در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Major I

Major I

نماد کاربر
352

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 3 دی 1385 18:41

saboonat- kazamon

آرشيو سپاس: 79 مرتبه در 22 پست

محدود شدن سرعت دانلود شبانه در فایل های شناخته شده و معروف

توسط alenkita » شنبه 6 اسفند 1390 20:13

من adsl شرکت صبانت در شیراز گرفتم سرعت 128
سرعت دانلود روزانه من حدودا 100 هسش  وشبانه قبلا حول و حوش 79 تا 80 بود.ولی چند روزیه که برای دانلود شبانه وقتی میخوام پسوندای معروف مانند mkv , mp3 , avi و ... رو دانلود کنم سرعت نهایتا به 10 میرسه ولی پسوندایی غیر معروف مثلا ogg و... سرعت دانلود همون 70 تا 80 هسش.
میخواستم ببینم این مشکلو کسی دیگه هم داره؟
وسوال مهمتر اینکه آیا میتونم یه جور با استفاده از سایتای آپاود بدون کم شدن حجمم پسوند فایلا رو عوض کنم؟
منم کورش
شاهنشاه هخامنشی ، آزاده ای از ایران فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی کردن به خاک سپارند
تا اجزای بدنم خاک ایران را تشکیل دهد.

Mega Poster

Mega Poster

نماد کاربر
828

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

Re: محدود شدن سرعت دانلود شبانه در فایل های شناخته شده و معر

توسط mojtabba » شنبه 6 اسفند 1390 20:47

نه من همارا سیستم دارم 128 کیلو که شبها تا 130 هم دانلود میکنه و با فرمت ها هم مشکلی نداره
بهتره به شرکت اطلاع بدی قبلا من هم مشکلات سرعت داشتم به شرکت گفتم حل شد
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
145

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 13 مرداد 1388 13:02

آرشيو سپاس: 297 مرتبه در 104 پست

توسط j.ghahraman » يکشنبه 7 اسفند 1390 08:51

alenkita نوشته است:من adsl شرکت صبانت در شیراز گرفتم سرعت 128
سرعت دانلود روزانه من حدودا 100 هسش  وشبانه قبلا حول و حوش 79 تا 80 بود.ولی چند روزیه که برای دانلود شبانه وقتی میخوام پسوندای معروف مانند mkv , mp3 , avi و ... رو دانلود کنم سرعت نهایتا به 10 میرسه ولی پسوندایی غیر معروف مثلا ogg و... سرعت دانلود همون 70 تا 80 هسش.
میخواستم ببینم این مشکلو کسی دیگه هم داره؟
وسوال مهمتر اینکه آیا میتونم یه جور با استفاده از سایتای آپاود بدون کم شدن حجمم پسوند فایلا رو عوض کنم؟

اين ربطي به آي اس پي نداره شايد اون سروري كه دانلود ميكني محدوديت سرعت گذاشته يا سرعت سرور پاينه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب j.ghahraman تشکر کرده اند:
Solver, mojtabba

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 7 اسفند 1390 11:43

شب ها شما از یک حساب مشترک در منطقه خودتون بهره مند هستید و به همین دلیل ترافیکش پایش ما نوشته نمی شود.

اما اگر سرعت شما از دیگر افراد حاضر در این حساب مشترک کمتر باشد شما سهم کمتری از ترافیک تولید شده را مالکیت دارید.

به طور مثال 100 نفر در منطقه شما از صبا نت هستند که 30 نفر آنها شب ها کار می کنند و سرعت این 30 نفر به شرح زیر است:

10 : 128

10 : 256

5 : 512

آن 5 نفر باقی هم سرعت های بالاتر. خوب روشن است  به همین ترتیب ممکن سرعت شما از یک نفر دیگر که مشتری همین شرکت است در شب واقعاً کمتر شود.

اما شرکت ها با جمع زدن و تخمین مصرف شبانه پهنای باند حساب مشترک را تنظیم می کنند که گاهی از به روز کردن آمارشون غافل می شوند و مثلا قبلا 30 نفر کار می کردند و الان با بیشتر شدن تعداد مشترکین 60 نفر کار می کنند اما شرکت هیچ تغییری نداده و در نتیجه شما شاهد هستید که سرعت شما مثلا نصف قبل شده است.

در مورد پسوند فایل ها و دانلود آنها روشن است سرعت دریافت پسوند های مختلف متفاوت است، دلیلش هم کاملاً روشن است حجم آنها به نسبت محتوا است. و شاید دو فایل صوتی با یک محتوا در پسوندهای مختلف حجم متفاوت داشته باشند ... هر چند در اکثر موارد کیفیت محتوا نیز متاثر از این تغییر حجم خواهد بود.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
mojtabba