در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

اخراج شده

no avatar
6

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 بهمن 1390 13:28

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 4 پست

راز کشته شدن خلبان عباس بابایی؛ آنچه که در برنامه دیشب

توسط xxl1980 » شنبه 29 بهمن 1390 14:28

نمی دونم این متن تا چه حد واقعیت داشته باشد و دوستانی که اطلاعی دارند در این باره توضیحاتی مرقوم بدارند..
با یاد و احترام به کلیه شهیدان پرافتخار ایران.
...........
راز کشته شدن خلبان عباس بابایی؛ آنچه که در برنامه دیشب تلویزیون سانسور شد!                                                                                                                                                                                                                                                                                             

صدا و سیما درباره زندگی سرتیپ خلبان عباس بابایی سریالی به نام شوق پرواز ساخته بود که دیشب قسمت آخرش از شبکه یک سیما پخش شد. اکثر قسمتهای این سریال را تماشا کردم و دو نکته جالب در آن یافتم، که لازم دیدم توضیحی درباره آنها بنویسم:

نکته اول، آماده شدن نیروی هوایی ایران برای مقابله با حمله ارتش عراق بود، برخلاف آنچه که سالها تبلیغ می شود در این فیلم دیدیم که نیروی هوایی ایران از سه روز قبل از شروع جنگ، پیشاپیش تدارک حملات تلافی*جویانه به خاک عراق را دیده بود.

و اما نکته دوم! می دانستم که سرتیپ بابایی، معاون وقت نیروی هوایی ایران را پدافند نیروهای خودی مورد اصابت قرار داده بود و هاشمی رفسنجانی نیز در خاطره 18 مرداد 1366 خود با عنوان دفاع و سیاست در این باره شهادت داده بود

«ظهر دکتر روحانی به دفترم آمد. ناهار را با هم خوردیم.در خصوص شهادت سرلشکر [عباس] بابائی۱ گفت. گویا در برگشت از مأموریت، هدف گلوله توپ ۲۳ در شمال سردشت قرار گرفته است. با آن موضع پدافند، هماهنگی نشده بوده. بنا شد هیأتی برای تحقیق برود. قرار شد به نیروی زمینی ارتش برای انجام عملیات تأکید کند.

سرتیپ عباس بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به هنگام بازگشت از یک مأموریت برون مرزی، هدف گلوله ضدهوایی  س پ ا ه  قرار گرفت و به شهادت رسید. تیمسار عباس بابایی صبح روز ۱۵مرداد، همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی - سرهنگ نادری - به منظور شناسایی منطقه و تعیین راهکار اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای آموزشی« اف – 5» از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمد و وارد آسمان عراق شد. تیمسار بابایی پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در آسمان خطوط مرزی، هدف گلوله های تیربار ضدهوایی قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح شد و بلافاصله به شهادت رسید.»

منتظر بودم ببینم قسمت آخر سریال چطور ساخته شده است و آیا این حقیقت روایت می شود یا اینکه این گند بزرگ نیروهای پدافند س پ ا ه سانسور می شه. امشب بالاخره قسمت آخر این سریال پخش شد و دیدم که کشته شدن سرتیپ بابایی ماستمالی شد تا کماکان بتوانند دروغهای سابق را درباره نقش غیرواقعی که نیروهای **** و بسیج در جنگ داشتند را تکرار کنند!

یاد شهید بابایی و تمام جانباخته های راه آزادی و دفاع از وطن گرامی باد لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                               

bahareh-m از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب xxl1980 تشکر کرده اند:
peyro, wild-bear, gurkha, دموکراسی, hany, laverti

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

Re: راز کشته شدن خلبان عباس بابایی؛ آنچه که در برنامه دیشب

توسط mojtabba » چهارشنبه 3 اسفند 1390 23:27

ای بابا خودشون که گفتند با اون منطقه هماهنگ نشده بود و اون توپ ها هم به وظیفشون عمل کردن و در  این باره فرقی نمیکنه که مال ایران بود یا عراقی بالا خره جواب نداده و هماهنگ نبودن اگه بودن که این اتفاق نمی افتاد
اما منظورتون رو در مورد اینکه بسیج نقش غیر واقعی در جنگ داشتند رو نفهمیدم و بهتره بدونید که اگه این بسیجی که شما داری ازش حرف میزنید زمان جنگ ننبود چه بلایی سر کشور می اومد  :x  :shock:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
hamed-1987, CentralWeb, b.a.1357, كيارش, Sami 1993, saied tomcat, Present, oweiys, raamin9, victory67, babak1985, Mr.Amirhessam, FREE MAN, KH.I.A.2500, reza4087, Cloor Master, Qaher1406, Abdoll@h, HASAN BARATY

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » چهارشنبه 3 اسفند 1390 23:39

سلام
اولا که کشته شدن نه و شهادت
ثانیا منبع شما ف_*ل_ن*__ر است
ثالثا بحث شلیک اشتباهی به خودی تا همین جنگهای اخیر در عراق و افغانستان هم اتفاق افتاده. می تونید به کارنامه عملیاتی موشک پاتریوت در جریان عملیات طوفان صحرا مراجعه کنید.
رابعا بسیج چه ارتباطی با پدافند سپاه دارد؟
خامسا از جای دیگری دلتون پر است این جا و این مطلب جای خالی کردنش نیست
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
hamed-1987, CentralWeb, HASAN BARATY, Shahbaz, Sami 1993, b.a.1357, كيارش, oweiys, raamin9, Present, Qaher1406, Mr.Amirhessam, victory67, mojtabba, Abdoll@h, msy, babak1985, Solver, Mersad-S

اخراج شده

no avatar
9

تاريخ عضويت

يکشنبه 18 بهمن 1388 12:05

آرشيو سپاس: 11 مرتبه در 6 پست

توسط pilot_bicycle_gh » پنج شنبه 4 اسفند 1390 00:12

آقای محترم راست میگه دیگه...من خودم تو همدان زندگی میکنم. f_5با هر هواپیمای دیگه ایرو میشه تشخیص داد..گندی بود که ماس مالیش کردن...من نمیدونم مال سپاه بوده یا نه و همین مال سپاه بودنش توجیه خوبیه..اما اگه من فرمانده بودمو این کار کار بچه های پدافند ارتش بود فرداش همشونو اعدام میکردم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pilot_bicycle_gh تشکر کرده اند:
دموکراسی

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

توسط CentralWeb » پنج شنبه 4 اسفند 1390 00:13

سلام خدمت شما

بنده هم بعنوان دیدگاه شخصی ام حرف دوستان رو تایید میکنم،دلتان از جای دیگر پر است سر سپاه و بسیج و ... خالی نکنید.
منطق هم چیزی جز این نیست.

دوستان اگر دقت کرده باشند فیلم هایی که صدا و سیما میسازه و ارزشی هم هست جای اینکه ازشون تقدیر کنیم به باد انتقاد و تهمت میگیریم...
هر فیلمی هم به سبکی خاص مورد هجوم قرار میگیره
در حالی که خانواده معظم شهدا و بخصوص خانواده معظم شهید بابایی در خصوص این فیلم تشکرات ویژه ای رو داشتند از تمامی دست اندرکاران فیلم
حالا ما شدیم کاسه ی از اش داغتر و هنگاه پخش فیلم هزارتا ایراد ازش میگیرم و بعد از پایان فیلم هم ...
اگر واقعیتش رو بخواهید ما ایرانیها هنوز رسم تشکر و قدردانی رو درست و حسابی یاد نگرفتیم،فرداها میگیم ای دل غافل کاش اینچنین کارها رو اونقدر بزرگ میکردیم که چنین فیلم هایی بشه تبلیغ عشق ایرانی به وطن و دینش....
البته به ملت عزیزمون جسارت نمیکنم اما یه عده هستند که انگار باید همیشه به همه چیز گیر بدن...

باتشکر و پوزش
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CentralWeb تشکر کرده اند:
Shahbaz, Abdoll@h, oweiys, b.a.1357, كيارش, Solver, Sami 1993, دموکراسی, Mahdi1944, mojtabba, raamin9, victory67, babak1985, alavi66, msy, Qaher1406, Mr.Amirhessam, FREE MAN, hamed-1987, reza4087, HASAN BARATY

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

توسط mojtabba » پنج شنبه 4 اسفند 1390 02:08

pilot_bicycle_gh نوشته است:آقای محترم راست میگه دیگه...من خودم تو همدان زندگی میکنم. f_5با هر هواپیمای دیگه ایرو میشه تشخیص داد..گندی بود که ماس مالیش کردن...من نمیدونم مال سپاه بوده یا نه و همین مال سپاه بودنش توجیه خوبیه..اما اگه من فرمانده بودمو این کار کار بچه های پدافند ارتش بود فرداش همشونو اعدام میکردم

چرا مگه چی شد یه هواپیمارو که در زمان جنگ بدون هماهنگی وارد مرز هوایی میشده زدند اگه من جای فرماندشون بودم بهشون مدال میدادم ، دوستان سوتفاهم نشه ها ولی اون پدافندی ها از کجا میدونستند که خودی
اگه شمارو پشت در بزارن و بگن که به هرکی که بدون اجازه میاد تو یه لگد بزن و اگه دوستت هم بدون اجازه بیاد با لگد میزنیش چون وظیفت هست و اون پدافندی ها هم نمی دونستد که خودی و فکر کردن که دشمن و میخواد بمباران کنه و تو ارتفاع پایین هم داشت پرواز میکرد
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
Sami 1993, CentralWeb, كيارش, Present, FREE MAN

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
267

تشکر کرده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 08:02

آرشيو سپاس: 957 مرتبه در 198 پست

توسط SADGYAN » پنج شنبه 4 اسفند 1390 08:23

xxl1980 محترم لطفا عنوان مطلبتون را اصلاح نمایید
تعمدی داشتید از بکاربردن لفظ کشته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SADGYAN تشکر کرده اند:
كيارش, Present

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » پنج شنبه 4 اسفند 1390 08:54

pilot_bicycle_gh نوشته است:آقای محترم راست میگه دیگه...من خودم تو همدان زندگی میکنم. f_5با هر هواپیمای دیگه ایرو میشه تشخیص داد..گندی بود که ماس مالیش کردن...من نمیدونم مال سپاه بوده یا نه و همین مال سپاه بودنش توجیه خوبیه..اما اگه من فرمانده بودمو این کار کار بچه های پدافند ارتش بود فرداش همشونو اعدام میکردم

همدان زندگی کردن شما چه ارتباطی به بحث دارد؟ تا جایی که بنده می دونم هواپیمای مورد استفاده در پایگاه سوم شکاری همدان لااقل در آن زمان فانتوم بود

به کتاب خاطرات شهید بابایی مراجعه کنید. ایشون خودشون مبتکر طرح هایی برای جلوگیری از شلیک به خودی توسط پدافند در جریان بازگشت از پروازهای برون مرزی بودند.

پس می توان گفت این مورد هم مورد تازه ای نبوده و قبلا هم بارها اتفاق افتاده ، در ضمن در زمان اوج جنگ و تبلیغات همه جانبه دشمن نمی شد بگی پدافند خودی ، هواپیمای خودی رو زده!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
كيارش, arash128, mojtabba, CentralWeb, alavi66, reza4087

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
246

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آبان 1390 15:56

آرشيو سپاس: 1151 مرتبه در 210 پست

توسط arash128 » پنج شنبه 4 اسفند 1390 09:47

سلام،دوستان در زمان جنگ و در آن گیر و دار بیشتر مواضع پدافندی(مخصوصاً توپ های ضد هوایی به دلیل کار کرد ساده و آموزش ضعیف کاربران)آتش به اختیار بودند(به طور نمونه پدافند جماران که دستور داشت هر پرنده ای رو سرنگون کنه البته با توجه به احتمال کودتا و ...)آتش به اختیار یعنی به محض رویت هواپیما با تشخیص کاربر توپ و بدون دریافت دستور مستقیم اقدام به شلیک می شد،مگر ینکه توسط نیروی هوایی هماهنگی به وجود آید و این کار با توجه به سیستم ضعیف بیسیم در آن زمان گاهی با مشکل مواجه می شد،در ضمن تشخیص هواپیما در آن شرایط بحرانی و فشار نیروی هوایی عراق و باد توجه به بی تجربه بودن کاربران مواضع پدافندی و فشار روانی که روی آنها بوده کار ساده ای نبوده،البته این مشکل بعد ها توسط خلبانان و بعضی از پرسنل با تجربه ارتش حل شد به این صورت که آن دسته از خلبانان که دیگر قادر به پرواز نبودند و یا بعضی از پرسنل نیروی هواییی در کنار توپ ها و مواضع پدافندی استقرار یافته و به کاربران توپ در تشخیص نوع هواپیما و جلوگیری از سرنگون کردن هواپیماهای خودی کمک می کردند.
در ضمن پدافند دلیر ارتش هم علی رغم با تجربه بودن چند باری اشتباه کرد که عمده اون در جزیره خارک اتفاق افتاد.
بسیج و سپاه پاسداران آنقدر افتخار آفرینی کره که هیچ کس نمیتواند منکر خدمات،رشادت ها و ایستادگی های آنها شود،حتی دشمنان هم به رشادت این دلاوران اعتراف دارند
به آن بندگانم که اسراف به نفس خویش کردند بگو هرگز از رحمت خدا نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است سوره مبارکه زمر آیه شریفه 153

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arash128 تشکر کرده اند:
Abdoll@h, mojtabba, CentralWeb, aliamous, KH.I.A.2500, alavi66, reza4087

Major I

Major I

نماد کاربر
686

تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

توسط saeedjiji » پنج شنبه 4 اسفند 1390 11:11

کسی که در راه کسب حلال کشته بشه ، شهید حساب میشه،

حالا شما میفرمایید عباس بابایی کشته شده؟!!!

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
oweiys, mojtabba, CentralWeb, arash128, alavi66, nima-rad

اخراج شده

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط pilot_bicycle_gh » پنج شنبه 4 اسفند 1390 22:26

CentralWeb نوشته است:سلام خدمت شما

بنده هم بعنوان دیدگاه شخصی ام حرف دوستان رو تایید میکنم،دلتان از جای دیگر پر است سر سپاه و بسیج و ... خالی نکنید.
منطق هم چیزی جز این نیست.

دوستان اگر دقت کرده باشند فیلم هایی که صدا و سیما میسازه و ارزشی هم هست جای اینکه ازشون تقدیر کنیم به باد انتقاد و تهمت میگیریم...
هر فیلمی هم به سبکی خاص مورد هجوم قرار میگیره
در حالی که خانواده معظم شهدا و بخصوص خانواده معظم شهید بابایی در خصوص این فیلم تشکرات ویژه ای رو داشتند از تمامی دست اندرکاران فیلم
حالا ما شدیم کاسه ی از اش داغتر و هنگاه پخش فیلم هزارتا ایراد ازش میگیرم و بعد از پایان فیلم هم ...
اگر واقعیتش رو بخواهید ما ایرانیها هنوز رسم تشکر و قدردانی رو درست و حسابی یاد نگرفتیم،فرداها میگیم ای دل غافل کاش اینچنین کارها رو اونقدر بزرگ میکردیم که چنین فیلم هایی بشه تبلیغ عشق ایرانی به وطن و دینش....
البته به ملت عزیزمون جسارت نمیکنم اما یه عده هستند که انگار باید همیشه به همه چیز گیر بدن...

باتشکر و پوزش

آقای محترم خاهشا اگه از دنیای نیرو هوایی و عاشقاش اطلاعی ندارید درموردش اظهار نظر نکنید..این فیلم یه فاجعه بود که تمام کسای که دنبال کننده این رسته هستند از شدت خشم نگاش نمیکردن..خود من موقع دیدنش از حرص تپش قلب میگرفتم.....
چرا درمورد فیلم خلبان که زندگی نامه عباس دوران بود و سال 75 ساخته شد حرفی نمیزنیم؟؟؟چون درست و بی نقص ساخته شده بود و حس واقعی جنگ رو به آدم میداد...خود من صحن ای که جناب دوران میخواد سوار شه گریم میگیره..یا تو تمام صحنه های درگیریش آدم حس نمیکنه یک فیلمه..یا فیلم عبور از خط سرخ که بسیار زیبا ساخته شد
اما این فیلم فاجعه بود...تو صحنه های درگیری با هواپیماهای عراقی یه اهنگی میزد که به جای اینکه به ادم حس دلهره بده ادم خندش میگرفت....
پس خاهشا اگه سر رشته ندارید نظر ندید

mojtabba, VAHSHI

اخراج شده

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط pilot_bicycle_gh » پنج شنبه 4 اسفند 1390 22:34

typhoon نوشته است:

همدان زندگی کردن شما چه ارتباطی به بحث دارد؟ تا جایی که بنده می دونم هواپیمای مورد استفاده در پایگاه سوم شکاری همدان لااقل در آن زمان فانتوم بود

به کتاب خاطرات شهید بابایی مراجعه کنید. ایشون خودشون مبتکر طرح هایی برای جلوگیری از شلیک به خودی توسط پدافند در جریان بازگشت از پروازهای برون مرزی بودند.

پس می توان گفت این مورد هم مورد تازه ای نبوده و قبلا هم بارها اتفاق افتاده ، در ضمن در زمان اوج جنگ و تبلیغات همه جانبه دشمن نمی شد بگی پدافند خودی ، هواپیمای خودی رو زده!!!

ربطش به اینه که هواپیماهای خودی مث تایگرو فانتوم از زیر تابلوئن..مخصوصا که موقع برگشت با سرعت کم و ارتفاع پست میان..همدان زندگی کردن منم اینه که من روزی 2بار فانتوم میبینم..اف 5 و میگو ازین چیزا هم زیاد ازینجا رد میشه..اونم مطالعه کردم..موقع برگشت بشکه های مازوت روشن میکردن..طرح شهید ستاری هم بوده

VAHSHI, Motimann, laverti

بعدي