ساخت ماهواره‌برهایی با برد هزار کیلومتر

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

ساخت ماهواره‌برهایی با برد هزار کیلومتر

پست توسط Sami 1993 » سه شنبه 16 اسفند 1390, 8:21 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
فرحی خبر داد؛
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
رئیس سازمان صنایع هوا فضا از تلاش کشور برای ساخت ماهواره برهایی با برد هزار کیلومتر خبر داد و گفت: پس از پایان برنامه پنجم توسعه امیدواریم بتوانیم ماهواره هایی را در مدار ژئو (36 هزار کیلومتر) قرار دهیم.

[img]http://www.darichekhabar.ir/Picture/20120203114940_نوید.jpg[/img]

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فرحی امروز در حاشیه نشست کمیته تخصصی صادر کنندگان محصولات دانش بنیان در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های این سازمان در حوزه فضا افزود: در برنامه 5 ساله پنجم توسعه طراحی و ساخت ماهواره برهایی با برد هزار کیلومتر را در دستور کار قرار دادیم. این ماهواره برها قرار است ماهواره هایی با وزن هزار کیلوگرم را در مدار هزار کیلومتری قرار دهند.
رئیس سازمان صنایع هوافضا ارسال ماهواره به مدار ژئو را از دیگر برنامه های این سازمان نام برد و اظهار داشت: پس از پایان برنامه پنجم توسعه امیدواریم بتوانیم با اجرای پروژه های تحقیقاتی به مدار ژئو که 36 هزار کیلومتری است، دست یابیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت سند هوافضا، خاطر نشان کرد: سند جامع هوافضای کشور در 4 حوزه هوایی، هوانوردی، فضایی و توسعه فناوریهای هوافضایی تدوین و به معاونت علمی ریاست جمهوری ارسال شده است.

فرحی با تاکید بر اینکه در این سند وضعیت موجود و وضعیت مطلوب ترسیم شده است، ادامه داد: ره نگاشت رسیدن به وضعیت مطلوب در حوزه هوافضا نیز در این سند ارائه شده است.

رئیس سازمان هوافضا از پیگیریهای این سازمان برای تصویب این سند خبر داد و یادآور شد: در تلاش هستیم تا این سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب برسد.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”