در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آبان 1390 15:09

محل سکونت

tehran

آرشيو سپاس: 790 مرتبه در 146 پست

آیا جنگ بعدی آمریکا با ایران است؟

توسط samen70 » دوشنبه 10 بهمن 1390 15:17

عده ای تلاش دارند یا ایران را به میز مذاکره با آمریکا هدایت کنند یا بتوانند یک نارضایتی اجتماعی در آستانه انتخابات رقم بزنند.
     
به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ، محسن رفیقدوست وزیر سابق سپاه پاسداران و رئیس سابق بنیاد مستضعفان و جانبازان و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در سایت شخصی خود با اشاره به احتمال جنگ بین ایران و آمریکا نوشت:


هنري آلفرد كيسينجر استراتژیست مشهور آمریکایی که اینک در آستانه ۹۰ سالگی است، اخیراً در مصاحبه ای با «گلوبال ريسرج» سخن از جنگ قریب الوقوع برای آمریکا گفته است و در این مصاحبه رجزخوانی هایی از نوع فیلم های وسترنی انجام داده است که " آمريكا مانند يك تيرانداز سريع و فرز در برداشتن اسلحه عمل مي‌كند. جنگ رخ خواهد داد و تنها يك ابرقدرت باقي مي‌ماند و آن ما هستيم."
اگرچه مدتهاست بسیاری از استراتژیست های جهان سخن از گریز ناپذیر بودن جنگی جدید برای غرب می گویند تا بتواند اقتصاد ورشکسته خود را بهبود بخشد؛ اما صرف نظر از شرایط دشوار غرب پس از جنگ های افغانستان و عراق و ناآرامی های گسترده مردمی در آمریکا و اروپا در اعتراض به عملکرد حاکمان، اینکه اگر بر فرض این سخنان بخواهد جنگی در جهان صورت بگیرد، "آیا کشور مقصد ایران خواهد بود؟" سوالی است که عده ای از عوامل داخلی نظام سلطه با مثبت تلقی کردن پاسخ آن؛ تلاش دارند یک جنگ نرم جدید ایجاد نمایند تا یا ایران را به میز مذاکره با آمریکا هدایت کنند و یا بتوانند یک نارضایتی اجتماعی در آستانه انتخابات رقم بزنند.


رد پای این گروه در عرصه اقتصاد کشور کاملاً مشخص است. از بی ثبات کردن بازار سکه و ارز تا نسبت دروغ دادن به بعضی از تحلیلگران اقتصادی در خصوص نزدیک بودن قحطی و ... از این جمله اقدامات است.

عملکردی که اگرچه در کوتاه مدت خسارتش را مردم کم درآمد می دهند؛ اما ضرر اصلی را کسانی می کنند که با احتکار و رفتارهای منفعت طلبانه در تلاش برای کسب سود بیشترند و با ترکیدن حباب دروغ سازی های رسانه ها در آینده نزدیک سرانجامی همانند ساکنین قطعه معروف به ۵۹۸ در بهشت زهرا را پیدا خواهند کرد.
در این میان اما یک موضوع کاملا آشکار در حال وارونه نمایی است، اینکه اگر آمریکا توان جنگ جدیدی هم داشته باشد در هر نقطه ای غیر از ایران خواهد بود، زیرا برای غرب این موضوع مسجل شده است که حمله به ایران از یک سو همه منافع اقتصادی و نظامی غرب به ویژه آمریکا را در برد حملات ایران قرار خواهد داد و از سوی دیگر در برابر چشمان خویش می بیند که بیداری اسلامی منطقه که متأثر از ایران است و مسلمانان بپا خاسته که شعارهای ایران را تکرار می کنند، قطعاً تحمل چنین دست درازی هایی را نخواهند داشت.


اما اگر از هر دو این گزاره ها نیز عبور کنیم؛ اهمیت اسرائیل برای غرب قابل چشم پوشی نیست. آنها به خوبی می دانند که حتی یک روز هم مقابله با ایران همانند جنگ عراق نخواهد بود و بی شک ایران در همان ساعت اول تجاوز به حریم مرزیش معضل اسرائیل را برای همیشه حل خواهد کرد و از تاریخ اشغالگری سرزمین قدس، تنها ویرانه های تل آویو و دیگر نقاط صهیونیست نشین را برای عبرت باقی خواهد گذاشت. واقعیتی که سبب گردیده است به دفعات اشغالگران قدس هرگونه حمله به ایران را غیرمنطقی و آتش زدن جهان اعلام نمایند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samen70 تشکر کرده اند:
رضاخان, hesperus, super flanker, Java, HASAN BARATY, Sami 1993

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان