در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: کارخانه های تولیدی لوازم خانگی چیزهای مرغوب به مردم بفرو

توسط Sami 1993 » دوشنبه 24 بهمن 1390 10:49

همه محصولات ایرانی بد نیستن ، تازشم در بین این محصولاتی که دوستان نام بردن هم امکان دارد از بین 100 تایی که ساخته شده چندتایی از آنها مشکل دار باشه .
ما 15 سال پیش یک لباسشویی آبسال خریدیم ، در این 15 سال هیچ مشکل خاصی نداشت و به قولی آخ نگفت و کلا ازش راضی بودیم .
آخر سرهم چندماه پیش فقط به خاطر مصرف برقش فرستادیمش شمال و بجاش یه لباس شویی مارک LG خریدیم .
ویا 10 سال پیش یه اجاق فر پادیسان خریدیم و 2 روز پیش فرستادیمش انباری ( چون تو آشپز خونه تغییراتی داده شد و دیگه جا براش نبود )
من خودم از اولی که کامپیوتر خریدم از 2 مانیتور استفاده کردم و هردو هم مارک LG  مونتاژ داخل بود و از هردو هم راضی بودم و هستم .
و یا تلویزیون پارس 2000 که اون هم چند ماه پیش بازنشست شد ( در کل لوازم خانه ما که اکثرشون هم تولید یا مونتاز داخل بودن زیاد عمر کردن و مشکلی نداشتند و در آخر هم به خاطر مصرف برق و هدف مندی بازنشست شدن و این هم بگم که اکثرا هم با مارک LG جایگزین شدن )

در کل این رو می خوام بگم که همه رو نباید به یک چشم دید .

در رابطه با بانه دوستان نوشتند ، یک موضوعی یادم افتاد که گفتنش خالی از لطف نیست .
یکی از دوستان ما که بانه ای ساکن تهرانه ، می ره بانه یه LCD مارک LG می گیره و بدونه آزمایش میاره تهران .
تو خونه میاد میزنه تو برق می بینه اصلا کار نمی کنه ، میاد به سیمش دست میزنه ، سیمه راحت کنده میشه .
این دوست ما زمین و زمان به فحش می گیره .

بعدش میاد تلویزیون باز می کنه می بینه هیچی داخلش نیست جز 500 هزار دلار پول !!!!!!
این طور میشه حدس زد که این LCD که احتمالا علامت هم داشته تو حمل و نقل جابه جا شده و رسیده بدست این دوست خوش شانس ما .
همینطور میشه گفت حرف مسولین در رابطه با اینکه کمبود دلار ننداریم درست چون از هر طریقی که فکرش رو بشه کرد دلار وارد میشه .

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
Present

Major

Major

نماد کاربر
837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » دوشنبه 24 بهمن 1390 14:23

500هزار دلار تقلبی دیگه؟! خبر پخشش از کردستان عراق رو تو تابناک دیدم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
shafagh 2

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
62

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 شهریور 1390 20:50

آرشيو سپاس: 80 مرتبه در 37 پست

توسط Ashkani1365 » دوشنبه 24 بهمن 1390 23:07

شفق عزیز

من هم با این مسئله چند بار روبه رو شدم و مثل شما از کیفیت کالاهای بازارمایوس شدم. به نظرم مشکل کار رساندن اطلاعات بی طرف و مفید برای مشتری است. پیشنهاد من اینه که یه وبسایت باید تشکیل بشه مثل ویکیپیدیا که در آن مردم ارزیابی، نظر، درجه بندی، عکس، ویدیو، و استفاد خود مبنی بر کالای مورد نظررا پست کنند و باعث شود مردم برای خودشان تصمیم بگیریند که آیا کالا مرغوب است یا نه. اگر یه چیزی مثل این باشه مردم آشغال نمی خرند، هوشمندتر خرید می کنند، و بر اساس اصولات عرضه و تقاضا در بازار، کالاهای آشغالی دیگه به بازار بر نمی گردد .نظر شما چی است؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ashkani1365 تشکر کرده اند:
shafagh 2

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » دوشنبه 24 بهمن 1390 23:39

SORENA نوشته است:500هزار دلار تقلبی دیگه؟!

نه ، 500 هزار دلار واقعی

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 883 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

توسط shafagh 2 » سه شنبه 25 بهمن 1390 01:57

Ashkani1365 نوشته است:شفق عزیز

من هم با این مسئله چند بار روبه رو شدم و مثل شما از کیفیت کالاهای بازارمایوس شدم. به نظرم مشکل کار رساندن اطلاعات بی طرف و مفید برای مشتری است. پیشنهاد من اینه که یه وبسایت باید تشکیل بشه مثل ویکیپیدیا که در آن مردم ارزیابی، نظر، درجه بندی، عکس، ویدیو، و استفاد خود مبنی بر کالای مورد نظررا پست کنند و باعث شود مردم برای خودشان تصمیم بگیریند که آیا کالا مرغوب است یا نه. اگر یه چیزی مثل این باشه مردم آشغال نمی خرند، هوشمندتر خرید می کنند، و بر اساس اصولات عرضه و تقاضا در بازار، کالاهای آشغالی دیگه به بازار بر نمی گردد .نظر شما چی است؟

بله وجود یک پایگاه اطلاعاتی برای اجناس و کیفیت انها خوب است اما فکر کنم عاقبت کارش به شکایت بعض شرکت ها بکشد و تعطیل شود زیرا این ها چند میلیون تومان می دهند برای یک دقیقه تبلیغ در تلوزیون یا یک صفحه مجله و روزنامه انوقت یک سایت بیاید و صرفا به عیب گیری از تولیدات انها بپردازد ..... اما گذشته از این موضوع می خواهم مطالبی را بگویم که حق انصاف را بجا اورده باشم

امروز صنایع کشور بحدی گسترده و عظیم شده که قابل شمارش نمی باشد بسیاری از این صنایع بسیار عالی عمل می کنند مخصوصا شرکت های بزرگ که حتی صادر کننده کالا به کشورهای دیگر هستند خیلی از این کمپانی ها گواهینامه های معتبر و درجه یک بین المللی دارند و تولیداتشان همسنگ کشورهای صنعتی دنیاست و در این باره مطلب انقدر زیاد است که واقعا نمی توانم توضیح بدهم همین چند مدت قبل شرکت لاستیک سازی بارز یک برنامه نیم ساعته در مورد اقدامات و تحولات اخیر کارخانه در تلوزیون پخش کرد که دستگاه های فوق العاده پیشرفته ان واقعا حیرت اور بود همه چیز رباتیک و دیجیتال از جمله اخرین ازمایشات بی نقص بودن لاستیک های  را با جدیدترین تستر های اشعه ی ایکس انجام می دادند که خود ان دستگاه فضای قابل توجهی را گرفته بود چون من از نیمه برنامه تلوزیون را روشن کردم فکر کردم یک برنامه مستند از کارخانه های لاستیک سازی اروپا ،کره یا ژاپن است تا کم کم با توضیحات گوینده پی بردم کارخانه بارز ایران است و واقعا از اینکه چه سرمایه گذاری بزرگی در این بخش شده است خدا می داند و واقعا هم که قابل تحسین بود
بسیاری از صنایع کشور این طور عمل می کنند و خودشان را با صنعت روز دنیا وفق داده اند مهندسی ها و مدیریت های انجام شده در این صنایع هم عالی بوده و چنین پیشرفت های شگرفی منحصر به صنایع وابسته به دولت نیست بلکه بخش خصوصی نیز همپای صنایع بزرگ حرکت کرده و رشد بزرگی داشته اند الان که این مقاله را می نویسم می بینم این بی انصافی است که بخواهم بخاطر یک دو دستگاهی که من خریده ام و احیانا خوب از اب در نیامده با یک محدوه فکری چرخ عظیم صنایع کشور که این همه افتخارات برای ما به ارمغان اوردند و در دنیا مورد تحسین جهان صنعت قرار گرفته اند کوچک جلوه دهم . برای مثال اگر ما از یک در کارخانه سایپا و یا ایران خودرو وارد شویم و بعد از یک بازدید سطحی از تجهیزات ،تشکیلات و دستگاه های گسترده و عظیم و فوق العاده پیشرفته ان از در دیگر خارج شویم قول میدهم سرگیجه گرفته باشیم یا همین شرکت هایی که نام نبردم. شرکت مربوطه فقط دستگاه دیویدی نمی سازد (هرچند خود ساخت این دستگاه هم تشکیلات صنعتی بزرگی را طلب می کند) دستگاهی LCD , LED تلوزیون در اینچ ها و مدل های مختلف که از پیشرفته ترین صنایع الکترونیک دنیا هستند یا همان کمپانی سازنده اجاق گاز همه گونه لوازم صنعتی خانگی تولید می کند که تشکیلات بسیار وسیعی دارد اینکه چرا ان دیویدی ها کار نکرد نمی دانم در مورد گاز هم بررسی که کردم شیشه دو جداره داشته (یک شیشه نما و یک شیشه داخل فر ) ممکن است هوای محبوس بین این دو جدار شیشه ای و انبساط  بر اثر گرما باعث ترکیدن شیشه داخلی شده باشد ولی خوب بود کارخانه شیشه داخلی را گارانتی می کرد. به هر حال بقول بعض دوستان بخاطر دو دستگاه ناچیز (در مقابل وسعت تولیدات  این شرکت های بزرگ ) نمی توان مشکل را عام جلوه داد و چهره صنعت متکامل کشور را با احساسات تند ناشی از یکی دو ضرر شخصی در یک رسانه عمومی مخدوش کرد اما مطالبی را  که گفتم دلیل ان نیست که بعض  شرکت ها در کنترل تولیداتشان اهمال کرده و یا گارانتی های ناقصی را تعیین کنند و سفارش من به دوستان هم این بود که موقع خرید یک دستگاه در مورد تنظیم سند گارانتی ، تاریخ گارانتی کارخانه را قبول نکنند بلکه شرط کنند که تاریخ شروع گارانتی بایست از زمان خرید کالا باشد ( مسئول صنف لوازم کامپیوتر گفت متاسفانه فروشنده ها به مشتریان نمی گویند که تاریخ گارانتی از زمان تولید است و اگر مشتری بداند و تاریخ مذکور را قبول نکند فروشنده موظف است در سند تاریخ خرید را تاریخ شروع گارانتی قید کند و همچنین فروشندگان هم هنگام تحویل گرفتن دستگاه ها باید شرکت مربوطه را ملزم به قبول تاریخ فروش به عنوان تاریخ شروع گارانتی نمایند

قبلي