در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
61

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 11 تیر 1386 10:45

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

مشکل همزمانی دو برنامه

توسط r0zeabi » پنج شنبه 4 اسفند 1390 20:34

سلام
من دو دیکشنری لانگمن و کمبریج رو رو وینوز 7 نصب کردم ولی یکی رو که باز میکنم دیگری باز نمیشه و باید حتمن اولی رو ببندم رو آیکنشون کلیک راست و turboshut comatability رو زدم ولی درست نشد بنظرتون مشکل از کجاس؟
كوروش كبير :مرا بدون تابوت دفن كنيد تا تمام ذرات وجودم خاك ايران شود.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: مشکل همزمانی دو برنامه

توسط Solver » جمعه 5 اسفند 1390 01:53

بنده بررسی کردم مطلب مرتبطی پیدا نکردم، احتمالش هست دلیل تلاش این دو دیکشنری در باز کردن فایل های سیستمی مشترک است که با توجه به باز شدنش توسط یک نرم افزار، دیگری امکان استفاده از آن را نخواهد داشت.

حالا فقط در ویندوز 7 این مشکل را داشتید؟

یک راه کار به ذهن بنده رسیده است و شاید جواب بدهد، شما یکی از نرم افزارها را در وضعیت ویندوز 7 و عادی اجرا کنید، یکی دیگر را با تنظیمات در حالت XP اجرا کنید، شاید این کار باعث شود مشکل رفع گردد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
61

تاريخ عضويت

توسط r0zeabi » جمعه 5 اسفند 1390 09:11

MiimA نوشته است:بنده بررسی کردم مطلب مرتبطی پیدا نکردم، احتمالش هست دلیل تلاش این دو دیکشنری در باز کردن فایل های سیستمی مشترک است که با توجه به باز شدنش توسط یک نرم افزار، دیگری امکان استفاده از آن را نخواهد داشت.

حالا فقط در ویندوز 7 این مشکل را داشتید؟

یک راه کار به ذهن بنده رسیده است و شاید جواب بدهد، شما یکی از نرم افزارها را در وضعیت ویندوز 7 و عادی اجرا کنید، یکی دیگر را با تنظیمات در حالت XP اجرا کنید، شاید این کار باعث شود مشکل رفع گردد.

ممنون بابت پاسخ
من فقط رو سون امتحان کردم چون درر حال حاضر ویندوز دیگری ندارم
روی هر دو کلیک راست بعد پارپرتی و compatability یکی تیکشو برداشتم و دیگری رو xp sp 2 زدم ولی جواب نداد راه دیگه ای به ذهنتون نمیرسه؟

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
61

تاريخ عضويت

توسط r0zeabi » جمعه 5 اسفند 1390 09:58

یه یوزر دیگه رو درست کردم و یکی از برنامه ها رو رو دیگری اجرا کردم براحتی باز میکنه پس همزمان فایلهای سیستمی رو اجرا نمیکنن احتمالن با تغییر در ریجستری بشه یه کاری کرد ولی خودم یاد ندارم دوستانی که با ریجستری ویندوز 7 آشنایی دارن کمک کنن لطفن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب r0zeabi تشکر کرده اند:
Solver

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
61

تاريخ عضويت

توسط r0zeabi » جمعه 5 اسفند 1390 14:21

یه روش توپ پیدا کردم اونم :

ریموت زدن به یوزر دیگس  :m:a  :zz:

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » جمعه 5 اسفند 1390 16:49

r0zeabi,  

ریموت ؟ منظورتون سویچ کردن بین یوزر ها است ؟ یا این که به صورت آنلاین و با کمک برنامه های دسترسی از راه دور، به یوزر دیگری سیستم خودتون وصل بشید!

اگر مورد دوم هست فکر نمیکنم به هیچ وجه با صرفه و یا روش معقولی باشد، اگر هم روش اول منظورتون است که به کار بردن واژه ریموت درست نیست و باید گفت سویچ کردن.  :-)
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
61

تاريخ عضويت

توسط r0zeabi » جمعه 5 اسفند 1390 17:27

هر دو ر.ش رو امتحان کردم ولی سویچ بین یوزرها یکسره باید بری این یوزر و اون یوزر که با توجه به اینکه این دو برنامه هر دوشون دیکشنری هستن و من ازشون زیاد استفاده میکنم زیاد روش جالبی نیست ولی براحتی با سویچ (با ریموت دسکتاپ) بین یوزرها هر دو برنامه دسترس هست در ضمن من ADSLدارم سرعتش خوبه و با این روش انگار هر دو برنامه رو پهلو هم دارم
شما اگه روش دیگه ای به ذهنتون میرسه بفرمائید

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » جمعه 5 اسفند 1390 17:55

r0zeabi,  

خوب از یک دیکشنری آنلاین استفاده کنید، حتی شاید همین دیکشنری ها نسخه آنلاینش موجود باشد و فکر کنم استفاده از اون هم به روز تر خواهد بود و هم اینکه هر چقدر هم سرعت اینترنت شما بالا باشد، اکر با یک وب سایت سرعتش بالاتر از اتصال به سیستم خودتون باشد ...

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
61

تاريخ عضويت

توسط r0zeabi » جمعه 5 اسفند 1390 18:22

MiimA نوشته است:r0zeabi,  

خوب از یک دیکشنری آنلاین استفاده کنید، حتی شاید همین دیکشنری ها نسخه آنلاینش موجود باشد و فکر کنم استفاده از اون هم به روز تر خواهد بود و هم اینکه هر چقدر هم سرعت اینترنت شما بالا باشد، اکر با یک وب سایت سرعتش بالاتر از اتصال به سیستم خودتون باشد ...

نه آخه من باید این دیکشنری ها رو رو سیستمم داشته باشم چون ازشون زیاد استفاده میکنم مثلا دسته بندی لغات بر یاد گیری که استفاده از دیکشنری آنلاین بدردم نمیخوره من کلن 3 دیکشنری ادونس رو سیستمم دارم که متاسفانه 2 تاش با هم باز نمیکنه و همون 2تا که پر کاربردترن

سرعت مشکل ندارم فقط یه مشکل کوچیک هست که کپی و پیست نمیدونم تو سون کجا باید تنظیم کنم و یکیم صدا رو پخش نمیکنه تو XPکه راحت بود ولی این 7 انگار یه جوریه...
  تنظیماتش از کجاس؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » جمعه 5 اسفند 1390 18:35

r0zeabi,  

من خوب متوجه منظور شما نشدم اگر منظورتون مایکروسافت اسپیک است که در ویندوز 7 نیز وجود داره و من با بابیلون که چک کردم مشکل نداشت.

اما در مورد دیکشنری های شما و سوالاتی که کردین متوجه نشدم منظورتون از کپی و پیست چیه!

به هر حال همانطور که حدس زده بودم هر دو مورد نسخه آنلاین دارند که قطعا از چیزی که شما رو سیستم نصب کردید به روز تر خواهند بود:

http://www.ldoceonline.com  لانگ من

dictionary.cambridge.org کمبریج

حتی افزونه هم دارند بریا مرورگر که دیگه واقعا کار را راحت خواهد کرد مثلا لانگمن برای فایرفاکس.

این سایت هم است که همزمان در چند دیکشنری از جمله کمبریج میتوانید باش کار کنید:

http://www.usingenglish.com/dictionary.html

همچنین سایت http://www.onelook.com هم که از قدیمی ترین هاست و حدود 100 تا دیکشنری در دسترسش است.

این هم ادونس آکسفورد آنلاین هست: http://oald8.oxfordlearnersdictionaries.com

سایت http://www.macmillandictionary.com هم یک نمونه بسیار پر طرفدار دیگه است.

البته تصمیم با خود شما است، اما باور کنید سویچ کردن بین دو یا حتی 5 سربرگ یک مرورگر خیلی راحت تر از کارهایی هست که شما دنبالش هستید، خصوصا که دیکشنری های مورد نیاز شما همگی نسخه های کاملتر آنلاین را عرضه کرده اند. :-)

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
61

تاريخ عضويت

توسط r0zeabi » جمعه 5 اسفند 1390 19:19

MiimA نوشته است:r0zeabi,  

من خوب متوجه منظور شما نشدم

خیلی ساده:
دیکشنری آنلاین خوبه ولی بدرد من نمیخوره
سوال من اینکه تو ریموت زدن میخام صدا و امکان کپی و پیست رو دداشته باشم تنظیماتش چجوریه؟