در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تشکر شده: 195 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

فیلترینگ زیر نظر وزارت ارتباطات نیست!

توسط serat&mersad » چهارشنبه 5 بهمن 1390 13:14


فیلترینگ زیر نظر وزارت ارتباطات نیست!

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

وزیر ارتباطات ارائه پهنای باند 20 مگابیت بر ثانیه را مشروط به راه‌اندازیااپراتور چهارم دانست و گفت: قانونی به نام مصادیق محتوای مجرمانه در کشوروجود دارد که تعیین می‌کند امکان دسترسی به چه سایت‌هایی نباید وجود داشته باشد.

رضا تقی پور با اشاره به ارائه پهنای باند 2 مگابیت بر ثانیه برای تماشایشبکه‌های تلویزیونی گفت: هم اکنون به صورت آزمایشی، به تعداد محدودی ازمشترکان پهنای باند 2 مگابیت بر ثانیه ارائه شده که می‌توانند از شبکه‌هایتلویزیونی استفاده کنند.
تقی پور در پاسخ به این سوال که وعده پهنای باند 20 مگابیت بر ثانیه چه شد،گفت: ارائه پهنای باند 20 مگابیت بر ثانیه نیز در برنامه وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات قرار دارد؛ اما مشکل این بوده که در حرف‌های گذشته، صراحتبه زمان نداشتیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: پهنای باند 20 مگابیت بر ثانیهبه طور قطع، نیازمند شبکه دسترسی فیبرنوری است که این شبکه را نیز قصدداریم به صورت اپراتور چهارم و یک شبکه مستقل اجرا کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مقدمات این اپراتور نیز آماده شدهاست؛ کارهای طراحی کلی و مفهومی انجام شده و پروانه اپراتور در حالآماده‌سازی است که به محض اینکه پروانه آماده شود، عملیات اجرایی می‌تواندآغاز شود.
تقی پور در پاسخ به این سوال که "بعد از صدور پروانه، فیبرکشی‌ها آغازخواهد شد، گفت: هم‌اکنون حدود 130 هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور داریم وبخش عمده‌ای از فیبر مورد نیاز در اپراتور چهارم، هم‌اکنون موجود است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: در حال حاضر فیبرنوری به درمنازل و کسب و کار نرفته اما تلاش می‌کنیم که در شبکه اپراتور چهارم، ازتمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم.
وی افزود: تصور می‌کنم که اگر این کار کلید بخورد، ظرف مدت کوتاهی اپراتور شبکه دسترسی فیبرنوری، بتواند مشترک بپذیرد.
تقی پور خاطر نشان کرد: پیش‌بینی کرده‌ایم که ظرف 5 سال برنامه پنجم ایناپراتور، حداقل 5 میلیون مشترک داشته باشد که احتساب زمان‌بندی از زماناعطای پروانه آغاز خواهد شد.
تقی پور در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه" چه زمان‌بندی ای برای اعطایپروانه دارید، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا انتهای سال جاری، پروانه را صادرکنیم و 18 ماه بعد نیز اپراتور باید فازهای آزمایشی را پشت سر گذاشته باشد وباید مشترکان این اپراتور، به حد قابل توجه رسیده باشند که تمام اینموارد، به صورت ریز دارای زمان‌بندی است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: این اپراتور در سال نخست، تعهدخاصی ندارد؛ اما از سال دوم به بعد تعهدات پروانه آغاز می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این پرسش که چرا فیلترینگ راسطح‌بندی نمی‌کنید، اظهار داشت: موضوع فیلترینگ ربطی به وزارت ارتباطات وفناوری ندارد و وزارت‌خانه نقشی در سیاست‌گذاری فیلترینگ ندارد.
تقی‌پور خاطر نشان کرد: قانونی به نام مصادیق محتوای مجرمانه در کشور وجوددارد که کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مسئول اعمال این قانون است.
وی ادامه داد: به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مسئول شبکه،اعلام می‌شود این آدرس‌ها مشمول جرایم رایانه‌ای است و نباید امکان دسترسیبه این آدرس ها وجود داشته باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بنابر این وزارت ارتباطات، اختیاری در اعمال تغییرات در نحوه فیلترینگ ندارد.


منبع خبر:آی تی خبر
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     
    
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
hesperus

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان