در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1921

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

هفت میلیارد تومان هزینه روزانه نگهداری تهران

توسط HORLIKAN » دوشنبه 8 اسفند 1390 17:32

معاون مالی و اداری شهرداری تهران هزینه روزانه نگهداری شهر تهران را شش تا هفت میلیارد تومان اعلام کرد که بخشی از تامین این هزینه ها، باید با مشارکت های مردمی در پرداخت عوارض های شهری تامین شود.

به گزارش فارس، "حسین محمد پورزرندی" با اعلام نقش 32 درصد درآمدهای پایدار در کل بودجه شهرداری تهران اظهارداشت: هرچه بر میزان درآمدهای پایدار شهری افزوده شود، توسعه شهر پایدار تر و برنامه ریزی توسعه شهری ، مدون تر می شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران برای تامین هزینه های شهر نیازمند کمک و مشارکت مستقیم شهروندان است، اهدای جوایز خوش حسابی را اقدامی در جهت تشویق بیشتر مردم به پرداخت عوارض دانست و اظهارداشت: معتقدیم پرداخت عوارض های شهری باید تبدیل به فرهنگ میان شهروندان تبدیل شود و همانگونه که شهروندان شارژ ماهانه ساختمان محل سکونت را پرداخت می کنند، پرداخت عوارض شهری که نوعی حق شارژ شهر است نیز باید صورت گیرد.

معاون مالی و اداری شهرداری تهران هزینه سالانه نگهداشت شهر تهران را بالغ بر دو هزار میلیارد تومان اعلام کرد که این هزینه با احتساب جمعیت 10 میلیون نفری شهر تهران، سرانه 200 هزارتومانی را برای هر شهروند شامل می شود و این درحالی است که هم اکنون شهرداری حداقل هزینه ممکن را از شهروندان دریافت می دارد.

پورزرندی گفت: امروز تهران تبدیل به یک کارگاه عمرانی بزرگ در احداث مکرر بزرگراه ها، معابر، تونل های مترو، تقاطع های غیر همسطح، بوستان ها و ... شده است که تداوم فعالیت آنها نیاز به تامین منابع مالی پایدار در شهر دارد و پرداخت به موقع عوارض از سوی مردم، می تواند مشکلات تامین هزینه های شهر را کم کند.

وی با اشاره به شفاف شدن سیستم حسابداری شهرداری تهران در سال های اخیر خاطرنشان کرد: شاید برای گروهی از مردم این سوال پیش آید که عوارض پرداختی آنها به شهرداری در کجا هزینه می شود که شفاف شدن سیستم حسابداری شهرداری و ارائه گزارش های مستمر مالی، مردم را در جریان هزینه کردهای شهر قرار داده و اعتماد آنها به شهرداری را بیشتر کرده است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Erratic, Mehrab373, Ali$amir, كيارش, wild-bear, sayeh_roshan_1988

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

Re: هفت میلیارد تومان هزینه روزانه نگهداری تهران

توسط SORENA » دوشنبه 8 اسفند 1390 21:32

ماشالا شهرداری هم تو این بلبشو داره مقدمات رو آماده میکنه انواع مالیات ها رو زیاد کنه از بقیه ارگان ها و سازمانها عقب نمونه!
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
HORLIKAN, Mohammad 1985


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان