اخبار سیاسی | اقتصادی | اجتماعی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2658
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14094 بار
تماس:

اخبار سیاسی | اقتصادی | اجتماعی

پست توسط RAHVAR » شنبه 29 بهمن 1390, 2:33 pm

سویفت، ایران را از خدمات خود محروم می‌کند
سازمان جهانی انتقالات بین بانکی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "سویفت آماده است تا به محض این که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران اجرایی شد، خدمات خود را دیگر به نهادهای مالی ایرانی که تحت تحریم قرار گرفته‌اند، ارائه ندهد."
اتحادیه اروپا در هفته پایانی ژانویه امسال اعلام کرد که در چارچوب افزایش فشارها بر ایران برای توقف فعالیت‌های هسته‌ای این کشور، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال می‌کند که اعمال محدودیت در تبادلات مالی با بانک مرکزی ایران از جمله این تحریم‌ها است.
این تحریم‌ها در مرحله پیش‌نویس است و سویفت اعلام کرده است که به محض تصویب نهایی و آغاز اجرایی شدن آنها، دیگر به موسسه‌های مالی تحت تحریم ایران خدماتی ارائه نخواهد داد.
این در حالی است که گفته می‌شود تقریبا تمام بانک‌های دنیا برای معاملات خود از خدمات این سازمان استفاده می‌کنند.
مهرداد عمادی، مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا، به بی‌بی‌سی فارسی گفت که با اعمال این محدودیت از سوی سویفت، "دیگر هیچ بانک خارجی تمایل نخواهد داشت که پولی از ایران بگیرد و یا پولی در حساب این کشور بریزد."
او گفت: "فقط ۴۰ بانک و موسسه مالی ایران سویفت‌کد دارند، ولی در عین حال، بیش از ۹۲ درصد تجارت خارجی ایران توسط همین ۴۰ نهاد مالی انجام می‌شود که نشانگر اهمیت خدماتی است که از سویفت دریافت می‌شود."
آمریکا نیز پیش از این تحریم‌هایی را برای مبادلات مالی با شبکه بانکی ایران از جمله بانک مرکزی این کشور تصویب کرده است.

"فلج شدید سیستم تجارت ایران"
در اطلاعیه سویفت آمده است که تصمیم این سازمان برای قطع ارائه خدمات به نهادهای مالی تحت تحریم ایران "به دنبال مشورت گسترده با هیات مدیره و نیز گفت‌وگو با مقامات نهادهای ناظر مربوطه اتخاذ شده است."
این سازمان اعلام کرده است که بانک‌های مرکزی عضو خود در سراسر جهان از جمله بانک مرکزی آمریکا، بانک ژاپن و بانک مرکزی اروپا را از این تصمیم خود مطلع کرده است.
آقای عمادی می‌گوید: "در دیدارهایی که وکلای سویفت در یک هفته اخیر با مقامات رسمی آمریکا و اتحادیه اروپا داشته‌اند، این موضوع مطرح شده است که حذف ایران از سویفت در چارچوب شفاف نبودن سیستم بانکی این کشور انجام می‌شود."
او اضافه می‌کند: "همراهی سویفت با تحریم‌ها علیه ایران، به دلایل سیاسی نیست، بلکه فعالیت‌های اقتصادی بانک مرکزی و نهادهای مالی ایران در چارچوب تجارت جهانی به گونه‌ای است که می‌تواند پولشویی محسوب شود."
سویفت که متشکل از بیش از ۹ هزار موسسه مالی است، به عنوان مجرای نقل و انتقالات بین بانکی در سراسر جهان عمل می‌کند.
مهرداد عمادی محروم شدن موسسه های مالی ایران از دریافت خدمات سویفت را "پایان راه" این کشور توصیف می‌کند و می‌گوید: در صورت اعمال چنین محدودیتی"تنها راه پیش‌روی ایران پرداخت نقدی خریدها در محل خرید و دریافت نقدی مبالغ، در محل فروش است که چنین کاری در معاملات بزرگ ممکن نیست و از سوی دیگر طرف معامله با ایران هم نگران شفافیت در تبادلات بانکی خود خواهد بود، چون دریافت نقدی مبالغ قراردادها در چارچوب نقل و انتقالات بین‌المللی پول، علامت سوالی بزرگ به شمار می‌رود."
او می‌گوید: "از روزی که کد سویفت از نهادهای مالی ایران گرفته شود، سیستم تجارت ایران دچار فلج شدید در تمام سطوح خواهد شد."
   تصویر     
  

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2658
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14094 بار
تماس:

Re: اخبار سیاسی | اقتصادی | اجتماعی

پست توسط RAHVAR » دو شنبه 1 اسفند 1390, 9:49 pm

شناسايي صدها حقوق بگير غيرکارمند در دولت

بر اساس بررسي هاي دولت، پس از راه اندازي سامانه متمرکز شناسايي و ساماندهي کارمندان دولتي، افرادي شناسايي شده اند که اسامي آنها در بين حقوق بگيران دستگاههاي دولتي ديده مي شود اما کارمند آن مجموعه نيستند و نوع فعاليت آنها نيز مشخص نيست. در اين بررسي تطبيقي که هنوز تمام دستگاههاي دولتي مشمول آن نشده اند، صدها نفر با اين مشخصات کشف و حقوق آنها قطع شده است.

خراسان - مورخ یکشنبه 1390/11/30 شماره انتشار 18058
   تصویر     
  

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2658
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14094 بار
تماس:

Re: اخبار سیاسی | اقتصادی | اجتماعی

پست توسط RAHVAR » شنبه 5 فروردین 1391, 11:03 pm

 شبیه‌سازی محرمانه حمله نظامی اسرائیل به ایران در آمریکا ‬ 

 تصویر 

[BLOCKQUOTE]عملیات "نگاه درونی" که برای شبیه‌سازی حمله احتمالی اسرائیل به ایران انجام شده، نشان می‌دهد که با آغاز حمله، جنگی گسترده‌تر در منطقه آغاز خواهد شد که بی‌تردید پای آمریکا را هم به میدان نبرد باز خواهد کرد.

روزنامه "نیویورک‌ تایمز" از عملیات شبیه‌سازی حمله نظامی اسرائیل به ایران برای سنجش مخاطرات احتمالی جنگ خبر داده است. بر اساس این گزارش که اطلاعات آن از طریق مقامات آمریکایی در اختیار نیویورک‌ تایمز قرار گرفته، شبیه‌سازی جنگ با ایران در ماه جاری میلادی انجام شده و نتایج آن نشان می‌دهد که حمله احتمالی اسرائیل به ایران به برافروختن آتش جنگی گسترده‌تر در خاورمیانه منجر خواهد شد و آمریکا را هم به میدان جنگ خواهد کشاند.

مقامات آمریکایی تاکید کرده‌اند که شبیه‌سازی جنگ به منزله عملیات تمرینی برای آغاز جنگ با ایران است و نتایج این شبیه‌سازی لزوما همان نتایجی نیست که ممکن است در نبرد نظامی در جهان واقعی هم به دست آید.

حمله اسرائیل به ایران، پای آمریکا را به میدان نبرد باز خواهد کرد

با این وجود، مقامات دولتی آمریکا می‌گویند که نتایج این شبیه‌سازی این تردید را در ذهن برنامه‌ریزان نظامی ایالات متحده تقویت کرده که شاید خودداری آمریکا از مشارکت در تقابل نظامی با ایران غیرممکن باشد. به اعتقاد آنها در تقابل دیدگاه‌ها نسبت به پی‌آمدهای حمله احتمالی اسرائیل به ایران، ممکن است صدای آن دسته از متخصصان و سیاست‌گذاران کاخ سفید، پنتاگون و جامعه اطلاعاتی آمریکا که نسبت به عواقب جنگ با ایران هشدار داده‌اند، شانس بیشتری برای شنیده شدن داشته باشد.

"نگاه درونی"؛ سنجش پی‌آمدهای حمله به ایران

گفته می‌شود عملیات شبیه‌سازی حمله به ایران، موسوم به "نگاه درونی" دو هفته به طول انجامید و در آن پیش‌بینی شد که پس از اولین حمله موشکی به یکی از کشتی‌های جنگی ارتش آمریکا در خلیج فارس که در نتیجه آن ممکن است ۲۰۰ سرباز آمریکایی کشته شوند، ایالات متحده وارد تقابل نظامی مستقیم با ایران خواهد شد و حمله گسترده به تاسیسات هسته‌ای ایران را آغاز خواهد کرد.

برنامه‌ریزان و استراتژیست‌های پنتاگون می‌گویند اگر باراک اوباما تصمیم بگیرد که تلافی‌جویی تمام‌عیار را در دستور کار قرار دهد، بمب‌افکن‌های دوربرد و هواپیماهای سوخت ‌رسانه و موشک‌های آمریکایی این قابلیت را دارند که آسیبی ویرانگر به برنامه هسته‌ای ایران وارد سازند.
نگی تمام‌عیار در قلمرو ایران، آخرین خواسته جمهوری اسلامی است، چون از پی‌آمدهای آن اگاه است


مقامات و منابع مطلعی که به شرط ناشناس ماندن هویت واقعی‌شان این اطلاعات محرمانه را در اختیار "نیویورک‌ تایمز" قرار داده‌اند می‌گویند نتایج این شبیه‌سازی برای ژنرال جیمز متیس، فرمانده کل نیروهای آمریکایی در خاورمیانه، خلیج فارس و جنوب‌ شرق آسیا، نگران‌کننده بود. ژنرال متیس به دستیارانش اعلام کرد که آغاز حمله از سوی اسرائیل می‌تواند برای منطقه و نیز برای ایالات متحده پی‌آمدهای مهیبی داشته باشد.

عملیات "نگاه درونی" از مشهورترین اقدامات وزارت دفاع آمریکا برای سنجش پی‌آمدهای نبردهای نظامی است که گفته می‌شود از زمان جنگ سرد تا کنون بارها از آن برای شبیه‌سازی نبردهای احتمالی استفاده شده است.

"دشواری پیش‌بینی و مهار" جنگ با ایران

مقامات نظامی آمریکا پس از تحلیل نتایج این شبیه‌سازی می‌گویند جنگی که احتمالا با حمله نظامی اسرائیل به ایران آغاز خواهد شد، ماهیتا «پیش‌بینی‌ناپذیر و مهارناشدنی» است و واکنش‌هایی از سوی ایران را در پی خواهد داشت.

رهبر ایران هشدار داد که در همان سطحی که دشمن حمله کند، ایران به آنها حمله خواهد کرد

مقامات آمریکایی تا کنون بارها اعلام کرده‌اند که احتمال حمله نظامی اسرائیل به ایران در یک سال آینده بسیار بالا است. آنها در محافل درونی هشدار داده‌اند که احتمالا اسرائیل پیش از آغاز حمله به ایران ایالات متحده را در جریان قرار نخواهد داد و به محض اتخاذ تصمیم نهایی، اجرای آن را آغاز خواهد کرد.

بسیاری از متخصصان می‌گویند که ایران در واکنش به حمله احتمالی اسرائیل بسیار محتاطانه عمل خواهد کرد، تا بتواند حتی‌الامکان از مداخله آمریکا در جنگ جلوگیری کند. پیش‌بینی آنها این است که ایران احتمالا از بازوهای نطامی خود برای حملات انفجاری و انتحاری به نیروهای ناتو در افغانستان یا نیروهای آمریکایی در عراق بهره خواهد گرفت، چون از این طریق مقامات تهران می‌توانند هرگونه دخالت در این حملات را به سادگی انکار و از پذیرش مسئولیت‌ها خودداری کنند.

برخی از مقامات نظامی آمریکایی می‌گویند که جمهوری اسلامی به افروختن جنگی تمام‌عیار در قلمرو ایران، تمایلی ندارد، چون به‌خوبی از پی‌آمدهای آن مطلع است 

کد: انتخاب همه

http://www.dw-world.com/dw/article/0,,15824405,00.html
 [/BLOCKQUOTE]
   تصویر     
  

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2658
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14094 بار
تماس:

Re: اخبار سیاسی | اقتصادی | اجتماعی

پست توسط RAHVAR » جمعه 11 فروردین 1391, 12:51 pm

  احتمال قطع همکاری پژو با ایران خودرو به دلیل تحریم ها
 یک نهاد سیاسی در آمریکا از شرکت جنرال موتورز خواسته همکاری با پژو فرانسه را منوط به قطع ارتباط این شرکت با خودروسازان ایرانی کند.
به گزارش دنیای صنعت به نقل از بی بی سی، لابی ائتلاف واحد در آمریکا اعلام کرده در صورتی که جنرال موتورز همکاری خود را با پژو فرانسه نهایی کند و به مرحله اجرا در آورد، این شرکت باید از شرکت فرانسوی بخواهد همکاری خود با خودروسازان ایرانی را قطع کند.
هدف از اقدام پژو در فروش سهام خود به جنرال موتورز کسب 2 میلیارد دلار صرفه جویی در هزینه ها اعلام شده است و در قبال آن شرکت آمریکایی صاحب یک کرسی در هیات مدیره شرکت فرانسوی می شود.
پیش از این احمد نعمت بخش دبیرانجمن خودروسازان به دنیای صنعت گفته بود در صورت قطع همکاری پژو مشکلی برای ایران خودرو همکار قدیمی آن در ایران پیش نخواهد آمد.
به گفته وی با فشار بر قطعه سازان برای داخلی سازی 100 درصدی قطعات پژو و هم چنین تولید و عرضه محصولات جدید بر روی پلت فرم های ملی مشکل تولید خودرو در ایران خودرو حل خواهد شد.بسیاری بر این عقیده هستند که دشواری فراوانی بر سر راه ایران خودرو در صورت تزلزل در روابطش با پژو برای تولید، سودآوری، حفظ بازار و ... ظاهر خواهد شد.
در این صورت تنها چاره حیات آن ها را باید با مساله «دولت آمریکا با جنرال موتورز سال 2009» مقایسه کرد که کمک های چندمیلیارد دلاری دولت توانست آن را از ورشکستگی نجات دهد.
اما جنرال موتورز ورشکسته امروز به غولی تبدیل شده که منافع پژو را هم در خود تنیده، آیا ایران خودرو در آن صورت می تواند حرفی برای گفتن در حد حفظ بازار داخل داشته باشد؟


 تصویر  به طور قطع فعالیت مشترک جنرال موتورز و پژو سریعا (درصورت قطعی شدن) منجر به قطع رابطه پژو با ایران خودرو نخواهد شد و نیازمند گذر زمانی هر چند کوتاه است اما نباید فراموش کرد که ایران خودرو برای ادامه حیات خود در این شرایط نیاز به راهکار دیگری دارد چرا که پرداختن به این موضوعات پاک کردن صورت مساله است.
ایران خودرو چه با زور جنرال موتورز، دست از این محصولات بشوید یا با هر مساله ی دیگر نیازمند یک بازسازی کلی در سبد محصولات خود است.
نعمت بخش درباره امکان طراحی سریع برند در داخل کشور می گوید: هم اکنون خودروسازان پول کافی برای طراحی و سرمایه گذاری در این زمینه ندارند، قیمت خودروها فریز شده به طوریکه در این شرایط نمی توان سرمایه گذاری کرد.
وی با بیان اینکه تنها برای ساخت قالب بدنه خودرو باید 30 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرد، اظهار می کند: با این حال به طور قطع برندهای فعلی تا پایان 94 تولید می شوند، ضمن اینکه برندهای جدید هم از سوی دو خودروساز بزرگ وارد بازار خواهند
 

کد: انتخاب همه

http://www.asriran.com/fa/news/197689
 
   تصویر     
  

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2658
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14094 بار
تماس:

Re: اخبار سیاسی | اقتصادی | اجتماعی

پست توسط RAHVAR » پنج شنبه 31 فروردین 1391, 12:15 pm

 علی دایی از شرکت تویوتا شکایت کرده است ‬
  تصویر 

[BLOCKQUOTE]علی دایی به دلیل عمل نکردن سیستم ایربگ خودروی شخصی‌اش از شرکت تویوتا شکایت کرده است.
علی دایی، سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن تهران، روز ۱۷ اسفند (۷ مارس) در بازگشت از اصفهان در نزدیکی کاشان با خودروی تویوتا پرادوی خود تصادف کرد.

طبق گزارش رسانه‌های ایران او از ناحیه سر دچار آسیب‌دیدگی شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.
محمد دایی، برادر علی دایی گفته است که خودروی تصادفی به تعمیرگاه ارسال نشده، بنابراین می‌توانند ثابت کنند که هیچکدام از ۱۸ ایربگ آن در زمان تصادف عمل نکرده است.
اما یک سخنگوی شرکت تویوتا که نخواسته نامش فاش شود به بی‌بی‌سی گفت: "باور نمی‌کنم که ایربگ‌ها کار نکرده باشند. خیلی دشوار است که در چنین تصادفی سیستم ایر بگ کار نکند. یک کلید روشن-خاموش بر روی این مدل از تویوتا گنجانده شده که احتمالا آن را خاموش کرده بودند".[/BLOCKQUOTE]


علی دایی ۴۲ ساله که سابقه بازی برای بایرمونیخ و هرتا برلین را نیز دارد، در ۱۴۹ بازی برای تیم ملی ایران، ۱۰۹ گل زده و رکوردار بیشترین گل زده ملی در جهان است.
   تصویر     
  

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2658
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14094 بار
تماس:

Re: اخبار سیاسی | اقتصادی | اجتماعی

پست توسط RAHVAR » دو شنبه 4 اردیبهشت 1391, 5:09 pm

 استان خلیج‌فارس تشکیل می‌شود ‬
 


[BLOCKQUOTE]عضو کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی برای تشکیل استان توریستی و فرهنگی خلیج فارس از سوی برخی نمایندگان خبر داد.

ولی اسماعیلی عضو کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس از تهیه طرحی برای تشکیل استان توریستی و فرهنگی خلیج فارس از سوی برخی نمایندگان خبر داد و اظهار داشت: در آستانه روز ملی خلیج فارس که هفته بعد است نمایندگان مجلس قصد دارند طرحی را برای تشکیل استان توریستی فرهنگی خلیج فارس در دستور کار قرار دهند.

وی افزود: تهیه این طرح در مراحل مقدماتی قرار دارد و قرار است که نمایندگان بیشتری به جمع امضا کنندگان این طرح بپیوندد.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان در خصوص جزییات این طرح گفت: قرار است استان توریستی فرهنگی خلیج فارس با مرکزیت "بوموسی" تشکیل شود.

اسماعیلی ادامه داد: در این طرح نام "ابوموسی" به "بوموسی" تغییر پیدا می‌کند؛ "بوموسی" در واقع ترکیبی از بوم یعنی مکان و موسی که همان منطقه است تشکیل می‌شود؛ چرا که ابوموسی یک نام جعلی است.

وی گفت: شهرستان‌های همجوار این استان متشکل از جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک، بندر سیریک، کیش، قشم، بندر لنگه و لاوان است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان اظهار داشت: تهیه این طرح در راستای گزافه‌گویی‌های اماراتی‌ها تهیه شده و قصد داریم با تهیه این طرح نام خلیج فارس برای همیشه جاودانه بماند و تمامیت ارضی کشورمان حفظ شود.

اسماعیلی افزود: همچنین با تشکیل این استان هواپیمایی‌هایی که از آسمان این استان عبور می‌کنند مجبورند که هنگام عبور از آسمان این استان هم نام این استان را بگویند.

وی در پایان از ارسال این طرح به هیئت رئیسه مجلس طی روزهای آتی خبر داد.


[/BLOCKQUOTE]
   تصویر     
  

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2658
تاریخ عضویت: سه شنبه 23 تیر 1388, 9:58 am
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14094 بار
تماس:

Re: اخبار سیاسی | اقتصادی | اجتماعی

پست توسط RAHVAR » یک شنبه 7 خرداد 1391, 10:35 pm

 ایران سالانه، 2 میلیمتر فروتر می رود
  سال به اندازه‌ي «جزاير سه‌گانه‌مان»، خاك از دست مي‌دهيم
خبرنگار امرداد - میترا دهموبد :

«بزرگ‌ترین خطری که ایران را تهدید می‌کند، فرسایش خاک است. بر پایه‌ی همین فرسایش، ایران، هرسال 2 میلیمتر، فرونشینی دارد.»
ناصر کرمی، اقلیم‌شناس، با افسوس از این‌که بنابر اعلام سازمان جهانی فائو، ایران جایگاه نخست فرسایش خاک را در جهان از آن خود کرده و نسبت به 2-3 سال گذشته، یک پله پیشرفت البته در راستای فرسودگی داشته، گفت: «ما با شتاب، در حال از دست دادن زایایی طبیعت هستیم و به گونه‌ای اجتناب‌ناپذیر، داریم به قهقرای فلاکت پیش می‌رویم.»
او در گفت‌و‌گویی تلفنی با خبرنگار امرداد، با اشاره به این که ایران رکورددار فرسایش خاک است، گفت: «بنابر آمارها، بین 2 تا 5 میلیارد متر مکعب، خاک از دست می‌دهیم. اگر متوسط این آمار یعنی 3 میلیارد متر مکعب را در نظر بگیریم، حجم خاکی که داریم از دست می‌دهیم از حجم سه جزیره‌ی تنب کوچک، تنب بزرگ و بوموسا، بیشتر است.»
او گفت: «باید برای این خاکی که از دست می‌دهیم، رگ گردن سفت کنیم اما گویا مساله‌ی محیط‌زیست، مساله‌ی ایرانی‌ها نیست، باسواد و بی ‌سواد، روشنفکر و عامی هم ندارد.»
این در حالی است که به گفته‌ی این اقلیم‌شناس، فرسایش خاک، به دو شوند(:دلیل) بزرگ‌ترین خطر تهدیدکننده‌ی ایران، یک بحران و یک فاجعه است. ناصر کرمی درباره‌ی این دو شوند، گفت: «نخست این که برای شکل‌گیری هر یک سانتیمتر خاک، 1000 سال زمان نیاز است که این هزار سال نیز بستگی به شرایط دارد. بنابراین فرسایش خاک، یعنی خاکی که از دست رفته که رفته. دوم این که؛ خاک، بستر زندگی ماست یعنی روی خاک کشاورزی و دامپروری می‌کنیم. خاک پوشش گیاهی را حفظ می‌کند و منابع آبی را می‌اندوزد. ما با فرسایش خاک، بستر زندگی را از دست می‌دهیم و روز به روز، نادارتر می‌شویم.»
وی با یادآوری فیلم‌ها و عکس‌هایی که کودکان لاغر جنوب سودان را به تصویر می‌کشد، کودکانی که بیرون‌زدگی استخوان‌های قفسه‌سینه‌شان، پریشانمان می‌کند، گفت: «این‌ها قربانی فرسایش خاک هستند و ما نیز اگر همچنان در راستای این قهقرای طبیعی پیش رویم، به آن‌ها می‌رسیم.»
به باور کرمی اگر طبیعتِ زایا و پایداری داشته باشیم، توسعه هم داریم و اگر زایایی طبیعت را از دست دهیم، هر کاری بکنیم، توسعه نخواهیم داشت.
وی «بهره‌کشی ستمكارانه از طبیعت»، «دستکاری خام‌دستانه در نظام آب‌شناختی زمین» و «بوته‌کنی و ویرانی پوشش گیاهی» را از شوندهای(:دلایل) فرسایش خاک برشمرد و گفت: «در ایران، شمار دام‌ها، 3 برابر ظرفیت مراتع است. هرکجا که خواسته‌ایم سد زده‌ایم و رودخانه‌ها را منحرف کرده‌ایم. ما ساختار طبیعی طبیعت را دستکاری کرده‌ایم. جنگل‌ها و مراتع را نابود کرده‌ایم و آين روند همچنان ادامه دارد. ما آن اندازه خاک را فرسوده‌ایم که آب و باد، ما را خواهد برد.»
به گفته‌ی کرمی، ايران شتابناك‌تر از هر جاي ديگر در جهان دارد خاكش را از دست مي‌دهد. بستر زندگی در ايران دارد به سرعت از دست مي‌رود.
 

کد: انتخاب همه

http://www.amordadnews.com/neveshtehNamyesh.aspx?NId=7241
 
   تصویر     
  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”