پرتاب ماهواره فجر در آینده نزدیک

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22519 بار
سپاس‌های دریافتی: 14740 بار

پرتاب ماهواره فجر در آینده نزدیک

پست توسط Shahbaz » یک شنبه 16 بهمن 1390, 6:12 pm


تصویر

  با سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ماهواره فجر به فضا پرتاب مي شود. 
  فاضلي رئيس سازمان فضايي ايران گفت:   ما در تلاش هستيم تا ماهواره فجر را تا 22 بهمن ماه به فضا پرتاب كنيم. پيش بيني شده بود كه در همين ايام دهه فجر اين پروژه راهي فضا شود كه انشاالله به وعده خود عمل خواهيم كرد. 
  ادامه داد:   بود تا در دهه مبارك فجر دو ماهواره به فضا پرتاب شود كه ماهواره نويد علم و صنعت با موفقيت در مدار قرار گرفت و ماهواره فجر هم در صورت مساعد بودن شرايط جوي با موفقيت پرتاب خواهد شد. 
  تاكيد كرد:   به علت بدي آب و هوا پرتاب ماهواره فجر تا پايان سال صورت نگيرد در ابتداي سال آينده اين پروژه اجرائي خواهد شد. 

 ماهواره فجر به عنوان اولین ماهواره با ماموریت مانورمداری کشور با قابلیت تغییر مدار ۳۰۰ تا ۴۵۰ کیلومتر بیضوی به مدار ۴۵۰ کیلومتر دایره‌ای است که سبب افزایش طول عمر ماهواره به یک و نیم سال است. 

 این ماهواره با کمک ماهواره‌بر سفیر ۱-ب به فضا پرتاب می‌شود
   
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”