در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آبان 1390 15:09

محل سکونت

tehran

آرشيو سپاس: 790 مرتبه در 146 پست

نظر كارشناس ارشد راهبردی هند در مورد قدرت ارتش ایران.

توسط samen70 » پنج شنبه 15 دی 1390 19:03

یك كارشناس ارشد مسایل راهبردی هند تاكید كرد كه جمهوری اسلامی ایران، كشوری آزاد و مستقل است و با برگزاری رزمایش بزرگ دریایی توان و قدرت دفاعی خود را به نمایش گذاشت.

به گزارش بخش دفاع و امنیت میلیتاری پارسی ، 'ام. دی. نالاپات' عضو هیات علمی جغرافیای سیاسی دانشگاه 'مانیپال' هند روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت كه رزمایش ایران حامل پیامی بزرگ برای غرب و به ویژه آمریكا بود و غرب باید موقعیت ایران را درك كند و به این كشور احترام بگذارد.
این كارشناس برجسته راهبردی هند، جمهوری اسلامی ایران را یك قدرت مهم جهانی خواند و گفت: ایران كشوری آزاد و مستقل است و حق انجام رزمایش دریایی مثل هر كشور دیگر را دارد و بیگانگان در منطقه باید واقعیت ایران را درك و عاقلانه عمل كنند.
پروفسور نالاپات در ادامه گفت: ایران نه تنها به عنوان یك قدرت مهم منطقه ای بلكه یك قدرت جهانی است و با ادامه روند رشد و توسعه همه جانبه در عرصه علمی و اقتصادی و نیز داشتن ظرفیت های بالا می تواند به عنوان یك كشور ابرقدرت ظهور كند و در تحولات جهانی به بازیگری اصلی تبدیل شود.
این كارشناس برجسته امور بین المللی كه سیاست غرب را از نزدیك دنبال می كند ضمن توصیه به سازمان پیمان آتلانتیك شالی(ناتو) برای خودداری از هرگونه ماجراجویی در خاورمیانه اظهارداشت: یكی از اهداف كشورهای غربی و آمریكا ایجاد تنش در خاورمیانه، جلوگیری از توسعه هند و مهار چین است.
این استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه مانیپال هند تصریح كرد: هند و چین دو كشور پهناور آسیا با سرعت بیش از پیش توسعه می یابند كه می توانند از لحاظ اقتصادی و سیاسی با كشورهای غربی و آمریكا مقابله كنند.
وی ادامه داد: هند و چین به منظور تسریع در چرخه توسعه بیش از پیش نیازمند انرژی به ویژه نفت و گاز هستند و خاورمیانه بزرگترین منابع انرژی برای این دو كشور است، بنابراین آمریكا و متحدانش می خواهند با ایجاد تنش در منطقه و افزایش قیمت نفت و گاز برنامه های توسعه هند و چین را متاثر كنند.
نالاپات در ادامه اضافه كرد: هرگونه ماجراجویی نه تنها برای غرب آسیا و منطقه بلكه برای سراسر جهان زیان آور خواهد بود.
وی همچنین در بخش دیگری از مصاحبه خود با ایرنا گفت : آمریكا و متحدان غربی آن كشور علیه شیعیان از وهابی ها حمایت می كنند و به همین دلیل از یك طرف برای تحریم ایران به شدت تلاش می كنند و از سوی دیگر از كشورهای عرب همسو كه مراكز تجمع وهابیون هستند نیز حمایت می نماید.
این كارشناس راهبردی با اشاره به خرید هواپیمای جنگنده آمریكا از سوی عربستان سعودی در ادامه گفت: كشورهای عرب سالیانه صدها میلیارد دلار را برای خرید سلاح صرف می كنند، اما با وجود این از صلاحیت و توان دفاعی عقب مانده ای برخوردار هستند.
پروفسور نالاپات اظهار داشت: اگر اعراب نیمی از درآمدهای نفتی خود را كه برای خرید سلاح از آمریكا و غرب صرف می كنند برای توسعه علوم و فناوری هزینه نمایند، نتیجه بهتری خواهند گرفت و سرمایه خود را دور نخواهند ریخت .
http://www.militaryparsi.ir/news-servic ... -news.html

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samen70 تشکر کرده اند:
hani1459, reza_glb, Qaher1406, Mahdi1944, Present, FREE MAN, Cloor Master, victory67, arash128, رضاخان, Mr.Amirhessam, KH.I.A.2500, reza9710

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 12 مهمان