در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

جاسوسی انگلیس از روسیه از طریق یک صخره! + تصاویر

توسط Qaher1406 » جمعه 30 دی 1390 15:43

پس از سالها انکار سرانجام دولت انگلیس مجبور شد به جاسوسی در روسیه اعتراف کند. یکی از مقام های سابق بلند پایه انگلیس اعلام کرده است از اینکه روسیه توانسته است تجهیزات جاسوسی انگلیس را در روسیه کشف کند بسیار بهت زده شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پس از سالها انکار سرانجام دولت انگلیس مجبور شد به جاسوسی در روسیه اعتراف کند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب به نقل از راشاتودی، مقام های انگلیس سرانجام پس از مدتها، اذعان کردند که برضد روسیه جاسوسی می کنند.

این درحالی است که مقامات لندن مدتها این مساله را انکار می کردند.

یکی از مقام های سابق بلند پایه انگلیس اعلام کرده است از اینکه روسیه توانسته است تجهیزات جاسوسی انگلیس را در روسیه کشف کند بسیار بهت زده شده است.

دستگاههای اطلاعات خارجی انگلیس موسوم به "ام آی 6" از افشای این مساله شوکه شد.

دستگاه جاسوسی انگلیس در داخل یک صخره ، تجهیزات شنود و فرستنده را کار گذاشته بود تا از طریق آن درباره روسیه جاسوسی شود. پس از گذشت شش سال شواهد مستدلی در این خصوص ارائه شده است و درنتیجه مقامات انگلیس دیگر نمی توانند این مساله را انکار کنند.

جاناتان پاول رئیس دفتر تونی بلر، نخست وزیر پیشین انگلیس به وجود این مساله اذعان کرده است.به گفته جاناتان پاول ، کشف صخره جاسوسی انگلیس در روسیه برای دولت بسیار شوکه کننده بود.

یک شبکه تلویزیونی روسیه در سال دو هزار و شش گزارشی در این خصوص پخش کرد.در گزارش مذکور یک مامور اطلاعاتی انگلیس درحالی دیده می شود که در مقابل صخره جاسوسی مذکور قرار می گیرد و اطلاعات آن را از طریق گوشی تلفن همراه خود تخلیه می کند.

شبکه تلویزیونی مذکور ، دوربینهای مخفی خود را در نزدیکی این صخره جاسازی کرده بود و توانسته بود تصاویری را تهیه کند که مؤید ماجرای جاسوسی بود.


در آن زمان تونی بلر طرح این مساله را در مسکو به سخره گرفت وآن را تبلیغات مسکو توصیف کرد اما واقعیت ماجرا در دل دستگاه اطلاعاتی انگلیس بود.

به نظر می رسد مقامات انگلیس پس از شش سال به این نتیجه رسیده اند که باید اشتباه خود را بپذیرند و به آن اذعان کنند.

به گفته کارشناسان، این اقدام انگلیس می تواند نخستین گام در مسیر بهبود مناسبات لندن و مسکو باشد.

افشای شیوه جاسوسی دستگاه جاسوسی خارجی انگلیس برای لندن بسیار گران تمام شد.این درحالی است که انگلیس و روسیه پس از جنگ سرد بایکدیگر توافق کرده بودند برضد هم جاسوسی نکنند.

باتوجه به افشای این مساله، کاملا روشن است که از این پس دستگاه جاسوسی خارجی انگلیس تلاش خواهد کرد شیوه های جاسوسی خود را بهتر اجرا کند.

منبع : انتخاب
http://www.entekhab.ir/fa/news/50583
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
MISSILE, super flanker, A3eman, mehdighorbani, samsun, FREE MAN, reza4087, sukhoi37, كيارش, CentralWeb, فدایی سید علی, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان