در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد

یک سوال

مديران انجمن: رونین, شوراي نظارت

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 مهر 1389 18:55

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

یک سوال

توسط hamid96 » جمعه 23 دی 1390 21:00

سلام من دانشجوی مکانیک هستم اما تصمیم گرفتم در کنکور ارشد معماری شرکت کنم. به نظر شما میتوانم موفق شوم؟ به نظر شما این تصمیم درستی است؟

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

شنبه 29 خرداد 1389 16:45

آرشيو سپاس: 13151 مرتبه در 1830 پست

Re: یک سوال

توسط رونین » پنج شنبه 29 دی 1390 13:09

دوست گرامی و ارجمن کاربر محترمhamid96 :razz:  :razz:

ضمن عرض سلام و ادب خدمت شما کاربر تازه وارد :razz:

دوست من به نظر من از این شاخه به اون شاخه پریدن زیاد مناسب نیست نمیگم احتمال موفقت وجود ندارد اما چرا رشته خود را ادامه نمیدهید و در این رشته به درجات علمی بالا نائل نمیشوید نمیدونم منظور من واضح هست یا نه

موفق باشید
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
          زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
                          اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
                                                   مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رونین تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Solver, HESAM-007, MASTER, shapooor, CAPTAIN PILOT, CentralWeb, Mahdi Mahdavi

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

توسط CentralWeb » پنج شنبه 29 دی 1390 13:39

hamid96,  جان
ضمن خوش امد به مرکز انجمن های تخصصی

در تکمیل صحبت های جناب رونین عزیز
بنده بعنوان دانشجوی رشته مهندسی معماری به شما و خیلی از دوستان دیگه ای که قصد اومدن به رشته معماری چه از طریق کنکور و چه از طریق تغییر رشته پیشنهاد می کنم اگر طراحی و نقاشیتون خوب هست و همچنین حوصله ی کارهای هنری و فشار مضاعف رو دارد بیایید به معماری
به چند دلیل
اول اینکه رشته معماری مانند رشته عمران نیست و محاسبات و ریاضیا و فیزیک بسیار کم در ان وجود دارد
دوم اینکه نود درصد کارتون با طراحی و نقاشی هست و حوصله می خواد
سوم اینکه در طول ترم بدلیل فشار مضاعف سر طراحی و راندو و تحقیق و پروژه های میان ترمی مانند ماکت سازی اصلا وقت خوندن جزوه و کتاب دروس رو ندارد و یک جزوه ۲۰۰ تا ۵۰۰ صفحه ای رو فقط شب امتحان وقت دارید بخونید...

از اساتید که جویای احوالات و فشار کاری در ارشد بودیم هم گفتن فشار ها نسبت به کارشناسی مضاعف میشه و حتی ممکنه چندین شب پشت سر هم وقت نکنید بخوابید...

در معماری تنها علاقه و میزان تخصصتون در کارهای طراحی هست که میتونه شما رو سرپا نگه داره...

مطالبی که گفتم اغراق نیست و میتونید خود شما هم تحقیق کنید تا متوجه بشید...

باتشکر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CentralWeb تشکر کرده اند:
رونین, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, Solver, MASTER

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
171

تاريخ عضويت

سه شنبه 8 شهریور 1390 16:37

آرشيو سپاس: 442 مرتبه در 152 پست

توسط aliamous » پنج شنبه 29 دی 1390 13:59

CentralWeb نوشته است:hamid96,  جان
ضمن خوش امد به مرکز انجمن های تخصصی

در تکمیل صحبت های جناب رونین عزیز
بنده بعنوان دانشجوی رشته مهندسی معماری به شما و خیلی از دوستان دیگه ای که قصد اومدن به رشته معماری چه از طریق کنکور و چه از طریق تغییر رشته پیشنهاد می کنم اگر طراحی و نقاشیتون خوب هست و همچنین حوصله ی کارهای هنری و فشار مضاعف رو دارد بیایید به معماری
به چند دلیل
اول اینکه رشته معماری مانند رشته عمران نیست و محاسبات و ریاضیا و فیزیک بسیار کم در ان وجود دارد
دوم اینکه نود درصد کارتون با طراحی و نقاشی هست و حوصله می خواد
سوم اینکه در طول ترم بدلیل فشار مضاعف سر طراحی و راندو و تحقیق و پروژه های میان ترمی مانند ماکت سازی اصلا وقت خوندن جزوه و کتاب دروس رو ندارد و یک جزوه ۲۰۰ تا ۵۰۰ صفحه ای رو فقط شب امتحان وقت دارید بخونید...

از اساتید که جویای احوالات و فشار کاری در ارشد بودیم هم گفتن فشار ها نسبت به کارشناسی مضاعف میشه و حتی ممکنه چندین شب پشت سر هم وقت نکنید بخوابید...

در معماری تنها علاقه و میزان تخصصتون در کارهای طراحی هست که میتونه شما رو سرپا نگه داره...

مطالبی که گفتم اغراق نیست و میتونید خود شما هم تحقیق کنید تا متوجه بشید...

باتشکر

كاملا درسته اما بزاريد چند نكته رو اضافه كنم .
1...............................................بلكه به لحاظ خلاقيت بايد كاملا از شدت خلاقيت به حماقت بررسي البته اگر اينطور نيستي نا اميد نشو.
2. در ضمن تو رو خدا جان هر كسي كه دوست داريد نگيد نقاشي ، بين نقاشي و راندو و اسكيس زمين تا اسمان فاصله است. راندو و اسكيس ابزار دست شما هستش كه نرمفزارهايي مثل 3d max از لحاظ كامپيوتري جاشون رو ميگيره . شما بايد به حد كافي مطالعه كنين و با خلاقيت خودتون يك فضا ايجاد كنيد و با راندو و اسكيس اون رو ارائه بدين اگر خيلي به معماري به شكل نقاشي نگاه كنين آخر و عاقبتتون ميشه ارتور اميد آذر كه صد البته خداي راندو و اسكيسه اما من توي كارهاش چيز به اون صورتي از خلاقيت تا به حال نديدم ، البته اين به اون معني نيست كه اسكيس رو بي خيال و بچسب خلاقيت.

3. تا الان كه خودم دارم معماري مي خونم متوجه شدم كه اطلاعات نظري دانشجويان معماري فوق العاده كم هستش و به همين دليل نميتونن از پروژه هاشون دفاع كنند و در نتيجه هر چه قدر هم كه پروژتون آخرت خلاقيت و كار درستي باشه ، استاد اون رو دي پورت ميكنه و بعدش ميشينيد پشت استاد بي چاره كلي صفحه ميزارين و بهش ناسزا ميگيد بدون اينكه بدونين مشكل كجاست.

4. يكي از عمده دلايل شب زنده داري هم اينه كه نميتونين از پروژه دفاع كنين بعد با راندو و اكسيس ميخواين خودتون رو نجات بدين كه اون هم غير ممكنه.

................................................................................................................................................
هستم اگر نيستم     گر نروم ميروم

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تاريخ عضويت

I.R.Iran

توسط CentralWeb » پنج شنبه 29 دی 1390 14:21

aliamous,  جان

لطفا ادب را رعایت بفرمایید اینجا یک انجمن علمیست...

بنده اسم نقاشی رو اوردم منظورم نقاشی نبود اما برای تفهیم بحث برای افرادی که تخصصی در این رشته ندارند مثلا بگم راندو و اسکیس معنا رو متوجه نمی شوند چون دانشجوی معماری نیستند و با اصطلاحات اشنا نیستند پس بهتره قبل از تندروری درست فکر کنید و بعد پست های اینچنینی رو بزنید
پس زیاد به رگ غیرتتون بر نخوره چون واژه ی نقاشی رو بکار بردم ،دلیل استفاده از این واژه تفهیم معنا هست نه صورت واژه و اگر دقت کنید از واژه طراحی هم در کنار نقاشی بکار رفته !!!!!!!!!!

استفاده از نرم افزارهای مکس و اسکچ هم زمانی هست که شما دست ازادتون خوب نباشه تا بتونه جای اون رو بگیره و طرحتون رو کامل کنه و انشالله شما وقتی جای اساتید برجسته ی معماری چون اشاخصی که نام بردید و جای دکتر صدیق و غیره رو گرفتین دیگه به کار مردم گیر بدید نه از الان که شما صاحب نظر نیستید....

اطلاعات نظری و معماری دانشجویانی کم هست که اومدن فقط مدرک بگیرن و برن نه اونایی که هدف دارن پس به اطرافتون نگه نکنید فقط چون شما در سراسر ایران از وضعیت دانشگاه ها خبر ندارید!!!!!!!

دوست عزیز
بنده از شب بیداری در ارشد صحبت کردم و گفتم که اساتید اینجوری گفتن نه از خودم
بنده الان در کارشناسی تا الان یک شب هم بیدار نموندم پس فقط به اطرافتون نگه نکنید و خودتون رو فقط نبینید و سریع تهمت نزنید....

نیازی به حماقت در این رشته هم نیست مگر اشتباهی وارد این رشته شده باشید و به کارهاتون عشق و علاقه نداشته باشید
به اوکی و بد گفتن دوستانتون هم توجه نکنید مگر کوته بین باشید....

دوست عزیز
لطفا قبل از ارسال پست های توهین امیز خوب پست ها رو مطالعه بفرمایید و دقت کافی رو بخرج بدید تا دچار کج فهمی نشید و سریع به دیگران تهمت نزنید و احترام دیگران رو نگه دارید...

باتشکر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, Solver, رونین, MASTER

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 29 دی 1390 15:03

من تجربه تحصیل در چند رشته را داشتم، دلیلش هم یکی استعدادم در اونها و دیگری علاقه بود. رشته هایی که اصلا سنخیتی با هم نداشتند، اما در پایان کار، فهیمدم بهترین کار این است که انسان در یک رشته و اون هم رشته ای که بهش بیشترین علاقه را دارد، تحصیل کند حتی فارغ از بحث بازار کار و زمینه های موجود، پیگیر علاقه خود باشید تا بعد حسرت زمانی که صرف دیگر رشته ها کردید را نخورید.

من برق، صنایع و حقوق را تجربه کردم! خوشبختانه پیش از آنکه خیلی دیر شود به فکر افتادم و تصمیم گرفتم حقوق را دنبال نکنم هر چند علاقه مند بودم بهش و استعداد خوبی هم درش داشتم چه نظری و در نمرات، چه از نظر پژوهشی. این چند شاخگی موجب شده به قول برخی دوستان مولتی متخصص بشم  :-)   اما به قول مادرم:

هر که به یه جایه، همه جایه، هر کی به هر جایه به هیچ جایه ...

بنابراین بنده پیشنهاد میکنم به رشته ای بپردازید که بیشترین علاقه را دارید، اصلا به این فکر نکنید که قبلا چه رشته ای خوانده اید، یا بازار کار کدام یکی بهتر است. همچنین از تحصیل در چند رشته نامربوط به صورت همزمان پرهیز کنید.

در مورد معماری، برادر من معماری می خوند و شدیداً بهش علاقه مند بود، خود من بارها در اینترنت براش اخبار و برخی پروژه های جدید برخی از معماران مشهور را در می آوردم. به نظرم ایشان بیشتر شبیه وصف  CentralWeb بودند تا چیزی که  aliamous گفتند.
آخرين ويرايش توسط Solver در پنج شنبه 29 دی 1390 16:02, ويرايش شده 1 در کل.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
CentralWeb, ASHKAN95, رونین

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
171

تاريخ عضويت

توسط aliamous » پنج شنبه 29 دی 1390 15:37

البته با عرض پوزش از تمامي دوستان و مخصوصا centralweb جان :razz:  چون ايشون متوجه منظورم نشدن.

چيزهايي كه گفتم در تكميل  حرفهاي ايشون بود و به خدا قصد جسارت نداشتم . متاسفا با يكي از حرفهاي ايشون از اساس مشكل دارم و اونهم اينكه يه معمار نياز نيست كه از محاسبات فني رو بدونه .
با حرف ايشون كاملا مخالفم اولا بله در صطح ليسانس اگه ميخواين كار كنين نيازي نيست چيزي بدونين ولي قابل توجه دوستان كه تمامي معماران بزرگ دنيا با اينكه تعداد زيادي مهندس محاسب زير دستشون هست بازهم خودشون هم معمارن و هم مهندس سازه كه نمونه بارز اونها سانتياگو كالاتراوا هستش و يا خود نورمن فاستر.

به لحاظ حماقت هم ( شايد بهتر بود اين واژه رو انتخاب نمي كردم) بازم تاكيد ميكنم كه منظورم از حماقت يك هوش برتر هستش يعني خلاقيت وحشتناك من خودم خيلي تلاش ميكنم كه احمق بشم البته اين رو بايد اطرافيانم بگن چون اونها كارهاي من رو لمس ميكنند. از نظر من كالاتراوا و فاستر و خيلي از دانشمندان بزرگ در رشته هاي ديگه يه مشت احمق هستند ، يعني احمقهايي با ذهن دوست داشتني ، چيزي كه من رو عاشق خودشون ميكنه. احمقهايي كه بر خلاف تمام مردم عادي دنيا ،اطرافشون رو اونطور كه هست قبول نميكنند . اونها اطرافشون رو مي سازن.
در مورد استاد اميد آذر هم بايد بهتون بگم كه من ايشون رو خيلي قبول دارم و كارشون عاليه ( حرفي توي كاراش نيست) اما اين رو به جديت ميگم كه اگه به خواهيد به صرف پايين بودن خودتون از معمارهاي بزرگ دنيا قول بسازين، هميني كه هستين ميمونين، چيزي كه امروز ما در دنياي معماري در ايران شاهد هستيم ( حتي در سطح دانشجوهاي دكتري) اينه كه دانشجويان ما يك تعداد ماشين طراحي هستن و فقط معماري كه از طرف معمارهاي بزرگ بهشون ديكته ميشه رو تكرار ميكنند( بعد هم دليل هم تيپ شدن كارها رو ميندازن گردن متريالهاي ساختماني كه نه دليل هم تيپ نبودن كارها در گذشته ، فقط تفاوت در متريالهاي ساختماني بوده و انگار كه اصلا اقليم تاثيري در معماري بنا ها نداشته) دانشجويان معماري امروز ما چشم بسته كار اساتيد بزرگ معماري ( مخصوصا معماران غربي ) رو قبول  ميكنند.
جمله آخر هم از استاد شجايي ميگم.
ايشون يه روز به من گفت ببين پسرم: معماري هيچ شروع و پاياني نداره ( برخلاف رشته هاي ديگه دانشگاهي كه تا رياضي 1 رو پاس نكني نميتوني رياضي 2 رو بگيري) به خودت اين اجازه رو بده كه هم شروعش رو در دسترس ببيني و هم آخرش رو يعني يادت باشه كه هيچ وقت توي يك خط حركت نميكني تا به اوج برسي امكان داره يه جوجه معماري باشي و با يك پروژه ، همون روز اول توي اوج باشي.

اميدوارم از حوفهام ناراحت نشده باشيد. يك دنيا تشكر :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :)

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تاريخ عضويت

I.R.Iran

توسط CentralWeb » پنج شنبه 29 دی 1390 16:44

aliamous,  جان

در مورد محاسبات و ریاضیات و فیزیک بنده نگفتم که معماران ما نباید اون رو بلد باشن یا نباشن  و مهم نیست چون میدونم در اجرا محاسبات بسیار مهم است و حتی یه مهندس لیسانسه هم باید بلد باشه
منظور بنده رو متوجه نشدید
من گفتم معماری ریاضی و فیزیک نیست مثل عمران و بیشتر هنریه تا محاسباتی
اخه خیلی از همرشته ای های بنده که ترم های بعد متوجه شدن و از معماری تغییر رشته دادن به رشته های دیگه میگفتن معماری اون چیزی نیست که ما فکرش رو می کردیم
ما اومدیم محاسبات کنیم نه نقاشی بکشیم !
اون ها با دید عمران به معماری نیگا می کردن و واسه همین تغییر رشته دادند....

به خاطر همین میگم جنبه هنری معماری بیشتر هست و محاسبات در اون در درجه های بعدی....

باتشکر از همه دوستان

رونین

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
171

تاريخ عضويت

توسط aliamous » پنج شنبه 29 دی 1390 17:54

با سلام
بله كاملا درست ميفرماييد
متاسفانه واقعيتي هست كه درمورد معماري مورد توجه قرار نميگيره .شايد خيلي ها وارد معماري ميشن به هواي محاسبات ولي واقعا هيچ دركي از معماري ندارن ، به قول شما فكر ميكنند اومدن براي محاسبه در صورتي كه اصلا اينطور نيست. جالبه كه يك عده هم از طرف ديگه ديوار ميفتن و فقط فكر ميكنن معماري هنره، خوب اگه معماري يك هنر بود بين كاشي كاري و نقاشي و معماري بايد فرقي نمي بود كه اينطور نيست
اميدوارم از اون واژه اي كه من استفاده ميكردم ناراحت نشده باشيد چون بين من و دوستانم بسيار رايجه ( البته قبلش منظورم رو گفته بودم)
خدا رو شكر اين بحث يك فايده واسه من داشت و اونهم اينكه با يكي از بچه هاي معماري در سنترال آشنا شدم :razz:

از نظر خود من و يك سري اساتيد كه باهاشون خيلي دم خورم.
معماري يعني نقطه اتصال هنر و علوم فني ، شما بايد هر دوتاي اينها رو با هم داشته باشيد تا بتون فضا رو بسازيد و اون رو تجربه كنيد .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aliamous تشکر کرده اند:
CentralWeb

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

شنبه 29 خرداد 1389 16:45

آرشيو سپاس: 13151 مرتبه در 1830 پست

توسط رونین » پنج شنبه 29 دی 1390 18:19

دوست خوبم، کاربر گرامی و محترم aliamous  :razz:  :razz:

از اینکه در مباحث شرکت میکنید بسیار ممنون هستم اما دوست خوبم چنانچه مطلبی ارئه میکنید سعی کنید ادب در کلام و گفتار را رعایت کنید، مطلب شما با رعایت این نکات بسیار جالب تر میشود ، بعضی از کاربران ممکن هست از این حرف شما سوء استفاده نمایند بنده با اجازه قسمت اول کلام شما را حذف میکنم. چنانچه نکته ای برای گفتن هست با پیام بنده را اگاه فرمایید

موفق باشید :razz:  :razz:
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
          زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
                          اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
                                                   مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رونین تشکر کرده اند:
nima-rad, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, MASTER, CentralWeb, M.Lawyer, aliamous, Solver