در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آبان 1390 15:09

محل سکونت

tehran

آرشيو سپاس: 790 مرتبه در 146 پست

‍‍‍ژنرال لبنانی:ایران دریك چشم به هم زدن تنگه هرمز را میبندد

توسط samen70 » پنج شنبه 15 دی 1390 19:01

یك ژنرال ارتش لبنان و كارشناس مسایل نظامی گفت: قدرت نظامی ایران در حدی است كه می تواند تنگه هرمز را در كمتر از یك چشم به هم زدن مسدود كند.

به گزارش بخش دفاع و امنیت میلیتاری پارسی ، سرلشكر 'محمد عباس' در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بیروت گفت: بستن تنگه هرمز كار دشواری برای ایران نیست و جمهوری اسلامی در هر لحظه كه اراده كند در پاسخ به تحریم صادارات نفت این كشور از سوی غربی ها می تواند دست به این اقدام بزند.
عباس با دور از ذهن خواندن تحت تحریم قرار گرفتن صادارت نفت ایران، ادامه داد: ایرانی ها اعلام كرده اند كه از تنگه هرمز یا همگی كشورها نفت صادر می كنند و یا هیچ كس؛ چرا كه آنها نمی پذیرند كه تحت تحریم نفتی قرار گیرند و دیگر كشورهای عرب حوزه خلیج فارس كه هم پیمان آمریكا در منطقه هم هستند، با افزایش صادرات خود جای نفت ایران را در بازار جهانی پر كنند.
این كارشناس مسایل نظامی با اشاره به اینكه حدود یك سوم نفت جهان از طریق تنگه هرمز ترانزیت می شود، افزود: 72 درصد نفت وارداتی ژاپن و 54 درصد نفت وارداتی اروپا از تنگه هرمز عبور می كند، بنابراین در شرایط بد اقتصادی غرب مخصوصا اروپا، هرگونه گام در راستای تحریم صادرات نفت ایران محال به نظر می رسد.
وی با تاكید بر اینكه بسته شدن تنگه هرمز فروپاشی اقتصاد جهان را در پی خواهد داشت، ادامه داد: آمریكایی ها و همچنین دیگر قدرت های اقتصادی جهان، كاملا بر خطرات این اقدام واقف هستند، بنابر این هرگز شرایط به بسته شدن این تنگه نخواهد انجامید.
این ژنرال بازنشته لبنانی با اشاره به اینكه تهدید جنگ علیه ایران از سوی آمریكایی ها از دهه هشتاد میلادی تا كنون مطرح بوده، تصریح كرد: اشغال عراق توسط نیروهای آمریكایی به منظور حضور آنها در منطقه بوده و آنها می خواستند كه بدین وسیله حكومت های ایران و سوریه را تحت فشار قرار دهند.
وی مهم ترین اهداف حضور نظامی آمریكا در منطقه را حمایت از رژیم صهیونیستی، تسلط بر منابع نفتی و از میان بردن ثبات و امنیت در ایران و سوریه عنوان كرد.
عباس در پاسخ به سوالی در خصوص رزمایش های اخیر نیروی دریایی ایران تصریح كرد: علاوه بر اهداف آموزشی و تاكتیكی، این رزمایش یك سری پیام سیاسی برای آمریكایی ها داشت كه ایران به هیچ وجه مقابل تهدیدها و باج خواهی های آنها سر تعظیم فرود نخواهد آورد.
وی افزود: از سوی دیگر پیام این رزمایش ها به كشورهای منطقه، مخصوصا كشورهای عرب حوزه خلیج فارس، پیام صلح و دوستی است و اینكه ایران یك قدرت منطقه ای و توانا به منظور تامین امنیت كشورهای منطقه در مقابل تعدی نیروهای متجاوز فرامنطقه ای است.
http://www.militaryparsi.ir/news-servic ... -news.html

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samen70 تشکر کرده اند:
reza_glb, ASHKAN95, A3eman, رضاخان, Mr.Amirhessam, mohammad area51, كيارش, sorena_noshad, reza9710

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان