درخت کاج آمریکایی ! درختی سرشار از معایب زیان !!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد طبیعت و محیط زیست به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6674 بار
سپاس‌های دریافتی: 12028 بار
تماس:

Re: درخت کاج آمریکایی ! درختی سرشار از معایب زیان !!!

پست توسط Mohammad 1985 » شنبه 22 بهمن 1390, 7:50 pm

[/quote]

بنده موافق هستم كه اين گياه بومي كشور ما نيست اما هر درخت يك صفت و خصوصيت منحصر دارد و ضعف حساب نميشود ضمنا هر گياه را خداوند براي يك هدف و كار خاص افريده و بايد در جاي مناسب از ان بهره كافي برد، خداوند هر درخت، گياه و موجودي را براي اهدافي خاص افريده، فكر كنم اين موارد كافي باشه

رونين
دانشجوي دكتراي تخصصي فيزيولوژي گياهان زراعي
عضو مركز تحقيقات كشاورزي
محقق و فيزيولوژيست
داراي مقالات كثير علمي داخلي و خارجي
بنده با توجه به تعداد مقالات علمي و انجام آزمايشات متعدد پژوهشي حق اظهار نظر در مورد گياهان زراعي و غير زراعي(مستمر و غير مستمر ) را دارم

ذكر عنوان و موارد مربوطه براي احترام به جناب دكتريست كه در مورد اين گياه اظهار نظر فرموند
بنده نظر شخص خود را بيان كردم و از شما همكار محترم چنانچه در رشته كشاورزي تحصيل ميكنيد عذرخواهي ميكنم

من هم به این دلیل این سوال رو از شما پرسیدم !  
كاربر گرامي محمد
معمولا يك شخص گياه شناس ويا فرهيخته رشته كشاورزي در مورد هر گياه حتي گياه پست و ابتدايي به اين صورت صحبت نميكند
 ایشان هیچ تخصصی در گیاه شناسی یا کشاورزی و شاخه های مربوط رو ندارند ! و فقط مولتی تخصص هستن و در هر موردی اظهار نظرات شگفت آوری میکنن ! 
ضمنا بنده در موضع خود با شما استوار هستم و نظر خود را عوض نخواهم كرد

دوستان ميتوانيد درخت زيتون،توت مجنون، اقاقياي ابريشمي هم كاشت
درختان ميوه امكان كاشت را ندارند چون نياز به مراقبت خاص دارند

موفق باشيد [/quote]
با تشکر از پاسخ شما
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

پست توسط SORENA » شنبه 22 بهمن 1390, 7:55 pm

Mohammad 1985 نوشته شده:تو تهران هم درخت توت سفید هست نارنج رو میوه نمیگن البته ! به دلیل طمعش هم کمتر مورد آسیب قرار میگیره

والا اگه اسم جدیدی برای میوه درخت نارنج که خود نارنج هست کشف کردین خوشحال میشم منم در جریان قرار بدی

پیدام نشد مهم نیست من یه اسم پیشنهادی دارم بیلبیلک درخت نارنج بنظرم مناسب میاد، بجای کلمه میوه برای درختانی که جسم مورد نظر روییده شده ی شان در سبد میوه روی میز خانوار نمیره میگیم بــــیل بیـــــــلک درخت فلان
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6674 بار
سپاس‌های دریافتی: 12028 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » شنبه 22 بهمن 1390, 8:04 pm

فکر کنم در رده مرکبات قرار میگیره
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط میوه در خیابان » پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 1:56 am

shafagh 2 نوشته شده:اسا سا من گاهی می پرسم چرا بجای یا در کنار درخت کاج و سرو درخت های میوه در خیابان ها و پارک ها و جنگل ها نمی کارند درخت نارنج، پرتقال ، نارنگی ، گیلاس ، هلو ، زرد الو ، گردو (که مخصوصا درخت معطر و پر سایه ای است ) ، انار ، انجیر سیاه غیره و غیره ایا از این میترسیم که مردم بروند پارک میوه های ان را بکنند و بخورند ؟ خوب بکنند و بخورند نوش جانشان این مکان ها مال مردم است و میوه اش هم باید مال مردم باشد من هرچه می بینم داریم درخت کاج و سرو و سایر درخت های تزیینی می کاریم اما از درخت میوه خبری نیست بنظرم مقداری هم تقصیر بعض کارشناسان محترم فارغ التحصیل رشته کشاورزی و باغبانی و ایجاد فضای سبز مشتغل در شهرداری ها ست که سنت قدیم ایرانی در کاشت درخت میوه را فراموش کرده اند روی اور کاشت درخت کاج و بید و سرو شده اند البته نمی گویم این ها نباشد ، باشد ولی نه اینقدر زیاد که جای درخت های میوه را بگیرند هر گردی گرو نیست و هر سبزی میوه ندارد باید درخت میوه کاشت تا مثلا کودکان که در فصل بهار همراه خانواده اشان به پارک ها میروند سیب ترش و چغاله بادام از درخت ها بچینند و بخورند و خاطره خوبی داشته باشند نه اینکه بروند از فروشگاه پارک ها یک پاکت پفک نمکی را با قیمت تقریبا دوبرابر بخرند بنظر من فرهنگ کاشت درخت میوه باید در شهر داری ها یک رسم شود و از کاشت بی رویه درخت کاج که معمولا سنت کشورهای خارجی است اجتناب شود

سلام واقعا چرا نباید در پارک ها و خیابان ها درختان میوه کاشته شود
و فقط درختانی که مخرب محیط زیست هستند و باعث الوده شدن شدید هوا می شوند و باعث از بین رفتن خاک حاصلخیز می شوند و باعث شور شدن آب و کم شدن آب و خشک شدن رودها و تالابها و ابهای زیر زمینی می شوند باید کاشته شود
ما سالهاست روی این موضوع تحقیق کرده ایم
یه پایگاه و چند وبلاگ دیگر مراجعه بفرمایید
alminshawy.ir

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 37 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار

پست توسط 214st-2 » جمعه 1 خرداد 1394, 11:30 am

یه روز از یک همکار که تحصیل کرده رشته کشاورزی است پرسیدم:
چرا کاج؟
چرا درخت غیر مثمر؟
جواب داد:
درختان میوه نیاز به نگهداری بیشتری نسبت به درختان غیر مثمر دارند
در بحث فضای سبز شهری هم نگهداری،هزینه و زیبایی اهمیت خاصی داره
زمستان هم شهر نیاز به درخت سبز و تولید اکسیژن داره

ارسال پست

بازگشت به “طبیعت و محیط زیست”