در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
159

تشکر کرده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 16 بهمن 1390 22:48

آرشيو سپاس: 181 مرتبه در 76 پست

میخواهم ویندوز را خودم عوض کنم

توسط fajer » جمعه 12 اسفند 1390 09:07

با سلام به دوستان خوبم

من الان از ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 استفاده میکنم که به دلیل ویروسی شدن  و خرابی بعضی فایل ها میخوام خودم  اونو عوض کنم  یعنی ویندوز فعلی را که رو درایو سی هست کلا پاک کنم و دوباره همین را دوباره نصب کنم .  لذا  از دوستانی که اشنایی با نحوه کار تعویض دارتد تقاضا دارم با بیانی کمی ساده تر  راهنمایی بفرمایند. با تشکر.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
678

تشکر کرده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

Re: میخواهم ویندوز را خودم عوض کنم

توسط Erratic » جمعه 12 اسفند 1390 16:27

درود بر شما :razz:

نکته اگر ویندوزتون دارای سریال هست حتما قبل از نصب اونو به دست بیارید (یا روی جلد ویندوزه یا روی سی دی ویندوز چاپ شده یا میتونید قبل از نصب وارد کامپیوتر بشید و سریال رو از محتویات سی دی استخراج کنید)(یه سری از ویندوز ها هم سریال نمیخوان اما شما برای اطمینان حتما یه نگاه بندازید)

برای عوض کردن ویندوز شما ابتدا نیاز دارید تا بوت کامپیوترتون تنظیم باشه (یعنی وقتی سی دی ویندوز رو داخل سی دی روم قرار میدین سی دی اجرا و وارد مراحل نصب بشه
اگر بوت کامپوترتون تنظیمه که هیچ اگر نیست مراحل زیر رو دنبال کنید
برای تنظیم کردن بوت میتونید کامپیوتر را روشن کنید و کلید delete از روی صفحه کلید را فشار دهید تا وارد یک صفحه ابی بشید
(این قسمتش یکم متفاوته چون ممکنه بایوس های اونواع مین های کامپیوتر متفاوت باشه
اما اگه بگردی میتونی یه صفه رو پیدا کنی که نوشته

boot       enable or disable
این گزینه رو بذار enable باشه

بعد زیرش چندتا گزینه داره که میگه ورودی ها رو معرفی کن برای بوت کردن  گزینه هاش هم فلاپی و سی دی رام یا دی وی دی رام یا کارت ریدر شبکه و غیره رو داره
کافیه یکیش رو روی دی وی دی یا سی دی رامت معرفی کنی

بعد برگرد به صفحه اصلی و حتما گزینه ی سیو خروج رو انتخاب کن
خوب نگاه کنی میبینی که یه سری دکمه ها رو برای اینکار تعریف کردن مثلا F10

حالا نوبت نصبه ویندوز رو قرار میدی و سیستم رو ریست میکنی
ویندوز ها معمولا بوتهای مختلفی دارن اما ساده ترین نوعش اینه که یه نوشته میاد که میگه به سرعت یک کلید از روی کیبرد را فشار دهید

صبر میکنید تا فایلها کپی بشن بعد یک صفحه بالا میاد که داخلش دراو ها تو میتونی ببینی .درایو C  یا همون درایو ویندوزت رو انتخاب میکنی و اول فرمتش میکنی برای فرمت کردن وقتی درایو ویندوزت در حالت انتخابه دکمه D رو میزنی و اینتر رو میزنی تا ابتدا پارتیشن رو پاک کنه بعد یه فضای استفاده نشده به جای درایو C ظاهر میشه که باید روش اینتر کنی. سپس چهارتا گزینه میده که نیازی نیست تو این صفحه چیزی رو تغییر بدی (اینجا سوال میکنه که دوست دارید چگونه فضای مورد نظر فرمت بشه
اینتر میکنید و مراحل نصب شروع میشه

ابتدا درایو فرمت میشه
بعد فایلهای اصلی ویندوز نصب میشه
بعد سیستم خودکار ریست میشه.
دیگه نیاز نیست وارد بوت سی دی بشید
میذارید تا کامپیوتر شما رو به داخل ویندوز راهنمایی کنه
حالا اینجا یه سری دیگه از فایلهای ویندوز نصب میشه (ممکنه ویندوزتون اینجا ازتون درخواست سریال یا تنظیمات زمانی ومکانیتونو بخواد که اینکارهارو به راحتی میتونید انجام بدین.
سپس سیستم خود کار ریست شده و ویندوز با موفقیت نصب میشه

توصیه: بهتره که برای امنیت بیشتر سیستمتون هنگام نصب (اگر سوال کرد) یا بعد از نصب ADMINISTRATOR را تعریف کرده (همون رمز ویندوز) تا از امنیت بالایی برخوردار باشید.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi, fajer, sayeh_roshan_1988, HORLIKAN