افزایش قیمت نفت در پی قطع صادرات نفت ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 186
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1390, 1:27 pm
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 245 بار
سپاس‌های دریافتی: 588 بار

افزایش قیمت نفت در پی قطع صادرات نفت ایران

پست توسط kdf » جمعه 5 اسفند 1390, 7:41 pm

و همچنان نفت رکورد میزند ...

نفت 125 دلار ...!

مشکلات سوختی در اروپا...


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، به دنبال قطع صادرات نفت ایران به انگلیس و فرانسه، بهای نفت خام برنت روز دوشنبه با رسیدن به مرز 123 دلار، رکورد جدیدی را در طی 8 ماه گذشته به ثبت رساند.ایران، دومین تولید کننده بزرگ نفت اوپک روز یکشنبه، در اقدامی پیشدستانه و در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا در مورد تحریم نفتی ایران، دستور توقف فروش نفت خود به انگلیس و فرانسه را صادر کرد.

 

تصویر
 

بیانیه ایران در شرایطی صادر می شود که مشتریان اروپایی نفت ایران فرصتی ۶ ماهه را برای خود جهت متوقف کردن واردات نفت از ایران در نظر گرفته بودند.

کن هاسه گاوا، کارشناس بازار نفت در توکیو اظهار داشت: «این اقدام به عرضه مربوط می شود، بنابراین تاثیر روانی بر بازار خواهد گذاشت.»

وی افزود، افزایش بهای نفت برنت ممکن است علاوه بر تاثیر کوتاه مدت بر قیمت ها، بر تمدید قرارداد های بلند مدت نیز تاثیر بگذارد.

قیمت جهانی نفت از زمان تصویب طرح تحریم نفت ایران توسط اروپا بیش از ۱۶ دلار در هر بشکه افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش در نتیجه اقدام ایران در قطع صادرات نفت خود به انگلیس و فرانسه قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال بیش از 1.5 دلار افزایش یافت و به مرز 125 دلار رسید. این رقم در ادامه معاملات بازارهای جهانی کاهش یافت و در حال حاضر به 122.12 دلار در هر بشکه رسیده است.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 1.56 دلار افزایش به 104.8 دلار در حال حاضر رسیده است.

بانک جی پی مورگان آمریکا روز دوشنبه پیش بینی خود از قیمت نفت برنت در سال 2012 را 6 دلار افزایش داد و به بشکه ای 118 دلار رساند که ناشی از مشکلات موجود در مورد عرضه و افزایش نرخ رشد اقتصادی بوده است. این گزارش حاکی است، مسائل ژئوپولوتیک در مورد ایران، سوریه، سودان جنوبی، نیجریه و برخی نقاط دیگر جهان، موجب افزایش تقاضا برای نفت خام شده است.

آسوشیتدپرس: به دنبال جلوگیری از بالا رفتن نرخ تورم در کشور چین و احتمال حمله به تأسیسات اتمی ایران، قیمت نفت در هر بشکه افزایش یافت.

این خبر گزاری افزود: «این در حالی است که چین که یکی از بزرگترین قدرت های اقتصاد جهانی است خرید نفت خام را افزایش داده است. از طرفی نگرانی ها در مورد حمله نظامی به برنامه های هسته ای ایران به افزایش قیمت نفت کمک کرده است.»
ما یه مشت سربازیم جون به کف

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: چهار شنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8449 بار
سپاس‌های دریافتی: 13107 بار

Re: افزایش قیمت نفت در پی قطع صادرات نفت ایران

پست توسط Java » جمعه 5 اسفند 1390, 10:48 pm

باز ارهای جهانی حتی با نفت دویست دلاری هم سازگاری پیدا خواهد کرد.هرچند به سختی...
بالا رفتن قیمت نفت هرچند به سود ماست ولی در دراز مدت نتیجه مورد نظر رو حاصل نخواهد کرد.اگر خواهان فرو پاشی اقتصاد برخی از این کشور ها هستیم باید فکر دیگری کرد...
بهترین اقدام و موثرترین کار متلاطم کردن و آشفتگی بازار است یعنی اگر بتوانیم در مدت 6 ماه(بطور مثال)قیمت نفت را چندین بار بین 100 تا 200 دلار تغییر بدهیم قطعا" هیچ کدام از این کشور هایی که بهمون پارس میکنن توان مقاومت نخواهند داشت و ضربه های مهلکی خواهند دید.
ضمن اینکه این اقدام تاثیرچندانی بر کشتی به گل نشسته اقتصاد ما نخواهد داشت. :P
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 186
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1390, 1:27 pm
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 245 بار
سپاس‌های دریافتی: 588 بار

Re: افزایش قیمت نفت در پی قطع صادرات نفت ایران

پست توسط kdf » شنبه 6 اسفند 1390, 5:56 pm

و باز هم افزایش قیمت طلای سیاه
 تصویر  
به گزارش پایگاه اینترنتی فوربس کارشناسان اقتصادی معتقدند قیمت نفت طی هفته آینده نیز به علت تنشهای سیاسی بر سر مساله هسته ای ایران افزایش خواهد یافت .

بر این اساس ادامه تنش بین ایران و غرب موجب رشد چشمگیر قیمت نفت طی هفته گذشته شده است . بارت ملک کارشناس ارشد اقتصادی تاکید کرد تا زمانی که تنش در روابط ایران و غرب وجود داشته باشد قیمت نفت روندی صعودی خواهد داشت و به نظر من قیمت نفت تا تابستان روندی صعودی دارد .

در معاملات روز گذشته قیمت نفت برنت به 126.65 دلار رسید. این رقم از زمان تصویب تحریم های اروپا علیه ایران ۲۰ دلار افزایش داشته است.
قیمت نفت در معاملات روز گذشته بازارهای جهانی به بالای ۱۲۶ دلار رسید که این رقم از زمان تصویب تحریم نفتی ایران توسط اروپا ۲۰ دلار بیشتر است.

عربستان صادرات خود را به بیش از 9 میلیون بشکه در روز رساند!!

عربستان مکرار اعلام کرده است که حاضر است هرگونه کمبود در صادرات از سوی ایران جبران کند.

پس از افزایش قیمت جهانی نفت به بالاترین میزان در 9 ماه اخیر در روز جمعه، عربستان صادرات نفت خود را افزایش داد و آمریکا نیز در نظر دارد که ذخایر استراتژیک خود را آزاد کند.

به گزارش رویترز، پس از گزارش آژانش بین‌المللی انرژی اتمی در مورد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، قیمت نفت برنت دریای شمال به بیش از 126 دلار در هر بشکه رسید.

یک منبع آگاه در صنعت گفت: پس از این افزایش قیمت، عربستان به عنوان نخستین صادرکننده نفت در جهان، صادرات نفت خود را در هفته گذشته افزایش داد و نفت اضافی به بزرگ‌ترین مشتریان نفتی به منظور کاهش قیمت طلای سیاه پیشنهاد کرد.

این منبع آگاه افزود: پس از اینکه دولت اوباما بررسی در مورد گشودن ذخایر استراتژیک خود را آغاز کرد، عربستان نیز این حرکت را انجام داد.

تیموتی گیتنر وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: ممکن است موردی وجود داشته باشد که از ذخایر استفاده کنیم.

ترس از کاهش ذخایر و ترس از بستن تنگه هرمز از سوی ایران که مسیر اصلی کشتی‌رانی نفتی است، قیمت نفت را در سال جاری 11 درصد افزایش داده است و فشارهای سیاسی بر اوباما افزایش یافته است.

قیمت بنزین در آمریکا در ماه فوریه به بالاترین میزان و ثبت رکورد رسیده است. این قیمت در روز جمعه به برابر با 3.65 دلار رسید که 13 درصد نسبت به سال گذشته بیشتر است.

افزایش قیمت بنزین، این نگرانی را افزایش داده است که هر اختلالی در بازار نفت می‌تواند سبب افزایش قیمت بنزین شود.

همچنین صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که قیمت بالاتر برای نفت، تهدیدی بیشتر برای اقتصاد جهان است.

انجل گوریا دبیرکل سازمان توسعه و همکاری اقتصادی گفت: آزاد کردن ذخایر استراتژیک آمریکا در حال حاضر به کاهش قیمت نفت که به علت تنش‌های ژئوپلتیکی افزایش یافته نه به علت اختلال واقعی در جریان نفت خام، کمک نخواهد کرد.

وی افزود: نگرانی من این است که افزایش قیمت نفت به علت عدم تعادل اصولی در عرضه و تقاضا صورت گرفته است.یک منبع آگاه درصنعت نفت توضیح داد: عربستان صادرات خود را به بیش از 9 میلیون بشکه در روز در هفته گذشته افزایش داده است.
ما یه مشت سربازیم جون به کف

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”