جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

370

تشکر کرده: 144 مرتبه
تشکر شده: 55 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 شهریور 1390 18:28

آرشيو سپاس: 3489 مرتبه در 361 پست

تشكيل نخستين تيم فضانوردان ايراني

توسط behrad90 » پنج شنبه 11 اسفند 1390 13:54

نخستین تیم فضانورد ایرانی برای راهیابی به فضا تشكیل می شود


رئیس پژوهشگاه هوافضا گفت: نخستین تیم فضانورد ایرانی با همكاری كشورهای روسیه و چین و دیگر كشورهای علاقه مند در كشور تربیت می شوند.رئیس پژوهشگاه هوافضا گفت در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: بحث های اولیه با كشورهای یاد شده صورت گرفته است اما از آنجا كه گام های دیگر این پروژه باید به صورت موازی صورت گیرد منتظر انجام مراحل دیگر پروژه اعزام انسان به فضا هستیم.

وی اظهار داشت: در صورت رسیدن پژوهش ها به نتایج قابل قبول و زیرسیستم ها به حد متعادل مراحل نهایی انتخاب فضانورد در كشور آغاز خواهد شد.

رئیس پژوهشگاه هوافضا خاطرنشان كرد: مذاكرات اولیه در این زمینه با كشورهای روسیه و چین انجام شده است و كشورهای یاد شده آمادگی خود را برای راه اندازی دوره های تربیت فضانورد در ایران اعلام كرده اند و قرار است تا اولین فضانوردان ایران در این كشورها به منظور سازگاری با شرایط فضا تحت آموزش های ویژه قرار گیرند.

ابراهیمی درباره پروژه اعزام انسان به فضا گفت: مرحله بعدی اعزام انسان به فضا دارای 2مرحله مطالعات اولیه درباره سفینه حامل انسان به فضا و انجام عملیات واقعی به منظور به دست آوردن فناوری است كه با پرتاب كاوشگرها و اعزام موجودات كوچك به فضا این ماموریت پیگیری می شود.

وی افزود: پروژه اعزام انسان به فضا در مراحل بعدی به تدریج با بزرگ تر كردن اندازه محموله های اعزامی به فضا در چند سال آینده به نتیجه خواهد رسید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب behrad90 تشکر کرده اند:
shola, Erratic, reza4087, FARSHAD.ADL, Present, shaman, anga2009, ASHKAN95, FREE MAN, wild-bear, كيارش, ARafiee, CAPTAIN PILOT, HASAN BARATY, dolphine, oweiys, Mehrab373

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان