در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Posterنماد کاربر
پست ها

41

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 مرداد 1389 13:34

آرشيو سپاس: 226 مرتبه در 32 پست

سرجنگی با قابلیت تنظیم قدرت انفجار

توسط joiber » چهارشنبه 5 بهمن 1390 10:42آئروجت موفق به پرتاب سرجنگی با قابلیت تغییر قدرت انفجار پس از پرتاب " scalable effects" شد. آزمایش پرتاب در 30 نوامبر و در نیومکزیکو با استفاده از سیستم راکت پرتاب چند منظوره پلاس (GMLRS+) لاکهید مارتین (Lockheed Martin) انجام شده است.

هیتنا: همانگونه که از اسم این سلاح برمی آید، این سرجنگی به کاربران اجازه انتخاب میزان قدرت انفجار را بسته به طبیعت هدف مورد حمله می دهد. در نوامبر سال 2011، تست پرواز سرجنگی " scalable effect" بر روی یک هدف در فاصله 49 کیلومتری انجام شد. به گفته اسکات آرنولد معاون شرکت "کنترل آتش و موشک لاکهید مارتین" عملکرد راکت GMLRS+ و سرجنگی بسیار عالی بوده است.
به گزارش گروه هوافضای هیتنا، توانایی تغییر قدرت انفجاری یک سرجنگی در کاهش خطر برای نیروهای خودی، غیرنظامیان و همچنین خسارتهای غیر ضروری به زیرساختها نسبت به هدف های اصلی کاربرد دارد. از نقطه نظر تاریخی، ایده تغییر قدرت انفجاری سرجنگی به استفاده از سلاح های هسته ای بر می گردد. در این مورد، مقدار موادی که می تواند باعث افزایش بازده شود (به عنوان مثال، تریتیوم) قابل تغییر است به گونه ای که می تواند بر عملکرد چاشنی انفجاری تاثیر بگذارد.
رسیدن به هدف مذکور و  ادعای تغییر قدرت انفجار با استفاده از مواد منفجره مرسوم چالش برانگیز است. سوال این است که چگونه می توان محتوای مواد منفجره موجود در سرجنگی ساخته شده را تنظیم کرد؟ با این حال، آئروجت هیچ اطلاعاتی از نحوه تغییر قدرت انفجار ارائه نکرده است.


منبع:http://www.hitna.ir/6216-fa.html

يک روز دروغ به حقيقت گفت:مياي بريم دريا شنا کنيم؟حقيقت ساده و زود باور پذيرفت.وقتي به کنار دريا رسيدن تا حقيقت لباس حياي خود را درآورد دروغ آنهارا دزديد و فرار کرد.از آنروز به بعد حقيقت عريان و زشت است...ولي دروغ در لباس حقيقت زيبا است .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب joiber تشکر کرده اند:
hani1459, kayvan6079, Qaher1406, oweiys, Shahbaz, VAHSHI, arash128, shola, ARafiee, ASHKAN95

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان