در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تشکر شده: 195 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

نحوه اندازه‌گیری سرعت اینترنت در خانه!

توسط serat&mersad » چهارشنبه 5 بهمن 1390 13:01

نحوه اندازه‌گیری سرعت اینترنت در خانه!

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد نرم‌افزار ایرانی سنجش سرعت اینترنت، از طریقمرورگر وب توسط کاربر نهایی و به منظور بررسی کیفیت اتصال مورد استفادهقرار می‌گیرد و با هدف ایجاد نظارت دقیق، جامع و پویا در نقاط مختلف کشورنصب شده است و به کاربر امکان می‌دهد که در ساعات مختلف شبانه‌روز و دروضعیت‌های متفاوت، سرعت و کیفیت اینترنت خود را مورد آزمایش قرار دهد.
با توجه به اینکه خرید نرم‌افزار‌های خارجی، هزینه قابلتوجهی دربردارد؛ سازمان فن‌آوری اطلاعات با بهره‌گیری از توان علمی نیروهایمتخصص داخلی به طراحی سیستم جامع ارزیابی سرعت و کیفیت اینترنت اقدام کردهاست.
این نرم‌افزار که به‌صورت متن باز طراحی شده است، به سادگی قابل توسعه بودهو امکان پشتیبانی از آن امکان‌پذیر و قادر است انجام آزمون‌هایی هم‌چونآزمون سرعت، آزمون صوت، آزمون تصویر و آزمون مسیریابی را برای کاربر فراهمکند.
*سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور
ضریب نفوذ کاربران اینترنت، یکی از متداول‌ترین شاخص‌های جهانی در عرصه‌یفناوری اطلاعات است که به منظور سنجش کشور‌ها و رتبه‌بندی آنها مورداستفاده قرار می‌گیرد. از این ‌رو لزوم به روز‌ بودن اطلاعات درباره تعدادکاربران اینترنت جهت برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه‌ی اینترنت و ارائه‌یآمارهای لازم به مجامع مختلف، امری کاملا ضروری به نظر می‌رسد.
معاونت توسعه و مدیریت شبکه‌ی سازمان فن‌آوری اطلاعات، به منظور تهیه‌یمکانیزم‌های دقیق محاسبه ضریب نفوذ اینترنت، اقدام به تعریف پروژه‌ی تعیینفرمول ضریب نفوذ اینترنت کرده است که با استفاده از اطلاعات شاخص‌های مهمشبکه و اینترنت، تعداد کاربران را محاسبه می‌کند.
هدف از این پروژه تعیین ضریب نفوذ واقعی اینترنت و اصلاح آمار داخلی وبین‌المللی است که دارای امکان جمع‌آوری، نگهداری براساس تاریخ، محاسبه وبه روز‌رسانی نرخ ضریب نفوذ، تفکیک و گزارش‌دهی است.
سامانه‌ ضریب نفوذ اینترنت کشور، اطلاعات مربوط به شبکه را از مراجعدارنده‌ی آن جمع‌آوری می‌کند و با انجام پردازش برروی اطلاعات، گزارش‌هایمختلفی از وضعیت ضریب نفوذ اینترنت را در کشور ارائه می‌دهد.
با توجه به این که پورتال جمع‌آوری داده‌های محاسبه‌ی ضریب نفوذ اینترنت بهعنوان مرجعی برای ارائه‌ی گزارش ضریب نفوذ اینترنت در کشور خواهد بود،طراحی این سامانه به‌گونه‌ای صورت گرفته است که کاربران بتوانند به آسانی وبا سرعت مناسب از گزارش‌های موجود استفاده کنند.
علاقه‌مندان برای استفاده از این نرم‌افزار می‌توانند به سایت سازمان تنظیممقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس http://www.cra.ir و یا سایت مرکز متما وابستهبه سازمان فناوری اطلاعات ایران با آدرس http://www.matma.ir مراجعه کنند.

منبع خبر:آی تی آنالیز
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     
    
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
kavoshCONTROL, shafagh 2

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان