ابر رسانا چگونه ساخته می شود؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد فیزیک نسبیت و فیزیک کوانتوم و ... به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

ابر رسانا چگونه ساخته می شود؟

پست توسط omid be khoda » چهار شنبه 5 بهمن 1390, 1:18 pm

به نظر شما چجوری میتونیم یه ابررسانا بسازیم ؟ تصویرتصویرتصویر

New Member
سپاس‌های دریافتی: 21 بار

Re: ابر رسانا چگونه ساخته می شود؟

پست توسط abbas_majidi » چهار شنبه 5 فروردین 1394, 6:35 pm

سلام
چون سوالتون کلی هست کلی ترین جواب اینه که تمامی مواد در دمای صفر کلوین ابررسانا میشوند و برخی مواد در نزدیک صفر کلوین و نه خود صفر کلوین. جدیدا هم مردم دنبال موادی میگردند که در دماهای بالاتر ابررسانا بشوند و تا جایی که من اطلاع دارم به حوالی صد درجه زیر صفر سیلسیوس رسیدن. البته هنوز نظریه جامع و دقیق براش نیست و برخی مراحل هنوز آزمونو خطاست.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 4129 بار
سپاس‌های دریافتی: 8317 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 6 فروردین 1394, 7:57 pm

omid be khoda نوشته شده:به نظر شما چجوری میتونیم یه ابررسانا بسازیم ؟ تصویرتصویرتصویر

سلام
کاری نداره .
صبر کنین تا اختراع بشه
یه سی چهل پنجاه سال بعدش با مهندسی معکوس مىسازیمش
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: شـــمـــالـــگـان
سپاس‌های ارسالی: 1821 بار
سپاس‌های دریافتی: 488 بار

پست توسط demorgan » پنج شنبه 6 فروردین 1394, 10:42 pm

درود جناب omid be khoda

ضمن خوش آمدگویی به شما از ورود به انجمن از آنجایی که دوستان از میزان دانش اولیه شما در این زمینه نااگاه هستند بنده در قالب چند مقاله و یک کتاب و تعدادی لینک اطلاعاتی رُ راجع به تئوری ابررسانائی و ادوات ابررسانا لیست میکنم.

مقاله ی زیر از Dirk van Delft و Peter Kes راجع به تاریخچه ی بحث ابررسانائی است :
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

این کتابچه هم از Helmut Eschrig در بین کتاب هایی که در این زمینه دیده ام واقعاً خلاصه ، خوب و قوی است ، بشدت توصیه میکنم این کتاب را مطالعه بفرمائید :
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

در دو لینک زیر هم میتوانید با کاربرد های ادوات ابررسانا را آشنا شوید :

از طریق لینک زیر نیز میتوانید از جدیدترین اخبار این حوزه اطلاع کسب کنید :

پ ن :
ابتدا قصد داشتم اطلاعاتی بصورت کلی برایتان تحریر کنم ولی صلاح دیدم منابع قوی و تخصصی در این زمینه برایتان قرار دهم . اگر با کلی گویی نیازتان برطرف میشود میتوانید به لینک های فارسی باجستجو در موتور های جستجوی موجود مراجعه کنید.
هیچ هیچ هیچ ...

ارسال پست

بازگشت به “فيزيک”