در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

قبل از عید کامپیوتر نخرید!

توسط serat&mersad » شنبه 20 اسفند 1390 10:13

قبل از عید کامپیوتر نخرید!

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

به گفته کارشناسان اگر مردم به خرید اجناس رایانه‌یی برای شب عید اصرار دارند؛ می‌توانند اجناسی همچون کول دیسک، کی‌بورد و ماوس‌های فانتزی بخرند که قیمت‌های تقریبا معمول‌تری دارند؛ اما پس از عید می‌توانند به راحتی به خرید اقدام کنند.

جواد نورالهی با بیان این مطلب که کارشناسان ترجیح می‌دهند خریداری محصولات رایانه‌یی برای شب عید تا زمان ثبات این بازار به تعویق افتد، با اشاره وضعیت بازار IT اظهار کرد: برخی اختلالات بازار که در ارتباط با بالا و پایین رفتن ارز به وقوع پیوست موجب شد که بازار حوزه رایانه بی‌سامان شود.
او درباره اینکه برخی فروشندگان حاضر به ضرردهی برروی سود خود نیستند و اجناس را احتکار می‌کنند؟ اذعان کرد: به هیچ عنوان این موضوع را قبول ندارم چراکه روند حال حاضر از هر دو سو برای فروشندگان ضررده است زیرا به عنوان مثال فروشنده‌ای محصولی را با دلار به نرخ 1950 تومان خریداری می‌کند اما تا زمانی که ثبت سفارش و تحویل آن در کشور صورت پذیرد، نرخ دلار به 1800 تومان رسیده و به همین دلیل زیان‌داده است و در همین حال نیز می‌ترسد که قیمت‌ها بیش‌تر افت کنند بنابراین به فروش اقدام می‌کند.
به گزارش ایسنا این فعال بازار رایانه‌یی گفت: حال زمانی که نرخ دلار پایین بوده و فروشنده‌ای نیز به خرید محصولی رایانه‌یی اقدام کرده است اما به یک باره نرخ دلار بالا می‌رود، دیگر چه انتظاری می‌رود که فروشندگان به راحتی حاضر به فروش با نرخ خریداری شده خود باشند چراکه با نرخ دلار بالا دیگر خودشان نمی‌توانند خریدی را انجام داده و نمودار سودی را پیش بینی کنند.
نورالهی درباره پیشنهادش برای خریدهای شب عید در حوزه سخت‌افزاری تاکید کرد: توصیه میکنم اگر عجله‌ای برای خرید ندارند، قبل از عید خرید نکنند.

منبع خبر: news.parseek.com
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
reza4087, victory67, Mehrab373

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: قبل از عید کامپیوتر نخرید!

توسط Mohammad 1985 » شنبه 20 اسفند 1390 13:54

بعد از عید و قبل از عید نداره ! تا زمانی که دلار ارزان نشه همین وضعیت هست به جز هارد دیسک که به دلیل از کار افتادن یکی از کارخانه های وسترن دیجیتال در دنیا با افزایش قیمت رو به رو شده که اون هم تا چند ماه آینده در بازارهای جهانی رفع خواهد شد ولی انتظار کاهش قیمت در بازار سخت افزار  و کلا کالاهای دیجیتال رو تا زمانی که دلار قیمتش کم نشه رو نمیشه داشت حتی امکان افزایش وجود داره که برای هر دو گروه فروشنده و مصرف کننده زیانبار هست .
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
MASTER, Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

توسط victory67 » شنبه 20 اسفند 1390 15:21

آخر ما چه کنیم . من   نزدیک ۲ماه می خوام سیستم  بخرم  تا کی  باید صبر کنم پس خدایش  کلافم کرده این سیستم  قدیمیم..پس این حرفی که مسئولان در مورد  دلار ۱۲۲۶ تومان می گن چی  ؟؟
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 20 اسفند 1390 16:27

بهتر بود صادقانه در مورد علتش می گفتند.

قوانین جدید گمرکی برای کلیه محصولات و اقلام کامپیوتری تدوین شده است که احتمالا از اویل 91 به اجرا در میاد. این موضوع هم نرم افزاری است و هم سخت افزاری!

بد نیست بدانید در این فهرست حذف واردات نرم افزارهای امنیتی مانند ضد ویروس ها نیز به چشم میخورد و کاربران باید بروند سراغ نسخه های تولید داخل مثل ایمن و شل و ...

بیشترین فشار هم در بخش AIO هست، مادایران در این بخش سرمایه گذاری سنگین کرده و البته ظرفیت تولیدش را از ابتدا بر مبنای صادرات محصولات به برخی کشورها گذاشته است که روشن است بازار داخل را قبضه خواهد کرد و خصوصاً با توجه به غیبت رقبایی مثل Hp که هر چند بازار خوبی در ایران دارد اما عملا این بازار دست دلالان است و خود شرکت حضوری ندارد، روشن است از نظر تبلیغات نیز با کمترین سرمایه گذاری میتواند نسبت به دیگر برندها خودش را مطرح تر کند.

این موضوع در مورد نمایشگر ها نیز وجود دارد. حتی ورود نمایشگر های LG و سامسونگ نیز ممکن است غیر مجاز شود و فقط محصولات تولید داخلشون مجاز باشد یا حداقل با گمرکی بالای 100% واردات مجاز باشد.

جدا از همه موارد شگفت انگیز ترین مورد بحث نوت بوک و تبلت است که چند شرکت داخلی از جمله ماد ایران، مدعی شده اند اگر دولت حمایت کند، آمادگی تولید (احتمالاً همان مونتاژ) در داخل کشور وجود دارد و این موضوع فقط نظر شرکت ها نیست و مدعی شده اند در زمینه کسب امتیاز با برخ تولید کنندگان (احتمالاً سامسونگ) صحبت هایی شده است. اما این موضوع پس از بحث فراوان ظاهراً مقبول نیفتاده و گفته شده است تا ارائه یک مدل آزمایشی در این حوزه نمیتوان وارد شد.

بد نیست بدونید نرم افزارها نیز فقط محدود به بخش امنیتی نیستند، یک کار گروه تشکیل خواهد شد و به بررسی تولیدات داخل خواهد پرداخت و به مرور هر نرم افزار که مشابه قابل قبولی ازش در داخل تولید شود، وارداتش غیر مجاز خواهد بود.

هر چند ما هنوز در کشور شرکت های نرم افزاری قابل توجه و بزرگ نداریم و شاید بتوان تنها از همکاران سیستم به عنوان یک شرکت حرفه ای و بزرگ نرم افزاری یاد کرد، اما مسئولین معتقد هستند با توجه به میزان فارغ التحصیلان رشته های مرتبط از دانشگاه های کشور، به زودی شاهد انقلاب نرم افزاری در کشور خواهیم بود.

پس این بحث تفاوت قیمت ارز و ... یک بحث نامربوط است، چون این موضوع خاص بازار رایانه یا تلفن همراه نیست و تمام محصولات کشور به نسبت اثر پذیری از وارداتشان دچار نوسان شده اند. به قول دوستان نان خشکی هم با نرخ دلار خرید و فروش میکند ...

اما من چند پیشنهاد جالب برای خرید به دوستان در بازار رایانه و تلفن همراه دارم که همیشگی هم است:

قبل از رفتن به بازار حتما از طریق اینترنت محصولات روز (پر فروش ترین ها و جدیدترین ها)، گران ترین و ارزان ترین محصول را پیدا کنید.

اینطور یک اشراف به وضعیت اون محصول خواهید داشت.

همچنین هرگز تنها به خرید رایانه و تلفن همراه نروید، هر چقدر هم که متخصص هستید سعی کنید با یک همراه به خرید بروید.

اگر فروشنده زیاد پیچیده صحبت کرد، مثلا از خصوصیات محصول تعریف کرد و شما خوب متوجه نشدید خصوصا اگر دانش کافی در این حوزه ندارید خجالت نکشید و ازش بخواهید ساده تر توضیح بدهد. حتی گاهی افراد متخصص نیز این کار را می کنند تا متوجه بشوند فروشنده خودش اصلا میفهمد چه میگوید یا داره فقط تبلیغ میکند و حرف هاش قابل استناد نیست!

وارد بحث با فروشنده نشوید!

شما به فروشگاه برای دادن جایزه بهترین محصول سال نرفته اید، و نیازی نیست فروشنده را قانع کنید انتخاب شما بهتر است، این کار شما علاوه بر هدر دادن وقت خودتان باعث خواهد شد بعدا سر قیمت فروشنده بتواند به خاطر گفته های خود شما قدری شیطنت کند.

همیشه قبل از دادن سفارش خرید از فروشنده کارتش را بگیرید. این کار باعث میشود وی متوجه شود شما فرد پیگیری هستید و خوب باز در رفتار خودش دقت بیشتری به خرج خواهد داد، بعد از گرفتن کارت بهش بگید خوب مثلا من این محصول را میخوام به نظر شما چطور است؟

همیشه در مورد خرید خود از فروشنده نظر بخواهید. اما نظرات فروشنده ها را مانند یک آگهی تلوزیونی بدانید. یعنی اطلاعات مفید درش هست اما الزاما چیزی که گفته میشود واقعیت نخواهد داشت.  :-)

صبح ان هم اگر مقدور است زود به خرید برید، جزو اولین مشتریان مغازه باشید تا تفاوت در قیمت ها را حس کنید و با یک فروشنده صادق تر روبرو شوید.

اشتباهی که خیلی از افراد میکنند این است که میگن ما بعد از ... قدر سال اومدیم یه چیز خوب بخریم...! هرگز فروشنده را نسبت به خودتان مطلع نکنید. لازم نیست به دروغ هم بگید من دیروز خریدم یا قیمت کردم. فقط بزارید بیشتر اون حرف بزنه تا شما، اینطور اگر جنس را نخواستید راحت میگید پسند نکردم. هر چقدر هم فروشنده زبان باز باشد، در مقابل سکوت مشتری قدرتی نخواهد داشت.  :-)

نکات از این دست که گاه حتی خاص خرید در رایانه هم نیست، را رعایت کنید و همیشه تجربه خرید خوب داشته باشید. من پس از چند مدت خرید و فروش به مرور اینها را تجربه کردم خصوصا که یک مدت هم خریدار بودم و هم فروشنده و به خوبی متوجه این موضوعات شدم. البته تعداد زیادی هست اما خوب تا همین جاش هم پر حرفی کردم  ^:)^

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Java, رضاخان, victory67, serat&mersad, Mohammad 1985, Mahdi1944, Ali$amir, ASHKAN95

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

توسط serat&mersad » شنبه 20 اسفند 1390 17:57

:razz: آقاMiimAعزیزخیلی استفاده کردیم!
MiimAشما به فروشگاه برای دادن جایزه بهترین محصول سال نرفته اید، و نیازی نیست فروشنده را قانع کنید انتخاب شما بهتر است، این کار شما علاوه بر هدر دادن وقت خودتان باعث خواهد شد بعدا سر قیمت فروشنده بتواند به خاطر گفته های خود شما قدری شیطنت کندMiimA

این حرفتوخیلی قبول دارم!من شایدقبل ازخرید،حرفه ای روی مشخصات وقیمت جنس تحقیق کنم :D ،اماهمیشه پرحرفی وتوضیحات اضافی درموردجنس باعث کلافه شدن خریداروبعضا"سوءاستفاده ایشان شده. :sad:
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
Solver

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
267

تشکر کرده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 08:02

آرشيو سپاس: 957 مرتبه در 198 پست

توسط SADGYAN » شنبه 20 اسفند 1390 19:52

این اقای مسول یا کارشناس در ابتدای صفحه با اظهاراتش گاف تابلویی داده بله اگر بخوای کامپیوتر را قاچاق وارد کنی یا به عبارتی غیر قانونی میشه همون دلار ازاد اما اگه ثبت سفارشی وارد کنی که بهت دلار 1226 میدن این وسط خیلی ادمهای نامرد از این مساله دلار سواستفاده میکنند واجناسشون را به بهانه های مختلف وبه اسم دلار وتحریم دولا پهنا به مردم میدازند درحالی که اگه جنسی از مبادی قانونی کشور وارد بشه همون دلار 1226 براش اب میخوره