در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

656

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 تیر 1389 12:11

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 3782 مرتبه در 550 پست

ماده روانگردان جدید در راه ایران ...

توسط dolphine » شنبه 13 اسفند 1390 08:06مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهریستی کشور
با بیان اینکه۲۰ ماده روانگردان جدید در راه ایران است، گفت: در سال‌های اخیر مصرف محرک‌هایی در کشور شیوع یافته‌ است که حالت تخریبی دارند و کنش‌های مغز را تسریع بخشیده و در فرد مصرف کننده وابستگی روانشناختی ایجاد می‌کنند.

فرید براتی سده ، با بیان اینکه محرک‌ها از نظر رفتارهای اجتماعی سه مسئله اصلی را ایجاد می‌کنند به ایسنا گفت: رفتارهای پرخاشگرایانه از جمله کودک‌آزاری، هذیان‌ها، بدبینی‌ها و سوءظن‌ها و سایر رفتارهای پرخطر از جمله رفتارهای پرخطر جنسی از جمله مسائلی هستند که محرک‌ها ایجاد می‌کنند.

وی در ادامه با برشمردن سه ماده مخدر کوکائین، اکستاسی و شیشه به عنوان سه ماده مخدر نوظهور در دنیا، گفت: مت‌آمفتامین یا شیشه از سال ۸۰ و از طریق مالزی وارد کشور شد و از سال ۸۴ در داخل کشور تولید و به صورت بومی درآمد.

وی افزود: شیشه تولید داخل، مت‌آمفتامین است و با شیشه موجود در بازارهای اروپا (آمفتامین) متفاوت بوده و عوارض، توهم بیشتر و درمان دشوارتری هم دارد و به خاطر بومی شدن تولید درمان آن در داخل کشور با مشکلات بسیاری روبه رو است.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه با بیان اینکه اکستاسی نوع دیگری از مواد مخدر جدید است که از سال ۸۰ و از طریق مرز ترکیه وارد کشور شد، عنوان کرد: این ماده پس از ورود به کشور در شمال شهر تهران شایع بود و سپس در سراسر کشور شیوع یافت.

«کوکائین» مخدر بالانشین‌ها به گفته وی، کوکائین نوع دیگری از محرک‌های نوظهور است که ۱۵سال پیش به کشور وارد شد و به دلیل قیمت بالا و فاصله زیاد تا محل تولید، هنوز در کشور رواج نیافته و مصرف آن به مناطق بالانشین تهران از جمله زعفرانیه، الهیه، شهرک غرب و مناطق بالای دیگر کلان‌شهرها محدود مانده است.


==========================================
==========================================
                  هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .
                        
                                                                                                               پیامبر اکرم (ص)

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان