در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: انتی ویروس

توسط Solver » سه شنبه 18 بهمن 1390 23:37

در باب قیاس نرم افزارهای امنیتی چند فاکتور و نگاه برای بررسی وجود دارد، اما از نظر بنده یک واقعیت در مورد این نرم افزارها برای افراد غیر متخصص وجود دارد. بهترین روش برای انتخاب یک آنتی ویرس برای این دسته افراد بررسی Popularity (محبوبیت) اون ضد ویروس است. به اعتقاد اکثر متخصصین و البته بنده محبوبیت یک ضد ویروس خودش بهترین روش برای بررسی عملکرد اون خواهد بود، اما این امر نیازمند آن است که حداقل 3 ماه از عرضه اون نرم افزار امنیتی گذشته باشد.

اما اگر بخواهید تخصصی بررسی کنید، دادن نظر در مورد عملکرد آنتی ویروس ها کار واقعا دشواری است، بنده به عنوانی که پاک کردن دستی بسیاری از ویروس ها را تجربه کرده ام و دستی هم در نوشتن ویروس دارم عرض می کنم، این قدر آسان نیست که شما دوستان در اینجا تنها از روی داشتن تجربه کار با یک یا دو آنتی ویروس در مورد نظر بدهید.

برای مقایسه آنتی ویروس ها بیش از 10 فاکتور بنیادین را باید با یک سیستم در شرایط برابر برای هر نرم افزار به بررسی گذاشت، ضمناً نتیجه شما یک جدول قیاس توان خواهد بود که با ترکیب این جدول با کاربرد و نیازمندی تعریف شده از اون نرم افزار به نتیجه مطلوب که جدول صرفه است خواهید رسید.

مثلا برای یک سیستم که هرگز به اینترنت یا شبکه ای وصل نخواهد شد و دستگاه های ورودی آن مثلا فقط موس و کیبورد است، قطعا یک آنتی ویروس قدرتمند که منابع سیستم را زیاد اشغال میکند گزینه با صرفه نیست هر چند در جدول توان، این آنتی ویروس در صدر باشد.

البته جداول صرفه بسیاری پیچیده هستند و عمدتا بر اساس بررسی دستگاه ها و پورت های ورودی سیستم طراحی شده اند، مثلا اتصال به شبکه، اینترنت، ODD ها، FDD هر کدام یک سهم ریسک دارند.  درصد سهم ریسک در نگاه متخصصین مختلف متفاوت است.

به هر حال قصد از این صحبت ها این بود که روشن کنم، جدوال صرفه اون چیزی است که باید کاربران برای انتخاب آنتی ویروس خودشان در نظر داشت نه جداول قیاس توان، قیمت، به روز بودن یا برایند این فاکتورها.

به همین دلیل باز تاکید میکنم فاکتور محبوبیت شاید اثرگذارترین مورد در انتخاب یک نرم افزار ضد ویروس خوب نه فقط برای غیر متخصص ها که برای متخصصین نیز می باشد.

مثلا جداول زیر را من چند وقت پیش از PCmag دریافت کردم، و ضمنا در همان مطلب هم گفته شده بود به هر حال این بیانگر توان هر نرم افزار بوده و فاکتور نهایی انتخاب شما بسته به نیاز شما دارد!

جدول مربوط به Malware Removal - حذف کننده مالورها

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

جدول مربوط به Malware Blocking - بلاکر مالورها

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

جدول مربوط به Vender - فروش

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Present, Mahdi Mahdavi, Mahdi1944, Ali$amir

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
50

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 3 مهر 1390 14:26

آرشيو سپاس: 13 مرتبه در 9 پست

توسط sahar55 » پنج شنبه 20 بهمن 1390 17:25

سلام
ممنون از دوستان ولی میشه اسم یه انتی ویروسو به من بگین من با اینترنت زیاد سرو کار دارم و از سی دی هم زیاد استفاده میکنم که احتمال داره ویروسی باشه
میشه لطفا اسم یه انتی ویروسو بگین که نصبش هم برام راحت باشه کسپراسکای رو میخواستم نصب کنم سخت بود مخصوصا اون مرحله که کد میخواد نشد  :?

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
50

تاريخ عضويت

توسط sahar55 » پنج شنبه 20 بهمن 1390 17:33

راستی من که نورتون رو پاک کردم اگه دوباره نصبش کنم یه ماه دیگه فعال هست دوباره ؟؟؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » پنج شنبه 20 بهمن 1390 20:31

sahar55,  

خیر، نرم افزارهایی که به شما شانس آزمایش نرم افزار را برای مدت زمان مشخص میدهند اکثرا از چند روش برای جلوگیری از این مسئله بهره می برند. مثل ذخیره اطلاعات در قسمت هایی از سیستم عامل که با حذف نرم افزار این اطلاعات باقی می ماند و اگر شما دوباره بخواهید نصبش کنید با بررسی این اطلاعات دیگر گزینه آزمایش رایگان را برای شما فعال نخواهد کرد، یا در برخی موارد که شما یک register انلاین میکنید با ذخیره مشخصات رایانه، یا در موارد خیلی حرفه ای تر، سخت افزار سیستم شما، در دفعه بعدی زمان ارسال تقاضا برای نسخه رایگان با توجه به اینکه یک مرحله این سیستم از نسخه رایگان استفاده کرده است، سرور اصلی تقاضا را رد می کند.

البته در مورد ضد ویروس ها این کار با نصب مجدد ویندوز امکان پذیر است یا استفاده از ریست کننده های مخصوص. اما برای NOD تقریبا اینقدر روش وجود دارد که نیاز به این کار نیست که مدام نرم افزار را حذف و نصب کنید.

شما کافیست هر چند وقت یک بار از نام کاربری و پسورد های طرح شده در سایت های مختلف استفاده کنید، یا مثلا به کمک سرور های آینه و تنظیم نرم افزار برای آپدیت از اون سرور ها حتی نیازمند به روز رسانی نام کاربری و رمز عبور خودتان هم نباشید.

البته این روش ها همگی تخلف از قوانین هستند و خرید یک نسخه استاندارد از فروشگاه های موجود در کشور کار درست است.

Mahdi1944, ASHKAN95, Ali$amir

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
50

تاريخ عضويت

توسط sahar55 » شنبه 22 بهمن 1390 16:11

سلام
یه سوال اخر داشتم اینکه به نظروتون kaspersky استفاده کنم یا NOD  بازم ممنون

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » شنبه 22 بهمن 1390 16:41

sahar55 سلام :razz:

100% کسپرسکی

پیروز باشید :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ali$amir

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » شنبه 22 بهمن 1390 16:43

sahar55,  

به اعتقاد بنده برای سیستمی که به اینترنت وصل است، NOD اصلا یک نسخه مرغوب به حساب نمیاد. کسپراسکی در نسخه 2012 واقعا ضعیف تر از رقبا ظاهر شده است اما نه آنقدر ضعیف تر که بخواهید NOD را جایگزینش کنید!

از نظر بنده، برای سیستم های متصل به اینترنت 2 صف ضد ویروس وجود دارد که به شرح زیر است:

صف اول: کاسپراسکی، نورتون و صد البته پدیده عرصه امنیت یعنی AVG

صف دوم: بیت دفندر، آویرا و مک آفی

اگر سیستم شما بیشتر قرار است از طریق ورودی های متصل مانند ODD و ... مورد حمله قرار بگیرند، باز همان صف اول که در بالا معرفی شد قطعا عملکرد بهتری خواهند داشت، اما در صف دوم باید جای مک آفی را به NOD32 بدهیم.

البته همانطور که عرض کردم جداول و نظرات مختلف وجود دارد و مثلا نظر من با همین جداول منتشر شده PCmag یا همان ایران ستاپ قدری تفاوت دارد. اما من با در نظر گرفتن متناسب بودن و پاسخگویی نیازها با کمترین پیچیدگی تنظیمات عرض کردم چون برخی ضد ویروس ها هر چند قدرتمند هستند اما بودن تنظیمات دقیق که نسبتا پیچیده می باشد از یک ضد ویروس رایگان ساده هم ضعیف تر می باشند.

Mohammad 1985, ASHKAN95

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » شنبه 22 بهمن 1390 17:27

sahar55 نوشته است:راستی من که نورتون رو پاک کردم اگه دوباره نصبش کنم یه ماه دیگه فعال هست دوباره ؟؟؟

خیر ! هیچ رقمه هم نمیشه گولش زد ! فقط با نصب مجدد ویندوز می تونید اونو دوباره استفاده کنید و البته اگر قبل از اینکه زمانش تموم بشه تریال ریستش کنید به راحتی کار میکنه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain

Captain

نماد کاربر
1348

تشکر کرده: 2091 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

توسط Java » يکشنبه 23 بهمن 1390 19:27

Mohammad 1985 نوشته است:Gava,  رده بندی ایران ستاپ به درد عمه محترمش می خوره ! از خودشون درآوردن و همیشه هم همینو رو نشون میدن ! اصلا قابل قیاس با سایتهای معتبر تست آنتی ویروسها نیستن ! خودشون هم گفتن مبنای رده بندی از تجربه خودشونه که معلوم نیست چه طوری کسب کردن !

جناب Mohammad 1985 به این آمار که از سوی مراکز معتبر ارایه شده توجه کنید...
نتایج به آنچه که iransetup قرار داره بسیار نزدیکه

منبع: شماره بهمن ماه مجله سخت افزار
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 24 بهمن 1390 02:29

Gava,  

در جدول  سوم که بنده از PC-Mag گذاشتم ستون آخر اطلاعات مربوط به همین AV-C هم به عنوان یک فاکتور مد نظر قرار داده شده بود که ظاهرا اینجا مبنا کار بوده است! فکر کنم این یعنی وان جداول PC mag جامع تر هستند .

Java, Mohammad 1985

قبلي