در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Fast Poster

Fast Poster

no avatar
267

تشکر کرده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 08:02

آرشيو سپاس: 957 مرتبه در 198 پست

Re: ریال ایران:روز به روز بی ارزش تر

توسط SADGYAN » پنج شنبه 6 بهمن 1390 09:34

sylvester نوشته است:امروز عصر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 773.000 هزار تومان خودم قیمت گرفتم.
780 میفروشم. اگر کسی خواست بگه :grin:

الان همین امروز750 هم نمیخرن قضیه دقیقا 360 درجه برعکس شده!!!!!!!!!!!!!!!!!جلل خالق!!!!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SADGYAN تشکر کرده اند:
Present

New Member

no avatar
17

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 مرداد 1390 09:48

آرشيو سپاس: 56 مرتبه در 15 پست

توسط jouker » پنج شنبه 6 بهمن 1390 10:48

خیلی جالبه بعضی ها فکر میکنن مردم به دولت بدهکارن به مرگ میگیرن که به تب راضی بشیم نمی دونم یا نمیفهمن یا ترجیح میدن که نفهمن دلار 1300 تومن شده 1900 باید از دولت خدمتگذار تشکر هم بکنیم بانک های سود 20 درصد از مردم میگیرن با هزار تا ضامن و بگیر و ببند اسم بانک ها هم بانکداری اسلامیه .واقعا متشکریم که قحطی نمیاد نهایت آرزومون این شده که وضعمون از این که هست خرابتر نشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jouker تشکر کرده اند:
MAJID-POW, gigi64, FARSHAD.ADL, Mohammad 1985, sroasha, Present

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 6 بهمن 1390 12:03

jouker نوشته است:خیلی جالبه بعضی ها فکر میکنن مردم به دولت بدهکارن به مرگ میگیرن که به تب راضی بشیم نمی دونم یا نمیفهمن یا ترجیح میدن که نفهمن دلار 1300 تومن شده 1900 باید از دولت خدمتگذار تشکر هم بکنیم بانک های سود 20 درصد از مردم میگیرن با هزار تا ضامن و بگیر و ببند اسم بانک ها هم بانکداری اسلامیه .واقعا متشکریم که قحطی نمیاد نهایت آرزومون این شده که وضعمون از این که هست خرابتر نشه

سلام!

نه دولت به مردم بدهکار است و نه مردم به دولت بدهکار! این ها مکمل همدیگر هستند! یعنی اگر یکی مشکل داشته باشد باعث مشکل دیگری خواهد شد! خواه مردم! و خواه دولت!

در مورد خدمت گزاری دولت گفتید:

1- تحقیق کنید چه شخص و دولتی در سال 86 قصد قرض الحسنه کردن برخی بانک ها و رعایت بانکداری 100% اسلامی رو داشت!(دوستان نگذاشتند)
2-تحقیق کنید چه شخص و دولتی بیشترین مصاحبه را در مورد مشکل داشتن قانون بانک ها کرده اند و چه دولتی طرح تحول نظام بانکی را اماده کرده است(می بنید که برای جلوگیری از اجرای ان چگونه در بازار اشوب به راه انداخته اند).
3- تحقیق کنید در کدام دولت شرط دو ضامن رسمی به یک ضامن اعتباری تبدیل شده است!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
افزایش نرخی که کارشناسان داخلی و خارجی از ان متحیر مانده بودند  منبع و مقصد مشخصی دارد! کسانیکه این اشفتگی را به راه انداختند به خواسته خود رسیدند و حالا فیتیله را پایین کشیده اند،در پیغام خصوصی به یکی از دوستان گفته بودم... اما دولت راهکار دیگری هم ارائه کرده و اوراق مشارکت با شد 21 درصد است.
من که سوادش را ندارم اما اگر اندکی اقتصاد بدانید رشد اقتصادی و شاخص های مثبت اقتصادی(نظیر بورس ، جذب سرمایه گزاری خارجی و ...) باید به افزایش قدرت پول ملی منجر شود! ببنید چه نیت شومی در کار بود که بسیج هم بیانیه داد!!!! اب چشمه دیگری گل الود بود.

وقت برخورد نهایی با عده ای کم کم دارد نزدیک می شود و انقلاب در شرف  پوست اندازی دوباره است،اندکی صبر کنید.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
mehdighorbani, Solver, anga2009, Sami 1993, Present, HASAN BARATY, reza4087, Qaher1406, victory67

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 6 بهمن 1390 13:18

Mr.Amirhessam,  دوست عزیز و کمی هم نظر در بعد سیاست رفتار خودتان را باید تشریح کنید تا دوستان دچار سوتفاهم نشوند:

جناب امیرحسام نیز درست مانند بنده و بسیاری دیگر افراد که شما آنها را "طرفدار دولت" یا "حامی دولت" می نامید، آن قدر بیسواد نیستیم که بخواهیم از فرد یا یک دولت خاص حمایت نمائیم. تمام مطالب بیان شده در باب حمایت و یا طرفداری از یک رفتار است. مثلا در اینجا یک رفتار سیاسی، و مطمئن باشید اگر این رفتار را آقای X هم بکند مورد حمایت ما واقع خواهد شد.

اما روشن است این میان دکتر احمدی نژاد تعداد رفتارهایشان که مورد پسند ما بوده بیشتر از آقای X است و به این دلیل به نظر میرسد ما در حال حمایت از ایشان هستیم، بنده خودم را عرض کنم اگر جناب احمدی نژاد یک ذره از آن چیزی که حس می کنم درست است دور شود و برای من نیز اثبات شود این رفتار وی نادرست بوده است جزو منتقدینش خواهم بود اما در آن رفتار خاص.

اما ظاهرا شما دوستان مشکلتان افراد و دولت ها شاید گاه حکومت ها هستند نه رفتار و افعال ایشان ... من احمدی نژاد که خوب است، اگر برادر و پدرم را هم مقابل عدالت ببینم ضمن حفظ احترام بهشون اعتراض خواهم کرد، هر چند این شایسته افرادی است که عدالت محور هستند نه منفعت محور. اصولا اعتراض همراه با توهین عملی است که افراد منفعت طلب انجام میدهند.

با یک بازرسی از انتقادها در پست های اخیر و سنجش احترام متوجه خواهید شد چه کسانی از روی عدالت نقد کرده و چه کسانی از روی منفعت طلبی.

سعی شود بحث زیاد سیاسی نشود، بهتر است به پست قبل من توجه ویژه بنمائید...

راستی قیمت دلار امروز به روایتی 1500 تومان شده ... این خبر را صبح در بانک از اهل بازار شنیدم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
mehdighorbani, Sami 1993, Qaher1406, anga2009, Present, HASAN BARATY, reza4087, Mr.Amirhessam, victory67

Captain I

Captain I

نماد کاربر
556

تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

توسط HASAN BARATY » پنج شنبه 6 بهمن 1390 14:39

HASAN BARATY نوشته است:با سلام خدمت همه دوستان عزیز

اما در مورد مبحث تورم و گرانی های اخیر در بازار ارز و طلا و نقش مدیریت دولت در این شرایط باید به این نکته توجه کرد بطور کلی تورم در ایران ریشه ساختاری دارد و مربوط به یک دولت خاص نیست.اما میزان توان مدیریتی را در کشور میتوان از اجرای همین هدفمند کردن یارانه ها به وضوح مشاهده کرد.در مورد این طرح زیاد گفته شده ولی بطور خلاصه این اقدام به همراه سایر اصلاحات در گمرک و بانک و...با ایجاد شرایط ازاد اقتصادی و در فضای خارج از رانت این معضل را به شکل ریشه ای حل خواهد کرد که مشخص است این طرح و نتایجش اثرات مثبت خود را در میان مدت و بلند مدت نشان خواهد داد.ما در کوتاه مدت به هر صورت با پرداخت یارانه و افزایش قدرت خرید و افزایش قیمت حامل های انرزی و به تبع ان افزایش قیمت محصولات تولیدی تورمی را در جامعه ایجاد میکند که نکته مهم در مدیریت اقتصادی کشور در همین نکته هویدا است که بر خلاف نظرات برخی مثلا کارشناسان اقتصادی(همون نظرات باندی و حزبی) به محض اجرای این طرح ما باید شاهد تورم 150 یا 500 درصدی می بودیم.خب حالا نشد اما جالب است که همین امثال تابناک و...حالا یادشون رفته چه چیزهای میگفتن و کلا نگرانیشون عوض شده!!!!
حال ممکنه سئوال پیش بیاد این چه ربطی به افزایش نرخ ارز و طلا دارد.دوستان توجه کنن یکی دیگر از اقدامات دولت ها برای ایجاد تحرک اقتصادی و افزایش تولید ان است که نرخ سود را کاهش میدهند تا تولید کننده بتواند تسهیلات ارزان قیمت تری را از مراکز مالی کشور بگیرد.این بحثی که اقای رئیس جمهور در مورد لزوم کاهش سود بانکی میگفتن بر همین نظر استوار است.اما نکته ظریف اینجا است که اگر شما طرح جراحی اقتصادی را انجام دهید و به دنبال ان در کوتاه مدت اثرات ان را ببینید که یکی از انها افزایش قیمت ها است بعد بخواهید در عین حال سود بانکی را بر اساس همان نظریه قبلی پائین بیاورید حتما شما شاهد خواهید بود بانک بعنوان یکی از مهمترین مراکر مالی با استقبال سرد عموم جامعه مواجه خواهد شد.کسی با زحمت زیاد مثلا 5 میلیون جمع کرده حالا مثل هر ادم عاقلی میخواهد ان را افزایش بدهد اگر بانک از نرخ تورم سالانه کمتر سود بدهد پس نتها افزایش سرمایه پیدا نکرده بلکه ضرر هم کرده پس اگر جایی بتونه پیدا کنه که این درامد را براش ایجاد کنه حتما به ان سو تمایل پیدا خواهد کرد.پس این مشکل از مردم نیست بلکه باید سیاستهای اقتصادی طوری باشد که ما شرایط مناسبی را برای سرمایه های کوچک مردم مثل بانک و اوراق مشارکت و....را فراهم کنیم تا ملت پولشان را در این جاهای درست سرمایه گذاری کنن.اگر نرخ عادلانه باشد حتی اگر نسبت به بازار ازاد کمتر باشه در عوض ریسک سرمایه گذاری پائین تر خواهد بود در نتیجه مردم این راه را انتخاب میکنن.پس فعلا تا اجرای کاملا هدفمندی نرخ سود بانکی باید متناسب با ان باشد و بعد از اجرا و کاهش تورم به همان اندازه نرخ سود در نهایت باید کاهش بیابد.به همین دلیل است که دولت اخیرا تصمیم به افزایش سود بانکی گرفته است..پس اینجا مشکلی در مدیریت نیست بلکه یا باید نرخ سود را کمتر از تورم قرار دهیم که نتیجه ان را دیدیم یا طرح اصلاح اقتصادی انجام نشود که این هم ممکن نیست.اما در مورد نرخ ارز قطعا هیچ توجیه اقتصادی پشت این ماجرا نیست.کشوری که امروز بالاترین درامدهای ارزی و بالاترین ذخایر را در تاریخش دارد چه اتفاقی افتاد که چنین شکی در جامعه ایجاد کرد.حالا نقش تصمیم اخیر بانک مرکزی در قاچاق اعلام کردن ارز بدون فاکتور و خواست از مردم برای تهیه ارز مورد نیاز از بانکها و صرافی های مجاز چه تاثیر مهمی در فرو پاشاندن این حباب کذایی بوجود اورد. شاید بتوان پذیرفت مردم بروند طلا بخرند اما اینکه مردم عادی برای افزایش سرمایشون ارز بخرند بیشتر شبیه شوخی است چنانکه فروکش کردن این موج را در هفته های اینده به وضوح خواهید دید.چون حرکت غیر عادی به مدت طولانی دوام نخواهد اورد.

افزایش سود بانکی و کاهش 300 هزار تومانی قیمت سکه و کاهش چند صد تومانی نرخ ارز تنها ظرف دو روز و این وضعیت تا رسیدن به ثبات ادامه پیدا خواهد کرد.فقط انچه مهم است این است که اقتصاد علم است و تصورات ناشی از هیجانات کاذب و برخی اقدامات تنها اثرات کوتاه مدت و ایضایی دارند و ان با در پیش گرفتن سیاستهای درست نمیتونه ادامه پیدا کنه.و البته بیچاره باز تعدادی از مردم که اسیر این تلاطم شدن و پولشان را از دست دادن.و البته خوشحالم از زمین خوردن دلالانی که فقط دنبال منافع شخصی خودشون به هر شیوه ای هستند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
Sami 1993, reza4087, Mr.Amirhessam, victory67, mehdighorbani, Present

Captain

Captain

نماد کاربر
1362

تشکر کرده: 2198 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

توسط Java » پنج شنبه 6 بهمن 1390 15:03

Mr.Amirhessam نوشته است:وقت برخورد نهایی با عده ای کم کم دارد نزدیک می شود و انقلاب در شرف  پوست اندازی دوباره است،اندکی صبر کنید.

حاج محمود اوایل ازاین تخیلات  زیاد داشت .خیلی وقته دیگه دست کشیده.شما هنوز از خواب بیدار نشدی...؟
آنکه خوابیده را میتوان بیدار کرد, اما آنکه خود را به خواب زده هرگز...
خدا رو شکر هم رکورد اختلاس کشور دستشه, هم رکورد تورم وارزش پول ملی...
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
gigi64, FARSHAD.ADL, Mohammad 1985, Motimann

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

تهران

توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 6 بهمن 1390 17:11

Mr.Amirhessam,  دوست عزیز و کمی هم نظر در بعد سیاست رفتار خودتان را باید تشریح کنید تا دوستان دچار سوتفاهم نشوند:

جناب امیرحسام نیز درست مانند بنده و بسیاری دیگر افراد که شما آنها را "طرفدار دولت" یا "حامی دولت" می نامید، آن قدر بیسواد نیستیم که بخواهیم از فرد یا یک دولت خاص حمایت نمائیم. تمام مطالب بیان شده در باب حمایت و یا طرفداری از یک رفتار است. مثلا در اینجا یک رفتار سیاسی، و مطمئن باشید اگر این رفتار را آقای X هم بکند مورد حمایت ما واقع خواهد شد.

اما روشن است این میان دکتر احمدی نژاد تعداد رفتارهایشان که مورد پسند ما بوده بیشتر از آقای X است و به این دلیل به نظر میرسد ما در حال حمایت از ایشان هستیم، بنده خودم را عرض کنم اگر جناب احمدی نژاد یک ذره از آن چیزی که حس می کنم درست است دور شود و برای من نیز اثبات شود این رفتار وی نادرست بوده است جزو منتقدینش خواهم بود اما در آن رفتار خاص.

اما ظاهرا شما دوستان مشکلتان افراد و دولت ها شاید گاه حکومت ها هستند نه رفتار و افعال ایشان ... من احمدی نژاد که خوب است، اگر برادر و پدرم را هم مقابل عدالت ببینم ضمن حفظ احترام بهشون اعتراض خواهم کرد، هر چند این شایسته افرادی است که عدالت محور هستند نه منفعت محور. اصولا اعتراض همراه با توهین عملی است که افراد منفعت طلب انجام میدهند.

با یک بازرسی از انتقادها در پست های اخیر و سنجش احترام متوجه خواهید شد چه کسانی از روی عدالت نقد کرده و چه کسانی از روی منفعت طلبی.

سعی شود بحث زیاد سیاسی نشود، بهتر است به پست قبل من توجه ویژه بنمائید...

راستی قیمت دلار امروز به روایتی 1500 تومان شده ... این خبر را صبح در بانک از اهل بازار شنیدم.

سلام دوست عزیزم

دقیقا به نکته خوبی اشاره کردید.

تفاوت نظر بنده با دوستان از انجا منشع می گیرد که بنده به دنبال عدالت،حقوق انسانی،اسلام، اقتدار ایران و ... هستم نه به دنبال شخص خاص! برخی دوستان با اصل نظام مشکل دارند(مثل برخی سیاسیون داخلی) افراد حاضر در ان را کرده اند دستاویز!

اگر اقای ایکس هم دنبال این مسائل باشد که نیست! بنده به شخصه از او حمایت میکنم.

ملاک راه است نه افراد، هر که در راه باشد عزیز است،و عده ای هنوز به دنبال اسم ها هستند(ایت الله،نماینده،شاهنشاه،والا حضرت،رئیس جمهور و ...).

Gava نوشته است:
Mr.Amirhessam نوشته است:وقت برخورد نهایی با عده ای کم کم دارد نزدیک می شود و انقلاب در شرف  پوست اندازی دوباره است،اندکی صبر کنید.

حاج محمود اوایل ازاین تخیلات  زیاد داشت .خیلی وقته دیگه دست کشیده.شما هنوز از خواب بیدار نشدی...؟
آنکه خوابیده را میتوان بیدار کرد, اما آنکه خود را به خواب زده هرگز...
خدا رو شکر هم رکورد اختلاس کشور دستشه, هم رکورد تورم وارزش پول ملی...

سلام !

در مورد موضوعی که مطرح کردم سخنی نداشتید دوست خوبم!

سخنانی که نوشته ام مربوط به 30 روز پیش است،سخنرانی گمرک به 15 روز پیش! و لحظه به لحظه به روز موعود نزدیک تر می شودیم،بنده خود را به خواب نزده ام!

بنده با چشمان خودم میبینم استان قدس،موسسه ایکس،صندوق ایگرگ و ... از مالیات معاف هستند و با استفاده از پول بیت المال ضمینه ساز فساد شده اند!
با چشم خودم میبنم که نهاد خاص مورد علاقه شما نقش یک کارتل اقتصادی را به عهده گرفته و چه خیاناتی که به اسم انقلاب به مردم و ارمان های ان می کند!

البته دکتر باید تاوان بدهد و فحش بخورد از امثال شما(هنوز یاد نگرفتی که باید با افراد با احترام صحبت کنی،مقام سیاسی به جای خودش!):

اگر شما دنبال نمیکنی و نمیبنی دلیل بر نبودن نیست برادر من،عده ای ویژه خار،رانت باز،دلال،دزد اقتصاد و بیت المال و قاچاقچی فاسد که در برخی ارکان نظام نفود کرده اند،و خون مردم را در شیشه کرده و لذت میبرند باید هم جلوی دکتر به ایستند!

کسانیکه اول انقلاب در نازی اباد ساکن بودند و حالا در قیطریه و زعفرانیه!
کسانیکه دیروز در پشت جبهه بزم بخور بخور راه انداخته بودند و با دلالی اسلحه حالا میلیادرها دلار ثروت باد اورده دارند!
کسانیکه به اسم تجهیزات حساس لوازم ارایشی وارد میکنند و اسکله غیر مجاز دارند!
کسانیکه بازار ارز را بهم میریزند تا در بانک های خصوصی خودشان!! سود 21 درصد از مردم بگیرند و ربا پشت ربا بخورند!
و .................................

دوستان گرامی را در به شنیدن فایل زیر توصیه میکنم تا از وضعیت بانکداری مطلع باشند(افشاگری رئیس جمهور در مورد فساد سیستم بانکی) :

http://uploadpa.com/beta/1390/o3gmiuzgge6yx0dfavh0.mp3

دوست گرامی ماجرای اختلاص هم مشخص می شود! برای اطلاع شما میگویم که اقای خاوری در سال 84 توسط احمدی نژاد برکنار می شودو در سال 86 با فشار و امضای نامه حمایتی 186 نماینده مجلس!!! به وزیر اقتصاد دولت تحمیل می شود،اگر مایل بودید پیغام خصوصی بدید تا تصویر نامه حمایت نمایندگان رو برای شما ارسال کنم.

در مورد تورم،اختلاص،ارزش پول ملی و غیره! اموزش های نهاد خاص تاثیر گذاشته روی شما(احتمالا در کلاس های بصیرت نهاد خاص شرکت نمیکنید)؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
جالب اینجاست که هیچ یک از مخالفین از پیشرفت های کشور سخنی نمی گویند و ترجیح می دهند در مورد نیمه خالی لیوان سخن بگویند تا نیمه پر،پیشرفت های کشور متعلق به نهاد خاص،مردم و سیاسیون است و دولت های گذشته است اما پسرفت های کشور و مشکلات تقصیر دولت و شخص احمدی نژاد ، خجالت هم چیز خوبیست!
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
"

Mahdi1944, Qaher1406, anga2009, reza4087, Solver, victory67, FREE MAN, HASAN BARATY, Present, KH.I.A.2500, mehdighorbani

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4254

تشکر کرده: 183 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » جمعه 7 بهمن 1390 00:29

Mr.Amirhessam,  البته که مردم به دولتها بدهکار نیستن ولی دولتها به مردم بدهکارن و دقیقا خدماتی که انجام میدن وظیفه شون هست !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Motimann, SORENA, Tiger_II, armanmodern, gigi64, FARSHAD.ADL, KH.I.A.2500

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 7 بهمن 1390 11:26

Mohammad 1985,  

:-o  بابت انجام ندادن وظیفه باید گلایه داشت و بابت انجام دادن وظایف باید ...  .
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
reza4087, Mr.Amirhessam, Present

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

تهران

توسط Mr.Amirhessam » جمعه 7 بهمن 1390 12:18

Mohammad 1985 نوشته است:Mr.Amirhessam, البته که مردم به دولتها بدهکار نیستن ولی دولتها به مردم بدهکارن و دقیقا خدماتی که انجام میدن وظیفه شون هست !

فرمایش شما صحیح ! اما وقتی مردم به دولت اعتماد می کنند و به ان رای می دهند باید در مورد اجرای طرح های دولت همکاری کنند.

گوشه ای از بیانات رهبر عزیز ایران(بی ارتباط به موضوع نیست):

ممكن است كسانى كه اين كارها را ميكنند، ندانند چه تأثير سوئى اين كار دارد. اين، همان ايجاد يأس است؛ يعنى نقطه‌ى مقابل اعتماد به نفس. اين، حالت ايجاد خودباختگى و انفعال و خودكم‌بينى است. خيلى از كسانى كه در اين ميدانها تلاش ميكنند، فعاليت ميكنند، متأسفانه نميفهمند و توجه ندارند كه تأثير كارشان چيست. اينها آدمهاى بدخواهى نيستند. البته بعضى بدخواه هستند، اما غالباً بدخواه نيستند؛ ملتفت نيستند، ارزيابى درستى از كار خودشان ندارند. دولت تصميم اقتصادى ميگيرد، اعتراض پشت سر اعتراض، آن هم با لحنهاى اهانت‌آميز؛ تصميم سياسى ميگيرد، همين طور؛ تصميم بين‌المللى ميگيرد، همين طور؛ به فلان سفر ميرود، همين‌طور؛ به فلان سفر نميرود، همين طور. وقتى ما سوار اين اتوبوس شديم و به اين راننده اطمينان كرديم، ديگر سر هر پيچى كه نبايد گفت آقا مواظب باش، آقا دستم فلان شد، دلم لرزيد. خب دارد رانندگى ميكند، ميرود ديگر. اين در حالى است كه اين دولت انصافاً دولت پركار و در بعضى از خصوصيات نمونه است. اينكه به همه‌ى شهرها ميروند، اين خيلى براى من مهم است؛ خيلى براى من جالب است. رئيس جمهور، وزير و مديران ارشد اجرائى كشور به شهرهاى مختلف ميروند. اين رفتن به شهرها خيلى تأثير دارد. بعضى ميگويند آقا ما گزارشها را كه ميخوانيم؛ نه، گزارش خواندن فرق ميكند با رفتن. شايد بيش از اغلب مديرها براى من گزارش مى‌آيد. وقتى انسان ميرود به يك شهرى، ميرود به يك استانى، مى‌نشيند با يك مردمى، مى‌نشيند با يك مجموعه‌ى جوانى، مى‌بيند گزارشها با آنچه كه واقعيت است، تفاوتهائى دارد. انسان آنچه كه مى‌بيند و ميشنود، از گزارش خيلى باارزش‌تر است. اين كار را امروز دولت دارد ميكند. به همه جاى كشور سفر ميكنند. يك گوشه‌اى از اين را ميگيرند، تبديلش ميكنند به نقطه‌ى ضعف و ايراد گرفتن. چرا در اين سفر صد تا مصوبه داشتيد؛ در حالى كه پنجاه تايش بيشتر قابل عمل نيست؟ خيلى خوب، حالا پنجاه تايش عمل بشود؛ اين بهتر از هيچى نيست؟ اينها ايجاد يأس است. ايرادتراشى‌هاى بيخود: چرا به فلان سفر رفتيد؟ چرا به فلان سفر نرفتيد؟ اينها اشكال‌تراشى‌هائى است كه يأس‌آفرين است. عرض كردم؛ اغلب كسانى هم كه اين كار ميكنند، توجه ندارند به دنباله‌ى كارشان. بالاخره هر دولتى ضعفى دارد. نه اينكه اين دولت ضعف ندارد؛ چرا، ضعف و خطا دارند؛ مثل بقيه‌ى دولتها. بنده‌اى كه ميخواهم خطا بگيرم، مگر خودم خطا ندارم؟ خطاهاى ما الى ماشاءاللَّه؛ يكى دو تا كه نيست. انسان جايزالخطاست؛ بايد تلاش كند خطا نكند يا كمتر بكند. كسانى هم كه خطاى طرف مقابل را مى‌بينند، بايد دلسوزى كنند و خطا را به گوش او برسانند؛ اما هوچيگرى كردن، مردم را دلسرد كردن، اعتماد به نفس مردم را شكستن، آنها را نااميد كردن نسبت به آينده، هيچ روا نيست. اين خطاب من به همه است؛ هم به مطبوعات، هم به رسانه‌ها، هم به مسئولين، هم به كسانى كه منبرهاى گوناگون خطابه و سخن گفتنِ با مردم را دارند؛ در مجلس، در نماز جمعه، در جاهاى ديگر، در دانشگاه‌ها. اين چيزى است كه بحث مصلحت كشور است؛ بايد مصلحت كشور را رعايت كرد. اين هم يكى از آن راه‌هاى مقابله‌ى با اعتماد به نفس ملى است.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

----------------------------------------------------------------------
سند دیگری از پاک دستی دولت :

آخرين ويرايش توسط Mr.Amirhessam on جمعه 7 بهمن 1390 12:37, ويرايش شده در 2.
زنده باد بهار...
"

Present, anga2009, reza4087, HASAN BARATY, Qaher1406, KH.I.A.2500, FREE MAN

Major I

Major I

no avatar
863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

توسط FARSHAD.ADL » جمعه 7 بهمن 1390 13:38

با درود  :razz:

دوستان درباره ی این سقوط قیمت سکه و ارز سوالی که ایجاد میشه اینه که اگر دخالت دولت میتونست این قدر تاثیرگذار باشه,دلیل این تعلل و سکوت طولانی دولت چه بود؟!آیا این شائبه رو تقویت نمیکنه قصد و اراده ای در این اقدام نهفته بوده؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
gigi64, Tiger_II, SORENA, KH.I.A.2500, mani88

Major II

Major II

نماد کاربر
443

تشکر کرده: 282 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 11:38

آرشيو سپاس: 2331 مرتبه در 354 پست

توسط anga2009 » جمعه 7 بهمن 1390 14:14

بسم الله الرحمن الرحیم
اولا از دوستان خواهش می کنم خونسردی خود را حفظ کنند :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:
مشکل ما اینه که بجای اینه که طهمت می زنیم شما حق ندارید در مورد چیزی که نمی دانید به کسی طهمت بزنید. :-P  :-P
بجای اینکه بیایم راه کار نشون بدیم می آییم بحث و جدل می کنیم خدا رو شکر بعضی از دوستان قاضی نشدند و مگر اگر در یک گروه چند هزار نفری 5آدم فاسد گیر می آورند
می گویند وای خدا همه این ها مفسد هستند. :x  :x  :x  :x
گروهی می آیند همش انقاد می کنند اما نه با زبان انقاد بلکه با زبان توهین ...
شما که میگید تورم 40درصده لطفا منبع خودتون اعلام کنید.شما که میگویید من خودم تو متن بازار کارم حضرت آقا خودم تولید کننده هستم.شما که ضرر نمی کنید خدا رو شکر رو قیمت کالا می کشید و سود بیشتر از قبل میشه . (غیر از اینه شما حتی حاضر نمیشد که کوچکترین ضرر را بکنید)
من نمی گم که دولت فرشته و پاک و ...است ولی خدا ویکلی 5 تا چیز برداشتید و هی می کوبید برسر دوستان و دولت  :shock:  :shock:  :-o  :-o انصافتان کجا رفته
و در اخر بجای این که بیایم خواسته دشمن قسم خورده ی خودمان را مبنی بر بی آبرو کردن یکدیگر انجام دهیم برای مشکلاتمون راهکار بدیم
:razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:
وب سایت روستای گندشمین
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
خدایا من را ببخش...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anga2009 تشکر کرده اند:
HASAN BARATY, Sami 1993, Present

قبليبعدي