در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
54

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 دی 1386 19:15

آرشيو سپاس: 184 مرتبه در 40 پست

Re: برنامه تولید هواپیماهای عمود پرواز در ایران

توسط ya_ali » سه شنبه 4 بهمن 1390 11:50

leyas عزیز از حرفهای بعضی ناراحت نشوید زیرا هر چیزی را که نمیدانند ،چنین می انگارند که اصلا وجود ندارد و هر چیزی را که جدیدا یاد گرفته باشند، تصور میکنند فقط خودشان بلد هستند حتی اگر کسی 20 سال قبل از آنان بلد بوده باشد میخواهند به او یاد بدهند.این همان فرهنگ خود خواهانه غربیها است که تا در کشوری حیوانی را می شناختند سریع مقاله میدادند که فلان حیوان کشف شد و مردم آن کشور که هزاران سال آن جانور میشناختند بوق بودند.
اینجا ایران است-بیشه شیران و مهد دلیران است-صاحبش امام زمان است-حاکمش(امام خامنه ای)نائب امام و پاکترین و دانشمندترین رهبر جهان است-قدرت بسیجیان و ارتشیان و سپاهیانش کابوس اهریمنان است.ایرانی ،مهربان و غیور و صبور و دوست جهانیان است زیرا فرهنگ او ،تشیع است و عاشق اهل بیت خاتم پیامبران است- هدف او زمینه سازی برای ظهور امام زمان است -زندگی یک امتحان است-کسی قبول میشود که در خط امام شهیدان است-پیروی از ولایت وصیت ایشان است

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ya_ali تشکر کرده اند:
mohamadmahdi, KH.I.A.2500, mm1990, reza9710, leylas, Sami 1993

New Member

no avatar
9

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 آذر 1390 00:47

آرشيو سپاس: 39 مرتبه در 9 پست

توسط Hossein.Khalili » سه شنبه 4 بهمن 1390 12:05

مثل اینکه اینجا همه اهل شعار و توهم هستند !
دوستان عزیز اگر انقدر اطلاع دارید که با این طرز حرف زدن و چیزایی که می گید معلومه دستتون به یک برد هم نخرده، خواهش می کنم دفعه بعدی برید از نردیک مدار ها رو ببینید و بپرسید که این قطعات چی هستند و از کجا اومدند و حتی پارت نامبر یادداشت کنید و بعد سرچ کنید. هر چند که می دونم دست شما نمی دند این برد ها رو.
توهم پیشرفت و چیز هایی که وجود نداره و کسی هم تا حالا همچین ادعایی نکرده واقعا تاسف آوره و این که یه عده چه طرز و سطح فکر پایینی در مورد این مسایل دارند، هم خنده داره و هم گریه.

آقای leylas عزیز، شما که همش ادعایی برو یه مدار ببین و لیست قطعاتش بگیر و خودت برو ببین چه خبره.
طرز حرف زدن و مطالبی که می گید کاملا گویای سطح فرهنگ و سواد شما هست.

آقای ya_ali عزیز، ما اینجا نگفتیم چیزی بلدیم یا نیستیم. شما دارید ادعای خنده داری مطرح می کنید که از کسانی که کوچکترین پروژه ها رو انجام دادند تا بچه هایی که در نوسازی و بهسازی تجهیزات هواپیما ها کار می کنند می دونند که قطعات از کجا میاد.

واقعا متاسفم برای این طرز فکر.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Hossein.Khalili تشکر کرده اند:
gigi64, Motimann, Mohammad 1985, MOHAMMAD JAFAR, FARSHAD.ADL

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
54

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 دی 1386 19:15

آرشيو سپاس: 184 مرتبه در 40 پست

توسط ya_ali » سه شنبه 4 بهمن 1390 16:04

اگر ما تحریم هستیم ،بفرمائید قطعات high tech رادارهای آرایه فازی غدیر از کجا آمده است.من منکر این نیستم که قطعاتی که مشمول تحریم نیست و ساخت آنها توجیه اقتصادی یا امنیتی ندارند،وارد نمیشوند، ولی عزیز من بسیاری از تکنولوژی ها و قطعات  انحصاری هستند و صد البته مشمول تحریم، حالا اگر شما از خود امریکائیها جلوتر زده اید که چیزی را که میگویند نداده و نمیدهیم ، شما معتقدید که داده اند ،خوب دیگر حرفی باقی نمی ماند.
   من نمیدانم چه اصراری دارید که دیگری سواد و فرهنگ کافی ندارد برادر من، بنده دارای مدرک دکترا
بوده و 54 سال دارم و از اوایل دهه پنجاه هجری شمسی در مسایل نظامی بقول دوستان involve بوده ام و تکنولوژی آن روز و امروز را میشناسم .اصلا یکی از سرگرمیهای من مسایل نظامی است.
دوست عزیز این حقیر از نزدیک با بسیاری از سلاحهای ساخت خودمان آشنا هستم .یادم است که قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی این حقیر با صدای موتور هواپیماها آنها را شناسائی میکردم.
اینجا ایران است-بیشه شیران و مهد دلیران است-صاحبش امام زمان است-حاکمش(امام خامنه ای)نائب امام و پاکترین و دانشمندترین رهبر جهان است-قدرت بسیجیان و ارتشیان و سپاهیانش کابوس اهریمنان است.ایرانی ،مهربان و غیور و صبور و دوست جهانیان است زیرا فرهنگ او ،تشیع است و عاشق اهل بیت خاتم پیامبران است- هدف او زمینه سازی برای ظهور امام زمان است -زندگی یک امتحان است-کسی قبول میشود که در خط امام شهیدان است-پیروی از ولایت وصیت ایشان است

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ya_ali تشکر کرده اند:
Shahbaz, HORLIKAN, Sami 1993, mehdighorbani, Qaher1406, reza9710, leylas

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » سه شنبه 4 بهمن 1390 22:59

تا الان که ما همش شنیده بودیم ایران متاسفانه و البته مثل بسیاری از کشورها این تکنولوژی را ندارد
پس دو حالت داریم :
1-شما جسارتا (دوست ندارم چنین کلمه ای را برای کسی به کار ببرم) دروغ می گویید
2-کشورمان به طرز عجیبی به این تکنولوژی دست یافته و اکنون شما در حال افشای اطلاعات محرمانه کشور هستید و ...
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
gigi64, جهانبانی, FARSHAD.ADL, armanmodern, Mohammad 1985

Major II

Major II

نماد کاربر
240

تاريخ عضويت

سه شنبه 6 دی 1390 17:40

آرشيو سپاس: 1039 مرتبه در 195 پست

توسط leylas » سه شنبه 4 بهمن 1390 23:12

میشه بگید چه اطلاعاتی ؟
الان شما چی فهمیدی؟
و دقیقا راجع به چی دروغ میگیم؟
اگر بخواهیم اطلاعات محرمانه...اکثر قریب به اتفاق دوستان ...
مرد حسابی اینکه مثلا گفتم از رو playstaion3 درست کردیم خیلی محرمانه است؟
خدا نکنه جنگ بشی ولی یه نتیجش اینه که آقایونی که اعتقاد دارن ما یه آی سی و ترانزیستور نمیتونیم بسازیم(دقیقا با همین طرز تفکر مارو عقب زدن،به ما گفتن نمیتونید،احمق ها نفهمیدند که پیامبر اعظم به ما فرمودند میتونید،احمق ها نفهمیدند تمدن ایران از خود ایران و تمدن غرب از قرض گرفتن تمدن شرق نشات گرفته(جمله خودم)نفهمیدند که هرچه دارند از ما دارند،نفهمیدند که وقتی وحشیانه و عریان در جنگلهای اروپا مشغول مجیک بودن و خون سگ رو به عنوان دارو میخوردن دانشمندان ما در حال تدوین علوم بودندو...)بله میگفتم همین آقایون زرنگ درسخون در حال فرار میفهمند که چی شد
(جناب Mohammad jafar با شما نیستم ها ناراحت نشی یه وقت)
ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم         برگرد تا سربند یا زهرا نبستیم

آماده ی نبرد                                      و پ س

mehrdadprd از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب leylas تشکر کرده اند:
mehdighorbani, reza9710, Sami 1993, ya_ali

Major II

Major II

نماد کاربر
443

تشکر کرده: 282 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 11:38

آرشيو سپاس: 2331 مرتبه در 354 پست

توسط anga2009 » سه شنبه 4 بهمن 1390 23:15

MOHAMMAD JAFAR نوشته است:تا الان که ما همش شنیده بودیم ایران متاسفانه و البته مثل بسیاری از کشورها این تکنولوژی را ندارد
پس دو حالت داریم :
1-شما جسارتا (دوست ندارم چنین کلمه ای را برای کسی به کار ببرم) دروغ می گویید
2-کشورمان به طرز عجیبی به این تکنولوژی دست یافته و اکنون شما در حال افشای اطلاعات محرمانه کشور هستید و ...

لطفا به دیگران توهین نکنید هر کی نظر خودش داره...
وب سایت روستای گندشمین
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
خدایا من را ببخش...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anga2009 تشکر کرده اند:
reza9710, Sami 1993, mehdighorbani

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 آذر 1390 00:47

آرشيو سپاس: 39 مرتبه در 9 پست

توسط Hossein.Khalili » سه شنبه 4 بهمن 1390 23:50

اگه ایران انقدر توانایی داره چرا ما همش داریم سی پی یو های اینتل و ای ام دی می خریم ؟!!!!
نکنه کامپیوتر هایی که استفاده می کنند همش تولید داخل هست ؟!
دوست عزیز پردازشگر های رادار و بقیه تجهیزات مخابراتی معروف به DSP ها همین ها هستند فقط قدرت محاسباتشون خاص هست و بیشتر FP
به بقیه قطعات کاری ندارم که خاص چند تا شرکت هستند.
نه تنها ما توانایی تولیدش نداریم، خیلی از کشور ها هم ندارند.
Fab هم یه کارخانه یا آزمایشگاه کوچیک نیست که مخفیش کنی. و این اتفاق انقدر مهم هست حتما با افتخار اعلام می کردند، در حالی که فقط تا حالا گفته شده یک نوع دیود ساده نوسان ساز در کشور به طور آزمایشی تولید شده.

این یه لیست از شرکت هایی که توانایی ساخت آی سی دارند:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

به جای شعار ما می توانیم، بهتره یه کمی تحقیق کنی ببینی که همون تجهیزاتی که می گی قطعاتش از کجا تامین می شه. یه سر هم به خیابون جمهوری تقاطع حافظ بزن بازار فروش قطعات الکترونیک ببین چیزی تولید داخل پیدا می کنی ؟! و البته چندین شرکت واردات قطعات هم هستند که برخی از اونها تو رزومشون تامین قطعات نظامی/مخابراتی هست.

من دیگه بحث نمی کنم با کسی که حتی تو عمرش یک مدار و آی سی از نزدیک ندیده ! چون حتی از یک مهندس ساده گرفته تا خود کسانی که این رادار ها و جمر ها رو می سازند می دونند که اصلا توجیه اقصادی نداره تولید قطعات در ایران.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Hossein.Khalili تشکر کرده اند:
جهانبانی, FARSHAD.ADL

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

توسط HORLIKAN » سه شنبه 4 بهمن 1390 23:55

ya_ali نوشته است:اگر ما تحریم هستیم ،بفرمائید قطعات high tech رادارهای آرایه فازی غدیر از کجا آمده است.من منکر این نیستم که قطعاتی که مشمول تحریم نیست و ساخت آنها توجیه اقتصادی یا امنیتی ندارند،وارد نمیشوند، ولی عزیز من بسیاری از تکنولوژی ها و قطعات  انحصاری هستند و صد البته مشمول تحریم، حالا اگر شما از خود امریکائیها جلوتر زده اید که چیزی را که میگویند نداده و نمیدهیم ، شما معتقدید که داده اند ،خوب دیگر حرفی باقی نمی ماند.
   من نمیدانم چه اصراری دارید که دیگری سواد و فرهنگ کافی ندارد برادر من، بنده دارای مدرک دکترا
بوده و 54 سال دارم و از اوایل دهه پنجاه هجری شمسی در مسایل نظامی بقول دوستان involve بوده ام و تکنولوژی آن روز و امروز را میشناسم .اصلا یکی از سرگرمیهای من مسایل نظامی است.

دوست عزیز این حقیر از نزدیک با بسیاری از سلاحهای ساخت خودمان آشنا هستم .یادم است که قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی این حقیر با صدای موتور هواپیماها آنها را شناسائی میکردم.

يا امام غريب بزار من در برم .

داداش خوش اومدي به اين فروم پر بارو وزين

من HORLIKAN هستم مسئول روابط خارجي اين سايت هر سوالي كاري داشتي به من بگو من اينجا
حق وتو دارم

ورود 4 ساله شما رو هم تربيك عرض مينماييم

از حضار محترم هم عذر ميخام پارازيت فرستادم
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

khashayar1 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, FARSHAD.ADL, reza9710

Major II

Major II

نماد کاربر
240

تاريخ عضويت

توسط leylas » چهارشنبه 5 بهمن 1390 00:36

جناب HORLIKAN منظورتون از :

من HORLIKAN هستم مسئول روابط خارجي اين سايت هر سوالي كاري داشتي به من بگو من اينجا
حق وتو دارم  ::do

چیه؟ :-O  :-O  :-O

Major I

Major I

نماد کاربر
462

تشکر کرده: 236 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

توسط hermes_PERSIAN » چهارشنبه 5 بهمن 1390 00:44

ببخشید من زیاد از مباحث رادار و نظامی سر در نمی آورم ولی چند تا سئوال دارم:
معمولا هواپیماهای عمود پرواز برای برخاستن از روی ناو هواپیمابر یا باندهای کوتاه ساخته می شوند، البته اگر به تکنولوژی تغییر بردار رانش دست پیدا کرده باشیم بد نیست ولی به نظر شما حتی در صورت ساخت ما قرار است آنرا از روی کدام ناو پرواز دهیم؟
به نظر شما بهتر نیست به جای طرحهای متعدد بر روی تسلیحاتی که شاید کاربری زیادی هم برای ما نداشته باشند توان خود را برروی ساخت هواپیمایی قابل رقابت با هواپیماهایی در رده F16 هواپیمای پیشرفته تر هم نه متمرکز کنیم؟
ساخت هواپیما و سایر تجهیزات در این رده نیاز به واحدهای طراحی و حتی پیشینه و سابقه طراحی داریم. کشور چین این سابقه را با تولید هواپیما تحت امتیاز بدست آورد البته هنوز هم سراغ هواپیمای عمود پرواز نرفته.
البته من هم مانند همه دوستان علاقه دارم بیشترین پیشرفتها را در این زمینه بدست آوریم ولی با این سرعت بعید است.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hermes_PERSIAN تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, super flanker, reza9710, جهانبانی

Major II

Major II

نماد کاربر
240

تاريخ عضويت

توسط leylas » چهارشنبه 5 بهمن 1390 00:58

دوست عزیز جناب hermes
خدمت شما عرض کنم که بحث با خبر  سردار نصیر زاده در مورد مطالعه در باره ی ساخت عمود پرواز شروع شد ولی بعد در مسیر دیگری ادامه پیدا کرد در مورد ساخت هواپیما بنده یه پست زدم که خالی از هرگونه تایید و یا تکذیب بود.
بعد بعضی از دوستان اومدن و ادعاهای عجیبی مطرح کردن و متاسفانه بحث دیگه مختص به تولید عمود پرواز نیست.
و در مورد نظر شما بنده 84% موافقم.
یا علی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب leylas تشکر کرده اند:
Sami 1993

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » چهارشنبه 5 بهمن 1390 17:29

hermes_PERSIAN نوشته است:ببخشید من زیاد از مباحث رادار و نظامی سر در نمی آورم ولی چند تا سئوال دارم:
معمولا هواپیماهای عمود پرواز برای برخاستن از روی ناو هواپیمابر یا باندهای کوتاه ساخته می شوند، البته اگر به تکنولوژی تغییر بردار رانش دست پیدا کرده باشیم بد نیست ولی به نظر شما حتی در صورت ساخت ما قرار است آنرا از روی کدام ناو پرواز دهیم؟
به نظر شما بهتر نیست به جای طرحهای متعدد بر روی تسلیحاتی که شاید کاربری زیادی هم برای ما نداشته باشند توان خود را برروی ساخت هواپیمایی قابل رقابت با هواپیماهایی در رده F16 هواپیمای پیشرفته تر هم نه متمرکز کنیم؟
ساخت هواپیما و سایر تجهیزات در این رده نیاز به واحدهای طراحی و حتی پیشینه و سابقه طراحی داریم. کشور چین این سابقه را با تولید هواپیما تحت امتیاز بدست آورد البته هنوز هم سراغ هواپیمای عمود پرواز نرفته.
البته من هم مانند همه دوستان علاقه دارم بیشترین پیشرفتها را در این زمینه بدست آوریم ولی با این سرعت بعید است.

البته واضح است که ما برای ساخت هواپیمای عمود پرواز نیاز به خیلی تکنولوژی ها داریم که آنها را نداریم...

ولی فناوری هواپیمای عمود پرواز فقط برای کاربرد ناو که نیست و اتفاقا برای ناو هواپیمابر هم ساخته نشد
برای فرود و برخواستن از همه نوع باند و هر شرایطی است که یک امتیاز قابل توجه برای هواپیما می باشد
هیچ وقت عکس این مقاله از مجله اسلحه(که احتمالا در آن زمان ترجمه مقاله ای در مجلات خارجی بوده) رو فراموش نمی کنم:
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
Motimann, hermes_PERSIAN, جهانبانی, FARSHAD.ADL, shola, M.Lawyer, gigi64

قبليبعدي