در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major II

Major II

no avatar
639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

خرابي پنل مانيتور

توسط GHAZALAK88 » شنبه 1 بهمن 1390 19:54

با سلام

مانيتور سيستم من samsungهستش و21 اينچه LCD

چند روز قبل وقتي روشنش كردم ديدم پايين صفحه تقريبا وسط اون به اندازه طول 5cmوارتفاع3cmسياه رنگ شده واونجاش تصوير نداره

چون هنوز گارانتي(چه جمله پر معنايي در كشور ما ) داره اونو به شركتي كه در شهر ما محصولات سامسونگ را ساپورت ميكنه بردم تا از گارانتي شركت استفاده كنم بعد 2ساعت علاف شدن (متخصص اون شركت حتي حاضر نميشد جعبه را باز كنه وخودش مانيتور را چك كنه وفقط به توضيح من كه بهش گفتم مانيتور چطوريه اكتفا كرد ونديده نسخه اونو پيچوند)بعد از چك دستگاه اقا عرض كردن كه گارانتي شامل پنل نميشه وفقط چند تا بورد داخل دستگاه گارانتي هستن ودر جواب من كه پرسيدم حالا من با اين دستگاه معيوب چكار كنم فرمودند كه دو راه داري

1:همينجوري باهاش بسازي وازش استفاده كني شايد خرابي(به قول خودش ميگه مقداري از پيكسل هاي مانيتور سوختن)در همين حد بمونه وبيشتر نشه .شايد هم به مرور زمان بيشتر بشه وهمه صفحه را سياه كنه

2:با هزينه شخصي تعميرش كنم كه شامل(130000تومان پانل نو-10000تومان كرايه بار  از تهران تا شهرستان-25000تومان هزينه تعمير)كه رويهم ميشه 165000تومان اونوقت من پارسال اونو210000 تومان اكبند خريدم كه منم بهش گفتم اگه بخوام اينكار را بكنم خوب 50 هزار تومن ميزارم روي اين پول ونوش رو ميخرم كه فكر كنم زياد قيمتش با پارسال فرق نكرده

حالا منم وچند تا سوال بي پاسخ  واقعا تو اين مسئله شما دوستان عزيز معني كلمه گارانتي را به من بگيد اخه من ديگه مخم هنگ كرده يعني گارانتي يه دستگاه 210هزارتومني فقط شامل چند تا بورد ميشه كه روي هم 50هزارتومن قيمت ندارن؟

در جواب سوال من در مورد اين مسئله متخصص شركت عرض ميكنن چون پنل يه قطعه خيلي حساسه شامل گارانتي نميشه وتازه ميگه يا بهش ضربه زدي يا اب ريختي روي پنل(كه اگه اينطور باشه واقعا. كار دختر شيطونم غزل هستش )

مارو باش دلمون خوش بود وسيله اي كه رويهم رفته(كل سيستم كامپيوتر)1500000پول داديم برا خريدش گارانتيه

بعد از دوستان سنترالي عزيز كسي تا حالا با اين مشكل روبرو شده واگه پيش اومده براتون به نظر شما من چكار كنم؟

ايا اگه ازش استفاده كنم امكانش هست كه خرابي ثابت بمونه يا اينكه به مرور زمان گسترش پيدا ميكنه؟

ويه سوال جانبي اگه شما بچه 2سال ونيمه تون اين كار رو با كامپيوترتون بكنه چه برخوردي باهاش ميكنيد؟ (من كه خداشاهده هنوز دلم نيومده ازش بپرسم غزل تو اين كار رو كردي يا نه)
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GHAZALAK88 تشکر کرده اند:
Present

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
22

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 دی 1390 16:40

آرشيو سپاس: 60 مرتبه در 16 پست

Re: خرابي پنل مانيتور

توسط godspeed » شنبه 1 بهمن 1390 21:20

بنده فکر نمیکنم با ضربه به پنل به طور عرضی پیکسل بسوزه در هنکام آب ریختن هم همینطور.

دختر کوچولوتم فقط ببوس  :razz:

من دخترم چند وقت پیش یه تلسکوپ 2 تومنی رو از رو تپه سوت کرد پایین فقط تونستم نگاه کنم اینقدر گریه کرد خودم گفتم فدای سرت. :::P

راجع به گارانتی هم یادش بخیر یکی از دوستان یه دل خریده بود از این کشورهای سوسمار خور یک روز از تو کیفش افتاد بیرون خورد زمین دیگه روشن نشد دادن یکی برد اون طرف .
میگفت حتی سوال هم نکرده بودن چی شده ففط پرسیده بودن اطلاعاتون رو لازم دارید؟
و وقتی جواب مثبت رو شنیده بودن هارد یه لپ تاب نو رو باز کرده بودن هارد این دوستمون رو روش جایگزین کرده بودن

شما هم خودتو ناراحت نکن مثل من جنس بدون گارانتی بخر خلاص.

به قول این مستکبرا  GODSPEED
خط فقر در تهران : ماهانه 1میلیون تومان

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب godspeed تشکر کرده اند:
Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 2 بهمن 1390 03:43

اولا ایقدر دختر بچه ها رو لوس نکنین بزن حالشو جا بیار حتی اگر اون کارو نکرده ! برای تربیتش لازمه !
دوما شما زنگ بزن سام سرویس تهران و مشکل رو بگو شرکتی که در شهر شما سامسونگ رو ساپورت میکنه خواسته بپیچونه ! مزخرف گفتن پنل جز گارانتی نیست ! مزخرف به تمام معنا ال سی دی چیزی نداره ! یه پنله یه صفحه ال سی دی ! همین
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Present

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 2 بهمن 1390 03:59

سوختن پیکسل، در بیشتر موارد مربوط هست به ضربه های ناگهانی.

آیا شما از سوختن پیکسل اطمینان دارید؟ شاید پیکسل ها کاملا غیر فعال شده باشند.

اگر رنگ نقاط یا منطقه مورد نظر سبز، آبی یا قرمز است، سوخته است و اگر سیاه باشد اون سلول کاملا غیر فعال شده است.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در مورد سلول های غیر فعال تقریباً شانس حل مشکل بسیار پایین است، اما برای پیکسل های سوخته روش هایی وجود دارد، یک سری نرم افزار مربوط هست، مثلا شما به این صفحه زیر برید و این صفحه خودکار در همین زمینه تست خواهد کرد نمایش گر شما را. فلش پلیر مرورگر نصب باشد.

نرم افزارهای کاربردی در همین زمینه:

UDPixel  »  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   »  چند بخش انلاین و نرم افزار ویژه مربوط به تست سلامت نمایشگر

همچنین  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   » یک سیستم آنلاین دیگر، نیازمند جاوا می باشد.

و اگر هیچ یک مفید نبود، در نهایت راه حل زیر را دنبال کنید،

با یک گوش پاک کن، درست در روی نقطه پیکسل در زمان روشن بودن نمایشگر فشار وارد کنید به طوری که پیکسل های اطراف روشن شده و تا سفیدی بروند، چند بار این کار را بکنید و بعد نمایشگر را خاموش و روشن کنید. ممکن است این روش جواب دهد.

من هم با اون لینک اول که دادم نتیجه مطلوب را گرفتم، و هم با این روش آخر که فشار مستقیم روی پیکسل سوخته بوده است.

از دیگر موارد قابل ذکر این است که فلش دوربین، تابش ناگهنای نور در زمان خاموش بودنش هم این مشکل را ایجاد می کند، و اتفاقا این موارد بیشتر به شکل منطقه ای پیکسل ها را از کار خواهند انداخت. البته اگر محیط روشن باشد، چشمک زدن مهتابی را نباید خطر تلقی کرد.

هر چند نمایشگر های سامسونگ از نظر قیمت و کیفیت در بیشتر موارد برتر LG هستند، اما شانس سوختن پیکسل در اونها بالاتر هست در حالی که در نمایشگر های LG این شانس بسیار پایین بوده و آن هم مثلا 1 یا 2 پیکسل دچار مشکل خواهد شد و به ندرت موارد سوختگی منطقه ای پیش بیاد.

اما در مورد گارانتی، تائید میشود،

سوختن یا غیر فعال بودن پیکسل هرگز جزو گارانتی نمی باشد ... این در مورد تمام برندها صدق کرده و اصلا مربوط به ایران یا غیر ایران نیست.

در این زمینه یک استاندارد با نام A+ وجود دارد که داشتن این گواهینامه یعنی محصول نمایشگر کمترین شانس سوختن پیکسل را داراست که در بین برندها بیشتر محصولات LG دارای این ضمانت نامه هستند.

دوستان دارای نظر مخالف، تو گوگل یک سرچ کنن در مورد سوختن پیکسل IPod یا Ipad های اپل که از مشتری دار ترین برندهاست تا از این بفهمند در هر شرایطی نیست که بابت جنس خراب به شما یک نو بدهند.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Mahdi Mahdavi, Present, ASHKAN95

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » يکشنبه 2 بهمن 1390 13:27

ولی کلا گارانتی تو ایران هیچ معنایی ندارد اینو شما هم فکر کنم قبول داشته باشید
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Major II

Major II

نماد کاربر
240

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 دی 1390 17:40

آرشيو سپاس: 1039 مرتبه در 195 پست

توسط leylas » يکشنبه 2 بهمن 1390 16:25

با سلام
بنده یه مانیتو samsung1921bf داشتم که خیلی هم دوسش داشتم (چون 19 بود و واید نبود)که یه روز که اتفاقا تو سنترال بودم یهو خاموش شد بعد روشن خاموش کردم دوباره بعد از یه ثانیه که روشن شد خاموش شد چند بار این کارو کردم ،اتصالات رو چک کردم و دوباره ... ولی نشد که نشد
بعد بردم سر کوچمون سام سرویس(البته گارانتیش مهر89 تموم شده بود)خیلی تحویل گرفت و گفت چشه گفتم روشن میشه و مثلا بعد از یک ثانیه خاموش میشه بعد گفت باشه تست میکنم و...  یه سیم آورد که تست کنه من اصلا نفهمیدم چیکارکرد یهو به منشی گفت بزن Nopicture من گفتم نه روشن میشه ولی زود خاموش میشه که گفت حرف شما برا ما سند و..... و احتمالا 30 هزار تومن خرج داره....
بعد فردا زنگ زدم گفت ارزش تعمیر نداره.
راستش من خیلی بهشون مشکوک شدم وقتی مانیتورو گرفتم یه جورایی داغونش کرده بودن مثلا قاب دور ... رو(رفقا میگفتن قطعاتشو ...)
گفتم زنگ بزنم به مثلا سام سرویس مرکزی که فکر کردم دیدم nopicture(که اون یارو گفت همینجوری میزنیم مهم نیست) که بنده هم پاشو امضا کردم یعنی.....
حالا به نظر شما شک کردن بنده درسته؟؟
ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم         برگرد تا سربند یا زهرا نبستیم

آماده ی نبرد                                      و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب leylas تشکر کرده اند:
Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 2 بهمن 1390 17:10

MiimA,  مشکا ایشون دیگه از پیکس سوخته گذشته و پیکسل سوخته هم اگر از یه حدی بیشتر بشه جز گارانتی محسوب میشه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Major II

Major II

no avatar
639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

توسط GHAZALAK88 » يکشنبه 2 بهمن 1390 23:28

ممنون از راهنمايي دوستان

سعي ميكنم در اسرع وقت يه عكي از مانيتور بزارم تو همين تاپيك تا شايد دوستان بتونن از روي عكس تا حدودي مشكل مانيتور رو تشخيص بدن

يه سوال از دوستان مگه سوختن پيكسل با غير فعال شدن اون فرقي هم ميكنه

بعد اگه شركتهاي سازنده اينقدر به كيفيت پنل مطمئنند{{{{{{
اما در مورد گارانتی، تائید میشود،

سوختن یا غیر فعال بودن پیکسل هرگز جزو گارانتی نمی باشد ... این در مورد تمام برندها صدق کرده و اصلا مربوط به ایران یا غیر ایران نیست.

در این زمینه یک استاندارد با نام A+ وجود دارد که داشتن این گواهینامه یعنی محصول نمایشگر کمترین شانس سوختن پیکسل را داراست که در بین برندها بیشتر محصولات LG دارای این ضمانت نامه هستند.}}}}}}} كه اون رو جز گارانتي حساب نميكنن پس اگه استثنا ئا  يكيشون خراب شد(مثل مانيتور من)اونوقت تكليف چيه؟

از همه دوستان كه راهنمايي كردن كمال تشكر رودارم   به خصوص mohamad  1985  كه در مورد تربيت بچه راهنمايي جامع فرمودن(واقعا دلت مياد :D )
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GHAZALAK88 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Mohammad 1985, Present

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 3 بهمن 1390 01:39

خیر دوست عزیز، دلیل گارانتی نبودن این بخش اطمینان سازنده نیست و دقیقاً برعکس! شانس بالای آسیب پذیری اون هست ...

درست مانند یک صندلی چرخ دار و جک دار، که همه چیزش گارانتی است غیر از روکش آن در حالی که عمدتا این روکش صندلی ها است که دچار آسیب میشود و بعد چرخ ها و جک آن!

تفاوت پیکسل سوخته و غیر فعال هم گفتم براتون، اون ها به رنگ آبی، سبز یا قرمز خواهند بود و غیر فعال به رنگ مشکی است.

نمایشگر شما یک صفحه نوری LED در پشت دارد و در جلو آن یک سری سلول کریستال مایع که با دریافت ولتاژ های مختلف به رنگ های مختلف در میایند.

پیکسل مرده یا در اصطلاح فارسی سوخته به پیکسل هایی گفته میشود که به دلایل مختلف در شک ولتاژی یک رنگ از RGB گیر کرده اند. در این موارد با ضربه زدن، فشار دادن، فلش سریع صفحه (نرم افزارها) ممکن است اون پیکسل از شک خارج شده و دوباره برابر ولتاژ دریافتی از خودش رنگ منتشر کند.

اما در مورد پیکسل های غیر فعال، موضوع این است که این پیکسل به دلایل مختلف نسبت به ولتاژ واکنش نشان نمیدهد و یا اساسا ولتاژی به این پیکسل نمیرسد که واکنش نشان دهد. که در حالت اول هیچ راه حلی نیست و مشکل از کریستال در اون سلول است اما در مورد دوم که نرسیدن ولتاژ است ممکن است با ضربه زدن یا همان فشار دادن پیکسل و محیط اطراف مورد رفع شود.

به همین دلیل شانس رفع عیب یک پیکسل غیر فعال، بسیار کمتر از یک پیکسل مرده یا اصطلاحاً سوخته است.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ASHKAN95, GHAZALAK88, Present