در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

بهترين فيلم تاريخ سينماي ايران

اخراجي ها
34
8%
از كرخه تا راين
15
4%
آژانس شيشه اي
66
16%
به رنگ ارغوان
6
1%
بچه هاي آسمان
20
5%
جدايي نادر از سيمين
67
16%
درباره الي
15
4%
رنگ خدا
6
1%
سفر به چرابه
1
0%
سوته دلان
5
1%
طلا و مس
10
2%
قيصر
25
6%
گاو
11
3%
گوزنها
10
2%
ليلي با من است
20
5%
مادر
34
8%
ميم مثل مادر
16
4%
مارمولك
45
11%
ناخدا خورشيد
4
1%
هامون
4
1%

کل آرا : 414
Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: نظرسنجي بزرگ بهترين فيلم تاريخ سينماي ايران

توسط Mohammad 1985 » شنبه 22 بهمن 1390 22:21

کاش میشد به تعداد بالاتری رای داد ! من هم با نظر کاربر گرامی  VAHSHI,  موافقم .
anybody نوشته است:آزانس شیشه ای هم محتوای خوبی داره هم کارگردانی خوب هم بازی و ....و مهم تر اینکه ضد ایرانی و سیاه نما و خارجی پسند هم نبود....

میشه بفرمایید چه فیلمی ضد ایرانی بود !!! ( البته گویا ضد ایرانی هم معنیش عوض شده و بعضیها به هر چیز خلاف نظرشون میگن ضد ایرانی ! ) امیدوارم شما هم فقط تکرار کننده چیزهایی که بهتون هر روز و هر ساعت دیکته میشه نباشید !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
peter007, FARSHAD.ADL, Motimann, pedmehr, Lord_Jason, ASHKAN95

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » يکشنبه 23 بهمن 1390 00:08

منم در بحث های قبلی گفتم که تو یکی از دوستانم گفته بود که در این فیلم " جدایی نادر از سیمین " یکی در نماد مرد حزب الهی و خشن هست و ... با دیدن فیلم حرفم رو پس می گیرم ولی اینکه تو ایران سراسر داره بدبختی و ... نشون میده رو نمیشه کتمان کرد . به هر حال از نظر من فیلمهای خیلی قوی تری بودند که مقام بیارند و برنده جوایز جهانی بشند از جمله آژانس شیشه ای
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
anybody, oweiys

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 22 بهمن 1390 23:49

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 1 پست

توسط mehdi_rap » يکشنبه 23 بهمن 1390 00:31

به نظر من این نظرسنجی یک اشکال بزرگ داره و این نظرسنجی عادلانه نیست:
گروهی از فیلمهای موجود در این لیست بارها مفت و مجانی از صدا و سیمای به اصطلاح ملی پخش شده و برای کاربران آشناست و برعکس گروهی دیگر از فیلمها هرگز پخش نشده و نخواهد شد.
در چنین شرایطی خیلی از کاربران با چند فیلم اصلاً آشنا نیستند و به تماشای اون ننشستند و گروهی دیگه از فیلم ها رو بارها دیدند..
در این حالت بینندگان تلویزیونی به یک سری از فیلم ها رای خواهند داد و بینندگان همیشگی سینما (که عموماً از دانش و سلیقه ی سینمایی بالاتری برخوردارترند) فیلم های دیگری رو خواهند برگزید. در حالیکه اگر بحث انتخاب فیلمی از یک لیست هست، قضاوت کننده باید اطلاع کافی از شرایط و محتوای تمام فیلم ها داشته باشه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mehdi_rap تشکر کرده اند:
Motimann, arash128, KH.I.A.2500, Cloor Master, Mohammad 1985, FARSHAD.ADL

Major

Major

نماد کاربر
1212

تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

توسط anybody » يکشنبه 23 بهمن 1390 08:55

به نظرم تشخیص فیلم ضد ایرانی و سیاه نما کار ساده ایه....همون که امام فرمود هروقت غربی ها از کار ما تعریف کردن و برامون دست زدن باید به خودمون شک کنیم و بدونم یه جای کار خرابه....
خوب کافیه به فیلمهای ایرانی که در جشنواره های خارجی جایزه گرفتن نگاهی بندازید....
غیر اینه که فضای کلی فیلم ها یاس آلود و جامعه ای ناامید و پر از مشکل و رنج و گرفتاری رو به تصویر کشیدن و به بیننده خارجی اینجور القا میکنه که انگار در ایران هیچ چیز خوب و امید بخش و مثبتی نیست که تبدیل به فیلم بشه.!!!؟
چند نمونه بادکنک سفید و من ترانه ... آواز گنجشکها... جدایی ...
همه دارای فضایی که در بالا ذکر کردم هستم..
من منکر مشکلات و فقر و بدبختی و  ... در جامعه امروز ایران نیستم....

اما یک سوال ساده...آیا در همین ایران امروز زندگی های شاد و مرفه و پر انرژی نیست که بشه ازش فیلم ساخت؟
یا اصلا اگر درام و فیلم سازی بیشتر مشکلات و گرفتاری رو میپسنده آیا نمیشه فضای فیلم طوری باشه که اینطوری القا نکنه که این آخر بدبختیه و هیچ امیدی به درست شدن اوضاع نیست؟

به حال این نظر منه و البته میتونه کمی هم تحت تاثیر سیاست و رفتار متناقض غرب در قبال ما باشه....
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anybody تشکر کرده اند:
arash128, leylas

Major II

Major II

نماد کاربر
316

تاريخ عضويت

سه شنبه 18 بهمن 1390 22:11

آرشيو سپاس: 2399 مرتبه در 301 پست

توسط Lord_Jason » يکشنبه 23 بهمن 1390 09:40

anybody نوشته است:به نظرم تشخیص فیلم ضد ایرانی و سیاه نما کار ساده ایه....همون که امام فرمود هروقت غربی ها از کار ما تعریف کردن و برامون دست زدن باید به خودمون شک کنیم و بدونم یه جای کار خرابه....
خوب کافیه به فیلمهای ایرانی که در جشنواره های خارجی جایزه گرفتن نگاهی بندازید....
غیر اینه که فضای کلی فیلم ها یاس آلود و جامعه ای ناامید و پر از مشکل و رنج و گرفتاری رو به تصویر کشیدن و به بیننده خارجی اینجور القا میکنه که انگار در ایران هیچ چیز خوب و امید بخش و مثبتی نیست که تبدیل به فیلم بشه.!!!؟

اما یک سوال ساده...آیا در همین ایران امروز زندگی های شاد و مرفه و پر انرژی نیست که بشه ازش فیلم ساخت؟
یا اصلا اگر درام و فیلم سازی بیشتر مشکلات و گرفتاری رو میپسنده آیا نمیشه فضای فیلم طوری باشه که اینطوری القا نکنه که این آخر بدبختیه و هیچ امیدی به درست شدن اوضاع نیست؟

به حال این نظر منه و البته میتونه کمی هم تحت تاثیر سیاست و رفتار متناقض غرب در قبال ما باشه....

جسارتاً شما نشان دادید که علاوه بر سیاست، از سینما و هنر هم چیزی نمی دانید.
هنر عاری از هرگونه سیاست و سیاست زدگی است، شما و دوستانتان هستید که حتی به "رنگِ لباس مردم" هم رنگ و بوی سیاسی می دهید و هر حرکتی را که خلاف خواست و میل جناحی خود می بینید با انگِ "سیاسی" و "ضد ایرانی" خطاب می کنید... لطفاً برای مقاصد جناحی و عقیدتی خودتون از "ایران" و "ایرانی" مایه نذارید. "ایرانی" همونهایی بودند که در صف های طولانی "جشنواره فجر" ایستادند و به تماشای فیلم ها نشستند و "جدایی نادر از سیمین" را بعنوان فیلم منتخب مردم برگزیدند، "ایرانی" همونهایی هستند که وقتی تریبونی برای صحبت در مجامع بین المللی پیدا می کنند از صفا و صمیمیت و نوعدوستی مردم ایران میگند، نه امثال فراستی و سلحشور که بخاطر نفوذ نامشروعشون در تریبون های صدا و سیما فرصت پیدا کردند افکارِ شخصی خودشون رو به نام "سینمای انقلابی" به مردم قالب کنند...
شما اگر چیزی از سینما می دانستید درک میکردید که اتفاقا "جدایی نادر از سیمین" به دغدغه انسانی "تردید بین حقیقت و مصلحت اندیشی" میپردازد که در همه ی فرهنگ ها و جوامع وجود دارد و مختص ایران و مردم ما نیست، من سالهاست که مجلات سینمایی و سایت های مرتبط را دنبال میکنم اتفاقا هیچ منتقد خارجی به سیاه نمایی و تاریک بودن فضای اجتماعی این فیلم اشاره نکرده و همگان از هنر "فرهادی" در به تصویر کشیدن عدم قطعیت در انتخاب شخصیت خوب و بد و خاکستری بودن انسانها سخن گفته اند، از منقدین امریکایی تا داوارن جشنواره ی افریقای جنوبی همه از حقانیتِ نسبیِ تمام شخصیت های داستان سخن گفته اند و اینکه در این فیلم هیچگونه "تیپ سازی" یا تخریب شخصیت صورت نگرفته و هیچ نقشی بیانگر طیف خاصی نیست که بخواهید درباره خوب یا بد بودن آن طیف تصمیم بگیرید. هر شخصیتی در جای خود انسان پاکی است که تحتِ شرایط یا موقعیت خاصی در درون خود به کشمکش بین نیک و شر میپردازد....تنها کسانی که به تخریب این فیلم دست زدند و آنرا سیاسی و سیاه خواندند عده ای معلوم الحال هستند که نیت شان برای همه واضح و مبرهن است.

اتفاقاً در جواب دوستان باید بگویم چیزی که باعث شد فیلمی مثل "جدایی" جهانی شود و فیلمی مثل "آزانس شیشه ای" نشود در حیطه ی مورد اشاره ی آن است. جدایی به نکته ای میپردازد که برای هر انسانی در هر جای دنیا قابل فهم است و مختص ایران نیست: درگیری ذهنی مردمی است که بین خوب و بد و نفع شخصی باید یکی را انتخاب کنند، اما "آژانس شیشه ای" فضای اعتقادی و اجتماعی را نشانه رفته که برای بیننده ی آفریقایی یا اروپایی قابل لمس نیست، اینکه شما برای اعتقاد شخصی خود از جان خود بگذری و فداکاری کنی و بجنگی و بعد در جامعه آنچنان که باید مورد تقدیر و حمایت قرار نگیری. آنجا شما در ارتش ملحق میشوی و برای جنگیدن مزد دریافت میکنی.
دلیل عمده ای که در موفقیت جهانی یک اثر هنری نقش دارد این است که برای همه ی مردم دنیا ملموس و قابل درک باشد. نمیدانم کی میخواهیم متوجه شویم که همه ی دنیا دستشان در یک کیسه نیست و گاهی به دید خودمان یا کسانی که خود را "خودی" می نامند شک کنیم...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Lord_Jason تشکر کرده اند:
pedmehr, VAHSHI, SORENA, FARSHAD.ADL, mahshid-banoo

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

توسط oweiys » يکشنبه 23 بهمن 1390 12:11

سلام

بهتر بود مشخص می کردید منظورتان از اخراجیها کدام یکی است؟

هركدام از سه قسمت اخراجيها رو ميتونيد در نظر بگيريد بالاخص اخراجيها 1

من میخواستم به مختار نامه رای بدم اما اسمش نبود

دوستان سريال مد نظر نيست ، فيلم سينمايي ايراني

کاش میشد به تعداد بالاتری رای داد !

اونوقت انتخاب محبوبترين ها كار چندان آساني نمي شد.

به نظر من این نظرسنجی یک اشکال بزرگ داره و این نظرسنجی عادلانه نیست:
گروهی از فیلمهای موجود در این لیست بارها مفت و مجانی از صدا و سیمای به اصطلاح ملی پخش شده و برای کاربران آشناست

اصل اين هست كه فيلم سينمايي در سينما به نمايش گذاشته بشه ،‌ سپس در شبكه هاي ويديويي خانگي و بعد رسانه ملي (تلوزيون)
به نمايش دربياد .

در حالیکه اگر بحث انتخاب فیلمی از یک لیست هست، قضاوت کننده باید اطلاع کافی از شرایط و محتوای تمام فیلم ها داشته باشه.

به نظرم تعداد افرادي كه فيلمهاي بالا رو ديده باشند درصد بسيار بالايي رو تشكيل بده ، گو اين كه اين جا هم ميتونيد فيلم مدنظر

خودتون رو معرفي كنيد.

-------------------------------------------------------------

ليلي با من است

من قبلا تانك ميتركوندم ... اسمش چي بود جي ارپي ...!

كارگردان: كمال تبریزی
فیلمنامه: كمال تبریزی، رضا مقصودی
مدیر فیلمبرداری: مجتبی رحیمی
صدا: بهروز معاونیان
طراح صحنه: كمال تبریزی
جلوه های ویژه: محمد رضا شرف الدین
تدوین: كمال تبریزی
موسیقی: سید بهنام ابطحی
طراح گریم: رحیم مهدی خانی، طاهره رجبی
بازیگران: پرویز پرستویی، دكتر محمود عزیزی، شهره لرستانی، رحمان باقریان، مهدی فقیه، هدایت الله نوید، حسین معلومی
تهیه كننده: شركت سینمایی سبحان، بنیاد سینمایی فارابی، سیما فیلم
محصول: شركت سینمایی سبحان، بنیاد سینمایی فارابی، سیما فیلم

سال ساخت: 1374

تاریخ نمایش: 1375

زمان: 90 دقیقه

خلاصه داستان:صادق مشكینی فیلمبردار تلویزیون كه بسیار زیاد از جبهه و جنگ می ترسد برای اینكه بتواند از صندوق تلویزیون وام بگیرد تا خانه نیمه ساخته اش را تكمیل كند باید برا ی فیلمبرداری فیلمی مستند از اسرای عراقی به منطقه جنگی برود. صادق شبانه وصیتی تنطیم می كند و فردا صبح به همراه آقای كمالی - كسی كه می تواند برای صادق پارتی خوبی باشد - عازم منطقه می شود و صادق برای اینكه پایش به جبهه و منطقه جنگی و خط مقدم نرسد حوادث عجیب و غریبی رقم می زند...

جوایز:

برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه از چهاردهمین جشنواره فیلم فجر 1374
كاندیدای بهترین بازیگر نقش دوم مرد از چهاردهمین جشنواره فیلم فجر 1374
كاندیدای سیمرغ بلورین بهترین نمونه فیلم از پازدهمین جشنواره فیلم فجر 1375

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
mahshid-banoo, KH.I.A.2500, Shahbaz, Lord_Jason, reza4087, CAPTAIN PILOT, FARSHAD.ADL

Major II

Major II

نماد کاربر
240

تاريخ عضويت

سه شنبه 6 دی 1390 17:40

آرشيو سپاس: 1039 مرتبه در 195 پست

توسط leylas » يکشنبه 23 بهمن 1390 13:07

جناب lord_jason :::P  :::P  :::P  :::P  :???:  :???:  :???:

1-هنر عاری از هرگونه سیاست زدگی و... :::P  :::P  :::P  :shock:  :shock:  :smile:  :smile:  :)  :)  :grin:  :-D  :-D  ^:)^  ^:)^  8->  8->
2-در جدایی هیچگونه تیپ سازی و تخریب و... :-(  :-(  :-(  :???:  :???:  :???:  :???:  :???:
3-در آخر: چیزی که باعث موفقیت بیش از حد جدایی شده همون چیزییه که مانع  جهانی شدن خیلی از فیلمهای بهتر ما شده.
چند ساعت دیگه کامل توضیح میدم :(
نظرتون چیه یه تاپیک نقد برای جدایی بزنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یا علی
ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم         برگرد تا سربند یا زهرا نبستیم

آماده ی نبرد                                      و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب leylas تشکر کرده اند:
Qaher1406

Major II

Major II

نماد کاربر
316

تاريخ عضويت

سه شنبه 18 بهمن 1390 22:11

آرشيو سپاس: 2399 مرتبه در 301 پست

توسط Lord_Jason » يکشنبه 23 بهمن 1390 14:18

leylas نوشته است:جناب lord_jason :::P  :::P  :::P  :::P  :???:  :???:  :???:

1-هنر عاری از هرگونه سیاست زدگی و... :::P  :::P  :::P  :shock:  :shock:  :smile:  :smile:  :)  :)  :grin:  :-D  :-D  ^:)^  ^:)^  8->  8->
2-در جدایی هیچگونه تیپ سازی و تخریب و... :-(  :-(  :-(  :???:  :???:  :???:  :???:  :???:
3-در آخر: چیزی که باعث موفقیت بیش از حد جدایی شده همون چیزییه که مانع  جهانی شدن خیلی از فیلمهای بهتر ما شده.
چند ساعت دیگه کامل توضیح میدم :(
نظرتون چیه یه تاپیک نقد برای جدایی بزنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یا علی

بیصبرانه منتظر شنیدن استدلال شما هستم.
اما معمولاً کسی که حرفی برای گفتن دارد نظر خود را می نویسد، نه اینکه شکلک بگذارد!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Lord_Jason تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, pedmehr

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

توسط big-man » يکشنبه 23 بهمن 1390 15:57

دوستان این جواب من چی شد؟؟؟

کسی از فیلم نفرین شنبه خبر نداره؟
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
78

تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 00:57

آرشيو سپاس: 160 مرتبه در 52 پست

توسط VAHSHI » يکشنبه 23 بهمن 1390 17:54

anybody,  اینطور چیزی که شما میگی رو بهش میگن اخبار صدا و سیما ! که میگه همه چی آرومه ما چقدر خوشبختیم ! و البته غرب هم خیلی بدبخته ! اونطور فیلم به درد لای جرز هم نمی خوره در حالی که در همین جدایی نادر از سیمین من که هیچ اثزی از چیزی که شما میگی ندیدم ! کاملا مشخصه حمایت شما فقط از روی تعصب هست ! اونم تعصبی که بهتون القا شده !
اون چیزی که شما می خوای ببینی اخبار 95 درصد دروغ صدا و سیمای عزیزمون هست ! شما می تونی در چند نوبت در روز بشینی اخبار ببینی و احساس اقتدار و قدرت کنی ! وقتت رو هم برای فیلم دیدن هدر نده
ANANOKI

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب VAHSHI تشکر کرده اند:
Lord_Jason, FARSHAD.ADL

Major

Major

نماد کاربر
1212

تاريخ عضويت

توسط anybody » يکشنبه 23 بهمن 1390 18:58

Lord_Jason نوشته است:
anybody نوشته است:به نظرم تشخیص فیلم ضد ایرانی و سیاه نما کار ساده ایه....همون که امام فرمود هروقت غربی ها از کار ما تعریف کردن و برامون دست زدن باید به خودمون شک کنیم و بدونم یه جای کار خرابه....

جسارتاً شما نشان دادید که علاوه بر سیاست، از سینما و هنر هم چیزی نمی دانید.
هنر عاری از هرگونه سیاست و سیاست زدگی است، شما و دوستانتان هستید که حتی به "رنگِ لباس مردم" هم رنگ و بوی سیاسی می دهید و هر حرکتی را که خلاف خواست و میل جناحی خود می بینید با انگِ "سیاسی" و "ضد ایرانی" خطاب می کنید... لطفاً برای مقاصد جناحی و عقیدتی خودتون از "ایران" و "ایرانی" مایه نذارید. "ایرانی" همونهایی بودند که در صف های طولانی "جشنواره فجر" ایستادند و به تماشای فیلم ها نشستند و "جدایی نادر از سیمین" را بعنوان فیلم منتخب مردم برگزیدند، "ایرانی" همونهایی هستند که وقتی تریبونی برای صحبت در مجامع بین المللی پیدا می کنند از صفا و صمیمیت و نوعدوستی مردم ایران میگند، نه امثال فراستی و سلحشور که بخاطر نفوذ نامشروعشون در تریبون های صدا و سیما فرصت پیدا کردند افکارِ شخصی خودشون رو به نام "سینمای انقلابی" به مردم قالب کنند...
شما اگر چیزی از سینما می دانستید درک میکردید که اتفاقا "جدایی نادر از سیمین" به دغدغه انسانی "تردید بین حقیقت و مصلحت اندیشی" میپردازد که در همه ی فرهنگ ها و جوامع وجود دارد و مختص ایران و مردم ما نیست، من سالهاست که مجلات سینمایی و سایت های مرتبط را دنبال میکنم اتفاقا هیچ منتقد خارجی به سیاه نمایی و تاریک بودن فضای اجتماعی این فیلم اشاره نکرده و همگان از هنر "فرهادی" در به تصویر کشیدن عدم قطعیت در انتخاب شخصیت خوب و بد و خاکستری بودن انسانها سخن گفته اند، از منقدین امریکایی تا داوارن جشنواره ی افریقای جنوبی همه از حقانیتِ نسبیِ تمام شخصیت های داستان سخن گفته اند و اینکه در این فیلم هیچگونه "تیپ سازی" یا تخریب شخصیت صورت نگرفته و هیچ نقشی بیانگر طیف خاصی نیست که بخواهید درباره خوب یا بد بودن آن طیف تصمیم بگیرید. هر شخصیتی در جای خود انسان پاکی است که تحتِ شرایط یا موقعیت خاصی در درون خود به کشمکش بین نیک و شر میپردازد....تنها کسانی که به تخریب این فیلم دست زدند و آنرا سیاسی و سیاه خواندند عده ای معلوم الحال هستند که نیت شان برای همه واضح و مبرهن است.

اتفاقاً در جواب دوستان باید بگویم چیزی که باعث شد فیلمی مثل "جدایی" جهانی شود و فیلمی مثل "آزانس شیشه ای" نشود در حیطه ی مورد اشاره ی آن است. جدایی به نکته ای میپردازد که برای هر انسانی در هر جای دنیا قابل فهم است و مختص ایران نیست: درگیری ذهنی مردمی است که بین خوب و بد و نفع شخصی باید یکی را انتخاب کنند، اما "آژانس شیشه ای" فضای اعتقادی و اجتماعی را نشانه رفته که برای بیننده ی آفریقایی یا اروپایی قابل لمس نیست، اینکه شما برای اعتقاد شخصی خود از جان خود بگذری و فداکاری کنی و بجنگی و بعد در جامعه آنچنان که باید مورد تقدیر و حمایت قرار نگیری. آنجا شما در ارتش ملحق میشوی و برای جنگیدن مزد دریافت میکنی.
دلیل عمده ای که در موفقیت جهانی یک اثر هنری نقش دارد این است که برای همه ی مردم دنیا ملموس و قابل درک باشد. نمیدانم کی میخواهیم متوجه شویم که همه ی دنیا دستشان در یک کیسه نیست و گاهی به دید خودمان یا کسانی که خود را "خودی" می نامند شک کنیم...

خواهش میکنم....نظر شما محترمه....

اینکه هنر برای هنره و اصلا سیاست درش نقش نداره خوشخیالیه....چراکه با نگاهی اجمالی با استفاده ابزاری غرب بویژه امریکا از این صنعت و رسانه برای پیشبرد اهدافش در جهان میشه فهمید که این سینماست که ابزار دست ابر قدرتها شده...
ضمن اینکه اگر میگم ضد ایرانی منظورم آرمانهای انقلاب اسلامی نیستا....که اینجوری عصبانی شدی....من با ذکر مثال گفتم که در جشنواره های خارجی به چه نوع فیلمهایی از ایران توجه شده و مورد الطفات قرار گرفتن...

اگر منرو منتسب به جناح و گروه خاصی میدونی و بخاطر ذهن و فکر شستشو دادم ناراحتی ..که همینجا ابراز میدارم بنده گرایش جناحی و حزبی ندارم و تنها به سربلندی و اقتدار ایران فکر میکنم... و اگر به نظر شما من و دوستانم به همه چی رنگ و بوی سیاسی میدیم؟!!! و هرآنچه که مخالف میل ما باشه رو تخریب میکنیم؟!!!

پس ( برادر یا خواهر ) عزیز شما به من بگو اونهایی که بر علیه فیلم اخراجی ها بسیج شدن و چون کارگردانش رو منتسب به گروهی خاص میدونستن تا تونستن کوبیدنش و ضدش مطلب نوشتن و فراخوان برای تحریم و بایکوتش دادن و نسخه پرده ایش رو مجانی در اینترنت و کف خیابون پخش کردن و همه مخاطبان میلیونی این فیلم رو افرادی دیوانه و معذرت میخوام نفهم نامیدن، کی بودن و چرا اینکار هارو کردن؟ انکار که نمیکنید ؟ دیگه این همه چیش تو همین اینترنت هستا....

اگر اوضاع در ایران اونجور که شما میگی بر عیله این فیلم بوده و هست پس مجوز ساخت و جایزه فجر و مجوز اکران و پخشش رو کی داده؟
آخه نقد کردن تخریبه؟
همون بابایی که شما میگی با نفوذ نامشروعش در تریبون صدا و سیما ضد این فیلم حرف زده خوب دلیل اورده و گذشته از این فیلم بسیاری از فیلمهای دیگر با نگاه های متفاوت و کارگردانهای دیگرم نقد کرده.و خیلی ها معتقدن نقد های همین بابا باعث شده تا سینمای ایران از اون وضع اسفناک فیلمهای دلقکبازی و کمدی های مسخره نجات پیدا کنه به سمت و سوی آثار اجتماعی و سیاسی و ... درست و درمون بره..و البته به اذعان موافق و مخالفش از با سوادترین افراد در زمینه کاری خودشه....

به هر حال قصد من لجبازی و دعوا با شما نیست. از دید شما این فیلم خوبه و اصلا هم با سلیقه جشنواره های خارجی ساخته نشده... خوب خیلی هم عالی....

منم از دید خودم نظرم رو دادم....مسلما یکی از آرزوها و اهداف دشمنان این کشور اختلاف افکنی و دشمنی مردم ایران با همه که من و شما هم جزء هموناییم ...پس من به سهم خودم میگم: من شما رو به عنوان یک هم میهن دوست دارم و براتون احترام قائلم...
اگر شما چیزی رو میپسندی که من نمیپسندم اشکالی نداره ... من بخودم اجازه نمیدم که اونرو تخریب کنم و بگم همینه که من میگم و لاغیر....
من هم امیدوارم که این فیلم در کشوری که همه جوره دشمنیش رو با مردم ایران نشون داده بدرخشه و سندی باشه بر پوچ بودن ادعای انزوای ایران...
البته امیدوارم بعد از اون هم فیلم و عواملش بازیچه همونا نشن و به سرنوشت خیلیا که و به تصور  آزادیخواهی و حق طلبی افتادن تو دامن دشمن دچار نگردن....

موفق باشید....

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anybody تشکر کرده اند:
reza4087, Qaher1406

Major

Major

نماد کاربر
1212

تاريخ عضويت

توسط anybody » يکشنبه 23 بهمن 1390 19:06

VAHSHI نوشته است:anybody,  اینطور چیزی که شما میگی رو بهش میگن اخبار صدا و سیما ! که میگه همه چی آرومه ما چقدر خوشبختیم ! و البته غرب هم خیلی بدبخته ! اونطور فیلم به درد لای جرز هم نمی خوره در حالی که در همین جدایی نادر از سیمین من که هیچ اثزی از چیزی که شما میگی ندیدم ! کاملا مشخصه حمایت شما فقط از روی تعصب هست ! اونم تعصبی که بهتون القا شده !
اون چیزی که شما می خوای ببینی اخبار 95 درصد دروغ صدا و سیمای عزیزمون هست ! شما می تونی در چند نوبت در روز بشینی اخبار ببینی و احساس اقتدار و قدرت کنی ! وقتت رو هم برای فیلم دیدن هدر نده

VAHSHI ... من کجا از موضوع خاصی حمایت کردم؟ اصلا مطلب منرو خوندی؟این پست من چه ربطی به اخبار و القاء و ... داشت... اینجا نظرسنجیه و منم نظرم رو گفتم...
تو همون نظرم هم گفتم که من منکر مشکلات و فقر و بدبختی و  ... در جامعه امروز ایران نیستم..
ولی مسئله سر فیلم و جشنواره خارجیه...نه مسائل و مشکلات جامعه ما....

بر خلاف شما من فکر نمیکنم همه چی غرب بده و مردمش در بدبختی هست....
بحث رسانه ها و اهداف و ابزارشونم که مربوط به این گفتگو نمیشه پس راجب دروغ بودن یا نبودن اخبارم نظری نمیدم....
اما خوشحال میشم راهنمایی شما رو برای دریافت اخبار درست و بی غرض و مرض از رسانه ای که مورد تایید شما باشه داشته باشم...
ممنون...

قبليبعدي