در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

آغاز رزمایش "حامیان ولایت" نیرو زمینی سپاه

توسط hani1459 » شنبه 15 بهمن 1390 16:03

رزمایش بزرگ "حامیان ولایت" نیروی زمینی سپاه از صبح امروز شنبه در منطقه عمومی جهرم آغاز شد.
     
به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد به نقل از فارس، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام این خبر گفت: این رزمایش از سلسله رزمایشهای تخصصی نیروی زمینی سپاه است که با شرکت بخشی از یگانهای عملیاتی قرارگاه مدینه برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه نزدیک به یک ماه قبل نیروی زمینی سپاه رزمایش زرهی "شهدای وحدت " را در شرق کشور برگزار کرد، اظهار داشت: هم اکنون نیز رزمایش هوابرد "حامیان ولایت" در منطقه عمومی جنوب کشور برگزار می‌شود.
پاکپور ضمن تشریح اهداف برگزاری رزمایش "حامیان ولایت" تصریح کرد: این رزمایش به منظور حفظ و ارتقاء آمادگی یگانها، نمایش بخشی از توانمندی های یگانهای نیروی زمینی سپاه در برابر تهدیدات و در راستای انجام رزمایشهای تقویمی تخصصی این نیرو انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه بخشی از نوآوری‌ها و توانمندی‌های جدید نیروی زمینی سپاه در تمامی ابعاد در رزمایش "حامیان ولایت" به نمایش در می‌آید، تصریح کرد: بالا بردن توانمندیهای طرح ریزی و هدایت در سطوح مختلف نیرو همچنین ارتقای آمادگی های اطلاعاتی و عملیاتی یگانها به منظور برقراری امنیت در شرایط گوناگون و متفاوت از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش است.
رزمایش "حامیان ولایت" از امروز (شنبه) با شرکت تکاوران و بخشی از یگانهای قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه در منطقه جنوب کشور آغاز شد.

مشرق
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
su-30 airforce, shola, Mahdi1944, CentralWeb, Shahbaz, ASHKAN95, FARSHAD.ADL, babak1985, reza9710, victory67, oweiys, reza4087, arash128, كيارش

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: آغاز رزمایش "حامیان ولایت" نیرو زمینی سپاه

توسط hani1459 » شنبه 15 بهمن 1390 19:12

بازتاب جهانی رزمایش نیروی زمینی سپاه
خبر آغاز رزمایش «حامیان ولایت» در جنوب کشور، به سرعت بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان پیدا کرد. دراین میان، به ویژه سایت‌های خبری و خبرگزاری‌های غربی، توجه خاصی به این موضوع نشان داده و اخبار مربوط به آن را پوشش داده‌اند.
به گزارش مشرق به نقل از تابناک، خبر آغاز رزمایش «حامیان ولایت» در جنوب کشور، به سرعت بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان پیدا کرده است. دراین میان، به ویژه سایت‌های خبری و خبرگزاری‌های غربی، توجه خاصی به این موضوع نشان داده و اخبار مربوط به آن را پوشش داده‌اند.

در میان رسانه‌های گوناگون، «واشنگتن پست» با اعلام این خبر، نوشته است که این همایش در نزدیکی تنگه هرمز برگزار می‌شود که ایران نسبت به بستن آن در صورت ادامه تحریم‌های اروپا هشدار داده است. با این حال در این مطلب اشاره شده که ایران تاکنون هیچ گونه تلاشی نسبت به بستن تنگه هرمز نکرده است.

سایت روزنامه «وال استریت ژورنال» نیز خبر این رزمایش را در مطلب مشابهی بازتاب داده و آن را با اظهارات اخیر مقام معظم رهبری، مبنی بر پاسخ قاطع در مقابل تهدیدهای آمریکا مرتبط دانسته است.

این سایت همچنین با اشاره به مطالب رسانه‌های رسمی ایران، این رزمایش را بخشی از مجموعه گسترده‌تری از رزمایش‌ها دانسته که توسط نیروهای نظامی ایران در جنوب کشور برگزار می‌شود.

در مطلبی که سایت «بی‌.بی‌.سی» درباره این رزمایش منتشر کرده، با بیان اینکه رزمایش مذکور از سلسله رزمایش‌های تخصصی نیروی زمینی سپاه پاسداران است، به رزمایش «شهدای وحدت» ـ که نزدیک یک ماه پیش در شرق کشور برگزار شد ـ و همچنین به رزمایش «ولایت 90» اشاره و هر سه این موارد را در یک راستا ارزیابی کرد.

آزمایش موشک‌های پیشرفته ساخت داخل در این رزمایش، از جمله دیگر مواردی است که مورد توجه «بی‌.بی‌.سی» قرار گرفته است.

افزون بر این موارد، خبرگزاری «فاکس نیوز» در مطلبی مفصل، به شرح و بررسی این رزمایش پرداخته و آن را «آخرین مورد نمایش قدرت سپاه پاسداران در نزدیکی تنگه استراتژیک هرمز» معرفی کرده است.

فاکس نیوز با بیان اینکه طرح‌های ایران مبنی بر انجام رزمایش در خلیج فارس، هفته‌هاست که در جریان است، اظهار داشت: با این حال، هشدارهای اخیر رهبر ایران در جدی شدن این ماجرا تأثیر داشته است. این خبرگزاری همچنین رزمایش یادشده را با افزایش حضور نیروی دریایی و ناوهای آمریکا در خلیج فارس مرتبط می‌داند.

در مجموع، مهمترین نکات مورد توجه رسانه‌های غربی درباره رزمایش حامیان ولایت را می‌توان توجه خاص به منطقه جغرافیایی برگزاری آن در نزدیکی تنگه هرمز، مرتبط دانستن آن با سخنان مقام معظم رهبری در روز گذشته، اشاره به برنامه‌های گسترده ایران برای برگزاری رزمایش و توسعه حضور نظامی در خلیج فارس و همچنین اشاره به این نکته دانست که ایران تاکنون برای بستن تنگه هرمز تلاشی انجام نداده است.

البته بیشتر این رسانه‌ها در مطالب خود با جهت‌گیری، سعی در القای این دارند که آنچه تاکنون ایران را از بستن تنگه هرمز بازداشته، تهدیدهای آمریکا و اروپا بوده است. این در حالی است که ایران همواره اعلام نموده، خود را حافظ و تأمین کننده امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز می‌داند و اصل اعتراض ایران این است که امنیت در این منطقه، باید به وسیله کشورهای منطقه تأمین شود.

مشرق
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
oweiys, arash128, كيارش, su-30 airforce, reza4087, Mahdi1944, CentralWeb, Shahbaz, FARSHAD.ADL

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

267

تشکر کرده: 19 مرتبه
تشکر شده: 65 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 08:02

آرشيو سپاس: 957 مرتبه در 198 پست

Re: آغاز رزمایش "حامیان ولایت" نیرو زمینی سپاه

توسط SADGYAN » شنبه 15 بهمن 1390 19:45

این همان رزمایشی است که قرار بود سپاه بهمن ماه توی تنگه هرمز اجرا کنه ؟؟یا فرق میکنه ؟ ظاهرا فقط توی بخش خشکی کارهایی انجام شده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SADGYAN تشکر کرده اند:
su-30 airforce

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

Re: آغاز رزمایش "حامیان ولایت" نیرو زمینی سپاه

توسط victory67 » يکشنبه 16 بهمن 1390 12:25

لحظاتی پیش صورت گرفت
آغاز رزمایش حامیان ولایت جنوب کشور
خبرگزاری فارس: رزمایش حامیان ولایت جنوب کشور لحظاتی پیش در جهرم آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از جهرم، مرحله نهایی رزمایش حامیان ولایت جنوب کشور توسط تیپ 33 هوابرد المهدی، قرارگاه مدینه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حال برگزاری است.
این رزمایش در منطقه‌ای به وسعت 300 کیلومتر مربع در جهرم برگزار شده است.
در این رزمایش محمد پاک‌پور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر مسئولان سپاه حضور دارند.
انتهای پیام/غ30
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
reza9710, oweiys, Shahryar, su-30 airforce, reza4087, كيارش, shola, Present, Shahbaz, Mahdi1944, Qaher1406

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: آغاز رزمایش "حامیان ولایت" نیرو زمینی سپاه

توسط hani1459 » دوشنبه 17 بهمن 1390 12:27

بازتاب رسانه ای رزمایش حامیان ولایت/ آماده‌باش کامل رژیم صهیونیستی
خبرگزاری مهر - گروه بین الملل: آغاز مرحله اصلی رزمایش حامیان ولایت نیروی زمینی سپاه پاسداران و مواضع صریح مقامات ارشد نظامی ایران در 24 ساعت گذشته بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرحله اصلی رزمایش حامیان ولایت نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از صبح دیروز (یکشنبه) در منطقه عمومی جنوب کشور آغاز شد.

"سرتیپ پاکپور" فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه این رزمایش از سلسله رزمایش های تخصصی نیروی زمینی سپاه است افزود: این رزمایش به منظور حفظ و ارتقاء آمادگی یگانها، نمایش بخشی از توانمندی های یگانهای نیروی زمینی سپاه در برابر تهدیدات و در راستای انجام رزمایشهای تقویمی تخصصی این نیرو انجام می شود.

وی همچنین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آغازکننده هیچ جنگی نخواهد بود اما واکنش‌ ما صرفا کوبنده و تهاجمی است.

از سوی دیگر، "سردار سرتیپ حسین سلامی" جانشین فرمانده کل سپاه در رزمایش حامیان ولایت گفت: هر نقطه‌ای که مبدا عملیات تهاجمی دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران باشد مورد تهاجم و تازش متقابل واحدهای رزمی سپاه قرار خواهد گرفت.

آغاز این رزمایش در مناطق جنوبی ایران و البته اظهارات مقامات ارشد نظامی کشورمان در زمینه پاسخ محکم به هر گونه تجاوز در 24 ساعت گذشته بسیار مورد توجه رسانه های جهان و به ویژه منطقه قرار گرفته است.

خبرگزاری رویترز شب گذشته با پوشش این رزمایش نوشت: ایران تهدید کرد اراضی هر کشوری که از آن برای حمله به این کشور استفاده شود هدف حمله قرار می دهد. در ادامه این گزارش با اشاره به اظهارات اخیر سردار سلامی تاکید شده که این مواضع دایره تهدیدات ایران علیه غربیها را به افزایش داده است.

رویترز همچنین به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در زمینه پاسخگویی ایران به تهدیدات و تحریمهای غرب اشاره کرده و در خاتمه از دیدار قریب الوقوع "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی و "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا در نیویورک خبر داده است.

روزنامه البیان امارات نیز در گزارشی با اشاره به آغاز رزمایش حامیان ولایت تاکید کرد: ایران مانور جدیدی را آغاز کرد و اسرائیلی ها در کل جهان به حالت آماده باش درآمدند. در این گزارش آمده که رزمایش نیروی زمینی ایران از روز گذشته در منطقه جهرم در جنوب این کشور آغاز شد در حالی که کنسولگری اسرائیل در فیلادلفیا در بیانیه ای از حالت آماده باش کامل تاسیسات و دفاتر اسرائیل در آمریکای شمالی و کل جهان به علت نگرانی از تهدیدات ایران خبر داد.

البیان در ادامه می نویسد: مقامات آمریکایی و اروپایی معتقدند دولت اوباما در قبال اظهارات علنی مقامات اسرائیلی در زمینه برنامه هسته ای ایران نگران است اما در عین حال دلایل قابل استناد در زمینه عزم تل آویو برای حمله به ایران طی چند ماه آتی ندارد.

اما روزنامه الشرق الاوسط امروز نوشت: ایران تهدیدات خود علیه کشورهای متجاوز را تازه کرد و تاکید نمود که جواب آنها را در هرنقطه ای از جهان می دهد. در ادامه این گزارش به اظهارات اخیر "احمد داوداوغلو" وزیرخارجه ترکیه نیز اشاره شده که اخیرا در دیدار با یک مقام ارشد قطری هرگونه حمله به ایران را فاجعه بار دانسته بود.

المنار لبنان نیز در خبری با عنوان "آغاز مانورهای گسترده زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" تاکید کرد: هدف ایران از انجام این رزمایش تقویت توان و آمادگی دفاعی عنوان شده است. این شبکه خبری گزارشی تصویری از رزمایش حامیان ولایت را نیز روی پایگاه اینترنتی خود قرار داده است.

خبرگزاری آمریکایی یونایتد پرس، روزنامه الرای اردن و روزنامه الدستور اردن نیز طی 24 ساعت گذشته در گزارشهایی به پوشش رزمایش حامیان ولایت در منطقه عمومی جنوب کشورمان پرداخته اند.

البته با وجود بازتاب آغاز رزمایش حامیان ولایت از سوی رسانه های منطقه به نظر می رسد این رسانه ها در صدد هستند به مخاطبان خود فضای جنگ احتمالی میان ایران و رژیم صهیونیستی را القا کنند.
mehrnews
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
كيارش, Mahdi1944, Shahryar, oweiys, reza4087, shola, su-30 airforce

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: آغاز رزمایش "حامیان ولایت" نیرو زمینی سپاه

توسط hani1459 » دوشنبه 17 بهمن 1390 13:02

سردار سلامی:
مبدا تهاجم علیه ایران مورد تازش واحدهای رزمی سپاه قرار می‌گیرد
جانشین فرمانده کل سپاه در رزمایش حامیان ولایت گفت: هر نقطه‌ای که مبدا عملیات تهاجمی دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران باشد مورد تهاجم و تازش متقابل واحدهای رزمی سپاه قرار خواهد گرفت.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از مهر، سردار سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در حاشیه رزمایش حامیان ولایت ضمن تشریح اهداف رزمایش گفت: این رزمایش واکنش لبیک ‌گونه سپاه به فرمایشات مقتدرانه مقام معظم رهبری در نمازجمعه و اعلام تدبیر ایشان در مواجهه با تهدیدات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بود.

وی در ادامه افزود: در رزمایش حامیان ولایت، نیروی زمینی سپاه دکترین آفند و پدافندی جدید خود را با استفاده از یگانهای عملیات دوربرد و با محوریت تیپ 33 هوابرد المهدی به اجرا در آورد.

سلامی تصریح کرد: در این تمرین عملی تهاجم به عمق گسترش یافته دشمن و تطبیق بین آتش‌ها با استفاده از یگانهای هوابرد مورد آزمایش قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در رزمایش حامیان ولایت علاوه بر تمرین تاکتیک‌های تهاجم به عمق مناطق گسترش یافته دشمن، عملیات عمیق بر ضد احاطه‌های قائم دشمن نیز به اجرا در آمد اظهار داشت: عملیات ضد هلی برن، کمین به واحدهای در حال حرکت دشمن، دفاع ثابت و استاتیک منطقه‌ای نیز از جمله اقداماتی بود که در این رزمایش به اجرا گذاشته شد.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: هر نقطه‌ای که مبدا عملیات تهاجمی دشمن بر علیه جمهوری اسلامی ایران باشد مورد تهاجم و تازش متقابل واحدهای رزمی سپاه قرار خواهد گرفت.


مشرق
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
كيارش, Mahdi1944, Shahryar, shola, victory67, reza4087, su-30 airforce

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: آغاز رزمایش "حامیان ولایت" نیرو زمینی سپاه

توسط hani1459 » دوشنبه 17 بهمن 1390 20:41

سردار حسین سلامی در گفت‌وگو با فارس:
موقعیت دشمنان در برابر نیروهای مسلح ایران متزلزل است / در مقابل تهدیدات ‌ساکت نمی‌نشینیم

خبرگزاری فارس: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر دشمنان بخواهند از منش و روش تهدید استفاده کنند به صورت طبیعی ما نیز آن‌ها را تهدید می‌کنیم.
خبرگزاری فارس: موقعیت دشمنان در برابر نیروهای مسلح ایران متزلزل است / در مقابل تهدیدات ‌ساکت نمی‌نشینیم

سردار حسین سلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت: اجرای رزمایش‌ها توسط نیروی‌های مسلح انقلاب اسلامی در حقیقت بیان کننده اراده عملی جمهوری اسلامی ایران در مقابل انواع مختلف تهدیداتی است که امنیت ملی کشور ما را هدف‌گیری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اجرای رزمایش‌ها نشان دهنده اراده ملی کشور ما است افزود: رزمایش حامیان ولایت یک تبیین عملیاتی از مفاهیم راهبردی رهبری معظم انقلاب در موضوع چگونگی برخورد جمهوری اسلامی با تهدیدات است که در نماز جمعه هفته گذشته اظهار فرمودند و در حقیقت یک عکس‌العمل لبیک‌گونه به فرمایشات و بیانات اقتدارآمیز رهبری است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه راه ما برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور و ارزش‌های حیاتی نظام، ایجاد آمادگی و حفظ دائمی آمادگی دفاعی‌مان است ابراز داشت: این رزمایش یک آمادگی نمادین بر تمام هیاهوها و جنجال‌های عملیات روانی و سیاسی بود که علیه نظام اسلامی وجود دارد.

این مسئول وظیفه ملت ایران را ادامه دادن مسیر انقلاب و تاریخ‌ساز دانست و بیان داشت: ملت ایران باید همان مسیری را که در تبعیت از رهبری انقلاب در طول 33 سال گذشته نشان داده‌اند ادامه داده و در تمام صحنه‌های انقلاب چه در مقابل تحریم‌های اقتصادی و چه در مقابل عملیات روانی، تهاجمات خارجی، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم از خودشان اراده، استحکام، عقیده، تحرک و جدیت نشان دهند.

سلامی با بیان اینکه به طور حتم انقلاب اسلامی ایران در برابر هر گونه تهدید استکبار بیمه است خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی امروز در یکی از بزرگترین فرازهای تاریخی خودش به سر می‌برد و موقعیت نظام بسیار مستحکم و موقعیت دشمنان متزلزل است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: به یقین مردم انقلابی ایران قدر این فرصت‌ها را می‌دانند و از این فرصت‌های طلایی برای استحکام بخشیدن به ارکان مقدس نظام کمک می‌کنند.

سلامی با بیان اینکه رزمایش‌های ما به طور کامل جنبه دفاعی دارد بیان کرد: این‌گونه رزمایش‌ها برای دفع تهدیدات بوده نه برای تولید تهدیدات جدید در منطقه و این مهم در منش تاریخی جمهوری اسلامی قابل رویت است.

وی با بیان اینکه اگر دشمنان ما بخواهند از منش و روش تهدید استفاده کنند به صورت طبیعی ما نیز آن‌ها را تهدید می‌کنیم ابراز  داشت: ما ابتدا به ساکن در مقابل تهدید هیچ‌یک از کشورهای منطقه نبوده و لنگرگاه امنیت، آرامش و دفاع از ارزش‌های مشترک دفاعی منطقه هستیم

farsnews
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Present, reza4087, Mahdi1944, كيارش, victory67

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

24

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 آبان 1389 21:04

آرشيو سپاس: 30 مرتبه در 14 پست

Re: آغاز رزمایش "حامیان ولایت" نیرو زمینی سپاه

توسط kobra1996 » دوشنبه 17 بهمن 1390 21:39

کسی عکس و فیلم از رزمایش نداره


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان