در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي و درمان به بحث بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

با 15 دقیقه ورزش روزانه سه سال بیشتر عمر کنید

توسط A3eman » شنبه 1 بهمن 1390 11:35

سلامت نیوز: پژوهشگران تایوانی براساس نتایج تحقیقات تازه خود گفتند که انسان با 15 دقیقه ورزش در روز می تواند سه سال بیشتر عمر کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، پژوهشگران تایونی در تحقیقات خود دریافتند: روزانه 15 دقیقه ورزش کردن می تواند متوسط عمر افراد را به میزان سه سال افزایش داده و خطر مرگ را به میزان 14 درصد کاهش دهد.

به گفته پژوهشگران این دقایق کمترین زمان برای افراد بالغ جهت حفظ سلامتی است.

کارشناسان معتقدند 15 دقیقه ورزش روزانه سرآغاز خوبی برای کسانی است که ورزش نمی کنند.

تیم پژوهشگران انستیتوی ملی تحقیقات سلامت تایوان تحقیقات خود را روی حدود 400 هزار نفر در طول 13 سال انجام دادند.

این تحقیقات نشان داد: 15 دقیقه ورزش معمولی روزانه نظیر راه رفتن سریع برای هر شخصی مفید است و عمرش را سه سال بیشتر می کند.
براساس این تحقیقات، هر 15 دقیقه ورزش بیشتر در روز خطر مرگ انسان را به میزان 4 درصد کاهش می دهد.

پژوهشگران همچنین از ارتباط ورزش روزانه و کاهش میانگین ابتلا به سرطان سخن گفتند.

پژوهشگران دانشگاه "باث" گفتند که سه بار تمرین ورزشی در هفته به مدت هربار 40 ثانیه برای جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع دوم یا حتی درمان آن کافی است.

ورزش مهمترین عامل در از بین بردن افسردگی‌ها یا پیشگیری از به وجود آمدن این نوع بیماریها است.

ثابت شده است که نرمش های مداوم روزانه موجب کاهش اضطراب، افسردگی، تنظیم و تعدیل میزان استرس و حتی تغییرات شخصیتی (پیدایش دید مثبت تری نسبت به زندگی) می شود.

این درحالی است که تحقیقات دیگر منتشر شده در مجله پزشکی ورزشی انگلیس نشان می دهد که نشستن روی مبل و مشاهده تلویزیون به مدت شش ساعت در روز عمر انسان را به طور متوسط پنج سال کوتاه می کند.

بیشتر: .::سلامت نیوز :سرویس خبری: سلامت:با 15 دقیقه ورزش روزانه سه سال بیشتر عمر کنید::.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
Shahbaz, CAPTAIN PILOT, drMojtaba28, رونین, sghanbare1

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 شهریور 1390 20:50

آرشيو سپاس: 80 مرتبه در 37 پست

Re: با 15 دقیقه ورزش روزانه سه سال بیشتر عمر کنید

توسط Ashkani1365 » جمعه 14 بهمن 1390 20:47

دستتون درد نکنه

از گزارش شما خیلی لذت بردم. خیلی وقته بر این باور بودم که زندگی انفعالی که داریم غیر طبیعی است و در دراز مدت به ضرر ما است. ما آفریده شدیم که روزهای فعال و پویایی داشته باشیم، که بگردیم و ورزش کنیم، نه این که دم میز بشینیم و 8 یا 10 ساعت روی کامپیوتر کار کنیم.

من به همه فامیلم همین را پیشنهاد می کنم و خودم هم سعی می کنم که هرروز برای 20 دقیقه وزنه بزنم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ashkani1365 تشکر کرده اند:
رونین

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 خرداد 1389 16:45

آرشيو سپاس: 13151 مرتبه در 1830 پست

Re: با 15 دقیقه ورزش روزانه سه سال بیشتر عمر کنید

توسط رونین » شنبه 15 بهمن 1390 19:34

کاربر گرامی Ashkani1365  :razz:  :razz:

ضمن عرض ادب و سلام خدمت حضرتعالی

از شما خواهشمند هستم از کلید تشکر نیز استفاده نمایید این امر  ادب و معرفت بالای شما کاربر محترم را نیز نشان خواهد داد.  با تشکر   رونین
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
          زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
                          اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
                                                   مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رونین تشکر کرده اند:
sghanbare1, Shahbaz, CAPTAIN PILOT