در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
88

تشکر کرده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 24 آذر 1387 23:56

آرشيو سپاس: 1139 مرتبه در 90 پست

Re: مسکن مهر !!! فقط 6 ماه بعد از تحویل !!!!

توسط bravo » يکشنبه 14 اسفند 1390 09:29

با عرض سلام

نكته نخست در مورد عكسها:بايد باستحضار برسونم كه متاسفانه پيمانكار از ناداني مهندس ناظر استفاده كرده و سنگها را اسكوپ* نكرده و نصب كرده است.از اونجا كه سطح پشت سنگهاي گرانيتي و بخشي از سنگهاي دگرگوني نظير تراورتنها صيقلي است ،عملا درگيري بين ملات و سنگ بوجود نمي آيد مضاف بر اينكه در مناطق سردسير نبايد سنگ نما در فصل زمستان اجرا شود.همين كوتاهي باعث ميشود كه سنگ در اثر سرما و گرما از بدنه ساختمان جدا و سقوط نمايد.

*=اسكوپ كردن عبارتست از ايجاد زايده اي در پشت سنگ يا كاشي با پيچ مخصوص يا سيم آرماتور بندي كه باعث درگير شدن ملات و سنگ ميشود.

و حالا ادامه بحث در مورد مسكن مهر:

ببينيد دوستان هرچي پول بدي آش ميخوري.در حال حاضر هزينه ساخت هر متر مربع ساختمان با كيفيت خوب 500 هزار تومان است و اين در حاليست كه دولت به پيمانكاران مسكن مهر متري 280 هزار تومان ميدهد و آنها هم در حدود متري 220 هزار تومان هزينه ميكنند كه نتيجه آن اين ميشود كه ميبينيد.البته همانطور كه پيمانكاران سازنده مسكن مهر عمدتا پيمانكاران ضعيفي هستند  و با پول كمي كار ميكنند ،مهندسين مشغول بكار در اين پروژه ها هم بي تجربه و ضعيف هستند و پيمانكار به نوعي از عدم تجربه و ناآگاهي آنها سوء استفاده ميكند.

البته براي كساني كه داشتن مسكن براي آنها در حد رويا بوده اين طرح ارزشمند است و با كمي دقت در نظارت، موضوعات كوچكي مثل اين عكسها برطرف ميشود ولي كيفيت كلي همچنان پايين است كه البته در مورد آن بايد قشر هدف را مد نظر قرار داد كه ظاهرا در حال حاضر قشر هدف پروژه (اقشار ضعيف) از اين موضوع راضي هستند ولي در آينده آنها هم ممكن است سطح توقعشان بالا برود و شكايات خود را از اين سطح كيفيت آغاز نمايند.
بدترین مردم کسی است که دیگران از ترس او را احترام کنند. علی(ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bravo تشکر کرده اند:
Peyman-Phantom-1351, Present, Mahdi1944, serat&mersad, CAPTAIN PILOT, KH.I.A.2500, Mohammad 1985, @lirez@, DJ Dani, Alpha4, Lord_Jason

Major II

Major II

no avatar
178

تشکر کرده: 70 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 24 بهمن 1386 20:04

آرشيو سپاس: 441 مرتبه در 88 پست

توسط kaveh606 » يکشنبه 14 اسفند 1390 11:40

bravo نوشته است:با عرض سلام

نكته نخست در مورد عكسها:بايد باستحضار برسونم كه متاسفانه پيمانكار از ناداني مهندس ناظر استفاده كرده و سنگها را اسكوپ* نكرده و نصب كرده است.از اونجا كه سطح پشت سنگهاي گرانيتي و بخشي از سنگهاي دگرگوني نظير تراورتنها صيقلي است ،عملا درگيري بين ملات و سنگ بوجود نمي آيد مضاف بر اينكه در مناطق سردسير نبايد سنگ نما در فصل زمستان اجرا شود.همين كوتاهي باعث ميشود كه سنگ در اثر سرما و گرما از بدنه ساختمان جدا و سقوط نمايد.

*=اسكوپ كردن عبارتست از ايجاد زايده اي در پشت سنگ يا كاشي با پيچ مخصوص يا سيم آرماتور بندي كه باعث درگير شدن ملات و سنگ ميشود.

و حالا ادامه بحث در مورد مسكن مهر:

ببينيد دوستان هرچي پول بدي آش ميخوري.در حال حاضر هزينه ساخت هر متر مربع ساختمان با كيفيت خوب 500 هزار تومان است و اين در حاليست كه دولت به پيمانكاران مسكن مهر متري 280 هزار تومان ميدهد و آنها هم در حدود متري 220 هزار تومان هزينه ميكنند كه نتيجه آن اين ميشود كه ميبينيد.البته همانطور كه پيمانكاران سازنده مسكن مهر عمدتا پيمانكاران ضعيفي هستند  و با پول كمي كار ميكنند ،مهندسين مشغول بكار در اين پروژه ها هم بي تجربه و ضعيف هستند و پيمانكار به نوعي از عدم تجربه و ناآگاهي آنها سوء استفاده ميكند.

البته براي كساني كه داشتن مسكن براي آنها در حد رويا بوده اين طرح ارزشمند است و با كمي دقت در نظارت، موضوعات كوچكي مثل اين عكسها برطرف ميشود ولي كيفيت كلي همچنان پايين است كه البته در مورد آن بايد قشر هدف را مد نظر قرار داد كه ظاهرا در حال حاضر قشر هدف پروژه (اقشار ضعيف) از اين موضوع راضي هستند ولي در آينده آنها هم ممكن است سطح توقعشان بالا برود و شكايات خود را از اين سطح كيفيت آغاز نمايند.

البته به جز بحث هزینه و نظارت بحث سرعت ساخت و سازم هست که قطعا با تو جه به حجم انبوه ساخت و ساز بر کیفیت تاثیر داره و نباید کیفیت فدای سرعت بشه

Major

Major

نماد کاربر
1212

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 2 اسفند 1388 10:53

آرشيو سپاس: 5964 مرتبه در 1162 پست

توسط anybody » يکشنبه 14 اسفند 1390 17:14

تعجبی نداره ما عادت داریم هرچیزی رو ضایع و مسخره کنیم....الانم قضیه این مسکن مهر اینجوریه....یه زمانی یادمه ادمای اطرافم میگفتن فقط یه سقفی بالا سر ادم باشه بسه...یا اینهمه زمین دولت نمیتونه اینارو بسازه بده مردم....
اما الان رو همین هزار تا ایراد میذارن...یکی میگه دروه .. اون یکی میگه آب نداره ..برق نداره...گرمه سرده و ....خلاصه اینم که انگاری از قصد یجوری ساختن که خونه خراب بشن ملت...
تازه جالبش اینجاست که از بعضیا هم میشنوی الان ج.ا داره تو سوریه و ونزوئلا و ... مفتی خونه میسازه بیا و ببین.!!!!
خواب دیدم قیامت شده است .

هرقومی را داخل چاله‏ای عظیم انداخته و بر سرهر چاله نگهبانانی گرز به دست گمارده بودند الا چاله‏ ایرانیان.
خود را به عبید زاکانی رساندم و پرسیدم: «عبید این چه حکایت است که بر ما اعتماد کرده نگهبان نگمارده‏اند؟»
گفت:«می‌دانند که به خود چنان مشغول شویم که ندانیم در چاهیم یا چاله.»
خواستم بپرسم: «اگر باشد در میان ما کسی که بداند و عزم بالا رفتن کند...»
نپرسیده گفت: گر کسی از ما، فیلش یادهندوستان کند خود بهتر از هرنگهبانی لنگش کشیم و به تهِ چاله بازگردانیم!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anybody تشکر کرده اند:
Solver, FARSHAD.ADL, SHAHABESAGEB, Present, Motimann

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
103

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 12 مهر 1387 19:36

آرشيو سپاس: 322 مرتبه در 69 پست

توسط drs_mehry » يکشنبه 14 اسفند 1390 19:28

KH.I.A.2500 نوشته است:سلام و درود بر همه ؛

نکته جالب اینه که بیشتر خرابی ها در اطراف پنجره ها و تراس هستند !
اون عکسی هم که خیلی ساختمانش خرابه ، مشخصه که در حال نصب نرده های فلزی(محافظ) بودن و احتمالا" به خاطر ضربه های چکش این خرابی ها به بار آمدن . نصب نرده های فلزی باید پیش بینی می شد(مثلا" جاشو از قبل می گذاشتن) تا بعدا" اینجوری به ساختمان آسیب نرسه . جاها دیگر را هم که انگار با آب دهان چسباندن !

وقتی پروژه ای به این بزرگی تعریف می کردن باید همه جوانبش را در نظر می گرفتن بویژه نظارت بر کار پیمانکاران . به نظر من دستگاه های نظارتی به اندازه پیمانکار مقصرند .
جناب  drs_mehry ، این مسابقه سریعتر ساختن به خاطر ناتوانی در مدیریت شماست . چون بلد نیستید با متخلفان و سودجویان چطور برخورد کنید و یا نظارت درستی ندارید . آنها هم وقتی می بینن به کسی پاسخگو نیستن ، هرکاری می خوان می کنن .

یک خاطره جالبی بگم :

مدتی پیش با موتور سیکلت از یک مسیری عبور می کردم که متوجه شدم موقع عبور ، سنگفرشها به صدا در میان و در حالی که لق لق می کنن انگار دارن از جا بلند میشن . برگشتم و یک دور دیگه زدم . دیدم بله ! در حدود 150 متر از مسیر، زیر سنگفرشها ظاهرا" سیمان نرخته بودن !

ممنون از اظهار لطفتون.من کارشناس ارشد معماری هستم و حدودا 12-13 سال هم سابقه مدیریت در صنعت ساختمان دارم که امسال هم به عنوان یکی از مدیران برتر طرح مسکن مهر کشور انتخاب شدم واگر کمی در اینترنت سرچ کنید اخبار مربوط به اون را پیدا خواهید کرد.دوست عزیز مدیریت بر روی کاغذ که من تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم با مدیریت عملیاتی از زمین تا آسمون فرق میکنه.الیته این تفاوت در ایران بیشتر مشاهده میشه.در همین پروژه مسکن مهر شرکت های دیگری هم مثل شرکت من هستند که از نظر کیفی کارشون در سطح کشور نمونه است.
یک پیشنهاد دوستانه هم برای شما دارم و اون هم اینکه کمی خونسرد تر و با ادب بیشتر صحبت بفرمایید.
از طریق این وب گاه به کودکان سرطانی کمک کنید:
http://www.mahak-charity.org/payment
باور کنیم که آنها منتظر ما هستند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب drs_mehry تشکر کرده اند:
arash128, Sami 1993, anga2009, victory67, Mr.Amirhessam

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
171

تاريخ عضويت

سه شنبه 8 شهریور 1390 16:37

آرشيو سپاس: 442 مرتبه در 152 پست

توسط aliamous » يکشنبه 14 اسفند 1390 20:09

drs_mehry نوشته است:
KH.I.A.2500 نوشته است:سلام و درود بر همه ؛

نکته جالب اینه که بیشتر خرابی ها در اطراف پنجره ها و تراس هستند !
اون عکسی هم که خیلی ساختمانش خرابه ، مشخصه که در حال نصب نرده های فلزی(محافظ) بودن و احتمالا" به خاطر ضربه های چکش این خرابی ها به بار آمدن . نصب نرده های فلزی باید پیش بینی می شد(مثلا" جاشو از قبل می گذاشتن) تا بعدا" اینجوری به ساختمان آسیب نرسه . جاها دیگر را هم که انگار با آب دهان چسباندن !

وقتی پروژه ای به این بزرگی تعریف می کردن باید همه جوانبش را در نظر می گرفتن بویژه نظارت بر کار پیمانکاران . به نظر من دستگاه های نظارتی به اندازه پیمانکار مقصرند .
جناب  drs_mehry ، این مسابقه سریعتر ساختن به خاطر ناتوانی در مدیریت شماست . چون بلد نیستید با متخلفان و سودجویان چطور برخورد کنید و یا نظارت درستی ندارید . آنها هم وقتی می بینن به کسی پاسخگو نیستن ، هرکاری می خوان می کنن .

یک خاطره جالبی بگم :

مدتی پیش با موتور سیکلت از یک مسیری عبور می کردم که متوجه شدم موقع عبور ، سنگفرشها به صدا در میان و در حالی که لق لق می کنن انگار دارن از جا بلند میشن . برگشتم و یک دور دیگه زدم . دیدم بله ! در حدود 150 متر از مسیر، زیر سنگفرشها ظاهرا" سیمان نرخته بودن !

ممنون از اظهار لطفتون.من کارشناس ارشد معماری هستم و حدودا 12-13 سال هم سابقه مدیریت در صنعت ساختمان دارم که امسال هم به عنوان یکی از مدیران برتر طرح مسکن مهر کشور انتخاب شدم واگر کمی در اینترنت سرچ کنید اخبار مربوط به اون را پیدا خواهید کرد.دوست عزیز مدیریت بر روی کاغذ که من تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم با مدیریت عملیاتی از زمین تا آسمون فرق میکنه.الیته این تفاوت در ایران بیشتر مشاهده میشه.در همین پروژه مسکن مهر شرکت های دیگری هم مثل شرکت من هستند که از نظر کیفی کارشون در سطح کشور نمونه است.
یک پیشنهاد دوستانه هم برای شما دارم و اون هم اینکه کمی خونسرد تر و با ادب بیشتر صحبت بفرمایید.

كاملا موافقم
پروژه مسكن مهر طرح خيلي خوبي هستش به نظر من در يك پروژه ساختماني نبايد دنبال فقط يك مقصر گشت ( چيزي كه الان شاهد اون هستيم ) در حقيقت بايد مشكل رو از ريشه حل كرد يعني بايد نحوه تدريس در دانشگاه ها و مهندسين فارق التحصيل دانشگاه ها رو ديد من خودم دانشجو هستم و خدا رو شكر به دليل آشنايي قبلي با رشته معماري كاملا توجيه هستم كه قرار چي كاره بشم اما متاسفانه وضعيت دانشگاه ها خيلي بد شده يا يه تعداد از دانشجوها به شدت آرماني فكر ميكنند و كلا از جريان مسائل فني خارج ميشن ( دانشجويان معماري مسائل فني رو معمولا ميخوان بندازن گردن مهندس محاسب) در نتيجه 99.9999% طرح ها هيچوقت از روي كاغذ فراتر نميرن يا اينكه يه عده وارد دلال بازي و ... ميشن .
مسائلي هم كه توي ساختمان سازي در كشور ما به وجود اومده خيلي واضح هستش ما ( با عرض پوزش از جمع ،خودم هم شامل اين سيستم تحصيلي هستم) كلي مهندس باكلاس بي سواد داريم كه همه چيز دان هستن به خيال خودشون ( همچنين خودم) اما غافل از اين جمله هستن كه :
هرچه فهميدم ، تازه فهميدم ، كه هيچ نميفهمم.
هستم اگر نيستم     گر نروم ميروم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aliamous تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Night_Raven, Mohammad 1985, Solver

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
27

تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 مهر 1385 20:22

تهران

آرشيو سپاس: 20 مرتبه در 8 پست

توسط bia2sms » يکشنبه 14 اسفند 1390 23:48

همه پیمانکاران ایرانی به دنبال سود بیشتر هستن

به خاطر همین از بدترین مصالح و غیره استفاده می کنن

حاضرم قسم بخورم تمام این ساختمان های مسکن مهر با یک زلزله 3 ریشتری می ریزن به خاطر ستون های ضعیفی که دارن
اي خدا تا كي تنهايي ؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bia2sms تشکر کرده اند:
Mohammad 1985

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

توسط serat&mersad » دوشنبه 15 اسفند 1390 00:48

سلام دوستان :razz:
drs_mehryممنون از اظهار لطفتون.من کارشناس ارشد معماری هستم و حدودا 12-13 سال هم سابقه مدیریت در صنعت ساختمان دارم که امسال هم به عنوان یکی از مدیران برتر طرح مسکن مهر کشور انتخاب شدم واگر کمی در اینترنت سرچ کنید اخبار مربوط به اون را پیدا خواهید کرد.دوست عزیز مدیریت بر روی کاغذ که من تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم با مدیریت عملیاتی از زمین تا آسمون فرق میکنه.الیته این تفاوت در ایران بیشتر مشاهده میشه.در همین پروژه مسکن مهر شرکت های دیگری هم مثل شرکت من هستند که از نظر کیفی کارشون در سطح کشور نمونه است.
یک پیشنهاد دوستانه هم برای شما دارم و اون هم اینکه کمی خونسرد تر و با ادب بیشتر صحبت بفرمایید.drs_mehry

شرمنده drs_mehryعزیزامامن هیچ بی احترامی ای درمطالبKH.I.A.2500عزیزنمی بینم :-O

bravoببينيد دوستان هرچي پول بدي آش ميخوري.در حال حاضر هزينه ساخت هر متر مربع ساختمان با كيفيت خوب 500 هزار تومان است و اين در حاليست كه دولت به پيمانكاران مسكن مهر متري 280 هزار تومان ميدهد و آنها هم در حدود متري 220 هزار تومان هزينه ميكنند كه نتيجه آن اين ميشود كه ميبينيد.البته همانطور كه پيمانكاران سازنده مسكن مهر عمدتا پيمانكاران ضعيفي هستند  و با پول كمي كار ميكنند ،مهندسين مشغول بكار در اين پروژه ها هم بي تجربه و ضعيف هستند و پيمانكار به نوعي از عدم تجربه و ناآگاهي آنها سوء استفاده ميكند.bravo

bravoعزیزدرسته هرچقدرپول بدی پلومیخوری!امااین ضرب المثل اصلا"اینجاکاربردنداره،چون یادولت نبایدباپول کمتر واسه مردم خونه بسازه یااگرمیسازه بایدمقاوم سازی ساختمون در،درجه اول رعایت بشه!(بااینکه من بابحث تخصصی ابتدای مطلبتون کاملا"موافقم)

anybodyتعجبی نداره ما عادت داریم هرچیزی رو ضایع و مسخره کنیم....الانم قضیه این مسکن مهر اینجوریه....یه زمانی یادمه ادمای اطرافم میگفتن فقط یه سقفی بالا سر ادم باشه بسه...یا اینهمه زمین دولت نمیتونه اینارو بسازه بده مردم....anybody

anybodyعزیزدرسته خیلی ازمردم مااونقدرکم توقعا"که میگن حالایه سقف بالای سرمون باشه بسه!
امااین دلیل نمیشه که ساختمون بامصالح نامرغوب وبنیان سست بدن تحویل ملت!
خب اگه قراربه این باشه که ساختمون ناپایداروسست تحویل مردم بدن که اگه همون سقف هم نباشه که بهتره(چون خودش میشه بلای جان آدمیزاد)آوارمیشه روسرملت بیچاره!

victory67اگر درست باشه باید پوست کله  اون  مهندس  ناظر و  شهردار منطقه کن البته اگر درست باشه هااااا .اون مهندسین ناظر و پیمانکر دزد هستن چه ربطی به پروژه به این عظیمی داره . دوستان  منطق هم چیز خوبی هستاvictory67

victory67عزیزدرسته شایددزدی وکم کاری به مهندسین ناظروپیمانکار،ربط داشته باشه!یه سوال ازتون دارم توی پروژه به این عظیمی نبایدیکی بالای سرمهندس ناظروپیمانکارنظارت داشته باشه؟هرطور که فکرکنیدبازم مشکل ازریشه این پروژه وبالاسری هاست!

وای واقعا"که ماانسان نماها(شرمنده)میتونیم ازحیوون هم پست تربشیم :-P
2روزدیگه جواب اون بالاسری روچطورمیتونیدبدید(امان زلحظه غفلت که شاهدم باشی) :lol:
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, Mohammad 1985, bravo

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1599

تشکر کرده: 1994 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » دوشنبه 15 اسفند 1390 01:43

سلام بر کاربران محترم ؛

دوست گرامی ،

«ناتوانی در مدیریت» یا «بلد نبودن» واژه های توهین آمیزی نیستند . که اگر باشند باید متن تمام کتابها را پاک کرد .
بنده که اهل فن نیستم ولی همانطور که حتما" خودتان بهتر می دانید و طبق نوشته های سایرین (که در این کار سر رشته ای دارند) یکی از اصلیترین دلایل این مشکلها، نظارت بر کار پیمانکاران است و این چیزی نیست که بتوان رویش سرپوش گذاشت .

همچنین واژه «شما» ضمیر دوم شخص جمع می باشد و فقط به جنابعالی تعلق نمیگیرد! انشاالله که همه مانند جنابعالی با وجدان کار کنند .

چند مورد دیگر هم بگم که فکر می کنم گفتنشان لازمه :
نزدیک منزل ما یک پارک هست ، باور کنید تا بحال چند مرتبه این پارک را با طرحهای متفاوت ساختن و دوباره خراب کردن تا اینکه بالاخره رضایت دادن ! اینطور هدر دادن بیت المال بخاطر همان عدم نظارت و دقت است .

خیلی سال پیش در بیمارستانی که پدرم کار می کرد دستگاهشان(دستگاه ویژه پرتودرمانی) خراب شده بود ، یک مهندس از آلمان آمده بود تا دستگاه را تعمیر کنه . بعد از اینکه کارش تمام شد تقریبا" تمام پیچها را بسته بود و فقط چند تا دیگه مانده بود . یکی از آن پیچها جا نمی رفت و هرچه تلاش کرد موفق به بستن پیچ نشد تا اینکه یکی از کارمندان گفت : ولش کن دیگه ، پیچ را با چکش بزن جا بره . ولی هر قدر اسرار کردن اون مهندس زیر بار نرفت .
به انگلیسی بهشان فهماند که من می توانم الان پیچ را جا بزنم ولی وقتی یک روزی دوباره دستگاه خراب شد و شخص دیگری خواست برای تعمیر دستگاه بیاد ، اون با مشکل مواجه میشه و نمی تونه پیچ را باز کنه .

این وجدان کاری چقدر بین ما وجود داره ؟

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
Lord_Jason, Mohammad 1985, bravo, serat&mersad

Major

Major

نماد کاربر
88

تشکر کرده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 24 آذر 1387 23:56

آرشيو سپاس: 1139 مرتبه در 90 پست

توسط bravo » دوشنبه 15 اسفند 1390 10:06

لازم ميدونم براي برخي از دوستان در مورد مسايل فني بيشتر توضيح بدم.

براي ساخت ساختمان بر اساس آيين نامه هاي مرجع كشور،مقررات سازمان نظام مهندسي و شهرداريها استاندارد يكسان است.اين بدان معناست كه در بخش سازه شامل آماده سازي، فونداسيون،اسكلت و سقف طراحي براي تمامي ساختمانها در سراسر كشور بر اساس يك سري قوانين و آيين نامه خاص انجام ميگيرد و تنها تفاوت آنها در طراحي ضرايب زلزله متفاوت در مناطق گوناگون بوده كه آنهم پهنه بندي دارد. پس  فاكتورهاي طراحي براي   مسكن مهر بعنوان مثال در پرند با برجي در سعادت آباد فرقي ندارد.نرم افزارهاي طراحي هم يكسان است.

در حال حاضر هزينه هر متر مربع ساختمان تا مرحله اتمام اسكلت در حدود 150 تا 180 هزار تومان است كه براي تمامي ساختمانها الزاما انجام ميگيرد(مگر اينكه پيمانكار از ناداني ناظر و دستگاه نظارت استفاده كند يا خداي ناكرده ... . )

پس تا اينجاي كار با فرض اينكه هم پيمانكار با وجدان باشد وهم ناظر توانمند باشد(كه پيمانكار اغفالش نكند) متري 180 هزار تومان از 280 هزار تومان پرداختي براي اسكلت هزينه ميشود.

براي پيمانكار 100 هزار تومان باقي مانده كه ساختمان را به اتمام برساند و سود هم بكند!!و اين در حاليست كه تا پايان ساختمان حداقل متري 300 هزار تومان پول لازم است.

در اين مرحله است كه اجبارا كار به شدت بي كيفيت ميشود.و از آنجا كه مشكل جاني هم براي كسي پيش نمي آورد ديگر حساسيتهاي قبلي هم بر آن اعمال نميگردد.مرحله نازك كاري مثل اسپرت كردن ماشين ميماند.يعني ميتوانيد هرچه بخواهيد در آن هزينه كنيد.ولي ميزان مينيممي دارد كه هزينه كردن زير آن ميزان فاجعه بار است.خانه ساخته شده (هر چند از نظر اسكلت كاملا استاندارد باشد) پس از مدت كوتاهي از نظر ظاهري به بيغوله و خرابه اي تبديل ميشود كه فكرش را هم نميكنيد.نمونه اش عكسهاي فوق است .قطعا داخل ساختمان وضعيتي به مراتب بدتر دارد

از بدترين مصالح و سنگها استفاده ميشود.استادكارهاي بي تجربه كه تا چند روز پيش كارگر وردست بوده اند بدليل دستمزد كم بكار گرفته ميشوند ،از طرفي فشار مسوولين هم براي افتتاح مانع از سختگيريهاي ناظرين شده و دستگاه نظارت وقتي كه ميبيند كارفرما خودش در اين مورد نه تنها علاقمند به دقت نيست بلكه دستور به تسريع و افتتاح ميدهد ،ديگر نيازي به سختگيري نميبيند.

اينجاست كه مهندسي كه برجي در سعادت آباد را ميسازد ماهي 3 ميليون تومان حقوق ميگيرد و مهندسي كه رييس كارگاه مسكن مهر است حداكثر 1 ميليون تومان و قطعا توانمنديهاي متفاوتي دارند.
بدترین مردم کسی است که دیگران از ترس او را احترام کنند. علی(ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bravo تشکر کرده اند:
Solver, KH.I.A.2500, Alpha4, kaveh606, CAPTAIN PILOT, Night_Raven, DJ Dani

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

توسط HORLIKAN » دوشنبه 15 اسفند 1390 11:20

عزيزان حالا هر توجيه و علتي كه اين كار داره  من كاري ندارم

ولي قرار خانواده با هزار جور آرزو تو اين خونه ها زندگي كنه

صرف اينكه بگيم مشكل از مهندس ناظره يا تقصير مجودات فرا زميني هست و قضيه روحلش كنيم اين نميشه
مگه ميشه يه كسي بنيان گذار اين طرح كبير باشه و از وقايع اتفاق افتاده در اون خبر نداشته باشه

مدير مدرسه دانش آموزاشو ميشناسه اگه خبري يا حادثه اي هم رخ ميده با خبره ولي به روي خودش نمياره و در صبح گاه حرف از امن و امان ميزنه
همين مرتبه رو بگير برو تا بالا. فقط بگم كه دو متر و دو تيكه پارچه :sad:
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
serat&mersad

قبلي