در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

بهترين فيلم تاريخ سينماي ايران

اخراجي ها
34
8%
از كرخه تا راين
15
4%
آژانس شيشه اي
66
16%
به رنگ ارغوان
6
1%
بچه هاي آسمان
20
5%
جدايي نادر از سيمين
67
16%
درباره الي
15
4%
رنگ خدا
6
1%
سفر به چرابه
1
0%
سوته دلان
5
1%
طلا و مس
10
2%
قيصر
25
6%
گاو
11
3%
گوزنها
10
2%
ليلي با من است
20
5%
مادر
34
8%
ميم مثل مادر
16
4%
مارمولك
45
11%
ناخدا خورشيد
4
1%
هامون
4
1%

کل آرا : 414
Major II

Major II

نماد کاربر
240

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 دی 1390 17:40

آرشيو سپاس: 1039 مرتبه در 195 پست

Re: نظرسنجي بزرگ بهترين فيلم تاريخ سينماي ايران

توسط leylas » چهارشنبه 19 بهمن 1390 08:31

آژانس شیشه ای بهترینه...
جالب اینجاست که جدایی رای بالاتری گرفته :-O  :-O  :-O
ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم         برگرد تا سربند یا زهرا نبستیم

آماده ی نبرد                                      و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب leylas تشکر کرده اند:
oweiys, دموکراسی

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

توسط oweiys » پنج شنبه 20 بهمن 1390 21:27

از كرخه تا راين

سعيد جانباز روشن دل براي مداواي چشمانش به آلمان سفر مي كند. در اين سفر با نوذر همسنگر قديمي كه قصد دارد پناهندگي بگيرد

و بريده است آشنا مي شود و در انتهاي فيلم مشخص مي شود سعيد هم شيميايي شيميايي شده است.

بازي فوق العاده دهكردي و روستا ، فيلم نامه قوي به همراه موسيقي استثنايي استاد انتظامي .

از كرخه تا راين برنده سيمرغ بلورين بهترين فيلم و بهترين چهره پردازي در سال 1371 شد.

نقد شهيد آويني بر فيلم از كرخه تا راين :

دو بار« از كرخه تا راين» را ديدم و هر دو بار ازآغاز تا انجام گريستم.دلم ميگريست،اما عقلم گواهي مي داد كه تو بر دامنه آتشفشان منزل گرفته اي.دلم مي دانست كه تو بر حكم عشق گردن نهاده اي و به همين علت،از عادات متعارف فاصله گرفته اي.عقلم مي پرسيد«چگونه مي توان در اين روزگار سر به حكم عشق سپرد؟»

عقل من مي گويد كه او «موقع شناس» نيست و دلم پاسخ مي دهد «نبايد هم چنين باشد» عقل مي گويد: «آخر او كه عاقل نيست!» عقل اعتراض مي كند: «او نبايد اين همه بي پروا باشد.» دل مي گويد: «در نزد عاشقان،پروا ريا كاري است.»

عقل پرخاشي مي كند:« او هر چه را كه در دلش گذشته است،صادقانه بر زبان آورده است.» دلم جواب مي دهد: «هر كس بايد خودش باشد نه ديگري.» عقل مي گويد:

«اينكه ديوانگي است!...» ودلم تاييد مي كند:«درست است!» عقل از كوره به در مي رود:«او بسيجي را به مسلخ مظلوميتش كشانده است.» و دلم جواب مي دهد:«روزگار چنين كرده است؛مگر جبهه فاو را در آخرين روزهاي جنگ از ياد برده اي؟ آن چشمهاي كور و چهره هاي تاول زده...؟ مگر اين روزها اخبار شهرچرسكا

به تو نمي رسد؟» عقل اعتراض مي كند:«هر واقعيت تلخ را نمي توان گفت.»و دل پاسخ مي دهد:«هر واقعيتي را كه نمي توان به جرم تلخ بودن پنهان كرد.» وعقل پيروز مندانه مي گويد:«پس اذعان داري كه اين فيلم تلخ است؟»

دوست من! فيلم «از كرخه تا راين» تلخ است؛به تلخي بمبهاي شيميايي،به تلخي از دست دادن فاو،به تلخي مظلوميت بسيجي. مي خواهم بگويم كه تلخ است، اما ذليلانه نيست.اين تلخي همچون تلخي شهادت شيرين است.

تو همواره پاي در عرصه هاي خلاف عادت و غير متعارف نهاده اي...واين است كه بسياري را از تو رنجانده است.تو با قلبت در جهان زندگي مي كني و همان طور هم كه زندگي مي كني فيلم مي سازي.پس به تو اعتراض كردن خطاست،چرا كه سرا پاي وجودت «قلب» است.و به غير از اين هم مگر راهي براي هنر مند بودن وجود دارد؟تو زيستنت عين هنرمندي است و هنر مندي ات عين زيستن. پس چگونه از تومي توان خواست كه از نفخ روح خويش در فيلم هايت ممانعت كني؟ اين بار هم فيلم تو بيرون از قالب هاي متعارف موجوديت پيدا كرده است،چرا كه باز هم تو خودت را محاكمه كرده اي. و من مي دانم كه در روزگاري چنين،چقدر دشوار است كه انسان خودش را همين طور كه هست نشان دهد. عادات و آداب عالم ظاهر تو را وا مي دارند كه خودت را پنهان كني و من مي دانم كه براي فردي چون تو،مردن بهتر است از زيستني چنين. هنر و فرهنگ در زير نقاب خفه مي شوند و آنچه باقي مي ماند ريا كاري است؛يك ريا كاري موجه.
تو مي خواسته اي كه جوابي سزاوارتر به فيلم «بدون دخترم هرگز» داده باشي و ده ها فيلم ديگري كه از دينداران ايراني چهره اي پليد به نمايش مي گذارند؛و چنين كرده اي،و خواه نا خواه انتخابي چنين،اقتضائات خاص خويش را به درون قصه فيلم كشانده است. پس سعيد بسيجي كه براي درمان چشمهاي خويش به آلمان فرستاده شده است بايد خواهري مهاجر داشته باشد كه به مردي آلماني شوهر كرده است. «آندرياس» مرد شريفي است،اما « بتي محمودي » چنين نبود.

قصه فيلم مي بايست كه در تقابل سعيد و خواهرش شكل بگيرد،يعني خواهر سعيد مي بايست « ضد جنگ» باشد و سعيد، يك بسيجي معتقد.وچنين است اگر بخواهيم كه عمق مظلوميت بسيجيان را  در اين جنگ نا برابر بيان كنيم و پرده از ذات پليد سلاح هاي شيميايي بر گيريم،مي بايست كه سعيد در برابر عوارض شيميايي از پاي در آيد، در حالي كه فرزندش تازه به دنيا آمده است كه چنين شده است. و باز هم براي آن كه اين تراژدي عجيب معنوي در عين حال طبيعت حيات انساني را از كف ندهد مي بايست كه سعيد را شدت غلبه
رنج به شكايت بكشاند. اما باز هم به درگاه خدا،نه كس ديگر. و براي آنكه اين تراژدي كامل شود مي بايست كه همسر شهيد با آن چادر و مقنعه سياه به غرب رنگارنگ سفر كند و در پشت شيشه هاي قرنطينه بيمارستان،شاهد شهادت سعيدباشد كه اكنون ديگر آرامش خود را بازيافته است... و باز هم شهيد شده است.

به نقل از aviny.com

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
masieh, كيارش, Sami 1993, CAPTAIN PILOT, Shahbaz, KH.I.A.2500, Mahdi1944, Ali$amir, VAHSHI, arash128

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

توسط mojtabba » پنج شنبه 20 بهمن 1390 23:45

من میخواستم به مختار نامه رای بدم اما اسمش نبود  :lol:
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
serat&mersad, oweiys, masieh, كيارش

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
78

تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 00:57

آرشيو سپاس: 160 مرتبه در 52 پست

توسط VAHSHI » جمعه 21 بهمن 1390 00:33

Sami 1993 نوشته است:
VAHSHI نوشته است:اخراجیها واقعا در حدی نیست که در بین بزرگان باشه !

این مردم هستند که مشخص می کنند که آیا آن فیلم ماندگار است یا خیر .
همانطور که در برنامه پارک ملت از تمامی فیلم های بعد از انقلاب نظر سنجی شد و اخراجی ها و دیگر فیلمهای دفاع مقدس همچون آژانس شیشه ای در صدر و بالاتر از فیلمهای جشنواره خارجی پسند ( علارغم تبلیغ مجری و مهمان برنامه ) قرار گرفتند .

اولا نمی دونم چرا تا یکی به این مثلا فیلم بی سر و ته بگه بالای چشمت ابرو هست چند نفر باید ازش حمایت کنن !!! فیلم اخراجی ها فارق از مسائل دیگه ! واقعا اصلا در حد فیلمهای برتر سینما ایران نیست . فروش بیشتر هم دلیلی بر خوب بودن نیست ! بگذریم از اینکه فروش خوبش رو هم با زور براش درست کردن ! ارسال دانش آموزان و ...
در ضمینه دفاع مقدس اصلا به گرد فیلمهایی مثل از کرخه تا راین و آژانس شیشه ای نمی رسه ! در ضمینه طنز هم با یکسری مسخره بازیها و لودگیها و حرکاتی که واقعا تا قیب از اخراجیها در سینمای ایران وجود نداشت و استفاده از تیکه های قدیمی ! در فیلم هیچ چیزی نداشت و فیلمی مثل مارمولک به مراتب سرتر از اخراجیها بود که اگر اجازه فروش پیدا میکرد مطمعن باشید رکورد اخراجیها رو میزد ! همچنان که نه تنها در اون فیلم توهین نبود بلکه به نظرم بهترین تبلیغ برای روحانیت بود ! چرا که در آخر فیلم همون رضا مارمولکی که کسی به اسم خدا رو نمی شناخت در همون لباس بود که به خدا رسید !
و در آخر جمله به تعداد انسانهای روی زمین راه هست برای رسیدن به خدا رو واقعا درک کرد و در حالی که گریه میکرد گفت ! ( جمله ای که در اوایل فیلم از روحانی که لباسش رو برای فرار دزدید شنید و در حین فیلم برای از سر باز کردن سوالات میگفت ! )
به هر حال کسی که اندکی از سینما و فیلم شناسی سر در بیاره اخراجیها رو جز فیلم تاثیر گذار و یا اثری ماندگار قبول نداره !
راستی یادم رفت بگم نظر سنجی هایی که خود صدا و سیما انجام میده فاقد هرگونه ارزش هست و از درجه اعتبار ساقطه . برای نمونه نظر سنجی ها در مورد سریالهای اخیر صدا و سیما بود که حتی یک مورد نظر مخالف نداشت !!!!
اینکه شما فکر کنی صداا و سیما بیاد فیلمی مثل اخراجی ها رو روش حتی چند درصد مانور منفی بده خیلی ساده نگر هستی !
ANANOKI

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب VAHSHI تشکر کرده اند:
mahshid-banoo, ASHKAN95, Mohammad 1985, Motimann, sina666, arash128, Lord_Jason, MohsenDiego, KH.I.A.2500, FARSHAD.ADL, serat&mersad, SORENA, Tiger_II

Major

Major

نماد کاربر
841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » جمعه 21 بهمن 1390 23:27

من به آژانس شیشه ای ، مارمولک ، لیلی با من است رای دادم بنظرم 3تا انتخاب کم هست ، فیلم هایی مثل هامون و از کرخه تاراین گزینه های بعدیم  هستن مخصوصا هامون که تو سینمای ایران کم نظیره

سکانسی که تو لیلی با من است// وقتی خبرنگاره میره مجوز منطقه عملیاتی بگیره پرویز پرستویی 500 تومنی رو میزاره رو داشبورد نذر میکنه که نره بعد میره سراغ موتور پاترولش دینام مینام رو در میاره میندازه دور که ماشین استارت نخوره نرن جلو بعد یارو میاد میگه مجوز نداد آتیش کن بریم، پرویز پرستویی دنبال قطعه میگرده میزنه تو سر خودش :grin:

فیلم اخراجی هام بنظرم در حداندازه بهترین نیست فقط خوب بود اونم اولیش فقط ، فیلمهایی مثل اخراجی ها شبیه یه جرقه هستن خیلی پور نور هستن و میدرخشن ولی فقط تو زمان محدودی میمونن و بنا به شرایط زمانی شون، فیلمهایی از این قبیل فرقشون با فیلم های پرمایه مثل فرق موزیک ((سوسن خانم)) با (( ای ایران)) هست. بنظرم این در مورد جدایی نادر از سیمین هم صدق میکنه

2تا فیلم هم هست که توش رضا کیانیان بازی میکرد ولی اسم هاشون رو یادم نمیاد اگه کسی دیده اسم فیلم ها یادشه بگه خوشحال میشم

یکی یه فیلمی بود که یک سربازی از یه روستایی رد میشه بعد تو راه به یه پیرمرد(رضا کیانیان) میرسه نشسته زیر درخت مسیر میپرسه میگه الان دیگه خیلی وقته کسی از این وری نمیره(به یک سمتی اشاره میکنه که کم تردد تر هست) ، همه از این وری میرن(جهت مخالف رو نشون میده). مردم روستاهای اطراف میرن پیشه کسی که تونسته بدون اینکه سواد داشته باشه قرآن رو روخوانی کنه، که آخر فیلم خیلی جالب تموم میشه

اون فیلم دیگم رضا کیانیان نقش فرشته مرگ رو داره، یک سری جانباز هستن که بدون امکانات رها شدن یکی شون شهید میشه میان شهیدای دیگه تو خواب میبرنش، یه حاجی قاشق داغ به پیشونی هم هست که مرده میخوان ببرنش جهنم

راستی فیلم اصلی که مارمولک ازش الهام گرفته بود با بازش شون پن هم اگه اسمش خاطر کسی هست بگه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, arash128, Mohammad 1985, Present, oweiys

Captain

Captain

نماد کاربر
2132

تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

توسط Mr.Amirhessam » شنبه 22 بهمن 1390 03:21

با سلام

شاید شخصیت من به این حرف ها نزدیک نباشد اما با دیدن این فیلم ها ،حتی در تکرار ان ها گریه کرده ام،برای خودم،برای سرزمینم و برای دینم و مردم کشورم :

از كرخه تا راين
آژانس شيشه اي
بچه هاي آسمان
رنگ خدا
سفر به چرابه
طلا و مس
مارمولك
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
behrad90, Tiger_II, KH.I.A.2500, ASHKAN95, oweiys, Mohammad 1985

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » شنبه 22 بهمن 1390 10:18

فیلم مادر برای من واقعا با ارزش هست بود و خواهد ماند چون واقعا هم از نظر فیلمنامه هم بازیگر فیلم غنی و پر باری بود .
آژانس شیشه ای هم برای من یک واقعیت رو نشون میداد . واقعیتی که همه اونهایی که جنگ رو تجربه کردن میدونن از یاد رفتن و عده ای که به نام اونها به کام خودشون کردن جنگ رو .
حالا زیاد نمیخوام بگم ولی واقعیتی که در جامعه هست رو نشون داد .لیلی با من است هم در یک سیر درام کمدی سلوک یک انسان رو نشون میده که نا خواسته به جایی قدم میذاره که باید کامل کامل باشه .
جدایی نادر از سیمین فیلم خوبی بود ولی من زیاد خوشم نمی اومد واقعیت داشت از جامعه ما بود ولی نمیدونم چرا خوشم نمیاد . بقیه فیلمها جای خودشون رو دران و بیشتر سلیقه ای هستن
مثلا مارمولک چیزی مثل لیلی با من است بود . از قعر به اوج رسیدن .
من با کرخه تا راین گریه کردم هنوزم یادم میاد گریه میکنم
واقعا باید افتخار کنیم که کارگردان های خوبی مثل علی حاتمی مسعود کیمیای کمال تبریزی رو درک کردیم حالا در مرود ساخته های آقای کیمیایی نمیتونم چیزی بگم چون تجربه کافی در موردشون ندارم .
سه انتخاب من مادر و آژانس شیشه ای و لیلی با من است
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
oweiys, Mohammad 1985, KH.I.A.2500

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1634

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » شنبه 22 بهمن 1390 11:24

سلام و درود بر همه ؛

بهتر بود مشخص می کردید منظورتان از اخراجیها کدام یکی است؟ چون صحنه های به یاد ماندنی اخراجیها 1 با دو فیلم بعدی اش قابل مقایسه نیست .

از دیدگاه من :

فیلم مادر : لحظه های مردن مادر ، زورگوییهای برادر بزرگتر(کشاورز) به برادر کوچکتر(اکبر عبدی) که خیلی غم انگیز بود و ... کلا" همه چیزش خوب و حرفه ای بود .
فیلم از کرخه تا راین : خیلی تاثیرگذار بود .
فیلم درباره الی : یک دختر بی گناه را به اسرار همراه خودشان بردند شمال و بعد هم همه چیز را انداختند گردن همان بیچاره ... وقتی این فیلم را دیدم تا چند روز خیلی ناراحت بودم .

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
oweiys, behrad90

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

توسط big-man » شنبه 22 بهمن 1390 12:15

راستی دوستان کسی از این فیلم نفرین یکشنبه خبر نداره؟

یه بار تبلیغاتشو دیدم اما دیگه خبری ازش نشد
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

Major

Major

نماد کاربر
1212

تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

توسط anybody » شنبه 22 بهمن 1390 17:43

آزانس شیشه ای هم محتوای خوبی داره هم کارگردانی خوب هم بازی و ....و مهم تر اینکه ضد ایرانی و سیاه نما و خارجی پسند هم نبود....
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anybody تشکر کرده اند:
arash128, leylas

Captain

Captain

نماد کاربر
1362

تشکر کرده: 2196 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

توسط Java » شنبه 22 بهمن 1390 21:32

1-آژانس شیشه ای
2-مادر
3-جدایی نادر از سیمین
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
oweiys

Major I

Major I

نماد کاربر
446

تشکر کرده: 171 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 اردیبهشت 1390 07:53

آرشيو سپاس: 3115 مرتبه در 371 پست

توسط R.A.F » شنبه 22 بهمن 1390 21:47

اجاره نشینها
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب R.A.F تشکر کرده اند:
oweiys

قبليبعدي