در اين بخش مي‌توانيد در مورد زراعت گياهان زراعي و باغي مختلف به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

رابطه نور با حفظ خواص سبزیجات

توسط typhoon » دوشنبه 17 بهمن 1390 09:13

به گزارش لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ، سبزیجات دارای خواص و ویتامین های فراوانی هستند که متاسفانه به دلیل نگه داری غلط حجم زیادی از ویتامین های خود را از دست می دهند. سبزیجات به نسبت میزان رنگ سبز خود حاوی مقادیر متنابهی از ویتامین های مختلف از جمله ویتامین C هستند.
تحقیقات جدیدی که در وزارت کشاورزی آمریکا صورت گرفته است مشخص کرده است که در زمانی که شما سبزیجات خود را در منزل و در محلی تاریک نگه داری کنید باعث از دست رفتن ویتامین های موجود در سبزی خواهید شد.
حقیت این است که سبزیجات و در یک نگاه کلی تمامی گیاهان با استفاده از نور عمل غذا سازی یا "فتوسنتز" را انجام می دهند و حتی در زمانی که چیده شده و در فروشگاه ها و یا در منازل و یا انبارها قرار دارند ، در صورتی که نور کافی به آنها برسد عمل فتوسنتز را ادامه می دهند.


در تحقیقی که انجام شده است دو دسته اسفناج را در در شرایط یکسان ، اما یکی را در زیر تابش نور فلورسانت و دیگری را در تاریکی به مدت 9 روز نگاه داشتند. در پایان مشخص شد، سبزیجاتی که در زیر نور نگه داری شده بودند به نسبت سبزیجات که در تاریکی نگه داشته شده بودند از درصد بالاتری از انواع ویتامین ها و مواد مغذی به غیر از ویتامین A برخوردار بودند.
این تحقیقات به خوبی نشان می دهد که چرا امروزه در بسیاری از یخچال ها و فریزرها از لامپ های فلورسنت استفاده می شود. فراموش نکنید که در صورتی که قصد دارید تا سبزیجات را برای مدتی در منزل نگه داری کنید حتما آن ها را در محیطی با نورگیری کافی نگاه دارید.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
رونین, Present

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان