در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 282 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

Re: جدیدترین اطلاعات از مدلهای مختلف F-15 در نمایشگاه سنگاپو

توسط mj_piremard » جمعه 5 اسفند 1390 01:58

با سلام
دوست عزیز آقای مقبلی خواجه دوست من الان دیگه همه چیز در برد رادار و موشک خلاصه نمیشه شما میگی میگ-31 میتونه از فاصله 200 کیلومتری با f-15 درگیر بشه اما...
1-زدن میگ-17 رو با f-15 مقایسه نکن عزیز من گفتم جنگنده ای مثل f-15e الان جزء نسل 4.5 به حساب میان این جنگنده ها دارای اویونیک پیشرفته و  فناوری رادارگریزی رو به صورت ناقص دارن.
2-همون طور که گفتم بازتابش راداری میگ-31 زیاد هست و اف-15 میتونه از فواصل دور اونو شناسایی کنه در صورت قفل راداری خلبان اف-15 مطلع میشه خوب شما فکر کردی همین که قفل راداری صورت گرفت و یه موشک ار-37 شلیک شد از فاصله 150 کیلومتری اف-15 رو دود میکنه نه این طور نیست این موشک ها دارای قدرت مانور کمی دارندر ضمن اف-15 دارای موتور های بسیار قوی و سرعت بالایی هست در ارتفاعات و بدون نسب جنگ افزار 2.5 ماخ میگ-31 تنها 0.3 ماخ بیشتر سرعت داره
3-  همون طور هم که گفتم الان خود روسیه به فکر باز نشسته کردن این هواپیما هست در مورد اس-300 پرنده یه شوخی کردن شما جدی نگیر بله بحث شده بود افزایش برد رادار از 400 کیلومتر به 600 کیلومتر همین جوری 1 تن وزن داره حالا فکر اگه 200 کیلومتر بخوان به برد رادار اضافه بشه میدونی چقدر وزن و اندازه رادار بیشتر میشه دیگه خوب تو دماغه میگ-31 که جا نمیشه باید بکننش تو دماغه 747-sp
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
Lord_Jason

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

توسط mojtabba » جمعه 5 اسفند 1390 07:09

اف 15 ساخست آمریکاست
و بی چاره میگ 31 هم ساخت شورویه
شما زیاد خودتونو ناراحت نکنید این میگ 31 هر قدر هم که کاری باشه بیچاره ساخت شوروی و همیشه بهش بدو بیراه میگین
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » جمعه 5 اسفند 1390 09:28

کازی یا ناکار آمد بودن نیست
میگ 31 یک رهگیر هست که در اصل برای شکار بمبافکنهای سنگین و در خوشبینانه ترین حالت برای شکار موشکهای کروز ساخته شده که هم مانور کمتری دارند و در مورد موشکهای کروز آگاهی از تهدیدات کمتری
اصل این هواپیما از دهه 60 هست و برای گشت زنی در ارتفاع بالا ساخته شده
اف15 یک هوپیمای برتری هوایی هست چیزی در کلاس تامکت ولی با پیچیدگی کمتر . این هواپیما درارای جثه ای کوچکتر چابکتر هست در نتیجه اگر سیستمهای هشدار این هواپیما به موقع از قفل راداری و شلیک فاکس هاوند مطلع بشن خلبان میتونه با مانورهای احترازی از گزند موشکهای سنگین r33 یا r37 آموس فاکس هاوند در امان بمونه .
کلا مقایسه این دو هواپیما باهم زیاد هم خوب نیست چون میگ کلاس جنگنده های سنگین دوربرد با سقف پروازی بالا هست که بیشتر برای شکار اهدافی با مانور کم مورد استفاده قرار میگرفت و تنها کاربردی که میشه برای اون در این دوره از نبردها در نظر گرفت برای محافظت از ناوگانهای دریای از حمله موشکهای کروز و شاید با ارتقا راداری اون هم نه در برد بلکه در زمینه تشخیص اهداف پر سرعت هایپرسونیک مثل کلاهکهای موشکهای بالستیک به کار گرفته بشه .
اصولیترین مقایسه بین خانواده فلانکر و اف 15 میتونه باشه ولی باید این رو هم همیشه در نظر داشت که روسها در مورد اکترونیک قدرتمند نیستند تا تجهیزات سبک و ظریفی بسازن ولی در مورد تکنولوژی راداری همیشه راداهای زمین پایه و سنگین خوبی داشتند در مورد رادارهای هوایی و پرنده به دلیل همون ضعف تکنولوژی طراحی و پردازش و نبود امکان کوچک سازی همیشه پرنده های کوچک روسها رادارهای ضعیفی داشتند .
مقایسه باید معقول باشه .
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
Lord_Jason, CAPTAIN PILOT, MOHAMMAD JAFAR

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

توسط mojtabba » جمعه 5 اسفند 1390 10:27

ببخشید اگه امکان داره ما یه تایپیک دیگه ای با همین مضمون باز کنید تا بقیه ی این بحث به اونجا منتقل بشه و تو اونجا بین جنگنده های خاص مقیسه بشه
تایپیک های دیگه که در این مورد هستند قدیمی شدند و هواپیماها پیشرفته تر شدند
از دوستان هم عذر میخوام که تایپیک رو منحرف کردم و از کاپیتان هم خواهش میکنم که پست های مقیسه ای این تایپیک رو ادغام کنند  :razz:
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

قبلي