در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط hani1459 » پنج شنبه 27 بهمن 1390 00:35

ما هم موندیم که قطع شده یا نشده اما مثل اینکه قطع شده
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
MohsenDiego, Present

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 464 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط Solver » پنج شنبه 27 بهمن 1390 03:25

به هرحال منافع و سیاست اسرائیل با منافع اروپا در مساله هسته ای ایران به نظرم تفاوت های زیادی داره .


باید اعتراف کنم بنده مناسبات را بدون در نظر گرفتن اسرائیل طرح کردم، با در نظر داشتن اسرائیل و روابطش با ما قطعا تحلیل من از واقعیت دور خواهد شد.

اما در مورد قرار دادها که فرمودید،

ما با چند قرارداد مختلف در حال فروش نفت به اروپا هستیم که خوش بختانه در اکثر آنها بند یا تبصره ای مربوط به " Act of government " قید شده است که پیرو آن در صورت تصمیم دولت یا همان حکومت امکان فسخ یا تعلیق قرارداد وجود دارد.

اما ظاهرا در مورد 2 قرارداد ما این بند قید نشده است و ما به ناچار باید بابت این موضوع نسبت به پرداخت خسارت اقدام کنیم.

ضمن این که اگر ایران نفتش را به اروپا صادر نکند، قیمت نفت حداقل 20% رشد خواهد داشت. با این فرض حداقلی، باید گفت 82% از نفت ایران با قیمت 20% گران تر از قبل فروش خواهد رفت که با یک حساب و کتاب ساده روشن است، ما حتی به یافتن بازار جدید هم نیازمند نیستیم و می توانیم با کوتاه کردن زمان عمل به تعهدات دیگر قراردادها، ضمن حفظ تولید داخلی، مثلا همان 82% نفتمان را بفروشیم اما با قیمت 20% گران تر که به این ترتیب هر 5% فروش از کل تولید ما 1% از آن تحریم را جبران می نماید.

بنابراین 18 * 5 = 90%  و این عدد یعنی سهم ما از تحریم با در نظر داشتن کاهش 10% درآمد نفتی در کل می باشد.

اما اگر ما از آن 18% تنها 8% را بتوانیم در چرخه فروش حفظ کنیم و مشتری جایگزین اروپا کنیم، آنوقت بازار ما 90% حال خواهد بود و این عدد برابر همان 90% بالا است و در این وضعیت درآمد ما اصلا تغییری نمی کند + 10% نفت که میتوانیم برای تسریع عمل به تعهدات قراردادها ازش استفاده کنیم یا مثلا آن را به کشور دوست و گاهی برادر فلان بفرستیم!

اما در سمت مقابل در همین خوش بینانه ترین وضعیت ها چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در صورتی که ایران موفق نشود هیچ مشتری جایگزینی پیدا کند، درآمد کشورش 10% کاهش خواهد داشت. این شاید خیلی عالی نباشد اما واقعا خوب است. حالا به چه قیمت غرب توانسته درآمد ایران را 10% کاهش دهد؟

بهای اروپا این است که نفت ایران را ندارد و بر فرض توانمندی عربستان یا ... در تولید و رساندن نفت به اروپا، باز اروپا باید این نفت ها را 20% گران تر خرید کند !

بنابراین در بدترین حالت برای ما ایرانی ها که:

نتوانیم هیچ درصدی از این 18% را جبران کنیم.
عربستان و ... بتوانند کمبود اروپا را جبران کنند.
هیچ مشکل در رساندن نفت به اروپا مطرح نباشد.
آن 50 پالایشگاه بتوانند یک شبه خود را با نفت جدید سازگار کنند.

ایران حداکثر 10% خسارت خواهد خورد و اروپا حداقل 20% خسارت که در خوش بینانه ترین حالت برای آنها، اروپا 2 برابر ضرر خواهد داد.

وای از آن روز که بخواهیم بگوییم، ایران ن 18% را کامل با مشتریان جدید معامله کند و مثلا 100% تولیدش را با 20% گرانی نفت در بازار دنیا عرضه کند و آن وقت درآمد کشورش بابت این تحریم کم که نخواهد شد چیزی حدود 20% هم افزایش خواهد یافت.

در طرف مقابل نیز، عربستان و کشورهای عربی که یک روز در میان اعتصاب هستند، هرگز توان جبران این 18% را ندارند و شاید بتوانند چیزی در حدود 60% آن را جبران کنند یعنی حدود 10% از فروش ما به اروپا را. و البته با توجه به سخت گیری ایران در تنگه هرمز آن هم فقط آن اندازه که قیمت حمل و نقل بالاتر برود نه اینکه مثلا راه بسته شود باید گفت قیمت تمام شده همین مقدار نفت جبرانی نیز بالاتر از آن 20% خواهد شد.

خوب اروپا حالا مجبور است وارد صرفه جویی در مصرف نفت به مقدار 8% بشود و این کاهش توان تولید کارخانه جات این قاره آن هم در این شرایط اقتصادی است، ضمن این که آنها هم که بتوانند این ماده را به دست آورند باید با قیمتی بیش از 20% گران تر از قبل خرید کنند و خوب بالا رفتن هزینه تولید ...

به همین دلیل بنده عرض کردم از نگاه من این ماجرا اصلا ریسک هم نیست، آخر چطور مسئله ای که در خوش بینانه ترین حالتش طرف اروپایی دو برابر ما ضرر میدهد را میتوان یک ریسک دانست؟

فقط باید گفت امید است مسئولین ما آنقدر هوشمندانه عمل کنند که بتوانند این 10% کاهش درآمد را با فروش درصدی از تحریم مثلا 10% آن، جبران کرده و از سود حاصل نیز به پرداخت خسارت های اون 2 قرارداد بپردازند. در شرایط حاضر تحلیل بر اساس منطق به شرح زیر است:

با عینک بدبینی ایران حداکثر 10% کاهش درآمد خواهد داشت.

با عینک خوش بینی غرب حداقل 20% افزایش هزینه خواهد داشت.


حال بالعکس، جای عینک ها عوض شود:

ایران حداقل 20% افزایش درآمد خواهد داشت.

اروپا قطعاً بیش از 20%  افزایش هزینه خواهد داشت و همچنین ناچار به صرفه جویی 8% این ماده در صنایع خود خواهند بود.


این تحلیل یک تحلیل تکنیکال است و قطعا برای بازاری مثل نفت و کشوری مثل ایران، تحلیل بنیادین است که روشن میکند اگر فلان کشور هم ناگهان رفت سمت غرب یا برعکس و ... روند کار چطور خواهد شد که این محاسبات ده ها بار پیچیده تر از چیزیست که اینجا گفته شد و دلیل تعلل دولت و مجلس در اتخاذ تصمیم گیری سنجش بنیادین مسئله در کنار تحلیل تکنیکال بوده است.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
hamed-1987, MohsenDiego, KH.I.A.2500, victory67, Sami 1993, oweiys, HASAN BARATY, Shahbaz, كيارش, anybody, Mahdi1944, mikaeil

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط Sami 1993 » پنج شنبه 27 بهمن 1390 08:34

مشرق
1390/11/7
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/94703/مجلس-ضربه-دوم-را-وارد-كند
بخشی از خبر:

4- همانگونه كه از سوي بعضي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مطرح گرديده است، ايران مي تواند همين الان اعلام كند كه قراردادهاي خود با اروپا را لغو مي كند در اين حالت ممكن است لغو قرارداد را مستلزم به پرداخت غرامت از سوي ايران بدانند اما بايد توجه داشت كه بيانيه تحريم ابتدا از سوي اتحاديه اروپا صادر شده است بنابراين اگر كشورهاي اروپايي خريدار نفت ايران، تصميم اتحاديه را قبول ندارند بايد مخالفت خود را رسما اعلام كنند و اگر با آن مخالف نيستند كه اقدام ايران مقابله به مثل تلقي شده و نه تنها مستلزم پرداخت غرامت نيست بلكه طرف هاي اروپايي بايد به ايران به علت تصميم به لغو يكجانبه قرارداد غرامت بپردازند.
از سوي ديگر، درآمدي كه از افزايش قيمت نفت نصيب ايران مي شود بسيار فراتر از غرامت احتمالي خواهد بود، ضمن آن كه جمهوري اسلامي ايران با پيش دستي سريع در قطع صدور نفت به اروپا با يك تير دونشان زده است. هم پرستيژ خود را به رخ دشمن كشيده و هم هزينه سنگيني را به تحريم كنندگان تحميل كرده است. آنگاه همه خواهند فهميد كه اقدام كدام طرف مقتدرانه و درخور تحسين است. بهترين روش براي ايران اين است كه مجلس شوراي اسلامي در يك اقدام فوري- با تهيه طرحي سه فوريتي- دولت را مكلف به توقف صادرات نفت به كشورهاي امضاكننده تحريم اتحاديه اروپا بنمايد. مجلس در هر كشوري، نهاد واسطه مردم و حكومت به حساب مي آيد و وجه مردمي آن از وجه حاكميتي آن پررنگ تر است از اين رو اقدام مجلس ايران يك اقدام ملي به حساب مي آيد و بازتاب دهنده عزم ملت ايران نيز خواهد بود. دولت جمهوري اسلامي با اجراي فوري اين مصوبه وجه حاكميتي را به نمايش بگذارد و اين به خودي خود اين نكته را اثبات مي كند كه «ايستادن در برابر فشار غرب» يك مسئله جناحي و يا بخشي از حاكميت نيست بلكه همزمان مسئله اي ملي و حاكميتي است و از قضا فشار غرب، به وحدت داخلي ايران و عملياتي شدن نگاه مخالف غرب در ايران مي انجامد.


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
FREE MAN, Present, mehdighorbani, كيارش, nasir irani, KH.I.A.2500, victory67, oweiys

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط victory67 » پنج شنبه 27 بهمن 1390 12:04

کد خبر: ۲۰۱۳۸۱تاریخ انتشار:۲۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۱:۰۳گزارش کیهان از جلسه وزارت خارجه با اروپایی ها: 4 اولتیماتوم داشتیم ، دو تا قطعی نفتسفيران 6 كشور اروپايي روز گذشته به وزارت خارجه فرا خوانده شدند و به آنان اولتيماتوم داده شد كه در صورت عدم تمديد بلندمدت قرارداد، صادرات نفت ايران به اين كشورها قطع مي شود.به گزارش كيهان سفيران كشورهاي ايتاليا، اسپانيا، فرانسه، يونان، پرتغال و هلند به صورت جداگانه با مديركل اروپايي غربي وزارت امور خارجه كشورمان ديدار كرده اند و پيام هاي هشدارآميز تهران را دريافت نموده اند.براساس اين گزارش پس از اين ديدار بلافاصله صادرات نفت ايران به هلند و فرانسه قطع شده است.
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
كيارش, Mahdi1944, KH.I.A.2500, oweiys, Sami 1993, behrad90

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

563

تشکر کرده: 283 مرتبه
تشکر شده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط mj_piremard » پنج شنبه 27 بهمن 1390 12:24

با سلام
فرانسه که تقریبا" نفتی از ایران وارد نمیکرد هلند هم همین طور عمده وارد کننده های نقت ایران در  اروپا اسپانیا یونان (با اون اقتصاد ور شکسته فکر کن نفت رو هم بروت ببندن) و ایتالیا هستن پس فعلا" شیر های نفت هنوز به روی اروپا باز هست
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط Sami 1993 » پنج شنبه 27 بهمن 1390 13:48

m1234 نوشته است:با سلام

فرانسه که تقریبا" نفتی از ایران وارد نمیکرد هلند هم همین طور عمده وارد کننده های نقت ایران در  اروپا اسپانیا یونان (با اون اقتصاد ور شکسته فکر کن نفت رو هم بروت ببندن) و ایتالیا هستن پس فعلا" شیر های نفت هنوز به روی اروپا باز هستحتما شنیدین که در بعضی از گروگانگیری ها ، گروگانگیرها برای نشان دادن جدیت خود در تهدید ، پیرهن خونی فرد ربوده شده برای خانوادش می فرستند و حتی در بعضی مواقع انگشت یارو رو قطع می کنند و می فرستند .
این هم مثل همونه ، ایران اومده همراه با التیماتوم برای نشان دادن جدی بودن تهدید خود صدور نفت را به هلند و فرانسه قطع کرده . همین موضوع از دیروز باعث افزایش نفت شده است .
افزایش قیمت نفت برای اروپای درگیر با بحران اقتصادی که سرمای شدید همچون عذاب الهی هم بر سرشون نازل شده و تاکنون بیش 600 کشته برجا گذاشته ............................ ( جای خالی رو خودتون پر کنید )

این موضوع به همراه دستاوردهای جدید هسته ای باعث شد ایران در موضع قدرت قرار بگیرد و سپس جناب آقای جلیلی به نامه کاترین اشتون پاسخ بدهد .


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
Present, victory67, Qaher1406, mehdighorbani

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

316

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 18 بهمن 1390 22:11

آرشيو سپاس: 2399 مرتبه در 301 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط Lord_Jason » پنج شنبه 27 بهمن 1390 14:33

البته این سکه یک روی دیگه هم داره و اون اینه که تداوم صدور نفت و داشتن این امتیاز میتونه در مواقع حساس بعنوان برگ برنده و تعیین کننده به نفع ما بازی شود، همانند کاری که روسیه در مورد صادرات گاز خود با اوکراین و اروپا میکند و هر زمان که امتیازی میخواهد صادرات گاز خود را موقتاً (تحت عنوان مشکلات فنی) قطع میکند...
اگر ما رسماً صادرات همین مقدار نفت خام را به اروپا قطع کنیم، در مقطع فعلی برای ما تاثیرگذار خواهد بود اما کمی پس از این و زمانی که این روند عادی شد و اروپا برای نیاز نفت خود جایگزین دیگری تامین کرد، آنوقت هیچ برگی در دستان ما نیست و "بود و نبود" ما برای اروپا تاثیری نخواهد داشت. ضمناً همین الآن بخش اعظمی از تجهیزات صنایع نفتی ما با واسطه از شرکت های اروپایی تامین می شود. اکثر سرویس های فنی  در صنایع بالادستی نفت همچون چان نگاری و مشبک کاری، سیالات حفاری و ...هم توسط شرکت های اروپایی چون Schlumberger یا شرکت امریکایی MI با چند برابر قیمت واقعی از بنادر دوبی و شارجه تامین می شود و تجهیزات فنی این سرویس ها آنقدر انحصاری است که گاهاً در برخی موارد تنها دو شرکت در دنیا تولید کننده این تجهیزات هستند و قطعاً قطع همکاری این شرکت ها با ما که از چندی پیش شروع شده بیشتر به ضرر ما خواهد بود. همین الآن هم میزان برداشت های ما از منابع نفتی سیر نزولی دارد؛ نه به دلیل رعایت مسایل صیانت از مخازن نفتی، بلکه به دلیل نبود تجهزات بروز و فرسودگی تجهیزات موجود. اوج این روند در میدان گازی پارس جنوبی و در رقابت با "قطر" دیده میشود که هر کسی با دانستن جزییات روند فعالیت های ما و کشور رقیب به عمق فاجعه پی میبرد.
استفاده از برگ برنده "صادرات نفت خام" نیازمند هوشیاری و دوری از لجبازی بچگانه است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Lord_Jason تشکر کرده اند:
pedmehr, mj_piremard

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 464 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط Solver » پنج شنبه 27 بهمن 1390 19:02

Lord_Jason,  

اول یک مطلب مفصل نوشته بودم، اما راستش بعد دیدم بحث بیهوده ای باز خواهد شد. به طور خلاصه شاید نظر شما درست باشد اما من فکر نکنم اینطور باشد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
victory67, Present, f-35, Sami 1993

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

563

تشکر کرده: 283 مرتبه
تشکر شده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط mj_piremard » جمعه 28 بهمن 1390 02:35

با سلام
در کل تحریم چیزی خوبی نیست که ما حالا مجبور به مقابل به مثل بزنیم.
والا نمیدونم با توجه به تحریم های موجود ایران میخواد برای پروژه های نفتیش چه کار کنه غیر تکنولوژی پیشرفته در این صنعت ایران باید سالانه یه چیزی حدود 10 تا 15 میلیارد دلار در صنعت نفت خودش سرمایه گزاری کنه تا ده سال  آینده به وارد کننده نفت تبدیل نشه نمیدونم مسئولین فکری کردن یا نه آخه چیزی نیست که بگیم خوب تحریم کنیم خودمون به تکنولوژی اون دست پیدا میکنیم کار 2 سالو 5 سال نیست یه 15 سالی طول میکشه تازه باید کلی هزینه کنی برای تحقیقات برای تجاری سازی  :?
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
Present, hani1459

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط hani1459 » جمعه 28 بهمن 1390 14:06

m1234 نوشته است:با سلام
در کل تحریم چیزی خوبی نیست که ما حالا مجبور به مقابل به مثل بزنیم.
والا نمیدونم با توجه به تحریم های موجود ایران میخواد برای پروژه های نفتیش چه کار کنه غیر تکنولوژی پیشرفته در این صنعت ایران باید سالانه یه چیزی حدود 10 تا 15 میلیارد دلار در صنعت نفت خودش سرمایه گزاری کنه تا ده سال  آینده به وارد کننده نفت تبدیل نشه نمیدونم مسئولین فکری کردن یا نه آخه چیزی نیست که بگیم خوب تحریم کنیم خودمون به تکنولوژی اون دست پیدا میکنیم کار 2 سالو 5 سال نیست یه 15 سالی طول میکشه تازه باید کلی هزینه کنی برای تحقیقات برای تجاری سازی  :?


دوست عزیز شرکت نفت ما از اول انقلاب تحریمه به گفته مسئولین 60 الی 70 درصد تجهیزات مورد نیاز شرکت نفت در داخل ساخته میشه  تا حالاشم ما  مابقی تجهیزات مورد نیاز شرکت نفت رو که توانایی سختش رو نداشتیم از بازار سیاه تهیه میکردیم خوب از این به بعد هم همون روش رو ادامه میدیم اینکه دیگه مشکلی نیست
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Solver, Sami 1993

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

323

تشکر کرده: 93 مرتبه
تشکر شده: 148 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1385 13:50

آرشيو سپاس: 1683 مرتبه در 225 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط pasha85 » جمعه 28 بهمن 1390 17:01

hani1459 نوشته است:
m1234 نوشته است:با سلام
در کل تحریم چیزی خوبی نیست که ما حالا مجبور به مقابل به مثل بزنیم.
والا نمیدونم با توجه به تحریم های موجود ایران میخواد برای پروژه های نفتیش چه کار کنه غیر تکنولوژی پیشرفته در این صنعت ایران باید سالانه یه چیزی حدود 10 تا 15 میلیارد دلار در صنعت نفت خودش سرمایه گزاری کنه تا ده سال  آینده به وارد کننده نفت تبدیل نشه نمیدونم مسئولین فکری کردن یا نه آخه چیزی نیست که بگیم خوب تحریم کنیم خودمون به تکنولوژی اون دست پیدا میکنیم کار 2 سالو 5 سال نیست یه 15 سالی طول میکشه تازه باید کلی هزینه کنی برای تحقیقات برای تجاری سازی  :?


دوست عزیز شرکت نفت ما از اول انقلاب تحریمه به گفته مسئولین 60 الی 70 درصد تجهیزات مورد نیاز شرکت نفت در داخل ساخته میشه  تا حالاشم ما  مابقی تجهیزات مورد نیاز شرکت نفت رو که توانایی سختش رو نداشتیم از بازار سیاه تهیه میکردیم خوب از این به بعد هم همون روش رو ادامه میدیم اینکه دیگه مشکلی نیست


این  حرف درستی  نیست

ما توی هپکو  غلتک می سازیم  گریدر میسازیم  
ولی شرکت های راه سازی همش دارن از  دستگاه های کوماتسو و کاتر پیلار  استفاده  می کنند
اونم مال 10 سال تا 30 سال پیش

یک مثال ساده
ما داریم لامپ میسازیم  پس چرا لامپ رو وارد می کنیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pasha85 تشکر کرده اند:
Motimann

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

563

تشکر کرده: 283 مرتبه
تشکر شده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

Re: فوری!! قطع صادرات نفت ایران به۶کشور اروپایی !!!!

توسط mj_piremard » جمعه 28 بهمن 1390 23:17

hani1459 نوشته است:
m1234 نوشته است:با سلام
در کل تحریم چیزی خوبی نیست که ما حالا مجبور به مقابل به مثل بزنیم.
والا نمیدونم با توجه به تحریم های موجود ایران میخواد برای پروژه های نفتیش چه کار کنه غیر تکنولوژی پیشرفته در این صنعت ایران باید سالانه یه چیزی حدود 10 تا 15 میلیارد دلار در صنعت نفت خودش سرمایه گزاری کنه تا ده سال  آینده به وارد کننده نفت تبدیل نشه نمیدونم مسئولین فکری کردن یا نه آخه چیزی نیست که بگیم خوب تحریم کنیم خودمون به تکنولوژی اون دست پیدا میکنیم کار 2 سالو 5 سال نیست یه 15 سالی طول میکشه تازه باید کلی هزینه کنی برای تحقیقات برای تجاری سازی  :?


دوست عزیز شرکت نفت ما از اول انقلاب تحریمه به گفته مسئولین 60 الی 70 درصد تجهیزات مورد نیاز شرکت نفت در داخل ساخته میشه  تا حالاشم ما  مابقی تجهیزات مورد نیاز شرکت نفت رو که توانایی سختش رو نداشتیم از بازار سیاه تهیه میکردیم خوب از این به بعد هم همون روش رو ادامه میدیم اینکه دیگه مشکلی نیست

با سلام
دوست عزیز بله شاید ما 60 درصد از تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت را خودمون بسازیم و لی ما بقی تکنولوژی بالایی داره و در اختیار چند شرکت غربی هست. دست پیدا کردن به تکنولوژی این قطعات هم کار 5 سالو 6 سال نیست. یه مسئله مهم دیگه همون طور که گفتم ما باید از حالا تا سال 1400 یه چیزی حدود 100 میلیارد دلار سرمایه گزاری کنیم تا به وارد کننده نفت تبدیل نشیم خوب تو شرایط الان این سرمایه چطوری میخواد تامین بشه.در مورد بازار سیاه هم که گفتی باید اینو هم در نظر بگیری که تحریم ها گسترده تر شده و ما از نظر مالی محدود تر شدیم
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان