تشكيل نخستين تيم فضانوردان ايراني

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 370
تاریخ عضویت: سه شنبه 15 شهریور 1390, 7:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 6398 بار
سپاس‌های دریافتی: 3280 بار

تشكيل نخستين تيم فضانوردان ايراني

پست توسط behrad90 » پنج شنبه 11 اسفند 1390, 1:54 pm

  تیم فضانورد ایرانی برای راهیابی به فضا تشكیل می  

  پژوهشگاه هوافضا گفت: نخستین تیم فضانورد ایرانی با همكاری كشورهای روسیه و چین و دیگر كشورهای علاقه مند در كشور تربیت می شوند.  تصویر 

 
رئیس پژوهشگاه هوافضا گفت در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: بحث های اولیه با كشورهای یاد شده صورت گرفته است اما از آنجا كه گام های دیگر این پروژه باید به صورت موازی صورت گیرد منتظر انجام مراحل دیگر پروژه اعزام انسان به فضا هستیم.

وی اظهار داشت: در صورت رسیدن پژوهش ها به نتایج قابل قبول و زیرسیستم ها به حد متعادل مراحل نهایی انتخاب فضانورد در كشور آغاز خواهد شد.

رئیس پژوهشگاه هوافضا خاطرنشان كرد: مذاكرات اولیه در این زمینه با كشورهای روسیه و چین انجام شده است و كشورهای یاد شده آمادگی خود را برای راه اندازی دوره های تربیت فضانورد در ایران اعلام كرده اند و قرار است تا اولین فضانوردان ایران در این كشورها به منظور سازگاری با شرایط فضا تحت آموزش های ویژه قرار گیرند.

ابراهیمی درباره پروژه اعزام انسان به فضا گفت: مرحله بعدی اعزام انسان به فضا دارای 2مرحله مطالعات اولیه درباره سفینه حامل انسان به فضا و انجام عملیات واقعی به منظور به دست آوردن فناوری است كه با پرتاب كاوشگرها و اعزام موجودات كوچك به فضا این ماموریت پیگیری می شود.

وی افزود: پروژه اعزام انسان به فضا در مراحل بعدی به تدریج با بزرگ تر كردن اندازه محموله های اعزامی به فضا در چند سال آینده به نتیجه خواهد رسید. 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”