در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي و درمان به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 241 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

محل سکونت

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

دانشمندان سیگار سالم ابداع كردند

توسط A3eman » پنج شنبه 15 دی 1390 19:16

استفاده از عصاره های طبیعی این آنتی اكسیدان (لیكوپن) در فیلترهای سیگار، به شدت میزان رادیكال های آزاد سرطانزا را كه از ف_*ل_ن*__ر سیگار می گذرند، كاهش می دهد.
دانشمندان متوجه شده اند كه عصاره لیكوپن و هسته انگور میزان رادیكال های آزاد سرطانزا را كه در سیگار تولید می شود بشدت كاهش می دهد.

به گزارش ایرنا دكتر 'بوریس دزیلكوویسكی' و 'كولسكی آندراكو' از دانشگاه 'كورنل' در نیویورك گفتند: از دیدگاه بهداشتی بهترین كار نكشیدن سیگار است اما سیگاری كه كمتر سمی باشد می تواند سالانه به میلیون ها نفر كه سعی در ترك سیگار دارند كمك كند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، این روش می تواند به كاهش اثرات خطرناك دود تنباكو كمك كند زیرا رادیكال های آزاد خود گروه بزرگی از عوامل سرطانزا هستند.

لیكوپن رنگدانه قرمز روشن و فتوشیمیایی است كه در گوجه فرنگی و سایر میوه ها و سبزیجات قرمز و عصاره هسته انگور یافت می شود.

استفاده از عصاره های طبیعی این آنتی اكسیدان (لیكوپن) در فیلترهای سیگار، به شدت میزان رادیكال های آزاد سرطانزا را كه از ف_*ل_ن*__ر سیگار می گذرند، كاهش می دهد.

عملا این تحقیق می تواند به جایگزینی ف_*ل_ن*__ر سیگار با یك افزودنی غیرمضر رادیكال آزاد منجر شود كه این خود به تولید یك سیگار كمتر مضر كمك می كند.

این یافته در مجله Visualized Experiments منتشر شده است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
Present

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان