اولویت ثبت نام و تشرف به حج تمتع سال 91

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 1343
تاریخ عضویت: شنبه 7 مهر 1386, 12:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 3021 بار
سپاس‌های دریافتی: 4752 بار

اولویت ثبت نام و تشرف به حج تمتع سال 91

پست توسط Mahdi Mahdavi » پنج شنبه 25 اسفند 1390, 10:18 pm

سلام دوستان.
اولویت تشروف به حج تمتع در سال 91 و همچنین ثبت نام در این سال اعلام شد.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
سازمان حج و زیارت، شرایط و جزئیات جدید جهت نام نویسی و اعزام به حج تمتع را در سال 1391 اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج ،سازمان حج وزیارت در اطلاعیه ای اعلام کرد: با عنایت خداوند متعال و برنامه ریزی های انجام شده، مقدمات لازم جهت پذیرش متقاضیان دارای اولویت تشرف برای اعزام به حج تمتع در سال 1391 فراهم شده است، از این رو از افراد واجد شرایط دعوت می شود جهت ثبت نام در کاروان های منتخب اقدام کنند.

مشمول تشرف

تمامی دارندگان قبوض حج تمتع از 10 شهریور 84 و متقاضیان دارای اسناد ثبت نامی سال های 1360 و 1363 مشمول تشرف می شوند.
توضیح : "احتمالا در اینجا اشکال چاپی بوده.درستش اینه: تا 10 شهریور 84 و متقاضیان ...."

اسامی، نشانی و تلفن مدیران منتخب کاروان های حج سال 1391 در روزهای 16/1/1391 و 17/1/1391 از طریق جراید محلی اعلام خواهد شد.

ضمناً زمان پذیرش متقاضیان دارای اولویت تشرف در کاروان ها جهت تمامی استان ها به غیر از تهران، قم و البرز روز 17/1/1391و در استان های تهران، قم و البرز روز 18/1/1391 خواهد بود و برای این منظور 10 روز مهلت در نظر گرفته شده است.

نحوه مراجعه و ثبت نام متقاضیان

در سال جاری به جهت رفاه حال متقاضیان تشرف به حج تمتع، علاوه بر امکان مراجعه معمول و حضوری به کاروان های منتخب، در صورت تمایل آنان می توانند از ظرفیت 50 درصدی هر کاروان که امکان ثبت نام به صورت غیرحضوری برای آنان فراهم شده نیز، استفاده کنند و با مراجعه به سامانه اینترنتی [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] نسبت به انجام مراحل ثبت نام در کاروان استان محل سکونت خود به صورت غیرحضوری اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای نام نویسی در کاروان

اصل و کپی قبض ودیعه گذاری حج تمتع، اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن، دو قطعه عکس4×6، اصل و کپی کارت ملی یا شماره تایید شده آن از جمله مدارک لازم برای نام نویسی اعلام شده است.

تذکرات ضروری و لازم

متقاضیان پس از نام نویسی باید رسید مربوطه را از مدیر کاروان دریافت و نزد خود نگهداری کنند و چنانچه نشانی و تلفن متقاضی نسبت به زمان ثبت نام اولیه در بانک تغییر کرده باشد؛ باید نشانی و شماره جدید تلفن خود را هنگام ثبت نام به مدیرکاروان اعلام کنند.

گذرنامه

نظر به اینکه در حج تمتع به لحاظ شرایط خاص اجرایی موسم حج و سهولت در اخذ روادید، از گذرنامه بین المللی انفرادی استفاده خواهد شد؛ لازم است متقاضیان واجد شرایط در صورتی که گذرنامه معتبر(با تاریخ اعتبار 31/1/1392) در اختیار ندارند از هم اکنون نسبت تمدید یا تعویض یا دریافت گذرنامه جدید اقدام کنند.

هزینه تشرف

هزینه قطعی هر کاروان حج بر مبنای مخارج ارزی و ریالی برای هر زائر محاسبه شده است که مبلغ قطعی آن در اطلاعیه استانی برای هر کاروان درج خواهد شد. بنابراین از آنجایی که ودیعه اولیه دریافت شده توسط بانک ملی به صورت علی الحساب بوده است ازاین رو مدیران کاروان هنگام ثبت نام متقاضی برگه واریز قطعی هزینه سفر ویژه حج تمتع سال 1391 را جهت مراجعه به بانک و واریز هزینه مابه التفاوت به متقاضی تحویل خواهند داد.

نقل و انتقال اسناد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، با توجه به بخشنامه شماره 15885/34/1 مورخ 27/9/78 سازمان ثبت اسناد و املاک کل کشور و نیز مندرجات ظهر قبوض ودیعه گذاری حج تمتع، آن دسته از افرادی که بنا به هر دلیلی تمایل دارند اسناد حج تمتع خویش را به بستگان درجه یک شامل: ( پدر، مادر، فرزند، خواهر، برادر و همسر ) واگذار کنند، باید قبل از ثبت نام در کاروان، ابتدا به یکی از دفاتر خدمات زیارتی مراجعه و نسبت به درج اطلاعات و طی مراحل بعدی انتقال مربوطه اقدام لازم را معمول نماید
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”