دوربین ماهواره نوید روی تل آویو و دیمونا زوم کرد + عکس

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

دوربین ماهواره نوید روی تل آویو و دیمونا زوم کرد + عکس

پست توسط Sami 1993 » سه شنبه 25 بهمن 1390, 1:31 am

تصویر

یک دستاورد مهم از مهمان ایرانی فضا؛
دوربین ماهواره نوید روی تل آویو و دیمونا زوم کرد + عکس
ماهواره ایرانی نوید در ادامه چرخش خود به دور زمین، این بار با رصد کردن مناطق مختلف فلسطین اشغالی توانست دلهره جدیدی را برای حاکمان رژیم صهیونیستی خلق کند.

 
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، ماهواره نوید به عنوان سومین ماهواره بومی، چند روزی است در مدار خود به دور زمین می چرخد و با توجه به عبور 90 دقیقه یکبار از گرد کره خاکی، توانسته تصاویر متعددی را از مناطقی که قبلا اطلاعات ماهواره ای آن در اختیار کشورمان نبود، به جمهوری اسلامی ارسال کند.
این موضوع در سخنان رییس جمهور کشورمان در راهپیمایی میلیونی 22 بهمن نیز مورد تایید قرار گرفت و احمدی نژاد رسما خبر داد که ماهواره نوید علم و صنعت اولین تصاویر شفاف را از مراکز مهم جهان به ایران مخابره کرد و این تصاویر اکنون در اختیار ایران قرار دارد.

تصویر

با توجه به اینکه مأموريت ماهواره نويد، تصويربرداري از زمين با تفکیک حدودا 400 متر ارسال تصاویر و اطلاعات پایشی سامانه در مدار LEO به ایستگاه های زمینی است، می توان این تصاویر را یک هم افزایی بزرگ در تکمیل اطلاعات جمهوری اسلامی از مناطق هدف دانست.
از سوی دیگر با توجه به نصب سیستم کدينگ و رمز گذاری داده های تله متری و تله کامند این ماهواره و استفاده از تجهیزات و نرم افزارهای بومی، تلاش های احتمالی برای تاثیرگذاری بر امنیت و دوام ارتباط این ماهواره با ایستگاههای مستقر در شهرهای ماهدشت کرج، تبریز، قشم، بوشهر و مشهد مقدس به شکست خواهد انجامید.
تصویر

نگاهی به جدیدترین دستاورد این ماهواره ایرانی، نشان از آن دارد که "نوید" با گذر از مناطق مهم و حساس فلسطین اشغالی، حضوری پرافتخار را بر بالای سر تاسیسات و مراکز مهم رژیم صهیونیستی داشته و امید است تصاویر این حضور، طی ساعات آینده در اختیار کشورمان قرار بگیرد و همچون مراکز دیگری که رییس جمهور کشورمان به آن اشاره کرد، مناطقی چون نیروگاه هسته ای دیمونا به عنوان یکی از قطب های فعالیت های هسته ای رژیم صهیونیستی در بخش نظامی، پایگاههای هوایی و مناطق مختلف شهر تل آویو در تسلط دوربین این ماهواره ایرانی باشد.

تصویر

هرچند ممکن است این تصاویر در آینده نزدیک، رسانه ای نشود اما ترس دائمی را برای اشغالگران قدس شریف به همراه خواهد داشت؛ ترسی که با پرتاب ماهواره های مدرن تر ایرانی همچون فجر چند برابر خواهد شد.  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”