در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 887 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

کارخانه های تولیدی لوازم خانگی چیزهای مرغوب به مردم بفروشند

توسط shafagh 2 » شنبه 22 بهمن 1390 05:04

اگر تولیدات داخلی نا مرغوب باشد شرکت و کارخانه مربوطه بزودی مشتریان خود را از دست خواهد داد زیرا مردم جنس خوب و کارکن می خواهند نه یک چیزی که ظاهرش لوکس است و باطنش نامرغوب. اگر یک نفر رفت و از یک فروشگاه یک دستگاهی خرید و برد خانه اما بعد از چند ماهی از کار افتاد مسلم است که ان جنس تولیدی خوب نبوده و هدف شرکت مربوطه ظاهرسازی و پر کردن جیب شرکت بوده نه خدمت به مردم . وقتی تولیدات داخلی با اجناس وارداتی قابل رقابت و حتی بهتر باشد مگر ادم مرض دارد برود جنس خارجی بخرد. گارانتی هم نباید گول زدن مشتری باشد یعنی وقتی شخصی یک تولید داخلی خرید و از کار افتاد فروشنده یا کارخانه خلاف وعده کنند یا تاریخ گارانتی را زمان تولید ان قرار دهند و نه زمان فروش.
من یک دیوی دی خریدم که اسم نمی برم اما حرف اولش L است. چند نفر به من گفتند برو HP بخر گوش نکردم بخاطر ده هزار تومان ارزانتر بودن رفتم این مارک را خریدم (متاسفانه به بخش کامپیوتر سنترال کلاب هم مراجعه نکردم تا کسب اطلاع کنم ) سه ماه کار کرد از کار افتاد ان را بردم نمایندگی برایم عوض کردند اما وقتی ان را روی کامپیوتر نصب کردم دیدم بعض سی دی ها را نمی خواند مجددا ان را به نمایندگی عودت دادم انها گفتند مهم این است که این دیوی دی سی دی های بخش تعمیرات شرکت را می خواند و همین نکته در درست بوده دستگاه کفایت می کند و ما مسئولیتی نداریم ان را بر گرداندم و لاجرم با همان وضعیت ناقص از ان استفاده کردم اما سه ماه بعد ان هم از کار افتاد دوباره بردم نمایندگی مربوطه گفتند دیگر ان را تعویض نمی کنیم پرسیدم چرا گفتند چون گارانتی ان تمام شده گفتم من شش ماه است ان را خریده ام و گارانتی ان یک سال است گفتند ما کاری به تاریخ خرید نداریم تاریخ گارانتی ما زمان تولید ان است گفتم دیوی دی دوم را که به من داده اید تا تاریخ 91 مهر گارانتی دارد گفتند این تاریخ مهم نیست بلکه تاریخ دیوی دی اول شرط است گفتم اقا من دیگه هیچ دستگاه مارک L نمی خرم همه با هم گفتند نخر اقا گفتم می روم اداره بازرگانی به روش شرکت اعتراض می کنم گفتند می خواهید تا ادرس و شماره تلفن ان جا را به شما بدهیم بیرون امدم و دستگاه را بردم صنف لوازم کامپیوتر که یک ماه است انجاست و وقتی تلفن زدم گفتند شماره تلفن نمایندگی مربوطه را نداریم ! شماره را به ما بدهید تا تماس بگیریم که البته من هم هنوز وقت نکرده ام بروم شماره تلفن را از نمایندگی بگیرم !

چند ماه قبل یک اجاق گاز فر دار خریدم به قیمت پانصد هزار تومان  که اسم مارک ان را نمی برم اما اولش S است اولا که پول را نقد پرداخت کردم و قرار شد چند روزه ان را بفرستند اما فروشنده دو ماه مرا معطل کرد و اجاق گاز را نمی فرستاد هر بار هم که تلفن می زدم می گفتند والا ما مقصر نیستیم کارخانه برای ما نفرستاده است (حواستان باشد هیچ وقت پول را تمام و کمال به فروشنده ها ندهید بلکه فقط ده هزار تومان بیعانه بدهید و بقیه را بعد از ارسال دستگاه و چک کردن ان بپردازید ) بالاخره بعد از دو ماه اجاق گاز را فرستادند و راننده تاسکی بار  پانزده هزار تومان از من گرفت (در صورتی که باید رایگان باشد) و تازه گفت بنا بر احترام این مبلغ را گرفته و الا کرایه مربوطه بیست و پنج هزار تومان است  اجاق گاز که نصب شد روز چهارم !! کمی مرغ در فر ان گذاشتم منتظر کباب شدن و کباب خوردن بودم که ناگهان چیزی ترکید وقتی به اجاق گاز مراجعه کردم دیدم شیشه ضد اتش !! ان ریز ریز شده و کف اشپزخانه ریخته جاروب و خاک انداز برداشتم و بعد از جمع اوری شیشه سیلیکاتی !! ان را در سطل زباله ریختم و مرغ نیمپز را بردم در حیاط روی گاز اشپزی کباب کردم فردا به شرکت مربوطه زنگ زدم و جریان را گفتم گفتند شیشه اجاق گاز جزء گارانتی محسوب نمی شود گفتم خودش ترکیده انهم فقط بعد از چهار روز  گفتند باشد به ما مربوط نیست چون اصلا جزء گارانتی نیست گفتم مگر این گاز غیر از این شیشه چه چیزی دارد که باید گارانتی باشد ........ بهر حال این وضعیت دستگاه های خریداری شده ای بود که شرح ان را بعرض رساندم ایا واقعا شرکت های خارجی هم در برابر مشتریانشان و تعهداتی که دارند اینطور هستند ؟ یک شرکت اتومبیل سازی ژاپنی چند مدت قبل خودش متوجه یک نقص در سیستم فرمان یکی از مدل ماشین های تولیدیش شد و بدون انکه خریداران ان متوجه ان نقص باشند تمامی ان ماشین ها را از سراسر دنیا جمع اوری کرد و هزینه های ان را هم پرداخت ایا این اقدام  قابل قیاس است ...... بهر حال من که از مارک L و S  زده شدم و دیگر هیچ وقت از این دو مارک نخواهم خرید و ترجیح می دهم از این به بعد اگر چیزی خواستم بخرم از دوستانی که تجربه و تخصص دارند بپرسم و به همین دلیل است که می گویند مشورت کار بسیار عاقلانه ایست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
Bystander, KAL-KOI-BABAK, KH.I.A.2500, SORENA, super flanker, mj_piremard, Present, 7421

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: کارخانه های تولیدی لوازم خانگی چیزهای مرغوب به مردم بفرو

توسط Present » شنبه 22 بهمن 1390 11:37

shafagh 2,  جان شما دیگه چرا شما که باید بدونید که اینا چقدر حقه باز هستند ؟! اصلا پیشنهاد من اینه شما هیچ وقت جنس ایرانی نخر و اصلا جنس با گارانتی نخر چون گارانتی معنا نداره تو ایران شما برو در جنوب اشخاصی هستند که بهشون میگی مثلا فلان ماشین لباسشویی روبرام بیار نو می خوام و فلان مدل برات نصف قیمت ایران به صورت قاچاقی میارند . دیگه ماها کم کلاه سرمون نرفته بابت جنس های بنجل ایرانی . اصلا ایرانی نخر ولی چینی هم نخر یا لاقل اگه می خری بدون گارانتی بخر چون خیلی ارزان تر هست به هر حال فرقی نمی کنه وقتی ببری گارانتی خواهید دید که پول خون باباشون رو ازتون می گیرند که اگر نو خریده بودی بیشتر ارزش داشت
از ما گفتن بود
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
shafagh 2, 7421, super flanker, KAL-KOI-BABAK

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
180

تشکر کرده: 59 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 5 شهریور 1390 23:24

آرشيو سپاس: 695 مرتبه در 146 پست

توسط Bystander » شنبه 22 بهمن 1390 13:08

جناب shafagh دست رو دلمون نذارید که خون، دلیل اصلی این موضوعات نبودن نظارت درست بر روی شرکتها و کارخانه های تولید کننده هست که باعث جری تر شدنشون میشه باید بر روی کیفیت محصولات تولیدکنندگان داخلی نظارت سفت و سختی اعمال بشه تا شاهد اینگونه اعمال ناپسند تولید کننده ها نباشیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Bystander تشکر کرده اند:
Present, shafagh 2, KH.I.A.2500, KAL-KOI-BABAK

Captain

Captain

no avatar
1202

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » شنبه 22 بهمن 1390 15:35

Present نوشته است:shafagh 2,  جان شما دیگه چرا شما که باید بدونید که اینا چقدر حقه باز هستند ؟! اصلا پیشنهاد من اینه شما هیچ وقت جنس ایرانی نخر و اصلا جنس با گارانتی نخر چون گارانتی معنا نداره تو ایران شما برو در جنوب اشخاصی هستند که بهشون میگی مثلا فلان ماشین لباسشویی روبرام بیار نو می خوام و فلان مدل برات نصف قیمت ایران به صورت قاچاقی میارند . دیگه ماها کم کلاه سرمون نرفته بابت جنس های بنجل ایرانی . اصلا ایرانی نخر ولی چینی هم نخر یا لاقل اگه می خری بدون گارانتی بخر چون خیلی ارزان تر هست به هر حال فرقی نمی کنه وقتی ببری گارانتی خواهید دید که پول خون باباشون رو ازتون می گیرند که اگر نو خریده بودی بیشتر ارزش داشت
از ما گفتن بود

دوست عزیز من از کجا بدونم شیشه بحساب ضد اتش اجاق گاز مثل  snow اب میشه یا میشکنه این کار فقط با ازمایش در لابراتورها و تعیین جنس شیشه معلوم میشود ظاهر اجاق گاز چیز دیگری را نشان میداد و با این شیشه ای که من دیدم باطنش چیز دیگری. اما همانطور که گفتم اگر اجناس یک کارخانه خوب و مشابه خارجی نباشد ان شرکت بمرور از دور فروش خوب خارج خواهد شد این قانون طبیعت است که اجناس نازل در رتبه پایین قرار بگیرند مسلما یاقوت و زمرد با سنگ معمولی در یک پایه قرار ندارند صنایع ما باید صادق باشند و  واقعا جواهر دست مردم بدهند و اگر واقعا کارخانه ای می بیند نمی تواند باید شغلش را عوض کند و بجای تولید دیوی دی برود بیل و غربال درست کند چنین دستگاهی که فقط سه ماه کار کند برای لای جرز هم خوب نیست هم ضرر به اقتصاد مملکت است هم به مشتریان لا اقل بروند سراغ شرکت های خارجی که دیوی دی خوب تولید می کنند امتیاز تولید انها را بگیرند یا حد اقل خیلی سریع بررسی کنند عیب دستگاهشان چیست سریع ان را بر طرف کنند نه اینکه برای بهبود تولید ان مدتها ضرر را بر دوش مصرف کنندگان قرار بدهند

Present, Bystander

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1378

تشکر کرده: 46 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

توسط FREE MAN » شنبه 22 بهمن 1390 21:29

دوست عزیز ، حالا چرا اسم کارخونه ها رو ننوشتی ؟؟؟ خب باید به دیگران اطلاع رسانی کرد تا کلاه سرشون نره . زیاد هم نگران شرکت نباش چون اگه براش اهمیت داشت اینطور عمل نمی کرد .
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, Present, Bystander, sghanbare1, shafagh 2, mohammad1365, FARSHAD.ADL

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
45

تشکر کرده: 49 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 22 مهر 1385 04:20

آرشيو سپاس: 124 مرتبه در 34 پست

توسط 7421 » يکشنبه 23 بهمن 1390 12:52

Present نوشته است:shafagh 2,  جان شما دیگه چرا شما که باید بدونید که اینا چقدر حقه باز هستند ؟! اصلا پیشنهاد من اینه شما هیچ وقت جنس ایرانی نخر و اصلا جنس با گارانتی نخر چون گارانتی معنا نداره تو ایران شما برو در جنوب اشخاصی هستند که بهشون میگی مثلا فلان ماشین لباسشویی روبرام بیار نو می خوام و فلان مدل برات نصف قیمت ایران به صورت قاچاقی میارند . دیگه ماها کم کلاه سرمون نرفته بابت جنس های بنجل ایرانی . اصلا ایرانی نخر ولی چینی هم نخر یا لاقل اگه می خری بدون گارانتی بخر چون خیلی ارزان تر هست به هر حال فرقی نمی کنه وقتی ببری گارانتی خواهید دید که پول خون باباشون رو ازتون می گیرند که اگر نو خریده بودی بیشتر ارزش داشت
از ما گفتن بود

حرف دلم رو زدي برادر
من هم دوبار در اين ضمينه اشتباه كردم .
يكبار خريد ماشين لباسشويي ايراني آ....    كه آخرش گذاشتم دم در تا يكي ببردش .
با دوم هم خريد مانيتور ايراني كه اونهم مارك L بود كه آتش گرفت .

فقط يه تلويزيون رنگي پارس گرونديك دارم كه 13 سال پيش گرفتم و الان هم توي مغازه هست . حرف نداره . مرگ نداره . واقعا عالي است .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 7421 تشکر کرده اند:
Present, mohammad1365, Bystander

Major

Major

نماد کاربر
837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » يکشنبه 23 بهمن 1390 15:29

اسم این شرکت ها رو سانسور نکنید ، حتی وقتی سرتون کلاه گذاشتن بازهم دارید از این کارشون حمایت میکنید

L = ال جی

S= اسنوا

آ= ؟

تولید کننده ای که تنها با کلاه برداری بفکر چاپیدن مشتری هست لیاقت حمایت نداره...

تنها شرکتی ایرانی که بنظرم الان میرسه خوبه فراسو هست، شما هم اگه شرکت خوبی سراغ دارید بگید
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
Lord_Jason, Bystander, Present, FREE MAN, sghanbare1

Captain

Captain

no avatar
1202

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » يکشنبه 23 بهمن 1390 21:38

FREE MAN نوشته است:دوست عزیز ، حالا چرا اسم کارخونه ها رو ننوشتی ؟؟؟ خب باید به دیگران اطلاع رسانی کرد تا کلاه سرشون نره . زیاد هم نگران شرکت نباش چون اگه براش اهمیت داشت اینطور عمل نمی کرد .

مسئله دین است شاید من بخاطر ان دیوی دی که خریدم شرعا مجاز نباشم یک شرکت را تخطئه کنم ان وقت دیودی که به من برنمی گردد هیچ یک گناه بزرگ هم ممکن است به گردنم بیفتد حرف زدن و نوشتن در پیشگاه افکار عمومی حساس است بویژه که از روی احساسات شخصی باشد درست است که من از ان دیویدی شرکت ناراضی هستم  و با خود عهد بسته ام هیچ دستگاهی با ان مارک نخرم اما فکر کنم مجاز نباشم شان و وجهه ی ان شرکت را مخدوش کنم چرا که ممکن است بعض تولیدات دیگر ان خوب باشد ولی فقط به شما دوستان گرامی توصیه می کنم هر دستگاه داخلی که می خرید در مورد گارانتی ان فروشنده را موظف کنید که تاریخ فروش را در گارانتی درج کند و نه تاریخ تولید دستگاه در کارخانه را و وقتی گارانتی  با مهر و امضاء ان فروشگاه در زمان خرید تنظیم شد اگر ده بار هم دستگاه از کار افتاد و ان را تعویض ( و البته شاید تعمیر) کردند دست از سر نمایندگی مربوطه بر ندارید زیرا ان دفتر صنفی بنا بر ان کاغذ خرید براحتی می تواند موضوع را پیگیری کرده و حقوق خریدار را در قبال تعهدات شرکت محفوظ بدارد

FREE MAN

Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 259 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

توسط mj_piremard » دوشنبه 24 بهمن 1390 02:50

با سلام
در مورد جنس های ایرانی 2 حالت بیشتر نداره اگه جنس خوردنی باشه تا بازارش رو به راه بشه کیفیت فینیشینگ در مورد تولیدات دیگر مثل لوازم خانگی نصف بی کیفیتی این اجناس بر میگرده شرایط تولید که اگه شرکت بخواد یه جنس با کیفیت تولید بکنه نمیتونه دیگه رقابت کنه قیمت به صورت سر سام آوری بالا میره دلیلشم بخاطر اینه که هزینه تولید در ایران بالا هست یه دلیله دیگش اجناس چینی هست که پدر تولید داخلو در آورده
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 24 بهمن 1390 03:37

دوستان بنده اشکال را همان خط اول مطلب میبینم، کارخانه جات ما اینطور فکر نمی کنند:

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

که البته اگر در بازار کار باشید شما هم احتمالا اینطور فکر نخواهید کرد، متاسفانه در ایران برعکس نظر بالا، مردم دقیقا فقط دنبال جنسی با ظاهر لوکس هستند و این موضوع برایشان الویت دارد تا کیفیت و اصلا صرفه و بهره وری واقعی اون جنس ...  :?

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Sami 1993

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
45

تشکر کرده: 49 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 22 مهر 1385 04:20

آرشيو سپاس: 124 مرتبه در 34 پست

توسط 7421 » دوشنبه 24 بهمن 1390 09:40

آ....    همان آزمايش است .

Major I

Major I

نماد کاربر
686

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

توسط saeedjiji » دوشنبه 24 بهمن 1390 10:10

خداوکیلی همه تولیدات داخل هم بد نیستن/

مثلاً یخچال سینجر که تولید داخله الان جز با کیفیت ترین محصولات بازار هست...

یا سایر لوازم خانگی هم تک و توک برندهای داخلی حرف اول رو میزنن ولی در کل باید یه حرکت جهادی صورت بگیره تا منازل ایرانی از لوازم خانگی ایرانی پر بشه...

من برای خرید لوازم منزل رفتم بانه / حدد یک سوم از لوازم (از جمله لباسشویی سامسونگ) ایراد جدی کرد و به شدت ضرر کردم.

خلاصه اینکه برای خرید لوازم خانه یا خرید کلی جهیزیه دور بانه رو خط که نه , خیط بکشید.

بای

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
Sami 1993

بعدي