در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Furious Poster

Furious Poster

no avatar
310

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 آبان 1386 19:46

آرشيو سپاس: 640 مرتبه در 140 پست

Re: وحشت اسرائيل از بارندگي سنگين موشکي

توسط armanmodern » سه شنبه 20 دی 1390 15:41

indistinct نوشته است:دوست من.من با توجه به اطلاعاتی که از یک فرد نظامی مقام بالا گرفته ام این حرف را میزنم.
من میدونم در این کشور چه مقدار تانک،نفربر یا موشک بالستیک وجود دارد.
با این مدل حرف زدنتون آشکارا میگید من از تعداد موشک و بودجه اون خبر ندارم و هیچی نمیدونم.

بنده همینجا آشکارا به شما میگم که بنده و شما و هیچ کاربر دیگه از تعداد موشک ها و بودجه ی اون خبر نداره و نخواهد داشت. میخواهید با مدلی آشکارتر از این بگم که شما از تعداد موشک و بودجه اون خبر ندارید و هیچی نمی دونید؟ شاید بشه یک محدوده و range برای اون در نظر گرفت اما تعداد مورد ادعای شما بسیار اشتباه هست.
اگر قرار بود شما با دو ماه عضویت در یک سایت نظامی و از زبان آشنای رده بالای خود از زیر و بم امور نظامی مملکت با خبر باشید که باید فاتحه ی این نیروی نظامی رو خوند!
آشنای شما یا رده بالا نیست، که اگر بود هرگز جزییات و آمار تسلیحات را به شما نمی گفت، چون هر انسان بی سواد و کم سواد نظامی میداند که اصل اول در امور نظامی حفظ اطلاعات و حفظ اسرار سری و محرمانه است. یا اینکه آشنای شما، خواسته با اون اعداد شما رو دست به سر کنه و از سر خودش رفع کنه!
شما با مفهوم حفاظت اطلاعات آشنا هستید؟ در پادگان محل خدمت، بنده در قسمتی بودم که آمار ادوات تظامی را هر 3 ماه به ستاد کل ارسال میکردیم، اما حتی آمار ژ-3 ها و سرنیزه ها هم "خیلی محرمانه" بود. بنده به همراه سرهنگ مافوقم باید این آمار را جمع آوری و ارسال میکردیم، اونهم با رعایت چندین مرحله طبقه بندی و ارجاع به سندهای دیگر، طوری که در نهایت هم هیچکدام به تنهایی قادر نبودیم که به تمام آمار دسترسی داشته باشیم. اونوقت شما ادعا می کنید که اشنای رده بالای شما به شما گفته که چه مقدار تانک و موشک و نفربر در کشور داریم؟ من رو به خنده نندازید لطفا.
خواهش میکنم از این به بعد وقتی در مورد مطلبی اطلاع ندارید یا منبع اطلاعاتتون بسیار من در آوردی و آشنای شخصیتون هست، در تاپیک به ذکر عدد و رقم و تحلیل نپردازید که هم اینطور برداشت نشه که شما اسپمر هستید و فقط مایلید تعداد پست هاتون رو بالا ببرید، هم اینکه 4 نفر کاربر جدید با خوندن نظر شما گمراه نشوند.
از گفته های من ناراحت نشید، تمام دوستان مطلع دیگر هم گفته های من رو تایید خواهند کرد و ادعای شما رو تکذیب. لازم دیدم اینجا دوستانه بهتون تذکر بدم، چون در چند تاپیک دیگه هم دیده بودم که ادعاهای بی اساسی کرده بودید و تاپیک ها به قهقرا رفته بودند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب armanmodern تشکر کرده اند:
samen70, MohsenDiego, A3eman, Cloor Master, reza9710

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
212

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 آذر 1390 15:37

آرشيو سپاس: 456 مرتبه در 138 پست

توسط indistinct » سه شنبه 20 دی 1390 16:01

ببینید دوست عزیز.شما منظور من را متوجه نشدید.منظور من از اینکه میدانم در این کشور چند موشک نفر بر یا تانک وجود دارد این است که اطلاعاتی در این مورد دارم که خودم هم به خوبی میدانم که دقیق نیستند.من ادعا نمیکنم که همه چیز این کشور را میدانم ولی در سطح یک فرد معمولی به بالا اطلاعاتی دارم..هم شما میدونید هم من که نمیشه تعداد کامل و دقیق یک نیروی نظامیرو دونست ولی میشه اطلاعاتی به دست آورد و حدسی زد.من هم با توجه به اطلاعاتی که از آن فرد گرفته ام حدسی میزنم.شاید حدس من کاملا اشتباه است و حتی 20000 موشک هم در ایران وجود ندارد.
در ضمن میخوام چیکار تعداد پست هام رفت بالا؟میخوام چیکار درجه ام بره بالا.واقعا که درجه نمیگیرم.از این حرفتان ناراضی شدم.
گفته های شما را کاملا قبول دارم ولی هر کس برای خودش نظری دارد.درست است؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب indistinct تشکر کرده اند:
reza9710, shobeir

Major II

Major II

نماد کاربر
585

تشکر کرده: 323 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 مهر 1390 19:48

iran

آرشيو سپاس: 2240 مرتبه در 485 پست

توسط Cloor Master » سه شنبه 20 دی 1390 16:18

ببخشید می شود توضیح دهید انبار موشک چه جوریه اونم موشک هایی به بزرگی شهاب۳ و سجیل تازه شهاب سوخت مایعه کلی نگه داشتنش  سخته بعدش خوب بنده خدا راست می گد برا ۱۵۰۰۰۰ تا موشک نصف ایران را می خواد تازه پرسنلش چند نفرند  اینجوری که شما گفتید حتما صد هزار تا هم پرسنل می خواد برا این موشکا  داداش نمی شد هر کار کنی  بیشتر از۱۰۰۰۰تا نمی شد اگه ما با این تعداد بخواهیم جنگ را خلاص کنیم سر یک ماه دقیقا روزی۵۰۰۰ تا موشک  می شود اما ایران  بیشتر رو ۲۰ الی ۳۰ تا موشک مانور می دهد که حالا ما فرض می کنیم میانگین روزی چهل تا که اونم می شد ۱۲۰۰ تا اقا خیلی که ایران خودش را بکشد با انواع اقسام موشک از شهاب سجیل تا خلیج فارس و فاتح  ۳۰۰۰ تا داشته باشد نه دیگه ۵۰برابر په!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Cloor Master تشکر کرده اند:
samen70, armanmodern, جهانبانی

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
82

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 خرداد 1389 21:19

ترکیه

آرشيو سپاس: 180 مرتبه در 51 پست

توسط sylvester » شنبه 24 دی 1390 16:01

conarmis نوشته است:دوستان انشاالله سواد  اندک بنده را به بزرگی خوشان  خواهند بخشید ابعاد موشک و فاصله جانبی ایمنی از یکدیگر که قابل جابحایی  حمل نگهداری و .............  باشد را ضرب در 150000  بکنیم  چقدر میشود ؟؟؟؟؟؟؟؟  با توجه به هزینه متفاوت ساخت انبارهای مهمات و استاندارد نگهداری تعداد مهمات در یک انبار و یک زاغه و تعداد سکوهای پرتاب و یگانهای متحرک  و محل این سیلوها و پارکینگ خودوهای پرتاب کننده و ..................؟؟؟؟؟؟؟؟؟  قطعا من اشتباه میکنم لطفا راهنمایی بفرمایید طبق حساب من نصف کشور باید منطقه نظامی باشد

محاسبات شما غلط است عزیز من.
موشک که مانند فشنگ و ار پی نیست که امکان انفجار داشته باشد
موشک چه سوخت مایع و چه جامد یا ترکیبی بدون کلاهک در انباره ها ذخیره میشوند. کلاهکها بدون کاتالیزر عمل نمیکنند. کاتالیرز ها در مکانی متفاوت از کلاهک ها نگهداری میشوند.

سوخت مایع موشکها فقط در هنگام پرتاب موشک وارد آن میشود مانند قدر - شهاب - قیام. یعنی انبار 1000 تایی موشک سوخت مایع با انبار 1000 تایی آبگرمکن مخزنی فرقی نداره. فقط موشکهای سوخت جامد هست که سوخته موشک  همراه با موشک در انبار تگهداری میشود مانند سجیل.
شما اگر یک میلیارد لیتر الکل هم داشته باشی و در محیط خلا و بدون اکسیژن نگهداری کنی خطر شعله ور شدنش -0- است
امیدوارم متوجه شده باشی که وقتی وزیر ذفاع مملکت میگه 150.000 هزار موشک داریم یعنی واقعا وجود داره و برای سرگرمی من و شما نطق نفرموده اند.

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
310

تاريخ عضويت

توسط armanmodern » شنبه 24 دی 1390 16:49

sylvester نوشته است:وقتی وزیر ذفاع مملکت میگه 150.000 هزار موشک داریم یعنی واقعا وجود داره و برای سرگرمی من و شما نطق نفرموده اند.

با در نظر گرفتن هزینه ی تقریبی ساخت هر موشک بالستیک و تعدادی که شما و دوستان به نقل از وزیر دفاع میفرمایید، بودجه ای نجومی تنها برای بخش موشکی لازم است که چندین برابر بودجه ی دفاعی کل نیروهای مسلح در چند سال گذشته می باشد.
خداوند به انسان عقل داده تا بر اساس آنچه می بیند و می شنود و می داند، سبک و سنگین کرده، تعقل کند و نظر بدهد. قرار نیست با شنیدن هر عدد یا اظهار نظری از خود بیخود شویم و به به و چه چه کنیم. عددی که دوستان در مورد تعداد موشک های بالستیک کشور ذکر کردند، هر عقل سلیمی با در نظر گرفتن توانایی های اقتصادی و صنعتی کشور رد می کند.
البته میتوان از سیستم حزب الله استفاده کرد و راکت های کاتیوشا و غیر هدایت شونده را هم جزو موشک ها حساب کرد و عدد فوق را پذیرفت.

Cloor Master, ASHKAN95, VAHSHI, جهانبانی

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
82

تاريخ عضويت

ترکیه

توسط sylvester » يکشنبه 25 دی 1390 01:06

armanmodern نوشته است:
sylvester نوشته است:وقتی وزیر ذفاع مملکت میگه 150.000 هزار موشک داریم یعنی واقعا وجود داره و برای سرگرمی من و شما نطق نفرموده اند.

با در نظر گرفتن هزینه ی تقریبی ساخت هر موشک بالستیک و تعدادی که شما و دوستان به نقل از وزیر دفاع میفرمایید، بودجه ای نجومی تنها برای بخش موشکی لازم است که چندین برابر بودجه ی دفاعی کل نیروهای مسلح در چند سال گذشته می باشد.
خداوند به انسان عقل داده تا بر اساس آنچه می بیند و می شنود و می داند، سبک و سنگین کرده، تعقل کند و نظر بدهد. قرار نیست با شنیدن هر عدد یا اظهار نظری از خود بیخود شویم و به به و چه چه کنیم. عددی که دوستان در مورد تعداد موشک های بالستیک کشور ذکر کردند، هر عقل سلیمی با در نظر گرفتن توانایی های اقتصادی و صنعتی کشور رد می کند.
البته میتوان از سیستم حزب الله استفاده کرد و راکت های کاتیوشا و غیر هدایت شونده را هم جزو موشک ها حساب کرد و عدد فوق را پذیرفت.

خداوند به هر انسانی به اندازه لیاقتش عقل داده برادره من.
در زمان گالیله هم وقتی که گالیله نظریه زمین محوری کپرنیک را زیر سوال برد و گفت که این زمین و سیارات دیگر هستند که بدور خورشید میگردند عوام و ساده لوحان و خیلی از دانشمندان دیگر او را احمق خطاب کردند چون این مطلب در ذهن کوچک آنها نمی کنجید. ولی خیلی زود مشخص شد که احمق کیست و عقل سلیم در سره کیست.
موفق باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sylvester تشکر کرده اند:
1391

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
78

تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 00:57

آرشيو سپاس: 160 مرتبه در 52 پست

توسط VAHSHI » يکشنبه 25 دی 1390 02:23

الان با تحلیل شما پس 150000 موشک درسته ؟! این چه ربطی به اون داشت ؟!!!
ANANOKI

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب VAHSHI تشکر کرده اند:
armanmodern

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
310

تاريخ عضويت

توسط armanmodern » يکشنبه 25 دی 1390 09:32

sylvester نوشته است:در زمان گالیله هم وقتی که گالیله نظریه زمین محوری کپرنیک را زیر سوال برد و گفت که این زمین و سیارات دیگر هستند که بدور خورشید میگردند عوام و ساده لوحان و خیلی از دانشمندان دیگر او را احمق خطاب کردند چون این مطلب در ذهن کوچک آنها نمی کنجید. ولی خیلی زود مشخص شد که احمق کیست و عقل سلیم در سره کیست.

دقیقاً
گالیله دانسته ها و یافته هایش را کنار هم گذاشت، استدلال کرد و نتیجه گیری نمود. بر روی صحبت های وزیر دفاع آنزمان کلیسای مسیحی، نتیجه گیری نکرد.
دقیقا موافقم که زمان مشخص کرده و خواهد کرد که احمق کیست و بر روی باد هوا و صحبت بنگاه های تبلیغاتی معلوم الحال و معلوم المنبع که نقش شیپور جنگ را دارند، نمی توان حساب کرد.

Cloor Master, VAHSHI, A3eman, جهانبانی

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
82

تاريخ عضويت

ترکیه

توسط sylvester » يکشنبه 25 دی 1390 15:56

عجببببببببببببببببببببببببببببببببببب!!
نه دیگه نشد. شما اگر زرنگ بودی باید چیزه دیگری جواب می دادی پسر خوب :eek:
من از آنجایی که خوب میدانسم سطحی نگری افراد از جهل آنهاست خواستم شما را تست کنم و برای همین اون مطلب بالا را اشتباه ادا کردم و امیدوارم بودم که مچه من را بگیری ولیکن شما بدون اینکه تحقیق کنی که طرف چه گفت و چه خواست برداشتی یک مشت کلمه و فعل و فاعل سره هم کردی.

دوست عزیزه من. تاجه سره من
دست از این عقل کل بدون ها بردار و برای عقل و شعور دیگران ارزش بیشتری قائل باش. دلیل نمیشه اگر مطلب یا پدیده ای در حیطه عقل شما نمیگنجد آن را تکذیب کنی یا بگی نیست و امکان پذیر نیست.
========================================

توضیح اضافه اینکه من نوشته بودم کپرنیک تئوری زمین محوری را طرح کرد و گالیله به آن ایراد گرفت و خورشید محوری را ارایه کرد! در صورتی که خود کپرنیک بود که بنیاد فرضیه زمین محوری را (با استناد به نوشته های دانشمندان مسلمان مانند خواجه نصیر و خوارزمی) ریزه سوال برد و فرضیه خورشید محوری عالم را بنا نهاد. و یک حدود صده بعد گالیه فقط آن را اثبات کرد.

به عنوان یک دوست از شما می خواهم همیشه برای هر حرفی که میشنوید تحقیق کافی کنید. چه 150.000 موشک باشد چه گالیله, تا مانند این مباحثه آچمز نشوید. لطفا شخصی نگیرید. موفق باشید.

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
310

تاريخ عضويت

توسط armanmodern » يکشنبه 25 دی 1390 16:35

sylvester نوشته است:عجببببببببببببببببببببببببببببببببببب!!
نه دیگه نشد. شما اگر زرنگ بودی باید چیزه دیگری جواب می دادی پسر خوب :eek:
من از آنجایی که خوب میدانسم سطحی نگری افراد از جهل آنهاست خواستم شما را تست کنم و برای همین اون مطلب بالا را اشتباه ادا کردم و امیدوارم بودم که مچه من را بگیری ولیکن شما بدون اینکه تحقیق کنی که طرف چه گفت و چه خواست برداشتی یک مشت کلمه و فعل و فاعل سره هم کردی.

دوست عزیزه من. تاجه سره من
دست از این عقل کل بدون ها بردار و برای عقل و شعور دیگران ارزش بیشتری قائل باش. دلیل نمیشه اگر مطلب یا پدیده ای در حیطه عقل شما نمیگنجد آن را تکذیب کنی یا بگی نیست و امکان پذیر نیست.
========================================

توضیح اضافه اینکه من نوشته بودم کپرنیک تئوری زمین محوری را طرح کرد و گالیله به آن ایراد گرفت و خورشید محوری را ارایه کرد! در صورتی که خود کپرنیک بود که بنیاد فرضیه زمین محوری را (با استناد به نوشته های دانشمندان مسلمان مانند خواجه نصیر و خوارزمی) ریزه سوال برد و فرضیه خورشید محوری عالم را بنا نهاد. و یک حدود صده بعد گالیه فقط آن را اثبات کرد.

به عنوان یک دوست از شما می خواهم همیشه برای هر حرفی که میشنوید تحقیق کافی کنید. چه 150.000 موشک باشد چه گالیله, تا مانند این مباحثه آچمز نشوید. لطفا شخصی نگیرید. موفق باشید.

دوست عزیز زرنگِ من
خوبی شما؟ مطمئنی کامنت من رو خوندی؟ نه خدایی اش خوبی؟
قبل از اینکه اینطور به شطرنجی که بازی نشده ببالی، یکم دقت میکردی و پاسخ من رو با دقت میخوندی!
من در کجای مطلبی که نوشتم به بحث فیزیکی صحبت شما و تئوری مورد اشاره ی شما پرداختم، که حال شما اینگونه از بحثی که نشده برای خود جشن گرفتی؟ یکبار دیگه و بدون عجله کامنت بنده رو بخون، من تنها به کلیت کاری که گالیله انجام داد اشاره کردم نه به مصداق اون در علم فیزیک. به اینکه علیرغم باور موجود و رایج در جامعه، به استدلال و استباط خودش ایمان داشت. در کجای صحبت های من اسمی از کپرنیک و فرضیه ی فلان محوری برده شد که در خیال ِ خودت اشتباه من رو پیدا کردی و مچگیری کردی و اینگونه برای خود جشن گرفتی و آچمز کردی و بدلکار شدی؟
خیلی دوس داشتید که بحث فیزیکی بشه و نتیجه ی دلخواه خودت رو بگیری؟ نه؟
چیزی که برای من ثابت شد این بود که شما علاوه بر اینکه هیچ تصوری از موشک بالستیک و نحوه تولید و هزینه اش نداری، بلکه اعداد و ارقام مربوط به  اقتصاد کشور و بودجه ی نظامی ایران در حیطه ی عقلِ شما نمی گنجد.
حالا اگه مایلی با نظریه کپرنیک و فلان محوری، میتونی تعداد موشک های بالستیک ایران رو هم 150،000 در نظر بگیری!
اتفاقا با صحبت های بی اساس و خیالیِ شما، بنده دقیقا حس می کنم  از اینکه در بحثِ این تاپیک نتیجه ای نگرفتید، به بیراهه زدید و برای خود استدلال کردید و رد کردید و نتیجه گرفتید و عقلِ کل شدید.
من نمیدانم این چه رفتار غلطی است که جدیداً باب شده، که عده ای با تئوری های "من در آوردی" هر حرف بیربط و بی اساسی را میزنند و بعد هم ادعای صحبتِ دوستانه و منطق می کنند.

A3eman, VAHSHI, Cloor Master

قبلي