در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

اثر جديد «بتهون» پس از دو قرن!

توسط hani1459 » پنج شنبه 27 بهمن 1390 15:19

           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
     
اين آهنگساز 22 آمينو اسيد منحصر به فرد را در نمونه DNA بتهون مشخص كرد و براي هر يك، نت موسيقي اختصاص داد و بر اساس نت‌هاي موسيقي يك قطعه آهنگ براي پيانو و ويولن نوشت.
     محققان اسكاتلندي با استفاده از فناوري «سيماتيكس» و استخراج DNA موي سر بتهون، موفق به ساخت يك آهنگ شدند و بدين ترتيب، اثري جديد را پس از گذشت دو قرن از مرگ اين موسيقيدان ارائه كردند.

به گزارش ايسنا، موي سر بتهون براي رسيدن به دستان محققان، راه درازي را طي كرده و نسل‌هاي مختلف از آن محافظت كرده‌اند؛ موي سر اين موسيقيدان بزرگ، حتي از زندان «آشوتيس» نازي‌ها نيز جان سالم به در برده است.

سرانجام يك تيم تحقيقاتي با همكاري هنرمند ايتاليايي، موي سر بتهون را در سال 2009 ميلادي در حراجي ساتبي خريداري كرده و توانستند نمونه DNA را از موي سر بتهون استخراج كنند.

«اسكات ميچل» آهنگساز اسكاتلندي از فناوري «سيماتيكس» براي ساخت نت موسيقي استفاده كرد. فناوري سيماتيكس بررسي نقوش و اشكال ايجاد شده توسط فركانس‌هاي موسيقي زمان عبور دادن از آب يا لايه نازك شن است.

اين آهنگساز 22 آمينو اسيد منحصر به فرد را در نمونه DNA بتهون مشخص كرد و براي هر يك، نت موسيقي اختصاص داد و بر اساس نت‌هاي موسيقي يك قطعه آهنگ براي پيانو و ويولن نوشت.

بر اساس نامه‌هاي عاشقانه بتهون نيز شعري تهيه شد و محصول نهايي يك آهنگ پنج دقيقه‌اي به نام «آخرين ترانه لودويگ» بود.

بدين ترتيب، موسيقيدان برجسته آلماني، پس از گذشت 200 سال از زمان مرگش، موفق شد اثري جديدي را به مردم دنيا هديه كند.
عصر ایران
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
mahdi2elve, Solver, masieh, Present, oweiys, ASHKAN95, airplane, mahshid-banoo, MOHAMMAD JAFAR, FARSHAD.ADL, hermes_PERSIAN, behrad90

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: اثر جديد «بتهون» پس از دو قرن!

توسط Solver » پنج شنبه 27 بهمن 1390 19:14

یاد کنسرت سکوت چند وقت پیش افتادم ...

هنر هم عرصه ایست برای کلاه گذاشتن   :-)


چند وقت پیش (فکر کنم 3 سال) برترین نوازندگان چندین ساز کلاسیک مانند، ویلن و ویالا، چند ساز بادی و ... که همگی جزو اساتید بزرگ ساز خودشان بودند در شهری در فرانسه (درست یادم نیست) اقدام به انتشار خبر در مورد کنسرت مشترک کردند و نام این کنسرت سکوت بود. بلیط به قیمت بسیار گران به فروش رسید و استقبال کم نظیری از این کنستر شد چون هر کس برای دیدن استاد ساز خودش هم که بود شرکت می کرد، سپس در ابتدا کار نوازندگان وارد شدند و مورد تشویق قرار گرفتند. نسبت به کوک کردن ساز های خود اقدام کردند و وینگ و بینگ و دلنگ ...

چند برگ نت را هم زدند و پس از اتمام بررسی، آماده شروع شدند، و ملت هم یک تشویق حسابی کردند و منتظر ... این انتظار همانا و 45 دقیقه سکوت در سالن همانا !

فقط گاه نوازنده ها برگ میزدند، و پس از 45 دقیقه بلند شده و به سمت مردم خم شدند! ملت مبهوت مانده بودند! و البته اعتراض های زیادی به این حرکت ناپسند که از نگاه استادان جنبه هنری داشت شد. تمام برگه ها نت سکوت بودند!
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
hani1459, ASHKAN95, mahshid-banoo, FARSHAD.ADL, Mahdi1944, oweiys


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان