ریال ایران:روز به روز بی ارزش تر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2154 بار

Re: ریال ایران:روز به روز بی ارزش تر

پست توسط anga2009 » جمعه 7 بهمن 1390, 2:21 pm

FARSHAD.ADL نوشته شده:با درود :razz:

دوستان درباره ی این سقوط قیمت سکه و ارز سوالی که ایجاد میشه اینه که اگر دخالت دولت میتونست این قدر تاثیرگذار باشه,دلیل این تعلل و سکوت طولانی دولت چه بود؟!آیا این شائبه رو تقویت نمیکنه قصد و اراده ای در این اقدام نهفته بوده؟

دوست عزیز همان طور که دید دولت کار هایی در ابتدا کرد که نتیجه عکس داد دولت به جای اینکه بیاد زود جواب بده (ممکن بود باز نتیجه عکس بده) یکم با تعلل و منطقی جواب داد
البته این استدلال منه ممکنه دوستانی که وارد هستن نظری دیگر داشته باشند
وب سایت روستای گندشمین
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
خدایا من را ببخش...

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6840 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » جمعه 7 بهمن 1390, 3:34 pm

FARSHAD.ADL نوشته شده:با درود :razz:

دوستان درباره ی این سقوط قیمت سکه و ارز سوالی که ایجاد میشه اینه که اگر دخالت دولت میتونست این قدر تاثیرگذار باشه,دلیل این تعلل و سکوت طولانی دولت چه بود؟!آیا این شائبه رو تقویت نمیکنه قصد و اراده ای در این اقدام نهفته بوده؟

دوست گرامی

دولت در این مدت در برابر هجمه عده ای سود جو مقاومت کرد،سودجو مردم نیستند بلکه انهایی بودند که ارزوی رسیدن سود بانکی به 21% را داشتند وقتی دولت دید که نمی تواند جلوگیری کند راهکاری دیگر اتخاذ کرد که ان نرخ ثابت ارز و همچنین سود 21% اوراق مشارکت بود.

عده ای در این مملکت به ربا خواری عادت کرده اند،فایلی را که در صفحه قبل قرار داده ام دانلود کنید تا ببنید در بانکداری این مملکت چه خبر است!
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 24 بار
سپاس‌های دریافتی: 50 بار
تماس:

پست توسط godspeed » جمعه 7 بهمن 1390, 5:56 pm

anga2009 نوشته شده:بسم الله الرحمن الرحیم
اولا از دوستان خواهش می کنم خونسردی خود را حفظ کنند :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
مشکل ما اینه که بجای اینه که طهمت می زنیم شما حق ندارید در مورد چیزی که نمی دانید به کسی طهمت بزنید. :-P :-P
بجای اینکه بیایم راه کار نشون بدیم می آییم بحث و جدل می کنیم خدا رو شکر بعضی از دوستان قاضی نشدند و مگر اگر در یک گروه چند هزار نفری 5آدم فاسد گیر می آورند
می گویند وای خدا همه این ها مفسد هستند. :x :x :x :x
گروهی می آیند همش انقاد می کنند اما نه با زبان انقاد بلکه با زبان توهین ...
شما که میگید تورم 40درصده لطفا منبع خودتون اعلام کنید.شما که میگویید من خودم تو متن بازار کارم حضرت آقا خودم تولید کننده هستم.شما که ضرر نمی کنید خدا رو شکر رو قیمت کالا می کشید و سود بیشتر از قبل میشه . (غیر از اینه شما حتی حاضر نمیشد که کوچکترین ضرر را بکنید)
من نمی گم که دولت فرشته و پاک و ...است ولی خدا ویکلی 5 تا چیز برداشتید و هی می کوبید برسر دوستان و دولت :shock: :shock: :-o :-o انصافتان کجا رفته
و در اخر بجای این که بیایم خواسته دشمن قسم خورده ی خودمان را مبنی بر بی آبرو کردن یکدیگر انجام دهیم برای مشکلاتمون راهکار بدیم
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

عجب

شما میدونی نرخ تورم رو چطور محاسبه میکنند دوست من؟

نرخ تورم از سال 88 تا 89 از 40% هم بالاتر رفته عزیزم برو به نگاهی به قیمتها بنداز خودت متوجه میشی.

در ثانی من که تو بازار کار هستم نفسم بسته شده به بقیه تولید کننده ها . مشکل همینه دیگه کسی که اطلاعات از زیر بنای اقتصادی نداره میاد اینجا جولون میده.

چی چی رو گرون کنم گلم؟ فقط مواد اولیه ای که من میخرم 70% تو 2 ماه رفته روش. از خواب بیدار شید بابا.

فقط براتون 2 تا مثال میزنم

1- برو تو بازار پرده و لوور دراپه سوال کن تفاوت قیمت کارخونه ها تو 2 ماه اخیر چقدر بوده.
2- برو آمار بگیر ببین چند تا کارخونه دارن ورشکست میشن یا تعدیل نیرو دارن.

شب عید دارند کارگرها رو بیکار میکنند حضرت آقا از چی داری دفاع میکنی؟

اونی که من خودم دیدم 5 تا از کارحونه های تابع سایپا و ایران حودرو 35% به بالا تعدیل دارن تا 2 هفته دیگه.

از خواب پاشو برادر

Mr.Amirhessam نوشته شده:"]با درود :razz:

دوست گرامی

دولت در این مدت در برابر هجمه عده ای سود جو مقاومت کرد،سودجو مردم نیستند بلکه انهایی بودند که ارزوی رسیدن سود بانکی به 21% را داشتند وقتی دولت دید که نمی تواند جلوگیری کند راهکاری دیگر اتخاذ کرد که ان نرخ ثابت ارز و همچنین سود 21% اوراق مشارکت بود.

عده ای در این مملکت به ربا خواری عادت کرده اند،فایلی را که در صفحه قبل قرار داده ام دانلود کنید تا ببنید در بانکداری این مملکت چه خبر است!

حضرت آقا دوست گرامی

دولت نمیخواد قبول کنه تورم بالای 21 هست چوبشو منو تو میخوریم.

یعنی منظورت اینه که مملکت اینقدر بی صاحاب شده که هر کی میخواد میتونه بازارو بریزه به هم دولتم 1 ماه نگاه میکنه؟

جواب منو ندادید ضمنا اون وعده نفری 1 میلیون برای شیر خواران چی شد؟

ایجاد 2.5 میلیون شغل چی شد؟

نکنه اونم کار همین دارو دسته هست؟

اگه اینقدر در پیته مملکت درشو ببندیم کرکره رو بکشیم استکبار جهانی بیاد درستش کنه. تصویر تصویر تصویر

جای دلیل و مدرک برید کره رو ببینید .... جیف من نمیتونیم اینجا جرف بزنم... تصویر
خط فقر در تهران : ماهانه 1میلیون تومان

Major I
Major I
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

پست توسط FARSHAD.ADL » جمعه 7 بهمن 1390, 6:40 pm

جناب امیر حسام عزیز :razz:

اگر اینطور که شما میفرمایین و سخنان آقای دکتر درست باشه اولین سوالی که ایجاد میشه اینه این" عده ای " چه کسانی هستند و به کجا وابستگی دارند که حتی دولت جمهوری اسلامی ایران نمیتونه در برابرشون ایستادگی کنه؟!
و دوم اینکه چه سندی هست که ثابت کنه و نشون بده که این صحبت ها و ادعاها,جهت تبرئه دولت و انکار سوئ تدبیرها نیست و حقیقت داره؟!

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

پست توسط HASAN BARATY » جمعه 7 بهمن 1390, 7:17 pm

godspeed نوشته شده:
anga2009 نوشته شده:بسم الله الرحمن الرحیم
اولا از دوستان خواهش می کنم خونسردی خود را حفظ کنند :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
مشکل ما اینه که بجای اینه که طهمت می زنیم شما حق ندارید در مورد چیزی که نمی دانید به کسی طهمت بزنید. :-P :-P
بجای اینکه بیایم راه کار نشون بدیم می آییم بحث و جدل می کنیم خدا رو شکر بعضی از دوستان قاضی نشدند و مگر اگر در یک گروه چند هزار نفری 5آدم فاسد گیر می آورند
می گویند وای خدا همه این ها مفسد هستند. :x :x :x :x
گروهی می آیند همش انقاد می کنند اما نه با زبان انقاد بلکه با زبان توهین ...
شما که میگید تورم 40درصده لطفا منبع خودتون اعلام کنید.شما که میگویید من خودم تو متن بازار کارم حضرت آقا خودم تولید کننده هستم.شما که ضرر نمی کنید خدا رو شکر رو قیمت کالا می کشید و سود بیشتر از قبل میشه . (غیر از اینه شما حتی حاضر نمیشد که کوچکترین ضرر را بکنید)
من نمی گم که دولت فرشته و پاک و ...است ولی خدا ویکلی 5 تا چیز برداشتید و هی می کوبید برسر دوستان و دولت :shock: :shock: :-o :-o انصافتان کجا رفته
و در اخر بجای این که بیایم خواسته دشمن قسم خورده ی خودمان را مبنی بر بی آبرو کردن یکدیگر انجام دهیم برای مشکلاتمون راهکار بدیم
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

عجب

شما میدونی نرخ تورم رو چطور محاسبه میکنند دوست من؟

نرخ تورم از سال 88 تا 89 از 40% هم بالاتر رفته عزیزم برو به نگاهی به قیمتها بنداز خودت متوجه میشی.

در ثانی من که تو بازار کار هستم نفسم بسته شده به بقیه تولید کننده ها . مشکل همینه دیگه کسی که اطلاعات از زیر بنای اقتصادی نداره میاد اینجا جولون میده.

چی چی رو گرون کنم گلم؟ فقط مواد اولیه ای که من میخرم 70% تو 2 ماه رفته روش. از خواب بیدار شید بابا.

فقط براتون 2 تا مثال میزنم

1- برو تو بازار پرده و لوور دراپه سوال کن تفاوت قیمت کارخونه ها تو 2 ماه اخیر چقدر بوده.
2- برو آمار بگیر ببین چند تا کارخونه دارن ورشکست میشن یا تعدیل نیرو دارن.

شب عید دارند کارگرها رو بیکار میکنند حضرت آقا از چی داری دفاع میکنی؟

اونی که من خودم دیدم 5 تا از کارحونه های تابع سایپا و ایران حودرو 35% به بالا تعدیل دارن تا 2 هفته دیگه.

از خواب پاشو برادر

Mr.Amirhessam نوشته شده:"]با درود :razz:

دوست گرامی

حضرت آقا دوست گرامی

یعنی منظورت اینه که مملکت اینقدر بی صاحاب شده که هر کی میخواد میتونه بازارو بریزه به هم دولتم 1 ماه نگاه میکنه؟

اگه اینقدر در پیته مملکت درشو ببندیم کرکره رو بکشیم استکبار جهانی بیاد درستش کنه. تصویر تصویر تصویر

جای دلیل و مدرک برید کره رو ببینید .... جیف من نمیتونیم اینجا جرف بزنم... تصویر

دوست عزیز اینجا یک انجمن علمی است.شما اگر ادعایی دارید باید بر اساس یک منبع موثق قابل اعتماد بیان کنید.اینکه صرفا ادعا میکنید تورم شده 40 درصد!!کدام مرجع معتبر داخلی یا بین المللی این را تائید کردند.کسی که از اقتصاد چیزی بداند می داند که تفکرات من دراوردی شخصی جایی در ان ندارد.
اما قسمت اخر حرفتون به نظر بسیار جنبه اقتصادی دارد.اونجایی که می فرمائید از کره یاد بگیرید.من نمی دانم چقدر راست میگید و ایا واقعا تولید کننده هستید یا نه.ولی اگر واقعا باشید من به شما یاداوری میکنم سالهای طولانی انرزی مفت.کارگر ارزان قیمت.حمل و نقل ارزان و....دادن چه گلی به سر ملت زدید.چقدر بازارهای جهانی را فتح کردید.حتی توان رقابت در داخل را هم ندارید.برید از کره یاد بگیرید که چگونه با قیمت های چند برابر ایران محصولی با کیفیت و پائین تر از کشور ما تولید میکنه و بازارهای جهانی را فتح کرده.مدیریت امثال سامسونگ این شرکت ها را به کجا رسانده اند.
اما در مورد ادعای بی اساس تعطیلی کارخانجات.کاملا درسته ما در حال یک تحول اقتصادی هستیم که طی ان شرایط رقابت اقتصادی در جامعه بوجود می اید و کسی در بازار باقی خواهد ماند که توان مدیریتی بالا برای تولید محصول با کیفیت ولی با قابلیت رقابت را داشته باشه و کسانی هم که نمی تونن در بازار رقابتی جایی ندارند.مملکت که نمی تونه سالی 100 میلیارد انرزی مفت تحویل تولید کننده بده تا مثلا 30 میلیارد کالا با این کیفیت نازل تولید کنن.اما طرح انقدر مناسب ادامه پیدا کرده که حتی این روی رشد اقتصادی ایران تاثیری نداشته و این رشد بگونه ای بوده که هر چقدر بنگاه از دور خارج شده بیشتر از ان وارد عرصه شده است.این به اذعان مراجع معتبر بین المللی مثل صندوق بین المللی پول و بانک جهانی است که در شرایطی که دنیا در رکود کامل به سر میبرد ایران با رشد 5/2 درصد مواجه شده.اگر معنای رشد اقتصادی را نمی دانی یا با ماهیت این مراجع معتبر اقتصادی اشنا نیستی بفرمائید براتون توضیح بدم.البته اگر اینقدر تندرو نباشی که تصورات ذهنی خودت را از معتبر ترین مراجع اقتصادی در دنیا بالاتر بدانی.
اما در مورد وعده های دولت اگر غرض ورزی وجود ندارد چرا در مورد وعده های انجام شده حرفی زده نمیشه.مگر موبایل 1 میلیونی را نکرد 5000 تومن-مگر سیمان که برای یک بسته باید با حواله کل شهر را میگشتی اونقدر ظرف تنها 6 سال کارخانه ایجاد نکرد که الان برو نگاه کن ببین چه خبره-مگر ایران را در حالیکه خیلی ها نمی خواستن اتمی نکرد-مگر ایران را فضایی نکرد-مگر صادرات 7 میلیاردی غیر نفتی را به 45 میلیارد دلار افزایش نداد-مگر در شرایطی که دنیا با رشد صفر و حتی منفی مواجه است شرایط اقتصادی مملکت را در وضعیتی پیش نبرد که ما رشد اقتصادیمون از میانگین کشورهای خاورمیانه بیشتر است-مگر ایران را از وارد کننده بزرگ فراورده های نفتی به صادر کننده تبدیل نکرد-مگر کشور را در تولید فولاد از چهلم دنیا به 15 ارتقا نداد-ومگر با مسکن مهر هزاران هزار نفر ادم را از اجاره نشینی نجات نداد و صاحب خانه نکرد چیزی که براشون شده بود ارزو--و خیلی مگر های دیگر.هیچ دولتی از خطا مصون نیست ولی انتقاد سازنده مبتنی بر داده های علمی با تفکرات غرض ورزانه متفاوت است.مهم جذب حداکثری و دفع حداقلی است ولیکن اون حداقل اگر خواستند همچنان در اقلیت باشند کسی اصرار به جذب این افراد ندارد.

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6840 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » جمعه 7 بهمن 1390, 7:42 pm

FARSHAD.ADL نوشته شده:جناب امیر حسام عزیز :razz:

اگر اینطور که شما میفرمایین و سخنان آقای دکتر درست باشه اولین سوالی که ایجاد میشه اینه این" عده ای " چه کسانی هستند و به کجا وابستگی دارند که حتی دولت جمهوری اسلامی ایران نمیتونه در برابرشون ایستادگی کنه؟!
و دوم اینکه چه سندی هست که ثابت کنه و نشون بده که این صحبت ها و ادعاها,جهت تبرئه دولت و انکار سوئ تدبیرها نیست و حقیقت داره؟!

سلام دوست خوبم

اگر پاسخ سوال شما رو کامل بدهم ممکن است به جنگ سیاسی و حتی شیلتر شدن سایت منجر شود.

فقط همین را بدانید که برخی در این کشور به اسم انقلاب و اسلام(فقط اینها را یدک می کشند) به مردم و این اب و خاک خیانت می کنند...

این گروه ها در این 30 سال بقدری پول ذخیره کرده اند و سرمایه دارند که بتوانند برای دولت مشکل ایجاد کنند،کارتل رسانه ای هم دارند اکثرا...

خواستید پیغام خصوصی بدید تا براتون برخی از این گروه ها رو معرفی کنم!

اینکه دولت میتونه در برابر اونها ایستادگی کنه در اون شکی نیست،اما دولتی که مورد حمایت قوه و مجلس باشه که متاسفانه دولت از این دو مورد محروم است،چرا؟! در پیغام خصوصی میگویم.
----------------------------------------------------------------------
حضرت آقا دوست گرامی

سلام

دولت دروغ میگوید بانک جهانی هم دروغ می گوید؟!

نظام اقتصادی و سیاسی ما در خیلی جهات به امریکا شباهت دارد،کمی تحقیق کنید جواب سوال بالا رو پیدا میکند! البته دولت اینبار هم باج نداده است،گروهای وارد کننده فشار به خیال خودشان بازی را برده اند.

این طرح توسط مجلس و تحت فشار انها لغو شد! لازم است بگویم که همین مجلس فعلی قصد اختصاص 13 هزار تومن یارانه را داشت برای هر نفر که با مقاومت دولت سخن دولت مقبول واقع شد.

بهتر است به امار توجه کنید،هفته ای بالای 6 طرح افتتاح می شود،بگذارید دولت امار اعلام کند اخر سال،عده ای اگر دولت دروغ بگوید دکتر را تکه پاره می کنند فرصت به شما نمیرسد!

اگه اینقدر در پیته مملکت درشو ببندیم کرکره رو بکشیم استکبار جهانی بیاد درستش کنه.
جای دلیل و مدرک برید کره رو ببینید .... جیف من نمیتونیم اینجا جرف بزنم...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
مثال کره را همیشه خود من زده ام!

ریئس شرکت دوو(سابق) که در کره جنوبی به پدر اقتصاد کره مشهور است و مردم و اقتصاد کره مدیون اوست در سال 1998 و طی بحران مالی شرق اسیا اقدام به سند سازی و ... میکند دولت کره در سال 2000 متوجه می شود و ایشان در سن حدود 60 سالگی به 10 سال زندان محکوم می شوند تا دنیا بفهمد در کره جنوبی! بین پدر اقتصاد و مردم عادی فرقی نیست،حالا خودت پرتغال فروش را پیدا کن!!

پرونده های مفاسد اقتصادی زیادی در حال خاک خوردن است وقتی هم دولت لیست 312 نفره میدهد،میگویند اینها مفسد نیستند!!! بدهکار بانکی هستند...
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Rookie Poster
Rookie Poster
تماس:

پست توسط godspeed » جمعه 7 بهمن 1390, 7:55 pm

ذوست عزیز من میمیرم برا بحث علمی تصویر

تا جایی که من میدونم تورم یعنی قیمت کالا 1 سال قبل- قسمت کالا امسال= یک عدد این عدد رو تقسیم کن بر قیمت کالای سال قبل درصد تورم بدست میاد بقیه کلا کشکه. تصویر

تصویر

راجع به تولید کننده ها عزیزم دولت کمر تولید داخلی رو شکسته من بهترین جنس رو تولید کنم فردا نمیدونم از کدوم سوراخ چینیش میاد نصف قیمت.
دولت اگه دنبال تحوله واردان ماشین و کالاهای دیگه مثل یحچال و ماشین لباسشوییی . هزار تا چیز دیگه رو آزاد کنه یا روش گمرکی بزاره 4 درصد بعد کل کارخونه ها رو بده بخش خصوصی یا میتونن جنس خوب بسازن یا میشن CKD بحث نداریم که اما الان که واردات ماشین 103 درصد گمرکی داره دست 2 هم نمیشه اورد این کجاش حمایت از تولید؟

اینو بش میگن کلاه گذاشتن سر مردم عزیزم .
راجع به رشد اقتصادی هم من نمیبینمش کجاست؟

پس چرا وضع هی داره خراب تر میشه؟ چرا اینقدر کارخونه ها دارن ورشکست میشن؟ اینو جواب بدید امار ندید به من.

بعد الان ما اتمی بشیم همه چی درست میشه؟

شما معنی زندگی در رفاه رو میدونید چیه یا اصلا رفاه حق من نیست؟

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22790 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 » جمعه 7 بهمن 1390, 8:31 pm

این هم گزارش بانک جهانی درباره وضعیت اقتصادی ایران :

تصویر

پیش‌بینی بانک جهانی از اقتصاد ایران
بانک جهاني در اولین گزارش خود در سال جاری میلادی موسوم به «چشم‌اندازهای اقتصاد جهان در سال 2012؛ تردید‌ها و آسیب‌ها» به بررسي وضعيت اقتصادي جهان در سال پیش رو پرداخته و از افزایش رشد اقتصادی ایران به‌رغم کاهش رشد اقتصادی جهان در سال جاری میلادی خبر داده است.

به گزارش [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]به نقل از دنیای اقتصاد، تازه‌ترین گزارش بانک جهانی همچنین به رشد اقتصادی ایران در سال 2012 پرداخته و در آن با تایید گزارش قبلي خود که مهر ماه منتشر شده بود پیش‌بینی کرده روند فزاینده رشد اقتصاد ایران در سال جاری میلادی ادامه پیدا کند. همچنین، بانک جهانی در این گزارش پیش‌بینی کرده است رشد اقتصادی ایران در سال جاری میلادی با حفظ روند افزایشی نسبت به سال 2011 که 2/5 درصد بود با افزایش 0/2 درصد در سال 2012 به 2/7 درصد برسد. اعلام افزایش رشد اقتصادی ايران در شرایطی صورت گرفته است که به زعم بانک جهانی ایران تجربه تحریم‌ها را در کارنامه اقتصادی خود دارد.
پيش از اين بانك جهاني در گزارشی از اوضاع اقتصادي ايران، رشد اقتصادي در سال 2010 را يك درصد اعلام و پيش‌بيني كرده بود اين رقم در سال 2011 ميلادي به صفر و در سال 2012 به 3 درصد برسد. اين ارزيابي بانک جهاني دو ماه پس از انتشار برآورد صندوق بين‌المللي پول مبني بر رشد صفر درصدي اقتصاد ايران در سال 2011، صورت گرفت که بر اساس آن، بانک جهاني همچنين برآورد صندوق بين‌المللي پول از رشد يک درصدي اقتصاد ايران در سال 2010 را تاييد کرد و در عين حال براي سال 2012 ايران رشدي سه درصدي را پيش‌بيني کرد.
ارائه اين گزارش‌ها با واکنش منفي مقامات اقتصادي کشورمان مواجه شد، شمس‌الدين حسيني، وزير اقتصاد ايران، اما در واکنش به پيش‌بيني رشد صفر درصدي، آن را «کاري سياسي» برشمرده بود که با اقتصاد ايران همخواني ندارد. پس از آن نيز معاون وزير اقتصاد کشورمان اعلام کرد که IMF در برابر اين انتقادها، گروهي از کارشناسان خود را براي بررسي اين گزارش و اصلاح آن به ايران فرستاده است.
کارشناسان صندوق بين‌المللي پول هم پس از ديدار از ايران، نرخ‌هاي اعلامي رشد اقتصادي ايران توسط اين صندوق را به‎دليل «عدم دسترسي» به اطلاعات آماري، «برآوردي» اعلام کردند که با کسب اطلاعات جديد به خصوص از بخش‌هاي صنعت و کشاورزي برآوردهاي قبلي در اين باره «اصلاح» خواهد شد.
سرانجام ارائه اطلاعات جديد به سازمان‌هاي بين‌المللي موجب تجديدنظر در برآوردهاي صندوق بين‌المللي پول شد و پس از آن بانک جهاني نيز با تجديد نظر در پيش‌بيني رشد اقتصادي صفر درصدي براي سال 2010ميزان اين شاخص را براي سال گذشته میلادی 5/2 درصد پيش‌بيني کرد و در عين حال براي سال 2012 ايران رشدي 3 درصدي را پيش‌بيني کرد.
رشد اقتصاد ایران در سال 2012 به 2/7 درصد ختم خواهد شد. بنابراین گزارش، بانک جهانی وضعیت اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۲ را نسبت به سال گذشته میلادی بهتر دانسته و افزایش رشد اقتصادی ایران در سال جاری میلادی را پیش‌بینی کرده است. ایران در سال ۲۰۱۱ رشد 5/2 درصد در اقتصاد خود را تجربه کرد و انتظار می‌رود این رقم در سال ۲۰۱۲ به 7/2 درصد افزایش یابد. رشد اقتصادی ایران برای سال ۲۰۱۳ نیز 1/3 درصد پیش‌بینی شده است.
رشد ایران بیشتر از متوسط خاورمیانه
بر اساس این گزارش رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۱ بیشتر از متوسط رشد خاورمیانه بوده است. منطقه خاورمیانه در این سال رشد 7/1 درصدی را تجربه کرد و پیش‌بینی شده است متوسط رشد این منطقه در سال ۲۰۱۲ نیز به 3/2 درصد برسد که کمتر از ایران خواهد بود.
بانک جهانی در ادامه با اشاره به بی‌اثر بودن تحریم‌ها بر شاخص‌های کلان اقتصاد ایران نوشت: «به‌رغم تحریم‌های بین‌المللی، افزایش قیمت نفت و برداشت خوب محصول در داخل باعث رشد 5/2 درصدی اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۱ شد».
هدفمندی یارانه‌ها؛ اثر کنترلی بر تورم
این گزارش در مورد هدفمندی یارانه‌ها نیز در ایران نوشت: تحلیلگران خارجی نگاه مثبتی نسبت به بازنگری ایران در نظام یارانه‌ها و پرداخت پول نقد برای ایجاد توازن در ترازهای مالی و اختصاص منابع مالی به مردم دارند، اما مشکلات شدید در بخش غیرنفتی همچنان ادامه دارد. بانک جهانی هدفمندی یارانه‌ها را دارای اثر کنترلی در درازمدت بر تورم دانسته و با تاکید بر اجرای مراحل بعدی این طرح افزود: ایران تلاش‌های مهمی را برای اصلاح نظام حمایت درآمدی خود و کنار گذاشتن پرداخت یارانه‌ها و حرکت به سمت یک نظام تامین اجتماعی هدفمند انجام داده است. این تلاش‌ها دامنه تورم را به ۱۵ تا ۲۰ درصد محدود کرده است.
این‌گونه اصلاحات باید بیش از پیش انجام شود تا تورم در این کشور تک رقمی شود.
این گزارش تراز حساب‌های جاری ایران در سال ۲۰۱۱ را نیز معادل 9/8 درصد تولید ناخالص داخلی ایران اعلام و پیش‌بینی کرده است این رقم در سال ۲۰۱۲ به 6/6 درصد و در سال 2013 به 2/4 درصد برسد.
کاهش رشد اقتصادی جهان
بانک جهانی همچنین در این گزارش به بررسی چشم‌انداز اقتصاد جهان و کشورهای مهم در این سال پرداخته و از کاهش رشد اقتصادی جهان به 5/2 درصد در سال جاری میلادی خبر داده است. بر اساس این گزارش در حالی که اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۰ رشد ۳ برابری نسبت به سال ۲۰۰۹ را تجربه کرد در سال ۲۰۱۱ با کاهش رشد مواجه شد. رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۹ منفی 3/2 درصد بود، اما این رقم در سال ۲۰۱۰ به 1/4 درصد رسید. به‌رغم آن رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۱ دوباره کاهش یافت و به 7/2 درصد رسید. بر این اساس پیش‌بینی شده است رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۲ نیز کاهش یابد و به 5/2 درصد برسد.
 تصویر  حالا اگر آمار این گزارش معتبر به مذاق بعضی ها خوش نمیاد ، خوب نیاد ................................................  بحث علمی فقط با ارایه اسناد و آمار امکان پذیر است و بحث با کسانی که حتی معتبرترین آمار جهانی را هم قبول ندارند ، کار بیهوده ای است .  در رابطه با جدول هم ، تمامی کشورهای نام برده شده در آن ، دچار مشکلاتی همچون تحریم ، بیداری اسلامی ، توطئه ی خارجی ، تجزیه و............. هستند که بلطبع در روند رشد یا رکود اقتصادیشان تاثیر گذار بوده است .       
آخرین ويرايش توسط 2 on Sami 1993, ويرايش شده در 0.

Rookie Poster
Rookie Poster
تماس:

پست توسط godspeed » جمعه 7 بهمن 1390, 8:35 pm

دوست عزیز عرض کردم آمار ندید این رشد که میگن همه الان کجاست؟

راستی این رو من بلد نیستم رشد اقتصادی رو چطور معنا میکنند و با رفاه مردم یک کشور چه نسبتی داره

فردا میام یکم راجع به سیاست بحث کنیم ببینیم چی میشه که اینجوری میشه

Furious Poster
Furious Poster
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern » جمعه 7 بهمن 1390, 8:44 pm

برای من جای سواله که چرا در اون جدول رشد اقتصادی قطر و امارات ذکر نشده؟ چرا باید کشور ما با مراکش و یمن و سودان مقایسه بشه که هیچ سنخیتی با پتانسیل های کشور ما ندارند؟ اگر بحث مقایسه رشد اقتصادی هست بهتر نیست که خودمون رو با کشورهایی مقایسه کنیم که مثل ما منابع عظیم نفت و گاز دارند؟ اونوقت حساب کنیم که تونستیم از متابع خدادادی درست استفاده کنیم و مدیریت صحیح داشته باشیم یا خیر؟
از روی انصاف بنشینیم و حساب کنیم با داشتن دومین ذخایر گازی دنیا و قرار گرفتن در رتبه دوم تولید نفت در اوپک و منابع عظیم مس و سنگ های معدنی و تنوع آب و هوایی و اقلیم های متفاوت برای کشاورزی و اینهمه نیروی انسانی آیا درست عمل کردیم یا خیر؟ متاسفانه کشور ما در حال حاضر مثل "بچه ی پولدار" ی هست که تمام ضعف ها و کاستی هاش رو با پول "ارث" باباش (همون نفت و گاز) میپوشونه و زیر بار اشتباهاتش نمیره.

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

پست توسط HASAN BARATY » جمعه 7 بهمن 1390, 9:11 pm

godspeed نوشته شده:
ذوست عزیز من میمیرم برا بحث علمی تصویر

تا جایی که من میدونم تورم یعنی قیمت کالا 1 سال قبل- قسمت کالا امسال= یک عدد این عدد رو تقسیم کن بر قیمت کالای سال قبل درصد تورم بدست میاد بقیه کلا کشکه. تصویر

تصویر

.

البته من میدونم شما دنبال چی هستی و این پاسخ ها هم فقط برای منحرف نشدن افکار برخی کاربران است.
اولا عزیز من یکبار به شما گفتم نظرات شخصی خودتون را کنار بگذارید.اینجا یک انجمن علمی است نه چت روم.شما هنوز با مسائل پایه ای اقتصاد نیز اشنایی ندارید.بر خلاف تصور کودکانه شما نرخ تورم بر اساس سبدی از کالاها که حدود 359 قلم کالا و خدمت میباشد با احتساب وزن انها تعیین می شود نه اینکه چند قلم کالا را کپی کردن مثل جو و کنجاله سویا بعد قیمت را تقسیم بر تعداد بعد هم تورم را حساب کردید.فقط اینجا برای اینکه باز در این مورد اقتصادی دچار اشتباه نشوید خدمت شما عرض کنم منظور از وزن وزن عددی نیست بلکه میزان اهمیت و نقش ان در زندگی روزمره میباشد مثلا در زندگی شما حتما نقش چای مهمتر از کنجاله سویا است پس درصد ان در محاسبه تورم بیشتر است.امارهای بانک جهانی و صندوق بین المللی پول و بانک مرکزی هم کشک.اول پایه اقتصاد را یاد بگیر بعدا ما را از دانشت بهره مند کن.تصویرتصویر
godspeed نوشته شده:
راجع به تولید کننده ها عزیزم دولت کمر تولید داخلی رو شکسته من بهترین جنس رو تولید منم فردا نمیدونم از کدوم سوراخ چینیش میاد نصف قیمت.
دولت اگه دنبال تحوله واردان ماشین و کالاهای دیگه مثل یحچال و ماشین لباسشوییی . هزار تا چیز دیگه رو آزاد کنه یا روش گمرکی بزاره 4 درصد بعد کل کارخونه ها رو بده بخش خصوصی یا میتونن جنس خوب بسازن یا میشن CKD بحث نداریم که اما الان که واردات ماشین 103 درصد گمرکی داره دست 2 هم نمیشه اورد این کجاش حمایت از تولید؟

اینو بش میگن کلاه گذاشتن سر مردم عزیزم .

حالا ببین داری دروغ میگی.اول ادعا میکنی تولید کننده ای که فلان مواد اولیت بالا رفته وتولید کننده داره ورشکست میشه و کارگرها بیکار شدن و....بعد حالا ادعا میکنی چرا واردات را ازاد نمیکنن.کدام تولید کننده است که اینقدر تمایل به واردات داشته باشه.بالاخره تکلیف ما را مشخص کن.
ضمن اینکه باز برای اینکه کمی با دانش اقتصاد اشنا بشی خدمت شما عرض کنم هیچ کشوری تا زمانیکه وارد سازمان تجارت جهانی نشده به قول شما نمی اید تعرفه 4 درصد روی تمام کالاها تعیین کنه بلکه متناسب با شرایط روی هر کالا در زمان های مختلف تعرفه های متفاوت میگذارد البته اگر رفت جزء سازمان تجارت جهانی همانطور که دیگران در مورد کالاهای ساخت ایران مجبور هستند تعرفه را پائین بکشن در کشور ما هم این اقدام صورت میگیره.از یک طرف نگران بیکار شدن کارگر ها هستید بعد از طرف دیگر میگید تمام کالاها را با تعرفه پائین بریزند داخل مملکت!!!!
godspeed نوشته شده:
راجع به رشد اقتصادی هم من نمیبینمش کجاست؟

پس چرا وضع هی داره خراب تر میشه؟ چرا اینقدر کارخونه ها دارن ورشکست میشن؟ اینو جواب بدید امار ندید به من.

اینکه چرا نمی بینید مشکل شما است من چشم پزشک نیستم!!!!اما در مورد رشد اقتصادی پاسخ شما بصورت مدون و بر پایه یافته های مراجع اقتصادی معتبر داده شد.باید هم دقت کنید ایران وسعتی به مقدار 1648195 کیلومتر مربع است ایا شما در همه این وسعت رفتید و ورشکستگی اقتصادی دیدید یا منظورتون از دیدن همین سرکوچتونه یا شاید هم چند خیابون اونورتر.نه عزیز امارهای یک کشور بر اساس کل اون جامعه محاسبه میشه نه اینکه من سرکوچمون چی دیدم!!ضمن اینکه یکبار به شما متذکر شدم ما در حال اجرای طرح اصلاح نظام اقتصادی هستیم و در این بین تا مدتی برخی که با شرایط نابسامان گذشته اجین شده بودند و نمی توانند یا نمی خواهند با تکیه بر روشهای نوین تولید خود را با وضعیت موجود وفق دهند از دور خارج خواهند شد و اونهایی میتونن ادامه حیات بدهند که توان اداره بنگاه با شرایط رقابتی را داشته باشند اینو گفتم تا باز یک مفهوم دیگر علم اقتصاد امروز یعنی رقابت پذیری را اشنا شوید ولی به هر صورت میزان این کنار رفتن ها از میزان تولید پائین تر است در نتیجه ما با افزایش تولید و به تبع ان رشد اقتصادی مواجه شدیم.
godspeed نوشته شده:
بعد الان ما اتمی بشیم همه چی درست میشه؟
شما معنی زندگی در رفاه رو میدونید چیه یا اصلا رفاه حق من نیست؟

اینکه اتمی بشیم یا نشیم مربوط به کلیت ملت است که نظرشون را روشن گفتن این دولت هم عرضه گرفتنش را داشت.اما در مورد رفاه این حق هر کسی است که با توجه به لیاقتش و زحمتی که میکشه و البته نگاهش به زندگی به درجاتی از ان خواهد رسید.اتفاقا همین هدفمند کردن یارانه ها یکی از روشهای توزیع عادلانه ثروت در بین مردمه.عمومی کردن موبایل با ارزان سازی ان.گسترش برق که جمعیت 30 میلیونی قبل انقلاب که 60 درصد برق نداشتن الان 98 درصد دارا هستند.اینهمه ساخت و ساز در جاده سازی و راه اهن و ....ارزان کردن مصالح مثل سیمان.حذف عنصر قیمت زمین در طرح مسکن مهر و بهره مندی دهها هزار نفر از کسانیکه در جامعه فاقد مسکن بودن و..اینها یعنی بالا بردن رفاه در جامعه.واقعیت وقت من انقدر ازاد نیست که وارد یک بحث بدون پشتوانه علمی و منطقی و فقط بر اساس تفکرات شخصی و پر از تناقض افراد بشم اگر منطق علمی دارید ارائه بدید تا پاسخ بگیرید.

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 867 بار
تماس:

پست توسط gigi64 » جمعه 7 بهمن 1390, 10:01 pm

دوستان عزیز

ما همه ایرانی و خواهان بهترین ها برای ایران هستیم
میدونم یک سری اختلاف نظرات و عقاید هست اما در هر حال همه با هم برادر هستیم پس میشه بسیار دوستانه همه با هم مشکلات رو حل کنیم
لطفآ با هم مهربان تر باشین

تصویر

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”