ریال ایران:روز به روز بی ارزش تر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2154 بار

Re: ریال ایران:روز به روز بی ارزش تر

پست توسط anga2009 » چهار شنبه 5 بهمن 1390, 10:25 pm

قیمت انواع تمام سکه، امروز در مقایسه با روز دوشنبه گذشته بیش از 210 هزارتومان سقوط کرد.
همزمان با کاهش 25 دلار قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی و آزادسازی تعیین نرخ سود سپرده های بانکی از صبح امروز قیمت طلا و سکه در بازار داخلی سیر نزولی به خود گرفت.
براین اساس در بازار داخلی سکه، قیمت ها مطابق جدول زیر تغییر کرد:
نوع

قیمت دوشنبه
قیمت چهارشنبه

تغییر قیمت(تومان)
تمام سکه طرح قدیم

1020000

810000

210000-
تمام سکه طرح جدید

1010000

795000

215000-
نیم سکه

495000

400000

95000-
ربع سکه

255000

200000

55000-
گفتنی است، قیمت هر گرم طلای 18 عیار هم از اوج 96 هزارتومان به 75 هزارتومان کاهش یافت.
تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on anga2009, ويرايش شده در 0.
وب سایت روستای گندشمین
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
خدایا من را ببخش...

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6840 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » چهار شنبه 5 بهمن 1390, 10:30 pm

anga2009 نوشته شده:
Mr.Amirhessam نوشته شده:خوبه!

معلوم نیست مدیران کجا هستند! هر کس هر چه دلش می خواهد به دولت و رئیس جمهور کشور می گوید،قوانین سایت هم یادمان رفته؟

خدا که نیست رئیس جمهوره

با سلام

چون خدا نیست باید هر چه دلمان خواست بگوید؟! به قانون اساسی کشوری که در ان زندگی میکنید یک نگاهی بیندازید بد نیست! حالا اسلام،قوانین انسانیت و انسان بودن و قوانین سنترال بکنار!

حالا موضوع جالب شده!
دوستانی که سینه چاک کرده بودند که قرار است قحطی بیاید،قرار است بدبخت شویم کجا رفتند؟!
البته دولت یک حرکت زیرکانه انجام داد و ان هم افزایش سود اوراق مشارکت است،با این حرکت دولت برای مردم بیشتر میصرفد که پول خود را خرج خرید اوراق کنند تا گذاشتن در جیب یک مشت بانک دلال صفت! البته مشکل از بانک ها نیست،از قانون ان است که انشالله در مراحل پایانی تغییر قرار دارد و تمامی این فشارها برای جلوگیری از انجام این قانون است...

خداوند دشمنان این مملکت و مردمش را خار و خفیف کند،انشالله...
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » چهار شنبه 5 بهمن 1390, 10:35 pm

Gava نوشته شده:دوستان اگه در طول یکی ,دو هفته گذشته خبر گزاری فارس رو رصد کرده باشین قطعا" متوجه شدین که این خبرگزاری در برابر اوضاع اقتصادی این چند مدت سکوت اختیار کرده بود و ترجیح میداد که مثل دیگر خبر گزاری ها وارد این عرصه نشه.
بنا به هر دلیلی که بوده خدا بهتر از راز دل انسانها با خبر است...
اما این را بخوانید
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

بی شرمی وزیر مربوطه کار را به کجا کشانده که امروز صدای این خبر گزاری را هم درآورد.
موضوع جالبی است که انسان را عمیقا" به فکر فرو می برد که نیت واقعی دولت چه بوده است, بخصوص اینجایش:
وزیر محترم اقتصاد در حالی پس از گذشت قریب به یک ماه از التهاب بازار طلا و ارز امروز در صدا و سیما حاضر و با برنامه‌های جدید برای بهبود وضعیت این دو بازار مهم، برنامه ارائه کرد که این پرسش کماکان معماست طی این مدت آقای وزیر و دیگر مسئولان اقتصادی کشور کجا بوده‌اند و چرا با سکوت طولانی خود اجازه دادند چنین فضایی پدید آید؟ چرا صدایی از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برنخاست که لااقل در حد حرف به مردم و فعالان اقتصادی، دلگرمی، امید و اطمینان بدهند.آیا مردم از شما می پذیرند که دلیل افزایش نرخ ارز و سکه پیامک یک خبرگزاری بود؟

شکر خدا خبرگزاری نهاد خاص! وکیل وصی هم پیدا کرده است،خبرگزاری فارس در این مدت خبر کار نکرده؟ یکی از عوامل التهاب همین خبرگزاری(خبرسازی) فارس است!
مردم هنور فراموش نکردند که همین پیامک هاست که مردم را هدایت می کند،شک دارید چند نمونه بگویم...

این ربطی به موضوع بحث ندارد اما خواندنش برای برخی بد نیست تا با برخی کارهای نهاد خاص نظام اشنا شوند :

جمهور در [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] که به مناسبت آغاز طرح تحول گمرکی داشت به یکی دو مورد از فسادهای برخی دستگاهها ( !؟ ) درزمینه گمرک اشاره کرد که قابل تامل است :

وقتي 85 درصد كالاهاي ورودي از عوارض گمركي معاف اند، اين ظلم به ملت ايران است. به خاطر اينكه روي كالاهاي وارداتي اسم گذاشته اند؛ يا مواد اوليه است يا كالاي واسطه اي است يا كالاي سرمايه اي. فرار كردن خيلي بي انصافي است. اين امور را محكم بگيريد. جيغ مي-كشند، بگذاريد بكشند. فردا مي بينيد ماجراي ديگري درست مي كنند. تخلف را خودشان انجام مي دهند و شما را مقصر جلوه مي دهند. از اينها نگران نباشيد كه چهار تا تيتر بزنند، شعار بدهند، از اين تريبون و آن تريبون مطرح كنند. كارهاي خود را محكم بگيريد. 
 ۰ مثلاً در يكی از گمركات جنوب ، دستگاهی نامه می نوشته كه مي خواهيم تجهيزات محرمانه وارد كنيم ، اجازه ورود بدهيد . هفته ای چهل پنجاه كانتينر وارد مي شد ، رئيس گمرك هم فكر كرده بود كه اين به نفع كشور و امنيت ملی است و موافقت مي كرد . بعد از مدتي حساس شده بود و يكي از بارها را باز كرده بودند ، ديده بودند لوازم آرايشي است . البته گفتند اين برای رد گم كنی بوده است . ولی دوباره تكرار شد . آن مدير متعهد اعلام كرده بود كه من نيستم ، چون تخلف مي كنيد . 
 ۰ اين سفارش ها و اين نامه های محرمانه ، خيلی محرمانه و سرّی را توی خرد كن بريزيد . ارزش خردكن هم ندارد ، چون خردكردن برق مصرف مي كند ، توی زباله دانی بيندازيد . دولت مصوبه و قانون دارد ، فقط و فقط با امضای وزير اقتصاد ، تمام . نه اينكه [ بهانه بیاورند ] مامور گمرك امين نيست ، برای اينكه دشمن نفهمد از كجا اين چرخيد ، كجا توقف كرد و ... ، اين موارد محدود است . اين طوری نيست كه 2500 تا كانتينر بياورند يا از گمرك هرمزگان لباس بياورند و بگويند كه اينها كالاهای محرمانه است . بعد مامور دلسوزی را كه برخورد مي كند ، تهديد كنند و سر و صدا كنند . جيغ و داد نكنيد .  
  مقررات گمرك را اعمال كنيد ، هر ماموری در هر جا مقررات گمركی را قاطع اعمال كرد بنده احمدی نژاد مخلص و حامی اش هستم . محكم ايستادگی كنيد . از شما پشتيبانی مي كنم . 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
"

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 6358 بار
سپاس‌های دریافتی: 2154 بار

پست توسط anga2009 » چهار شنبه 5 بهمن 1390, 10:50 pm

Mr.Amirhessam نوشته شده:
anga2009 نوشته شده:
Mr.Amirhessam نوشته شده:خوبه!

معلوم نیست مدیران کجا هستند! هر کس هر چه دلش می خواهد به دولت و رئیس جمهور کشور می گوید،قوانین سایت هم یادمان رفته؟

خدا که نیست رئیس جمهوره

با سلام

چون خدا نیست باید هر چه دلمان خواست بگوید؟! به قانون اساسی کشوری که در ان زندگی میکنید یک نگاهی بیندازید بد نیست! حالا اسلام،قوانین انسانیت و انسان بودن و قوانین سنترال بکنار!

حالا موضوع جالب شده!
دوستانی که سینه چاک کرده بودند که قرار است قحطی بیاید،قرار است بدبخت شویم کجا رفتند؟!
البته دولت یک حرکت زیرکانه انجام داد و ان هم افزایش سود اوراق مشارکت است،با این حرکت دولت برای مردم بیشتر میصرفد که پول خود را خرج خرید اوراق کنند تا گذاشتن در جیب یک مشت بانک دلال صفت! البته مشکل از بانک ها نیست،از قانون ان است که انشالله در مراحل پایانی تغییر قرار دارد و تمامی این فشارها برای جلوگیری از انجام این قانون است...

خداوند دشمنان این مملکت و مردمش را خار و خفیف کند،انشالله...

چرا ما رو می کوبید دوست گرامی شما مطمئن باش بعضیها بیشتر از شما هم این نظام و دولت دوست دارند ولی این حق را برای خود قائل هستند که وقتی
دولتشان بی راهه برود از سیاستش انقاد کنند.(بجز کسانی که در هر فرصتی مدام ضد این ...حرف می زنند) مگه این دولت گرامی نمی داند که با اتفاق های
اخیر عده ای یه شبه میلیون ها تومان به جیب می زنن در حالی که این دوستان در خواب و روزه سکوت بسر می برند.
تصویر
وب سایت روستای گندشمین
خدایا من را ببخش...

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 24 بار
سپاس‌های دریافتی: 50 بار
تماس:

پست توسط godspeed » چهار شنبه 5 بهمن 1390, 11:18 pm

متاسفانه هر چه اینجا نگاشته شود سیاسی ارزیابی خواهد شد.

امیدوارم دوستان مجری قانون در اینجا اجازه نقس کشیدن را به ما هم بدهند.

دوست گرامی Mr.Amirhessam چرا این عادت شده که هر کسی از چیزی و کارکردی ایراد میگیرد انگ معاند بر پیشانیش میخورد؟
شما از قانون اساسی دفاع کردید بگذارید بنده هم چند کلمه ای برایتان بگویم.

30 سال است به اسم حمایت از تولید داخلی چه در عرصه خودرو سازی چه در لوازم خانگی و ... مجبور به خرید کالاهای بیکیفیت ایرانی هستیم.
اجازه ورود خودرو کار کرده نداریم نکند بازار شرکت های داخلی خراب شود .
دوست عزیز من ایرانیم و به ایرانی بودنم افتخار میکنم من بچه جنگم و به این نیز افتخار میکنم .
اما در آرامش زیستن حق من است . چرا من باید تاوان زیاده خواهی آقایان را بدهم؟

قانون اساسی که شما از ان دفاع میکنید کجاست؟
شما از حرکت زیرکانه مسئولین گفتید .

به نظر حقیر زیرکانه ترین حرکت این است که بیش از 30 سال به بهانه های مختلف از آسایش محروم شدیم آخرش شد این.

پیشرفت تاوان میخواهد . حتی ممکن است یک نسل در آن فدا شود میدانم قبول.

ما فدا شدیم . چه شد پس؟
یارانه ها قطع شد برق به نرخ تولید حساب شد درست دستشان درد نکند ولی چرا من باید به علت عدم توانایی از خرید جنس مرغوب کم مصرف ناتوان باشم؟

بنزین آزاد شد در حالیکه من باید اتومبیل تولد داخل بخرم . چرا نمیتوانم آنچه را دوست دارم انتخاب کنم؟

میدانید تبعات تمام تصمیمات گرفته شده به اینجا ختم میشود که ایستاده ایم؟
مشکل ما ریال و سکه و دلار نیست .
مشکل ما عدم درک صحیح دولتمردان از چگونگی ایجاد رفاه در کشور است.
مشکل ما عدم مدیریت ایرانی اینچنین پر از ثروت است که در اوج ثروت در .... غوطه وریم .

چشمانتان را بشوید و حقیقت را ببینید.

امیدوارم ای پست تایید شود.

واسلام
خط فقر در تهران : ماهانه 1میلیون تومان

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » چهار شنبه 5 بهمن 1390, 11:33 pm

رفتن همون جایی , که مسئولین محترم اقتصادی کشور تو این دو سه هفته تشریف برده بودند.
هنوز که قیمت ها به مقدار سابق کاهش پیدا نکرده، ولی حتی اگه قیمت ها به مقدار سابق برسه و تثبیت بشه، تازه باید از مسئولین اقتصادی و در راس اون شخص رییس جمهور پرسید چرا تا الان، و با این همه تاخیر سود بانکی رو افزایش دادند. سود میلیاردی در بازار ارز و طلا به جیب چه کسی رفت. 1 ماهه اقتصاد کشور دچار رکود شده، هیچ کس تو بازار دست به خرید و فروس عمده نمیزد. چه کسی پاسخگوی این خسارتی که به اقتصاد کشور وارد شد هست. و سوال اصلی این که چه کسی از این بی ارزش شدن پول ملی سود اصلی رو برد؟

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: باختران
سپاس‌های ارسالی: 309 بار
سپاس‌های دریافتی: 2024 بار
تماس:

پست توسط ali1371 » پنج شنبه 6 بهمن 1390, 12:19 am

دوست عزیز که دم از طرفداری دولت میزنی شکر کیلویی 1500 الی 2000 تومن تخم مرغ که معلومه برنج ایرانی 3200 به بالا مثل فلاح وپسران کیلویی 3800 تومن شامپوبدن جانسون بچه 5700 بوده خریدش شده 6680 به جز سود مغازه دار نان 400تومن نوشابه 300 تومنی شده 450
بنزین لیتری 700 تومن لاستیک جفت 60هزار گران شده روغن مایع قیمت 3هفته پیش با الان رو برسی کن کره پنیر و...................................................چیزهای مایحتاج یک خانواده رو برسی کن ببین تیم اقتصادی که سرکار امدند چه کولاکی کردند

اگر این تیم اقتصادی زمان جنگ بود 8سال که سهله 2ساله هم مقاومت نمیکردیم نمونه اش اینکه سال 66 و67 فاتحه ایران با این مدیران خوانده شده بود

چقدر تعصب کورکورانه نسبت به این دولت بعضی ها دارند کدام توهین به رییس جمهور شد شما واکنش مدیران رو می خوایید
  که ارتش ایران درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
یاسرعرفات

وبلاگ من [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1357 بار

پست توسط mj_piremard » پنج شنبه 6 بهمن 1390, 12:44 am

با سلام
هر چند دیر انجام شد اما از این اقدام تیم اقتصادی کشور حمایت میکنم از اول هم باید همین کار رو میکردن اگه از اول سود پرده ها رو کاهش نمیدادن الان این جور بازار به هم نمیریخت
 چه خوب خوند حرف دلمو 

[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: ترکیه
سپاس‌های ارسالی: 104 بار
سپاس‌های دریافتی: 173 بار
تماس:

پست توسط sylvester » پنج شنبه 6 بهمن 1390, 12:54 am

امروز عصر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 773.000 هزار تومان خودم قیمت گرفتم.
780 میفروشم. اگر کسی خواست بگه :grin:

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 6 بهمن 1390, 1:11 am

دولت مقصر است اما نه در مواردی که شما می گویید!

دولت مقصر است و قوه ...! اگر تعزیرات حکومتی گوش 4 نفر رو اساسی کشیده بودند مشکل حل شده بود.

خودتون رو به کدوم کوچه زدید؟ این مواردی که شما فرمودید با همون دلار 1100 تا 1300 تومن حداکثر وارد شده،مردم به هم رحم نمی کنند چه ربطی به دولت داره؟! شده قصه من نبودم من نبودم دولت بود.
از ثبت سفارش کالا تا واریز پول و ترانفسر محصول چقدر طول میکشه؟ اساتید به بنده توضیح بدن!!!!

چشمتون رو روی حقیقت بستید! یادتون رفته تو ای مملکت بنزین 20 تومن گرون میشد،گوشت 200 تومن؟! اون موقع هم دولت 200 تومن گرون می کرد یا مردم؟!
موبایل های قاچاق موجود در بازار یکشبه از راه رسیده اند که به قیمت دلار روز فروخته می شود؟ کدام اصل گفته شما باید به قیمت روز بفروشید جنسی رو که با قیمت 1 ماه قبل خریده اید؟! احتمالا 70 میلیون مسلمان هم در کنار هم زندگی میکنند! دین ما به ما اجازه نمی دهد چنین رفتاری را... البته کدام دین و کدام مردم...

تنها ایرادی که به دولت وارد است و وارد نیست! همین موضوع تنظیم قیمت هاست،دولت باید ابزار قضایی داشته باشد(بد تعبیر نشود) یعنی قوه .... با دولت و دولت با قوه... هماهنگ عمل کنند که نمی کنند علت؟ به این تاپیک ربط پیدا نمی کند.

از خواب خرگوشی بیدار شویم! و به هر بهانه ای خون مردم را در شیشه نکنیم!
زنده باد بهار...
"

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 6 بهمن 1390, 1:29 am

سندی دیگر برای بی کفایتی تیم اقتصادی دولت :

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود افزایش رشد برای اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۲ را پیش‌بینی کرد و نوشت ایران به رغم تحریم ها رشد اقتصادی ۲.۵ درصدی را در سال ۲۰۱۱ تجربه کرد که بالاتر از متوسط خاورمیانه بوده است.

بانک جهانی در نخستین گزارش خود در سال ۲۰۱۲ به نام دورنماهای اقتصاد جهانی به بررسی چشم انداز اقتصاد جهان و کشورهای مهم در این سال پرداخته و از کاهش رشد اقتصادی جهان به 2.5 درصد در سال جاری میلادی خبر داده است.
بر اساس این گزارش در حالی که اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۰ رشد ۳ برابری نسبت به سال ۲۰۰۹ را تجربه کرد در سال ۲۰۱۱ با کاهش رشد مواجه شد. رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۹ منفی 2.3 درصد بود اما این رقم در سال ۲۰۱۰ به 4.1 درصد رسید. به رغم آن رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۱ دوباره کاهش یافت و به 2.7 درصد رسید. بر این اساس پیش بینی شده است رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۲ نیز کاهش یابد و به 2.5 درصد برسد.
بخشی از گزارش بانک جهانی در مورد اقتصاد ایران است. این گزارش وضعیت اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۲ را نسبت به سال گذشته میلادی بهتر دانسته و افزایش رشد اقتصادی ایران در سال جاری میلادی را پیش بینی کرده است. ایران در سال ۲۰۱۱ رشد ۲.۵ درصد در اقتصاد خود را تجربه کرد و انتظار می رود این رقم در سال ۲۰۱۲ به 2.7 درصد افزایش یابد. رشد اقتصادی ایران برای سال ۲۰۱۳ نیز 3.1 درصد پیش بینی شده است.
بر اساس این گزارش رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۱ بیشتر از متوسط رشد خاورمیانه بوده است. منطقه خاورمیانه در این سال رشد 1.7 درصدی را تجربه کرد و پیش بینی شده است متوسط رشد این منطقه در سال ۲۰۱۲ نیز به 2.3 درصد برسد که کمتر از ایران خواهد بود.
بانک جهانی در ادامه با اشاره به بی اثر بودن تحریم ها بر شاخص های کلان اقتصاد ایران نوشت: «به رغم تحریم های بین المللی، افزایش قیمت نفت و برداشت خوب محصول در داخل باعث رشد 2.5 درصدی اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۱ شد».
این گزارش در مورد هدفمندی یارانه ها نیز در ایران نوشت:تحلیلگران خارجی نگاه مثبتی نسبت به بازنگری ایران در نظام یارانه ها و پرداخت پول نقد برای ایجاد توازن در ترازهای مالی و اختصاص منابع مالی به مردم دارند. اما مشکلات شدید در بخش غیرنفتی همچنان ادامه دارد.
بانک جهانی هدفمندی یارانه ها را دارای اثر کنترلی در درازمدت بر تورم دانسته و با تاکید بر اجرای مراحل بعدی این طرح افزود: ایران تلاش های مهمی را برای اصلاح نظام حمایت درآمدی خود و کنار گذاشتن پرداخت یارانه ها و حرکت به سمت یک نظام تامین اجتماعی هدفمند انجام داده است. این تلاش ها دامنه تورم را به ۱۵ تا ۲۰ درصد محدود کرده است. این گونه اصلاحات باید بیش از پیش انجام شود تا تورم در این کشور تک رقمی شود.
این گزارش تراز حساب های جاری ایران در سال ۲۰۱۱ را نیز معادل 8.9 درصد تولید ناخالص داخلی ایران اعلام و پیش بینی کرده است این رقم در سال ۲۰۱۲ به 6.6 درصد و در سال 2013 به 4.2 درصد برسد.

اساتید افق رشد اقتصادی را در نظر بگیرند! برای 5 سال بعد 2 سال بعد 3.1 برای 5 سال؟! راستی در افق 1404 به چه مقدار می رسد؟! حالا پیدا کنید پرتغال فروش را(چه کسی می خواهد این رشد اقتصادی را در کنار رشد عملی متوقف کند).
زنده باد بهار...
"

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 24 بار
سپاس‌های دریافتی: 50 بار
تماس:

پست توسط godspeed » پنج شنبه 6 بهمن 1390, 2:10 am

از مدیران خواهش میکنم این پست رو تایید کنند من جواب ایشون رو بدم.

بعد ثمره این رشد اقنصادی کجاست که بنده نمیبینم؟
ادعای دادان پول به نوزادان که تو خالی بود؟ ایجاد 2.5 میلیون شغل که اونم تو خالی بود؟ کارخونه هایی که دارن چک و راست بسته مسند؟
کارگاه هایی که دیگه کسی بشون سر هم نمیزنه؟

تورم 40%؟ جدیدا چیزی خریدید؟ محصولات کارخونه های دولتی رو دیدید؟ وزنشون کم میشه قیمت ثابته؟

من خودم تو متن بازار کارم حضرت آقا خودم تولید کننده هستم.

شما متاسفانه دارید رسما ذروغ میگید.
خط فقر در تهران : ماهانه 1میلیون تومان

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”