در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

443

تشکر کرده: 282 مرتبه
تشکر شده: 91 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 11:38

آرشيو سپاس: 2331 مرتبه در 354 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط anga2009 » دوشنبه 8 اسفند 1390 20:35

روزنامه مصری: خشم صهیونیستها از برتری ایران در مراسم اسکار بر یک فیلم اسراییلی
در پی اعلام برندگان جوایز اسکار و انتخاب فیلم "جدایی نادر از سیمین" به عنوان بهترین فیلم خارجی در رقابت با یک فیلم از رژیم اسرائیل، رسانه های صهیونیستی از این مسئله شوکه و بسیار خشمگین شده اند.
در پی اعلام برندگان جوایز اسکار و انتخاب فیلم "جدایی نادر از سیمین" به عنوان بهترین فیلم خارجی در رقابت با یک فیلم از رژیم اسرائیل، رسانه های صهیونیستی از این مسئله شوکه و بسیار خشمگین شده اند.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه الیوم السابع مصر، در پی اعلام برندگان جوایز اسکار و برنده شدن فیلم "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی اصغر فرهادی در رقابت با فیلم "یادداشت" (Footnote) ساخت یک کارگردان رژیم صهیونیستی در بخش فیلمهای خارجی، رسانه های این رژیم نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت در این باره نوشت: این برای نخستین بار است که ایران جایزه اسکار را از آن خود می کند.

در ادامه این گزارش با اشاره به اینکه اصغر فرهادی کارگردان جدایی نادر از سیمین، موضوع فیلم را به عادتها، روابط و عدالت میان زن و مرد در ایران اختصاص داده، آمده است: فیلم جدایی نادر از سیمین پس از بردن چند جایزه در اروپا و آمریکا به عنوان نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی مطرح شده بود تا در نهایت یک فیلم اسرائیلی شانس بردن اسکار را برای نخستین بار از دست بدهد.

یدیعوت در ادامه نوشت: اسرائیل تاکنون 10 بار نامزد جوایز اسکار شده اما با شکست اخیر، این فیلمها تاکنون موفقیتی در بدست آوردن این جایزه نداشته اند.

خاطرنشان می شود فیلم جدایی نادر از سیمین به کارگردانی اصغر فرهادی دومین فیلم پس از "بچه های آسمان" مجید مجیدی است که نامزد جایزه اسکار می شود و در عین حال نخستین فیلم ایرانی که این جایزه را از آن خود می کند.
وب سایت روستای گندشمین
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
خدایا من را ببخش...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anga2009 تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, Mohammad 1985, achachi98, Motimann, anybody, gigi64, oweiys, rpm, كيارش

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

1607

تشکر کرده: 308 مرتبه
تشکر شده: 401 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط oweiys » دوشنبه 8 اسفند 1390 20:39

MiimA  دوست عزيز ،‌


من قديما مثل خودت سعي داشتم تو اين مسائل ورود پيدا كنم و نظرم رو بنويسم ، اما الان نظراي موافق و مخالف رو مي بينم و لذت

مي برم از اين فضاي آزاد .... از اين كه همه سليقه ها امكان اظهار نظر دارند .... و كمتر ورود پيدا ميكنم.


بعد از ماجراي نامه ابراهيم حاتمي كيا به گفته خودش لشگري در اينترنت عليه حاج ابراهيم راه نيفتاد؟ چطور شده برخي حتي

نمي خواهند يك انتقاد هم به اين فيلم وارد بشه؟ حالا اگر نقاد حتي استاد فراستي باشه كه تعداد كتاب ها و مقاله هاي تاليفي ايشون

از كل كتاب هايي كه برخي مطالعه كردند هم بيشتر هستش ... نگاه كنيد ادبيات محمد 1985  رو يا عزيزاني كه ازشون بيشتر توقع

داريم ؟ برخي كه اصلا فيلم رو نديدند ، برخي محصابه ايشون با بي بي سي رو فقط ديدند ..بگذريم كه برخي هم فيلم رو قاچاقي ديدند ...


اگر آقاي اصغر فرهادي ، بعد از ساخت اين فيلم از سوي برخي عزيز شده به خاطر حتي خود فيلمه ؟ فرهادي عزيز :

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
anga2009, Sami 1993, ramin naeen, Qaher1406, mehdighorbani, كيارش, Shahbaz, HORLIKAN, Java, reza4087, Solver

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

316

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 18 بهمن 1390 22:11

آرشيو سپاس: 2399 مرتبه در 301 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط Lord_Jason » دوشنبه 8 اسفند 1390 21:48

این متن رو در جوابِ نگاهِ برخی دوستان نوشتم، نه شخصیت مجازی و حقیقی آنها. بدیهی است که هیچگونه خصومت یا کدورتی در بین نیست، بحث بر سر تفاوت نگاه من و شماست، بنابراین خواهشمندم بحث را شخصی نکنید یا سوتفاهم نشه، بنده مخلص تمام کسانی که قلبشون به عشق ایران میتپه هستم و هیچگونه ادعایی ندارم:
واقعاً خدا حال هیچ ملتی رو تغییر نمیده، مگر آن ملت خودشان بخواهند. علت خیلی از کینه توزی ها و جدل های کودکانه موجود در مملکت از نوع نگاه برخی کاربران همین سایت پیداست.
دوستان عزیز حق دارند همه چیز را سیاسی ببینند، چون با خودشان اینگونه برخورد شده و همه ی دنیا را به مانند ایران می بینند.
هیچ کشوری به اندازه ی ما سیاست زده نیست که رنگ لباس زیر شما نیز میتواند عامل تشویش اذهان عمومی شناخته شود، شما برای استخدام در سمت آبدارچی فلان اداره هم باید گزینش سیاسی و عقیدتی بشوید و از پوشش شما و همسرتان میپرسند، از عقیده ی شخصی تان در مورد زندگی و سیاست...
گمان می کنند جشنواره های خارجی همانند جشنواره ی خودمان است که مثلاً با اعمال نظر جناب ایکس، فیلمی حذف یا برنده شود... اصلاً می دانید چرا در جشنواره فیلم فجر یک "فیلم برگزیده جشنواره" داریم و یک فیلم "منتخب مردمی"؟
متاسفم برای کسانی که حتی روال و تیم گسترده و مختلف السلیقه انتخاب برندگان این جایزه را نمی دانند و همه چیز را زیر سوال می برند.
اگر برای شما فراستی آخرِ منتقد و سواد هنری است، برای دنیا آقای "راجر ایبرت" بهترین منتقد دنیاست که عمر خود را در راه سینما و نقد فیلم گذاشته و زبان به تحصین این فیلم گذاشته، از دوربان در آفریقای جنوبی تا استرالیا و ارمنستان و جایزه مستقل اسپریت؛ دهها منتقد برجسته عالم سینما همه لب به تحسین این فیلم گشودند، اما در کشور ما عده ای که تعداد "فیلم های سینمایی" که دیده اند به 10 نمی رسد این فیلم را زیر سوال میبرند. دقت کنید عرض کردم فیلم سینمایی، نه فیلم تلویزیونی.
وقتی میگویم به شما القا شده به این خاطر است که، اگر این فیلم بد بود یا سیاه بوده، چرا تا زمان جشنواره فیلم فجر یا برلین هیچکدامتان از سیاه بودن یا فلان بودن آن سخنی نگفتید؟ اما از زمان جشن خانه سینما که صحبت های خاصی در انتقاد از تصمیمات نادرست و وضع سینمای کشور توسط فرهادی مطرح شد، جناح خاصی با سخنگویی فراستی و مدیریت فارس نیوز و قاصد نیوز و امثالهم بخاطر زیر سوال رفتن اعمال همقطاران خود، دست به تخریب محتوای این فیلم زدند، شما نیز کم کم شروع کردید به تکرار همان تهمت ها و اشکال تراشی ها. نکند درک سینمایی شما تا قبل از جشن خانه سینما کامل نبود و بعد از آن کامل شد؟
دوست دارم بدانم کدام یک از کاربران ادعا دارد که در حیطه ی سینما از راجر ایبرت بیشتر می داند؟
راستی نظر شما چیست کمی در مورد متن دروغی که خبرگزاری فارس در مورد سخنان اصغر فرهادی در هنگام دریافت جایزه، منتشر کرد کمی صحبت کنیم؟ اصلاً چطور است کمی در مورد معصومیت و حقانیت این خبرگزاری حرف بزنیم؟
آخرين ويرايش توسط Lord_Jason on دوشنبه 8 اسفند 1390 22:14, ويرايش شده در 2.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Lord_Jason تشکر کرده اند:
pedmehr, Night_Raven, Motimann, Abbas1, Ruozbeh, FARSHAD.ADL, Mohammad 1985

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 192 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 8 اسفند 1390 22:08

oweiys,  اویس جان عزیم من به شما علاقه دارم !!!!! بگم ؟ بگم ؟ ( پس حواستو جمع کن ! )
در همون پست هم گفتم ادبیاتش مال من نیست ! لایسنسش رو از یکی خریدم ! ( جالبه ما اینطوری حرف میزنیم میشیم آدم بده بی ادب داستان ! )
به هر حال !
نکته جالبتر اینه صدا و سیما هنوز از خواب بیدار نشده !!! فقط به صورت سطحی در 20:30 بهش اشاره شد اما در مهمترین بخش خبری یعنی خبر ساعت 21 هیچ اشاره ای به این موضوع نشد ! خیلی با حالن ! مثل دوستاشون در چرت پراکنی فارس ! که علاوه بر اینکه زحمت کشیدن حرفهای اصغر رو یه طور دیگه ترجمه کردن چند روز پیشم برای خبری در مورد تروجان عکسی مربوط به یه وسیله غیر اخلاقی ! گذاشته بودن خیلی با حال بود !
یه سوال دارم حالا مثلا گیریم که با پارتی بازی به این فیلم اسکار دادن ! مثلا چی میشه ؟ در ایران درگیری میشه ؟ مردم به خیابانها میان ؟ متاسفم برای کسایی که فقط تکرار کننده حرفهای دیگران هستن و براش دلیل هم میتراشن !
راستی اویس کی گفته ما نمی خواهیم ایراد به این فیلم بگیرم ! مگه این فیلم بهترین فیلم تاریخ سینماست ؟! ولی نه اینجا جاشه نه الان وقتشه !!!
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Ruozbeh, m-249, Reza6662, Night_Raven, masieh, Motimann, gigi64, Lord_Jason, Abbas1, FARSHAD.ADL

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1282 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط CAPTAIN PILOT » دوشنبه 8 اسفند 1390 22:35

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی

بنده نیز قصد نداشتم در این مبحث شرکت نمایم و همچون جناب
oweiys گرامی از خواندن نظرات دوستان در هر 2 جناح لذت میبردم. گفتگوهایی که بیش از آنکه بر مبنای منطق و اصول علمی باشند, بیشتر نمایانگر بازخورد آنچه در گذشته انجام شده است هستند. بنده معمولا" نظرات شخصی خود را در خصوص این قبیل مسائل بطور عمومی مطرح نمینمایم و لذا از دوستان عزیز خواهشمندم این دست نوشته بنده را بر حساب کاربری عادی و فارق از درجه و مسئولیت های بنده در سایت بگذارند.

طبیعتا" بازخورد هر افراط مساوی است با تفریط متقابل حتی با آگاهی و علم کامل بر آن! این موضوع یک قانون است و هرچه سعی نمائیم با استفاده از برخی ابزارهای تحت اختیار, قدرت و تاثیر طرف مقابل را کاهش دهیم قطعا" باید منتظر بازخوردی به مراتب سنگینتر باشیم. هنگامیکه عده ای در داخل بدون داشتن دلایل منطقی و یا قابل استناد و درک توسط عمده مردم اقدام به حملات جهت دار مینمایند, قطعا" عده ای نیز به تلافی آن موارد, شدیدا" طرف مذکور را مورد غضب قرار میدهند. این امر نه تنها در مورد این فیلم بلکه در کلیه زمینه ها ثابت است. بدون شک فیلم "جدایی نادر از سیمین" خالی از اشکالات فنی, ساختاری و ... نمیباشد و جای نقد فراوان دارد. اما این نقد چگونه و در چه زمانی باید مطرح گردد ؟ اینکه افرادی معلوم الحال با جبهه گیری اقدام به طرح مسائل تخریبی نمایند قطعا" نه تنها از طرفداران این فیلم نخواهند کاست بلکه بر مخالفان جناح خود نیز می افزایند. بعد سیاسی موضوع را کنار میگذاریم و صرفا" از دیدگاه اجتماعی مسئله را بررسی مینمائیم. متاسفانه برخی انتقادات نسبت به این فیلم و مخصوصا" مواردیکه پس از دریافت جایزه Golden Globe در برخی مراجع رسمی شاهد آنها بودیم و تعدادی را نیز در تاپیک مربوطه بررسی نمودیم, بر هیچ منطق و برهانی استوار نیستند و صرفا" با یک هدف مشخص و با استناد بر تراوشات ذهنی منتشر میگردند (این موضوع متفاوت با نظرات شخصی دوستان میباشد). همانطور که در مقابل برخی تمجیدها نیز با چنین اهدافی ابراز میگردند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

متاسفانه عده ای از دوستان که آشنایی و شناخت چندانی با این قبیل مراسم و مناسبت های بین المللی ندارند و صرفا" مطالعاتی بر روی روند آنها داشته اند, گاه در منظر شخصی آگاه اظهار نظراتی مینمایند که کوچکترین تشابهی با آنچه در حقیقت جریان یافته است ندارد. بنده تاکنون در مراسم مشابه بسیاری چه در نقش کاندید و چه در نقش داور حاضر بوده ام و تاحدود بسیار زیادی با رویه آنها آشنا هستم. حال در رسته ای دیگر ... متاسفانه اظهار نظر برخی دوستان و دیدگاه ایدئولوژیک آنها که نشات گرفته از آنچه ما در داخل ساخته ایم میباشد, نسبت به اهداف این موارد به هیچ عنوان صحیح نیستند و صرفا" به تنیده شدن موضوعی بسیار ساده دامن میزنند. بنده مخالف وجود برخی سیاست ها در تعیین اهداف کلی مجامع و محافل تاثیر گذار در حوزه بین المللی نمیباشم اما آنچه امروز در جناح متقابل جوایز این فیلم شاهد ادعای آنها میباشیم, از منظر تخصصی و داوری در این سطح بسیار ساده اندیشانه هستند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

شاید بیان مثالی حقیقی ذهن دوستان را بیشتر روشن نماید: دوست معلول و بسیار بزرگواری را میشناسم که ایشان به همراه ویلچیر خود بیش از 36 مدال و "افتخار"بین المللی از سراسر دنیا برای کشور و هم وطنان عزیزمان کسب نموده اند.
البته در بسیار از موارد با توجه به پتانسیل و سوابق ایشان مطمئن بودیم چه مدارجی را دریافت خواهند نمود و این موضوع ارتباطی با پیشگویی ندارد. ایشان همیشه به هیات داوران میگویند: وضعیت جسمانی من را به عنوان امتیاز مثبت برای ارزیابی توانایی هایم قلمداد نکنید. و در 90% موارد با پاسخ هیات مبنی بر بی تاثیر بودن آن حتی بدون یادآوری مواجه میگردند! حال جایگاه و اعتبار عرصه های وسیعتر در مرتبه ای به مراتب والاتر قرار میگیرند و لازم به توضیح نیست که دیدگان میلیون ها نفر تماشاچی یک فیلم در سراسر دنیا بهترین داور است. در حقیقت حوزه بین الملل و واقعیات جاری در آن به هیچ عنوان با مطالعه و نقل قول سخنان و استناد بر ایدئولوژیک منطقه ای شناخته نمیگردد و لازمه درک صحیح آن, حضور مستقیم و کسب تجربه در محیط واقعی است و این دقیقا" موردی میباشد که عمده منتقدان کنونی فاقد آن هستند. در پایان کسب افتخار مجدد توسط جناب آقای فرهادی بزرگوار و گروه همراه ایشان را فارق از هرگونه جنبه و بینش ایدئولوژیک "موافق" و یا "مخالف" خدمت ایشان تبریک عرض مینمایم.


موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

443

تشکر کرده: 282 مرتبه
تشکر شده: 91 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 11:38

آرشيو سپاس: 2331 مرتبه در 354 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط anga2009 » دوشنبه 8 اسفند 1390 22:41

به نام خدا
دوستان لطفا از این ادبیات تیز دست بردارید خدایی نکرده  یکی را میبرد :sad:  ... از ما گفتن بود. :razz:
نمی دانم چرا باید ما این جوری باشیم بخدا خسته شدم چه جور بگم  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
از یه طرف باید نگران اون طرفی ها باشیم از یه طرف نگران این وری ها باشیم تا خدا نکرده بهونه دستشون ندیم .
نمی دانم یه جور ادبیات تلخیه ...فقط دوست داریم همه چیز را به هم ربط دهیم حتی اگه به هم ربطی نداشته باشند. :P
وب سایت روستای گندشمین
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
خدایا من را ببخش...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anga2009 تشکر کرده اند:
Lord_Jason

Furious Poster

Furious Posterنماد کاربر
پست ها

368

تشکر کرده: 21 مرتبه
تشکر شده: 48 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 بهمن 1385 15:53

آرشيو سپاس: 187 مرتبه در 59 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط iran4946 » دوشنبه 8 اسفند 1390 22:53

بهترین خبر سینمایی بود که تا به حال شنیدم و هر ایرانی غیور و وطن پرستی از موفقیت فیلم جدایی نادر از سیمین به خود می بالد :(
خدایا تو را سپاس که کسانی را که از موفقیت و پیشرفت ایران و ایرانی ناراحتند رسوا می کنی
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب iran4946 تشکر کرده اند:
Motimann, Lord_Jason, gigi64, achachi98, Abbas1, CAPTAIN PILOT, Ruozbeh, Hannover96, hermes_PERSIAN, C.A.D.I.L.L.A.C, wild-bear, masieh, FARSHAD.ADL

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

355

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 فروردین 1389 17:45

محل سکونت

طهرون-شمرون

آرشيو سپاس: 3267 مرتبه در 332 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط wild-bear » دوشنبه 8 اسفند 1390 22:57

CAPTAIN PILOT نوشته است:درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی

بنده نیز قصد نداشتم در این مبحث شرکت نمایم و همچون جناب
oweiys گرامی از خواندن نظرات دوستان در هر 2 جناح لذت میبردم. گفتگوهایی که بیش از آنکه بر مبنای منطق و اصول علمی باشند, بیشتر نمایانگر بازخورد آنچه در گذشته انجام شده است هستند. بنده معمولا" نظرات شخصی خود را در خصوص این قبیل مسائل بطور عمومی مطرح نمینمایم و لذا از دوستان عزیز خواهشمندم این دست نوشته بنده را بر حساب کاربری عادی و فارق از درجه و مسئولیت های بنده در سایت بگذارند.

طبیعتا" بازخورد هر افراط مساوی است با تفریق متقابل حتی با آگاهی کامل بر آن! این موضوع یک قانون است و هرچه سعی نمائیم با استفاده از برخی ابزارهای تحت اختیار, قدرت و تاثیر طرف مقابل را کاهش دهیم قطعا" باید منتظر بازخوردی به مراتب سنگینتر باشیم. هنگامیکه عده ای در داخل بدون داشتن دلایل منطقی و یا قابل استناد و درک توسط عمده مردم اقدام به حملات جهت دار مینمایند, قطعا" عده ای نیز به تلافی آن موارد, شدیدا" طرف مذکور را مورد غضب قرار میدهند. این امر نه تنها در مورد این فیلم بلکه در کلیه زمینه ها ثابت است. بدون شک فیلم "جدایی نادر از سیمین" خالی از اشکالات فنی, ساختاری و ... نمیباشد و جای نقد فراوان دارد. اما این نقد چگونه و در چه زمانی باید مطرح گردد ؟ اینکه افرادی معلوم الحال با جبهه گیری اقدام به طرح مسائل تخریبی نمایند قطعا" نه تنها از طرفداران این فیلم نخواهند کاست بلکه بر مخالفان جناح خود نیز می افزایند. بعد سیاسی موضوع را کنار میگذاریم و صرفا" از دیدگاه اجتماعی مسئله را بررسی مینمائیم. متاسفانه برخی انتقادات نسبت به این فیلم و مخصوصا" مواردیکه پس از دریافت جایزه Golden Globe در برخی مراجع رسمی شاهد آنها بودیم و تعدادی را نیز در تاپیک مربوطه بررسی نمودیم, بر هیچ منطق و برهانی استوار نیستند و صرفا" با یک هدف مشخص و با استناد بر تراوشات ذهنی منتشر میگردند (این موضوع متفاوت با نظرات شخصی دوستان میباشد). همانطور که در مقابل برخی تمجیدها نیز با چنین اهدافی ابراز میگردند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

متاسفانه عده ای از دوستان که آشنایی و شناخت چندانی با این قبیل مراسم و مناسبت های بین المللی ندارند و صرفا" مطالعاتی بر روی روند آنها داشته اند, گاه در منظر شخصی آگاه اظهار نظراتی مینمایند که کوچکترین تشابهی با آنچه در حقیقت جریان یافته است ندارد. بنده تاکنون در مراسم مشابه بسیاری چه در نقش کاندید و چه در نقش داور حاضر بوده ام و تاحدود بسیار زیادی با رویه آنها آشنا هستم. حال در رسته ای دیگر ... متاسفانه اظهار نظر برخی دوستان و دیدگاه ایدئولوژیک آنها که نشات گرفته از آنچه ما در داخل ساخته ایم میباشد, نسبت به اهداف این موارد به هیچ عنوان صحیح نیستند و صرفا" به تنیده شدن موضوعی بسیار ساده دامن میزنند. بنده مخالف وجود برخی سیاست ها در تعیین اهداف کلی مجامع و محافل تاثیر گذار در حوزه بین المللی نمیباشم اما آنچه امروز در جناح متقابل جوایز این فیلم شاهد ادعای آنها میباشیم, از منظر تخصصی و داوری در این سطح بسیار ساده اندیشانه هستند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

شاید بیان مثالی حقیقی ذهن دوستان را بیشتر روشن نماید: دوست معلول و بسیار بزرگواری را میشناسم که ایشان به همراه ویلچیر خود بیش از 36 مدال و "افتخار"بین المللی از سراسر دنیا برای کشور و هم وطنان عزیزمان کسب نموده اند.
البته در بسیار از موارد با توجه به پتانسیل و سوابق ایشان مطمئن بودیم چه مدارجی را دریافت خواهند نمود و این موضوع ارتباطی با پیشگویی ندارد. ایشان همیشه به هیات داوران میگویند: وضعیت جسمانی من را به عنوان امتیاز مثبت برای ارزیابی توانایی هایم قلمداد نکنید. و در 90% موارد با پاسخ هیات مبنی بر بی تاثیر بودن آن حتی بدون یادآوری مواجه میگردند! حال جایگاه و اعتبار عرصه های وسیعتر در مرتبه ای به مراتب والاتر قرار میگیرند و لازم به توضیح نیست که دیدگان میلیون ها نفر تماشاچی یک فیلم در سراسر دنیا بهترین داور است. در حقیقت حوزه بین الملل و واقعیات جاری در آن به هیچ عنوان با مطالعه و نقل قول سخنان و استناد بر ایدئولوژیک منطقه ای شناخته نمیگردد و لازمه درک صحیح آن, حضور مستقیم و کسب تجربه در محیط واقعی است و این دقیقا" موردی میباشد که عمده منتقدان کنونی فاقد آن هستند. در پایان کسب افتخار مجدد توسط جناب آقای فرهادی بزرگوار و گروه همراه ایشان را فارق از هرگونه جنبه و بینش ایدئولوژیک "موافق" و یا "مخالف" خدمت ایشان تبریک عرض مینمایم.


موفق باشید


بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»

                                                       
                                                                                                           

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب wild-bear تشکر کرده اند:
masieh, achachi98, noora, CAPTAIN PILOT, gigi64, Pedram.L, Abbas1, Hannover96, hermes_PERSIAN, behrad90, FARSHAD.ADL, rpm, C.A.D.I.L.L.A.C, SAMAN

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

443

تشکر کرده: 282 مرتبه
تشکر شده: 91 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 11:38

آرشيو سپاس: 2331 مرتبه در 354 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط anga2009 » دوشنبه 8 اسفند 1390 23:16وب سایت روستای گندشمین
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
خدایا من را ببخش...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anga2009 تشکر کرده اند:
mahshid-banoo, FARSHAD.ADL, rpm, C.A.D.I.L.L.A.C, Pedram.L, Ruozbeh, masieh, shaman, hermes_PERSIAN, Motimann, SAMAN, Reza6662, noora, Mohammad 1985, behrad90, achachi98, gigi64, wild-bear, CAPTAIN PILOT, Abbas1

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

443

تشکر کرده: 282 مرتبه
تشکر شده: 91 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 11:38

آرشيو سپاس: 2331 مرتبه در 354 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط anga2009 » دوشنبه 8 اسفند 1390 23:37

نخستین پیام تبریک به فرهادی از سوی نوه امام

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نوه امام خمینی (ره) نخستین شخصی است که در پیامی رسمی، موفقیت جدایی نادر از سیمین را در مراسم اسکار 2012 تبریک گفت.

به گزارش انتخاب به نقل از جماران؛ در  متن پیام مرتضی اشراقی آمده است:

جناب آقای اصغر فرهادی

هنر و هنرمندی که در خدمت فرهنگ و مردمش باشد و پیام انسان دوستی آنان را به گوش جهانیان برساند لیاقت دریافت چنین جوایزی را داراست. اینجانب این پیروزی را صمیمانه به شما و دیگر دوستان و همکاران هنرمندتان و تمام اهالی فرهنگ و هنر ایران، تبریک عرض می نمایم. امیدوارم در تمام مراحل زندگی و در ادامه فعالیتهای هنریتان پیروز و سربلند افتخار آفرین باشید.
متن تبریک سیدمحمد خاتمی، عزت‌الله انتظامی و هیئت مدیره خانه سینما به اصغر فرهادی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عزت الله انتظامی در پی موفقیت فیلم «جدایی نادر از سیمین» در اسکار گفت: این افتخار را با دل و جانم به ملت ایران، بزرگان، هنرمندان ، سیاستمداران و هر کسی که در ایران زندگی می‌کند تبریک می‌گویم.

آقای بازیگر سینمای ایران در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اظهار خوشحالی از کسب اسکار فیلم «جدایی نادر از سیمین» خاطرنشان کرد: ما استعدادهای عجیب و غریبی در ایران داریم که توجه به آنها باعث می‌شود به اوج برسند.

عزت‌الله انتظامی در بخش پایانی سخنانش گفت: ما بیش از سه هزار جایزه بین‌المللی در موزه سینما داریم که آرزو داشتم با اسکار این جوایز کامل شود و حتما اصغر فرهادی جایزه‌اش را در کنار دیگر افتخارات سینمای ایران در موزه سینمای ایران در معرض دید عموم قرار خواهد داد.خاتمی: نشانه موفقیت سینمای نجیب ما و ظرفیت والای فرهنگی ملت ایران است
سید محمد خاتمی به دنبال کسب افتخار اثر ارزنده سینمایی اصغر فرهادی، کارگردان فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین با صدور پیامی این موفقیت را که نشانه موفقیت سینمای نجیب و ارجمند ایران است به اصغر فرهادی و همکارانش و جامعه هنری ایران تبریک گفت.

به گزارش آفتاب، متن کامل این پیام را در ادامه بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای اصغر فرهادی

اثر ارزنده سینمایی جناب‌عالی که مورد اقبال گسترده مخاطب خوب و فهیم ایرانی قرار گرفت و در عرصه بین‌المللی نیز مورد توجه و سبب کسب افتخار برای شما و کشور عزیزمان شد، نشانه موفقیت سینمای نجیب و ارجمند ما و ظرفیت والای فرهنگی ملت بزرگوار ایران است و بیان گر آن که آثار اصیل هنری مرزها را در می‌نوردد.

امیدوارم همواره شاهد ظهور آثار برجسته و برتر در همه زمینه‌ها و عرصه‌های فرهنگی، هنری و علمی باشیم.

به جناب عالی و همه همکاران عزیزتان و به اهالی محترم سینما و هنر کشور خسته نباشید و دست مریزاد می‌گویم.

سید محمد خاتمی
۲۶ /۱۰ /۱۳۹۰خانه سینما: مشتاقان در انتظار بازگشتت هستیم
هیئت مدیره و مدیر عامل خانه سینما نیز در پیامی موفقیت فیلم فرهادی را در جوایز اسکار تبریک گفتند. متن پیام به این شرح است:

«آقای اصغر فرهادی، کارگردان ارزشمند سینمای ایران

دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی از هشتاد و چهارمین دوره مراسم آکادمی را به شما، همکاران هنرمندتان، خانواده سینمای ایران و ملت بزرگ ایران تبریک می‌گوییم.

شادی توصیف‌ناپذیر ما نه فقط از دریافت این جایزه که از ادب هنرمندانه شما در تقدیم آن به مردم دوست‌داشتنی و صلح‌دوست ایران است که چنین هنرمندان بزرگی را در دامن فرهنگ و معرفت خویش پرورده است.

مشتاقانه در انتظار بازگشت شما به سرزمین غنی از فرهنگ کهنی هستیم که دستمایه‌های اصلی آثارتان را از سرچشمه های آن بر می‌گیرید.»

«جدایی نادر از سیمین» دوشنبه صبح در جوایز اسکار 2012 برنده جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان شد.
وب سایت روستای گندشمین
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
خدایا من را ببخش...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anga2009 تشکر کرده اند:
javedan-seda, FARSHAD.ADL, mahdiss, C.A.D.I.L.L.A.C, shaman, masieh, Mohammad 1985, Motimann, Night_Raven, gigi64, wild-bear, Lord_Jason, KH.I.A.2500, behrad90, CAPTAIN PILOT, rpm

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

801

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

محل سکونت

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط DJ Dani » دوشنبه 8 اسفند 1390 23:51

بنده هم این موفقیت بزرگ را به گروه آقای فرهادی و همه ملت ایران تبریک می گم.
البته متاسفانه مثل همیشه برخی با حرفهای کودکانه خود سعی در تخریب چنین اتفاق بزرگی دارند , بنده فکر نمی کنم در هیچ کجای دنیا اینگونه از افتخاراتشان تقدیر کنند.
در تمام دنیا وقتی چنین موفقیت بزرگی اتفاق می افتد همه فارغ از هرگونه دیدگاه برای آن ارزشی خاص قائل می شوند,در حال حاضر حتی خبرگزاری های رسمی کشور نیز این موضوع را تقدیس کرده اند اما بازهم صحبتهایی مطرح می شود که جز خنده ای تمسخر آمیز چیزی دیگری را به وجود نمی آورد.
همانطور که دوستان گفتند این فیلم به مانند هر اثر دیگری در سرتاسر این کره خاکی شامل نقص ها و قوت هایی هست و هیچ کس هم آن را انکار نمی کند اما اگر اندک دانش سینمایی داشته باشیم خواهیم دانست جایزه ای به مانند اسکار را به چشم و ابرو جناب فرهادی یا صرفا برخی مسائل من در آوردی برخی که آن را سیاسی می پندارند نمی دهند.
اگر فیلم اساسا دیدگاه سیاسی داشت خوب یک تشکر رسمی از مراکز سیاسی بلاد کفر برای ایشان صادر می شد و دیگر جای حرفی باقی نمی گذاشت , نقد یک اثر با تخریب آن متفاوت است و درک همین موضوع برای برخی گویا بسیار سنگین و مشکل است و دقیقا همین موضوع است که سرچشمه اینگونه صحبت های بی فایده و بدون ارزش می شود.
فکر نمی کنم کمی انصاف هم بد باشد حداقل روزی در پیشگاه خداوند برای برخی از صحبتهایمان باید پاسخگو باشیم...
قطعا هر سخنی بی جواب نخواهد ماند.
موفق باشید.
:razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
Lord_Jason, Reza6662, shaman, SINA_A300, wild-bear, SAMAN, SORENA, behrad90, Mohammad 1985, Alpha4, javedan-seda, CAPTAIN PILOT, gigi64, C.A.D.I.L.L.A.C, Hannover96, Ruozbeh, Pedram.L, masieh, Night_Raven, rpm, FARSHAD.ADL, sroasha

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

1607

تشکر کرده: 308 مرتبه
تشکر شده: 401 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

Re: امشب سینمای ایران تا صبح بیدار است!

توسط oweiys » سه شنبه 9 اسفند 1390 00:50

در مورد جشنواره ها بعضي از دوستان مسائلي رو مطرح كردند مثل فيلم منتخب مردم كه موضوع ديگريه و جاي بحث داره و برخي مسائل

عنوان شد كه بهتر ديدم الان جواب داده نشه، بحث سياسي ميشه و خوشحالي دوستان با قفل احتمالي همراه ميشه ، خدارو خوش نمياد!

مگه این فیلم بهترین فیلم تاریخ سینماست ؟! ولی نه اینجا جاشه نه الان وقتشه !!!                                                       

ان شاء الله كه دفاع از اين فيلم براي رضاي خدا باشه ، حاجي شب به خير ، شب برنده شدن اسكار اصغر به كامت باشه .ميخواستم
شعر غم اين خفته چند نيما هم بنويسم ، اما بيخيال شبتون به هم ميريزه ، يا حق
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
Qaher1406, Sami 1993, mehdighorbani, Solver, Present, anga2009

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان