad » دوشنبه 19 دی 1390 11:58

این جوابMahdi1944عزیزه به یکی ازبچه ها که میخواست تموم قدرت سیستمشوبه صورت موقت به بازیش اختصاص بده :razz:
من پيشنهاد ميكنم TuneUp Utilities رو استفاده كنيد و زماني كه ميخواهيد بازي كنيد اون رو در حالت Turbo قرار بديد، به اين شكل تمام سخت افزارها در حداكثر توان خود خواهند بود و تا حد امكان تمام سرويسهاي غير ضروري غير فعال ميشوند، همچنين تمام افكتهاي ظاهري ويندوز و .... (ظاهر ويندوز شبيه ويندوز 2000 خواهد شد)
تازه اگه لینک دانلودشوبخوای:
http://www.downloadha.com/tag/%D8%AF%D8 ... -utilities
راستش اینوهمsara0007برام گذاشت.(چقدردیگه من متشخصم که یه دونه ازاین جواباروبه خودم نسبت نمیدم :o )مااینیم دیگه :L:L
ماهمeditبلدیمadministratorعزیز :K:L
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
eeeeeeehsan, anvary dfghj

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » سه شنبه 20 دی 1390 22:23

serat&mersad نوشته است:این جوابMahdi1944عزیزه به یکی ازبچه ها که میخواست تموم قدرت سیستمشوبه صورت موقت به بازیش اختصاص بده :razz:
من پيشنهاد ميكنم TuneUp Utilities رو استفاده كنيد و زماني كه ميخواهيد بازي كنيد اون رو در حالت Turbo قرار بديد، به اين شكل تمام سخت افزارها در حداكثر توان خود خواهند بود و تا حد امكان تمام سرويسهاي غير ضروري غير فعال ميشوند، همچنين تمام افكتهاي ظاهري ويندوز و .... (ظاهر ويندوز شبيه ويندوز 2000 خواهد شد)
تازه اگه لینک دانلودشوبخوای:
http://www.downloadha.com/tag/%D8%AF%D8 ... -utilities
راستش اینوهمsara0007برام گذاشت.(چقدردیگه من متشخصم که یه دونه ازاین جواباروبه خودم نسبت نمیدم :o )مااینیم دیگه :L:L
ماهمeditبلدیمadministratorعزیز :K:L

دمت گرم داداش خیلی مردی، من تست میکنم خبرش رو میدم دوباره.

ممنون.

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » پنج شنبه 22 دی 1390 00:17

سلامی مجدد

آقا serat&mersad بابت معرفی برنامه ممنون، خیلی باهاش حال کردم.

ولی ی ی ی ی . . . .
این مشکل حل نشد، بازم گرافیک قفل میکنه!

هیچکی نمیدونه مشکل از چیه؟! . . . . رو یه لپ تاپ L502 دیگه تست کردم، اونم درست مثل مشکل من رو داشت، وقتی فقط از گرافیک 2G استفاده میشه قفل میکنه.

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » پنج شنبه 22 دی 1390 00:38

سلام احسان جان :-)

مارو یادت هست اون اولا که میخواستی تاره بخریش؟؟

احتمالا مشکل شما مربوط میشه به حرارت بالای دستگاه.

متاسفانه اخیرا یکی از مشکل های اساسی برخی لپتاپ های دل، کانفیگ بد قطعات هستش و اکثرا این مشکل ناشی از قرار گرفتن گرافیک زیر سایر قطعات هست که باعث بالارفتن بیش از حد گرما میشه. شما یکبار از Cool Pad موقع بازی استفاده کنید، خبر و نتیجه رو هم اعلام بفرمایید. :-)

پیروز باشید :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
HESAM-007, eeeeeeehsan

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » جمعه 23 دی 1390 00:09

ASHKAN95 نوشته است:سلام احسان جان :-)

مارو یادت هست اون اولا که میخواستی تاره بخریش؟؟

احتمالا مشکل شما مربوط میشه به حرارت بالای دستگاه.

متاسفانه اخیرا یکی از مشکل های اساسی برخی لپتاپ های دل، کانفیگ بد قطعات هستش و اکثرا این مشکل ناشی از قرار گرفتن گرافیک زیر سایر قطعات هست که باعث بالارفتن بیش از حد گرما میشه. شما یکبار از Cool Pad موقع بازی استفاده کنید، خبر و نتیجه رو هم اعلام بفرمایید. :-)

پیروز باشید :razz:

سلام بر کاپیتان اشکان خودم، خوبی داداش؟!
بله مگه میشه یادم بره، این لپ تاپ به این خوبی رو مدیون توام رفیق، ایشالا.. هر جا هستی سالم و شاد باشی.

ولی متاسفانه بله، این مشکل رو پیدا کردم اخیرا، چون روز به روز گرافیک های بازی ها و برنامه ها میره بالا توقعات و نیازها هم در کنارش میره بالا، منم چون از بچگی خوره ی بازی بودم ول کن نیستم.

از این پدهای خنک کننده استفاده میکنم ولی تاثیری نداره، بازم اول داغ و بعدش قفل میکنه.

باید یه راهی باشه، یعنی هیچ راه چاره ای نیست؟!

Major I

Major I

no avatar
229

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

توسط HS368 » جمعه 23 دی 1390 03:03

دوست عزیز

من پیشنهاد میکنم با استفاده از برنامه هایی همچون NVIDIA System Tools یا GPU Caps Viewer یا MSI Afterburner یا EVGA Precision یا Argus Monitor v2 دما و درصد بار موجود روی gpu کارت گرافیکتونو تست کنید، اگر دما از 85 تا 90 درجه بالاتر بره ممکنه کارت گرافیکتون صدمه ببینه، اگر مشکل گرمای بیش از حد دارید با استفاده از یکی از نرم افزارهای بالا میتونید سرعت فن رو افزایش بدید تا عمل خنک کاری راحت انجام بشه. ممکنه مشکل از cpu باشه اگه مشکل از داغی بیش از حد cpu بود شما میتونید با سرعت فن cpu رو افزایش بدید.
nvidia physX هم میتونه عامل هنگ کردن باشه، میتونید عمل پردازش اونو به cpu یا gpu و یا به پردازنده گرافیکی اینتل واگذار کنید تا از بار بیش از حد از روی هر کدوم کاسته بشه. اگر رزولیشن بالا استفاده می کنید antialiasing کمتر کنید مثلا روی 4x یا 2x بگذارید. میتونید از طریق NVIDIA Control Panel تنظیمات Global کارت گرافیک عوض کنید. از برنامه های بالا میتونید برای overclock هم استفاده کنید.
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, eeeeeeehsan

Major II

Major II

نماد کاربر
442

تشکر کرده: 275 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 11:38

آرشيو سپاس: 2331 مرتبه در 354 پست

توسط anga2009 » جمعه 23 دی 1390 16:34

سلام
من بازی Battlefield 3خریدم نصب کردم سه مرحله رفتم
ولی از مرحله سه بعد وسط بازی هنگ می کنه
چیکار کنم.
وب سایت روستای گندشمین
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
خدایا من را ببخش...

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » جمعه 23 دی 1390 17:08

HS368 نوشته است:دوست عزیز

من پیشنهاد میکنم با استفاده از برنامه هایی همچون NVIDIA System Tools یا GPU Caps Viewer یا MSI Afterburner یا EVGA Precision یا Argus Monitor v2 دما و درصد بار موجود روی gpu کارت گرافیکتونو تست کنید، اگر دما از 85 تا 90 درجه بالاتر بره ممکنه کارت گرافیکتون صدمه ببینه، اگر مشکل گرمای بیش از حد دارید با استفاده از یکی از نرم افزارهای بالا میتونید سرعت فن رو افزایش بدید تا عمل خنک کاری راحت انجام بشه. ممکنه مشکل از cpu باشه اگه مشکل از داغی بیش از حد cpu بود شما میتونید با سرعت فن cpu رو افزایش بدید.
nvidia physX هم میتونه عامل هنگ کردن باشه، میتونید عمل پردازش اونو به cpu یا gpu و یا به پردازنده گرافیکی اینتل واگذار کنید تا از بار بیش از حد از روی هر کدوم کاسته بشه. اگر رزولیشن بالا استفاده می کنید antialiasing کمتر کنید مثلا روی 4x یا 2x بگذارید. میتونید از طریق NVIDIA Control Panel تنظیمات Global کارت گرافیک عوض کنید. از برنامه های بالا میتونید برای overclock هم استفاده کنید.

خیلی ممنون از راهنمایی و اطلاعات خوبت،

در مورد nvidia physX قبلا دست کاریش کردم، روی هر سه حالت cpu ، gpu و Auto-select گذاشتم ولی توفیقی نکرد، antialiasing رو هم off کردم ولی بازم تاثیری نداشت.

از برنامه هایی که معرفی کردی NVIDIA System Tools رو تست میکنم خبرش رو میدم.

بازم ممنون.

ASHKAN95

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
33

تاريخ عضويت

توسط eeeeeeehsan » جمعه 23 دی 1390 18:24

سلامی مجدد

آقا من از این برنامه هایی که معرفی کردی EVGA Precision فقط کارامد بود، ولی اصلا نمیشه فن رو دستکاری کرد، میشه بگی راه دیگه ای هست یا نه؟! خودت تستشون کردی؟

Major I

Major I

no avatar
229

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

توسط HS368 » جمعه 23 دی 1390 22:15

eeeeeeehsan نوشته است:سلامی مجدد

آقا من از این برنامه هایی که معرفی کردی EVGA Precision فقط کارامد بود، ولی اصلا نمیشه فن رو دستکاری کرد، میشه بگی راه دیگه ای هست یا نه؟! خودت تستشون کردی؟

بله، برای overclock استفاده میکنم. nvidia system tools حتما تست کن با بقیه فرق داره.
بایوس لپ تاپ شما اجازه دسترسی نرم افزار ها به ولتاژ فن نمیده، واسه همین نمیتونید سرعت فن تغییر بدید، میتونید از داخل بایوس سرعت فن رو دستکاری کنید البته اگه بایوس شما این امکان داشته باشه. اگه نداره شاید با بروز کردن بایوس این امکان اضافه بشه. معمولا در قسمت system managment در بایوس میتونید سرعت فن تغییر بدید.
شما مطمئنید که لپ تاپ از گرمای بیش از حد هنگ میکنه؟ یعنی وقتی هنگ میکنه صدا هم هنگ میکنه؟ یا بلافاصله ریستارت میشه؟ مطمئنید که مشکل نرم افزاری نیست؟
بروزترین runtime directx نصب کرده اید؟
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, eeeeeeehsan, anvary dfghj

بعدي