در اين بخش مي‌توانيد به مباحث مربوط به انواع زبان هاي برنامه نويسي بپردازيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 بهمن 1390 07:59

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

برنامه آرشیو عکس و فیلم با سی شارپ

توسط bit66 » دوشنبه 17 بهمن 1390 08:17

سلام دوستان
من قصد دارم یک برنامه آرشیو عکس و فیلم بنویسم خیلی بهش نیاز دارم برنامه ی سی شارپ رو تا حدودی باهاش آشنا هستم اما برای کارم کفایت نمی کنه
در حال حاضر visual studio 2010  روی سیستمم نصب هست و اتصال دیتابیس اکسس رو به برنامه بلدم و ارتباط textbox ها رو هم بلدم اما می خوام عکس و فیلم ها با یک دکمه
browse  که نمی دونم چطوری تعریف می شه وارد اکسس بشن و اونها رو برنامه نمایش بده هم عکس ها رو  و هم فیلم هارو.البته ارتباط comobox و checkbox و ... مشکل دارم کسی هست بتونه کمک کنه؟ یک نمونه ساده داشته باشه من از روش کار می کنم فقط ورژن  2010 باشه . ممنون .

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: برنامه آرشیو عکس و فیلم با سی شارپ

توسط Present » دوشنبه 17 بهمن 1390 19:19

دقیقا می خوای چه کار کنی یعنی عکس رو در دیتابیس اکسس ذخیره کنی یا یک جای دیگه برروی هارد ذخیره کنی و  فقط مسیر عکس رو ذخیره کنی ؟ روش اول اصلا مقرون به صرفه نیست چون حجم خیلی بالایی از دیتابیست رو می گیره و باعث سنگین شدن دیتابیست میشه ولی روش دوم بهتره شما کدوم رو می خواید تا راهنمایتون کنم و در ضمن کاری که شما می خواهید انجام بدید ربطی به ورژن ویژوال استدیو نداره ولی اول مشخص کنید که روشی می خواهید انجام دهید ؟
روش اول تو اس کیو الش رو من بلدم ولی خیلی ساده نیست روش دوم خیلی ساده تره
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
bit66, ARafiee

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 بهمن 1390 07:59

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط bit66 » يکشنبه 23 بهمن 1390 08:31

سلام دوست عزیز ، ممنون از راهنماییتون ، ببینید برای من اینکه مسیر داخل دیتا بیس ذخیره بشه یا در یک قسمت هارد اونقدر  مهم نیست اگر روی هارد باشه هم خوبه من فقط می خوام ذخیره بشه وقتی که جستجو می کنم هر جا که هست نمایش داده بشه . و امکان کپی برداری یا ذخیره مجدد حین نمایش وجود داشته باشه . چون من یک کاربر آرشیو در سازمانمون هستم و به دلیل فضای کم هاردها قراره توسط این برنامه از فضای sever  استفاده کنم و اطلاعاتم هم
عکس و فیلم هست به همراه چند تا آیتم تاریخ و مکان و... که بر اساس این آیتم ها عکس ها و فیلم ها رو استخراج کنم .

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » يکشنبه 23 بهمن 1390 11:32

به لینک های زیر سر بزنید خیلی کمکتون میکنه قبلا مشکل خودم هم بوده امیدوارم بدرد شما بخره اگه جایی مشکل خوردید بگید تا راهنمایی کنم
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
bit66, ARafiee