فرمانده هوانیروز : ساخت بالگرد بومی به نتایج خوبی رسیده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار هوانيروز ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22790 بار
تماس:

Re: فرمانده هوانیروز : ساخت بالگرد بومی به نتایج خوبی رسیده

پست توسط Sami 1993 » یک شنبه 28 مهر 1392, 1:47 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مدیرعامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) از پرواز بالگرد ملی کشورمان در دهه فجر امسال خبر داد و گفت : با این کار ایران جزو پنج کشور سازنده بالگرد در دنیا می شود.

تصویر

به گزارش واحد مرکزی خبر ، امیرخلبان احمدآبادی درحاشیه چهاردهمین همایش ملی مهندسی سطح در دانشگاه صنعتی اصفهان افزود : این بالگرد ۱۴ نفره با ۱۶متر طول و بدنه بطورکامل کامپوزیتی همسطح بالگردهای ۲۱۲ و ۴۱۲ است و در دهه فجر امسال اولین پرواز خود را به صورت آزمایشی انجام خواهد داد.

او با اشاره باینکه کار طراحی و ساخت این بالگرد از ۲ سال پیش با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز شده است گفت : این بالگرد به دلیل بدنه کامپوزیتی خود سبکتر و مقاومتر است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) ایران را چهارمین قدرت بالگردی دنیا خواند و تصریح کرد ، ایران نخستین کشور در دنیا در زمینه تنوع بالگردی با ۱۳ نوع مختلف است.

امیرخلبان احمدآبادی گفت : اکنون مشتری هایی حاضرند تا ۱۶میلیون دلار برای بالگرد ایرانی هزینه کنند.

مدیرعامل شرکت پنها افزود : این شرکت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در رشته های مرتبط با کار خود استقبال می کند و در زمینه استخدام نیرو نیز محدودیتی ندارد.

امیرخلبان احمدآبادی همچنین به همکاری با دانشگاه ها واجرای طرح های پژوهشی اشاره کرد و افزود: ما به ارزش ۹ میلیارد ریال قرارداد با دانشگاه صنعتی اصفهان برای طرح پایداری بالگرد داریم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) افزود: پنها یک دانشگاه است و فضای کار برای همه در آن وجود دارد.

چهاردهمین همایش ملی مهندسی سطح پس از دو روزفعالیت امروز در دانشگاه صنعتی اصفهان پایان یافت.

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 659 بار

پست توسط F-14 Fan » دو شنبه 29 مهر 1392, 3:58 am

بالگردی که در دهه فجر میخواد پرواز آزمایشی‌ بکنه، ازش یه عکس وجود نداره؟

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

پست توسط mm1990 » چهار شنبه 1 آبان 1392, 6:13 pm

یک تصویر گرافیکی جدید از بالگرد ملی پنها-1:

تصویر

نکته: برخلاف تصاویر قبلی ملخ پشتی (tail rotor) در سمت چپ بالگرد قرار دارد!

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 659 بار

پست توسط F-14 Fan » چهار شنبه 7 اسفند 1392, 9:46 am

دههٔ فجر اومد و رفت - پس پرواز بالگرد ملی‌ چی‌ شد؟

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 » شنبه 15 شهریور 1393, 11:36 am

پنها P-1 ( هما )

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 » شنبه 15 شهریور 1393, 1:43 pm

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 6866 بار
سپاس‌های دریافتی: 93 بار

پست توسط امام قلي خان » یک شنبه 16 شهریور 1393, 11:29 pm

جانه هر کی دوست دارید یکم بیشتر توضیح بدید، یعنیساختیمش دارم بالدر میارم :smile: :smile: :-D :grin:

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 » دو شنبه 17 شهریور 1393, 2:03 am

من تصاویر رو از فیلم تبلیغاتی متعلق به پنها ( که انصافا حرفه ای ترین و زیبا ترین فیلم تبلیغاتی بود که تا به حال دیدم ! ) برداشت کردم !

یعنی ساختیمش دارم

ساختن رو که دارن می سازنش ، حتی مدیر عامل پنها خبر از پرواز داده ، اما سازه ای که داریم می بینیم نمونه ماکاپ هست اما توجه کنید که اینقدر صادق و به خودشون مطمئن بودن که قالب این ماکاپ هم نشون دادن !

تصویر

تصویر

درباره موتورش که بنظر من اولین گزینه ، استفاده از موتور Pratt & Whitney Canada PT6T که موتور بل 212 و کبرا های ما هست می باشد !

همنیطور بنظر من مینای اصلی پنها 1 ، بل 212 هست که برای جلوگیری از دعاوی حقوقی احتمالی تا تونستن تغییرش داده اند !

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21529 بار
تماس:

پست توسط sokuteasemuni » دو شنبه 17 شهریور 1393, 5:06 pm

Sami 1993 نوشته شده:من تصاویر رو از فیلم تبلیغاتی متعلق به پنها ( که انصافا حرفه ای ترین و زیبا ترین فیلم تبلیغاتی بود که تا به حال دیدم ! ) برداشت کردم !

یعنی ساختیمش دارم

ساختن رو که دارن می سازنش ، حتی مدیر عامل پنها خبر از پرواز داده ، اما سازه ای که داریم می بینیم نمونه ماکاپ هست اما توجه کنید که اینقدر صادق و به خودشون مطمئن بودن که قالب این ماکاپ هم نشون دادن !

تصویر

درباره موتورش که بنظر من اولین گزینه ، استفاده از موتور Pratt & Whitney Canada PT6T که موتور بل 212 و کبرا های ما هست می باشد !

همنیطور بنظر من مینای اصلی پنها 1 ، بل 212 هست که برای جلوگیری از دعاوی حقوقی احتمالی تا تونستن تغییرش داده اند !

سلام

تصویر فوق مربوط به قالب بالگرد 8 نفره صبا-248 هست

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 » دو شنبه 17 شهریور 1393, 6:46 pm

تصویر

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21529 بار
تماس:

پست توسط sokuteasemuni » دو شنبه 17 شهریور 1393, 11:11 pm

Sami 1993 نوشته شده:تصویر

ممنون تصویر

بنده به این بخشی که علامت گذاری کردید توجه نکردم و بر اساس طول کابین مقایسه کردم.
به نظرم طول کابین برای قالب کمتر از بالگرد هما میاد، شکل دماغه قالب با دماغه هما متفاوت هست

تصویر

کشیدگی دماغه قالب رو با دماغه صبا مقایسه بفرمائید به نظر به هم شبیه هستند تا دماغه هما به قالب.
دماغه قالب البته به دماغه بالگرد زیر هم شبیه هست:

همچنین زاویه شیشه جلو با دماغه هم در قالب با هما متفاوت به نظر میرسه.

البته قسمت انتهایی و پائین قالب هم به هما شبیه تر هست تا صبا و قسمتی هم که شما علامتگذاری کردید قابل انکار نیست.

با همه این تفاسیر و خصوصا با توجه به اتصال دم به بدنه به نظر میرسه قالب متعلق به هما باشه و بنده تصحیح می کنم حرف خودم رو.

با تشکر از توجه شما تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sami 1993 » سه شنبه 18 شهریور 1393, 7:08 am

این موضوع به خاطر خطای دید هست !

خیلی ها زمان انتشار تصاویر پهپاد شاهد 129 ، فکر می کردن که شاید کمی بزرگتر از خانواده مهاجر باشد ..............

کشیدگی دماغه قالب رو با دماغه صبا مقایسه بفرمائید به نظر به هم شبیه هستند تا دماغه هما به قالب.

دماغه نمونه های گرافیکی که قبلا منتشر شده بود هم به همین شکل بود ، در سازه مشخص هست که دماغه جدا از سازه ساخته و نصب شده ، در حالی که قالب دارای دماغه هست ، این نشان می دهد که دماغه قبلی برش داده شده و دماغه جدید نصب شده است !

ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار هوانيروز”