در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Major II

Major II

نماد کاربر
240

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 دی 1390 17:40

آرشيو سپاس: 1039 مرتبه در 195 پست

Re: عدم دسترسی به پست الکترونیک «یاهو »و «جی‌میل»

توسط leylas » يکشنبه 23 بهمن 1390 15:17

sorena عزیز دست رو دلم نذار که خونی میشه...
چندبار تو تاپیکهای مختلف من با این آقا صحبت کردم و در مقابل حرفهای ناحسابی استدلال آوردم و ایشون هم تشکر کردن و بنده هم یه پیغام خصوصی به ایشون دادم که از بحث کردن با ایشون خوشحال شدم و ایشون هم متعاقبا تشکر کردن
ولی این یکی دیـــــــــــــــــــــــگه خیلی ناراحت و عصبانیم کرد :-?  :-?  :-?  :-?
از همه دوستان ببخشــــــــــــــــــد :razz:  :razz:  :razz:
ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم         برگرد تا سربند یا زهرا نبستیم

آماده ی نبرد                                      و پ س

Major I

Major I

no avatar
733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

توسط mm1990 » يکشنبه 23 بهمن 1390 15:20

جهانبانی نوشته است:
victory67 نوشته است:با سلام :razz:
این مسئله تا پایان انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه خواهد داشت.نظر دوستان زیاد مهم نیست (البته با عرض معذرت :razz:  :-*  ) بر قراری امنیت کشور مهم تر هست .

وقتی مخلان امنیت کشور تا عمق حفاظت اطلاعات سپاه نفوذ میکنند و به تاسیسات موشکی و جهاد خودکفایی ما رو طوری ضربه میزنند که 40 کیلومتر اونورتر تو تهران صدای انفجارش شنیده میشه چرا باید انقدر ضعیف و نادان باشند که از اینترنت جمهوری اسلامی که دم به دقیقه یا قطع است یا سرعت ندارد  استفاده کنند ؟

واقعا متاسفم که عده ای بازیگر سناریوهای صهیونیستی میشن و دروغ پردازیهای یه مشت کافر حربی را برای خودشون دلیل و مدرک قرار میدن!!!
برای شادی روح سردار سرفراز لشکر اسلام سرلشکر شهید حاج حسن تهرانی مقدم یک فاتحه همراه با صلوات بفرستید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
Sami 1993, leylas, Qaher1406, victory67, HASAN BARATY, Present

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
78

تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 دی 1390 00:57

آرشيو سپاس: 160 مرتبه در 52 پست

توسط VAHSHI » يکشنبه 23 بهمن 1390 20:19

MiimA نوشته است:راستش من در این چند وقت به جز سنترال شاهد مشکل در هیچ سایتی نبوده ام! از دوستان مختلف هم پیگیری شدم موردی یافت نشد چه در شیراز چه اصفهان و چه خوزستان ...

ضمنا برخی دوستان اشاره کرده بودند به عدم دسترسی 30 میلیون کاربر ایرانی!  که خود این رقم روشن کرد ریشه خبر از کجاست و با چه هدفی ...

ایران 30 میلیون کاربر اینترنتی داره  :-O

مثل اینکه شما ایران زندگی نمیکنی ! یا از اینترنتهای غیر مجاز ماهواره ای استفاده میکنی ! که در اون صورت جاسوس حساب میشی !
ANANOKI

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب VAHSHI تشکر کرده اند:
Tiger_II

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
141

تشکر کرده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 27 اسفند 1385 12:22

آرشيو سپاس: 282 مرتبه در 68 پست

توسط omidr » يکشنبه 23 بهمن 1390 22:04

اگه یه نگاهی به همین چندتا پستی که برای هم فرستاریم بندازیم متوجه میشیم که اصلا لازم نیست کسی بخواد ما رو تهدید کنه ما به اندازه کافی خودمون برای خودمون خط نشون میکشیم... یکی حق خودش میدونه که دسترسی مردم به نامه های شخصی شون رو قطع کنه و اون یکی پیغام میزاره که کاری خوبی بوده و نظر مردم مهم نیست بعد یکی ازاینکه تو ایران به دنیا اومده پشیمون میشه و اون یکی از اینکه این تو ایران به دنیا اومده عصبانی میشه. یکی هم که اون اسرائیلیهای کثیف بی همه چیز رو  تا سری ترین مکانهای کشور جلو میبره و یکی دیگه هم یه چیزایی مینویسه که حذفش میکنن بعدم دلش میشکنه که چرا نذاشتن از خجالت طرف در بیاد منم که این وسط شدم نخود هر آش .... اصولا در همچین شرایطی ما اصلا دشمن لازم داریم ؟؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب omidr تشکر کرده اند:
Tiger_II, FARSHAD.ADL, Lord_Jason, cheka, ASHKAN95, Present

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » يکشنبه 23 بهمن 1390 22:47

میلاد جان بعد از مدتها اومدی یک نظر بدی جاسوس هم شدی
آقا میلاد دیگه هیچ پستی نده که اوضاع سنترال مدتهاست از بحث منطقی و ... بدور هست و  باز هم و ....
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
Tiger_II, Solver, g.skill

Moderator

Moderator

نماد کاربر
471

تشکر کرده: 27 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 مرداد 1385 03:58

تهران

آرشيو سپاس: 3094 مرتبه در 325 پست

توسط mahshid-banoo » يکشنبه 23 بهمن 1390 23:16

من و خواهرم از یک سیستم استفاده میکنیم اما اون میتونه چک میل کنه و من نمیتونم!
از یه سری دوستام هم که پرسیدم چندتاشون میتونستن ایمیلشون رو باز کنن.
البته الان که برا منم درست شد :D
آشنایان ره عشق درین بحر عمیق
غرقه گشتند و نگشتند به آب آلوده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahshid-banoo تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Present, Solver, noora

Captain

Captain

no avatar
2736

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » دوشنبه 24 بهمن 1390 00:33

من که با سه تا مرورگر تست کردم جواب نداد

امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

Tiger_II

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 24 بهمن 1390 02:09

Present,  مثل همیش هم نظر با من اما خیلی خشک ... کمی منعطف باش رفیق.

یک دوستی مطلب زده بود کاربران ایران 30 میلیون است و بنده شاید به اشتباه و بدون توضیح آمدم و گفتم این غلط است و لازم بود دلیلش را ذکر میکردم که در پست های بعد این عدد نشود 33 میلیون ...  

ظاهرا دوستان زیادی هم به منبع طرح شده اعتقاد دارند که بنده ریشه اش را نداشتن دانش لازم در این زمینه دیدم. دوستان نه تنها این سایت بلکه اکثر سایت های از این دست، در مورد تعداد کاربران اینترنت ایران قدرت تحلیل درست را ندارند. علت امر هم بازگشت دارد به ملاک سنجش. سنجش کاربران اینترنت بر اساس فرمول های مختلف در نظر گرفته میشود که بنده اینجا در دو دسته تقسیمشون می کنم:

برخی آمارها بر اساس ورودی های دامین و جمع بندی اون می باشد.
برخی بر اساس log در سرور ها می باشد.
و از این دست دیتا ها ...

اما

برخی بر اساس آمار اشتراک های اینترنت است (حاصل جمع کل فروش و خدمات ISP ها -
PAP
ها -  MDF ها)

برخی بر اساس آنالیز مرورگرها می باشد.
برخی بر اساس وقت محلی سیستم عامل می باشد.

در شیوه نخست که سایت مورد نظر شما و البته بسیاری از سایت ها از اون بهره می برند، درصد خطای قابل توجهی وجود دارد تقریباً در حدود 99%  

در کل این شیوه ها بیس کار قراردادن هر IP (شناسه روی خط بودن هر دستگاه) برابر یک نفر یا همان کاربر می باشد... . خوب روشن است در ایران به ندرت کاربرانی هستند که IP استاتیک (یک شماره ثابت برای روی خط رفتن دستگاه) دارند. مثلا برای IP Cam ها، اتصال سرور اینترانت ها به اینترنت یا ... ما از این IP استاتیک استفاده میکنیم و باقی کاربران اینترنت از جمله بنده و کلیه کاربران عزیز سنترال از IP موقت بهره می برند. شما با هر بار وصل و قطع شدن اینترنت یک IP جدید برای دستگاه خود کسب خواهید کرد و در چشم اون شمارشگر ها شما یک فرد جدید هستید!

بنابراین روشن است در آماری که بر این اساس منتشر شود کشور ایران 33 میلیون کاربر دارد. در حقیقت از ایران 33 میلیون IP آنلاین شده است که در خوش بینانه ترین حالت باید گفت 1 میلیون IP استاتیک که هر کدام معرف یک کاربر باشد، و 32 میلیون IP داینامیک که شاید فقط 2 میلیون تاش ماله خود بنده است  

ضمن اینکه اون IP های استاتیک هم در ایران یا ویژه یک دوربین هستند، یا یک آلارم یا یک سرور و به ندرت مربوط به یک کاربر حقیقی شوند.

از طرفی اون 32 میلیون IP در خوش بینانه ترین حالت که هر کاربر اینترنت ما در روز فقط 1 بار آنلاین شود و یک IP داشته باشد  و در سال 300 روز آنلاین هم بشود یعنی ماهی 25 بار آنلاین شود، در سال 300 IP به هر کاربر تعلق خواهد گرفت (این در نظر گرفتن خوش بینانه ترین وضعیت است) بنابراین اون 33 میلیون را تقسیم بر 300 بفرمائید، رقم 110.000 حاصل است که با در نظر گرفتن IP های استاتیک میشود 1.110.000 کاربر ...

پس شاید این شیوه IP = نفر برای برخی کشورها که کاربران IP استاتیک زیادی دارند جوابگو باشد، اما برای بسیاری از کشورها از جمله ایران به هیچ وجه این شیوه درست نیست.

از طرفی همین رقم 1.110.000 هم باز نمیتواند بیانگر کاربران اینترنت باشد بلکه بیانگر تعداد دستگاه های متصل به اینترنت است، چرا که شاید از یک دستگاه چند نفر به اینترنت متصل باشند، یا مثلا اون اشتراک نت بین چند رایانه شر شده باشد مانند بسیاری از کافی نت ها !

نکته برای متخصصین،
لازم به اشاره است در ایران با استفاده از DHCP نسبت به تخصیص IP به کلاینت ها اقدام میشود که این بیانگر کمتر بودن تعداد IP ها موجود در IP Pool ها نسبت به کلاینت ها می باشد. اما با این وجود تعداد زیادی IP فرش (مصرف نشده) وجود دارد که خودش بیانگر همان نقص DHCP  بوده و اساسا نمی توان گفت IP = کلاینت.

بنابراین دسته اول آمارگیر ها که سایت بیان شده نیز از اون دسته است کلاً آمارش چیزی در حدود همان 99% که عرض کردم نادرست بوده و شاید کمتر از 1% بتوان به آمارشون اعتماد کرد.

اما شیوه دوم آمارگیری به این ترتیب است که شمار مشتریان اینترنت بین سرویس دهندگان جمع زده شده و این را به عنوان تعداد کاربران یک کشور بیان می نمایند. خوب این شیوه هم معایب خودش را دارد چرا که اساس هراشتراک اینترنت را نمیتوان = یک نفر دانست، و در هر خانه که اینترنت باشد چند کاربر نیز وجود دارد. اما قطعا خطای این شیوه سنجش تعداد کاربران به مراتب کمتر از اون 99% است، خصوصا که از مرورگرها، زمان سنج ویندوز و ... نیز بهره برده شده و دقت کار بالاتر خواهد رفت.

بحث تخصصی شد، اما واقعا تعداد دوستانی که تصور کرده بودند اون سایت آمارش واقعی است زیاد بود و روشن کردن موضوع را لازم دیدم.

حالا کاربران اینترنت ایران چقدر است؟

در بسیاری از سایت های نسبتاً معتبر ما هم در زمینه IT همواره تنها به انعکاس اخبار پرداخته شده و از تحلیل علمی غافل هستند، و منظورم این بود که اگر در سایتی مثل ایتنا خواندید ایران 33 میلیون کاربر دارد، دلیلش این نیست موضوع ساده ای که بالا گفتم را در ایتنا کسی نمیداند، بلکه این خبرگزاری ها عمدتاً بدون تحلیل اقدام به باز نشر میکنند چون هدفشون چیز غیر از خود مسائل IT است و فقط وجود محتوا براشون اهمیت دارد.

آمار کاربران اینترنت ایران را قطعا نمیتوان دقیق گفت اما از یک نگاه علمی، بر اساس گزارش سرویس دهندگان، در ایران کمتر از یک میلیون (بیش از 800 هزار نفر) مشترک اینترنت پر سرعت وجود دارد.

با توجه به اینکه این افراد برابر تحلیل های آماری سرعت اتصال اینترنت از ایران، چیزی کمتر از 10% کاربران ایرانی هستند، شاید بتوان گفت ما  9 برابر کاربران دارای اینترنت پر سرعت، کاربران دارای اینترنت کم سرعت داریم که به این ترتیب این افراد حدود 7.2 میلیون نفر باشند و با توجه به اینکه اکثر اشتراک های پر سرعت ما کاربرد مضاعف نفراتی دارند به طور میانیگین ما هر اشتراک پر سرعت را به 3 کاربر نسبت دهیم، میشود 2.4 میلیون نفر که در جمع بندی به عدد 9.6 میلیون نفر خواهیم رسید.

قطعا تعداد کاربران اینترنت ما 9.2 میلیون نفر نیست، اما نزدیک ترین عدد به واقعیت همین حدود 10 میلیون نفر می باشد و ما کمی کمتر یا کمی بیشتر از 10 میلیون نفر کاربر اینترنت داریم.

البته متاسفانه هیچ آماری در کشور ما قابل اعتماد نیست و شاید مشترکین اینترنت پر سرعت بیشتر باشند یا هر چیز دیگر ... اما با هر شرایطی حد کاربران اینترنت ایران حول 10 میلیون نفر خواهد بود.

مثل اینکه شما ایران زندگی نمیکنی ! یا از اینترنتهای غیر مجاز ماهواره ای استفاده میکنی ! که در اون صورت جاسوس حساب میشی !

مشخصات من سری نیست ...
بنده ساکن شیراز هستم، اینترنت بنده ADLS با سرعت 512 از شرکت پارس آنلاین است. همچنین اینترنت صبانت 512 و وایمکس 256 را هم در این مورد در شیراز بررسی کردم. در مورد اشتراک اینترنت دوستان در اصفهان و خوزستان اطلاعات ندارم، اما همین جا برخی دوستان تهرانی هم اشاره کردند مشکلی مشاهده نکرده اند ...

بنابراین مشکل یا منطقه ای بوده است، یا مسئله دیگری در کار بوده ... شاید هم مخابرات یک ربات ساخته و چون من به احمدی نژاد رای دادم اینترنت من را کلاً باز گذاشته ...

بهره گیری از DSL اتفاقا برای بنده بسیار جذاب است که با توجه به نزدیک بودن خانه ما به فرودگاه اصلا امکان آزمایش اون را هم ندارم ...
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ABHP, reza4087, Qaher1406, Lord_Jason, victory67, Present

Major II

Major II

نماد کاربر
316

تاريخ عضويت

سه شنبه 18 بهمن 1390 22:11

آرشيو سپاس: 2399 مرتبه در 301 پست

توسط Lord_Jason » دوشنبه 24 بهمن 1390 08:49

من در شرایط اقماری کارم، در دفتر کار و محل اسکانم از دو نوع اینترنت استفاده میکنم، در طول این چند روز هیچکدام  امکان دسترسی به جیمیل و یاهو میل رو نداشتند. اما اینترنت خانگی که در شهر خودم دارم و خانواده استفاده میکنند برعکس به هر دو میل مذکور دسترسی داشتند.

Major II

Major II

نماد کاربر
240

تاريخ عضويت

سه شنبه 6 دی 1390 17:40

آرشيو سپاس: 1039 مرتبه در 195 پست

توسط leylas » دوشنبه 24 بهمن 1390 11:41

آقا من همین الان تست کردم جی میل باز شد...
ای دشمن حق ما دلیر و حق پرستیم         برگرد تا سربند یا زهرا نبستیم

آماده ی نبرد                                      و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب leylas تشکر کرده اند:
Present, raamin9

Captain

Captain

no avatar
2736

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » دوشنبه 24 بهمن 1390 12:24

MiimA, عزیز بسیار ممنون از شفاف سازی بسیار خوبتون بازم ثابت کردی که شخصیت زیبایی داری و کار اشتباه منو اصلاح کردی .

victory67, Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 24 بهمن 1390 14:48

البته کسایی که اون محاسبات رو انجام میدن دقیقا و البته خیلی حرفه ای تر چیزهایی که شما میگی رو بلدن ! و لحاظ میکنن ! و اون شرایط برای بقیه هم هست البته ! ولی این استدلال شما نمی تونه اصل موضوع رو که کاملا صحت داره رو نقض کنه !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Lord_Jason, pedmehr, Tiger_II, ne13, Present

قبليبعدي