در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 تیر 1390 13:57

آرشيو سپاس: 40 مرتبه در 25 پست

Re: کیبورد من دیگه کار نمیکنه!خواهشا کمک!

توسط sYAGHOOT » شنبه 27 اسفند 1390 11:47

تاهمین دیشب چشمک میزد اما الان دیگه نمیزنه و به جای 1 چراغ ،دوتاش روشنه.یعننی همونایی که باید روشن باشه.اما کار نمیکنه.
                         لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Major I

Major I

نماد کاربر
420

تاريخ عضويت

دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 09:19

Hell

آرشيو سپاس: 1684 مرتبه در 379 پست

توسط X.Nima » شنبه 27 اسفند 1390 17:03

سلام دوست عزیز.

با توجه به اطلاعاتی که ارائه کردین؛ همونطور که محمد عزیز گفت، احتمال بسیار زیاد مشکل از درگاه اتصال کیبورد به مینبرد هست. احتمالا داخلش یه مشکلاتی پیش اومده که همه ی اتصالات به درستی انجام نمیشن و گاهی کیبورد شناسایی میشه و گاهی نمیشه.

احتمال اینکه مشکل از ویندوز باشه هم ناچیزه، چرا که تا چند وقت پیش مشکلی نبوده!

موفق باشید.
   ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT  
نقطه. سر خط....                                 !...We'll Charge when Satan Laughs

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب X.Nima تشکر کرده اند:
MASTER, ASHKAN95, CentralWeb

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » شنبه 27 اسفند 1390 22:45

دوستان من میخوام ویندوز رو عوض کنم چون مشکلم خیلی پیچیده شده!الان تمام اطلاعاتمو پاک کردم و میخوام ویندوز نصب کنم،فقط یه مشکل اینکه بدون کیبورد چه طوری باید ویندوز رو نصب کرد؟؟؟
مشکلم فوریه خواهشا هرکی میدونه کمک کنه!
                         لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Major I

Major I

نماد کاربر
420

تاريخ عضويت

دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 09:19

Hell

آرشيو سپاس: 1684 مرتبه در 379 پست

توسط X.Nima » شنبه 27 اسفند 1390 23:14

ببینید، مشکل احتمالا از ویندوز نیستا...!!!

بدون کیبورد نمیشه ویندوز XP و قبلتر ها رو نصبید. اما برای 7 فکر کنم با ماوس هم بشه...
   ...Death to All who Oppose the Horde, We Shall NOT be Destroyed. Shall NOT  
نقطه. سر خط....                                 !...We'll Charge when Satan Laughs

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب X.Nima تشکر کرده اند:
sYAGHOOT, Solver, ASHKAN95

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » پنج شنبه 7 اردیبهشت 1391 13:02

سلام من کیبوردم درست شده بود با عوض کردن ویندوز اما دوباره به محض اینکه usbموبایلمو به کامپیوتر وصل کردم دوباره چراغهای کیبورد هر 4تاش شروع کرد به چشمک زدن.همین الان
هم داره چشمک میزنه.
خواهشا خواهشا اگه کسی میدونه این سیستم چشه کمک کنه.به خدا دیگه دارم دیوونه میشم :AA:

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 8 اردیبهشت 1391 06:18

بدون کیبورد نمیشه ویندوز XP و قبلتر ها رو نصبید. اما برای 7 فکر کنم با ماوس هم بشه...

تصحیح کنم از ویندوز 3.1 امکان نصب بدون کیبورد وجود داشته است البته بنا بر تجربه من چون شاید از قبل تر هم بوده و من ندانم  :-)

در مورد مشکل شما با صفحه کلید:

1. مدل مادربرد شما چیست؟ اگر نمیدانید حداقل تعداد پورت های USB خود مادربرد در پشت را شرح بدید، آیا از هاب هم برای افزودن این پورت ها استفاده می کنید؟

2. کیبورد خودتون را با یک مبدل USB/PS2 از طریق پورت PS2 متصل کنید و نتیجه را بررسی کنید.

3. از طریق تنظیمات بایوس مادربرد (بستگی به مدلش دارد) وارد بخش مربوط به تنظیمات درگاه USB خودتون بشید و بررسی کنید همه چیز مرتب باشد.

چون بعید است مادربرد شما اونقدر قدیمی باشد که با جامپر این تنظیمات اعمال شود اصلا در موردش صحبت نکنیم بهتره، اما در بایوس ممکن است به دلایل مختلف مثل آپدیت، ریستور خودکار یا حتی cmos شاهد بازگشت تنظیمات به حالت پیش فرض باشیم و در برخی مدل ها این تنظیمات اصلا با کیبوردها یا موس ها سازگار نیست.

یک نکته هم در مورد چراغ ها:
در مورد چراغ های کیبورد نیز فقط با کلید Num یا Cpas Lock بررسی کنید چون باقی چراغ ها ممکن است در صورت خراب بودن خود کیبورد یا حتی متصل نبودن صحیح اون به کامپیوتر باز روشن و خاموش بشوند. اون چشمک زدن اولیه هم مربوط به تست مدار داخلی است و البته گاهی مربوط به دشارژ خازن ها که در حقیقت چندان اهمیت ندارد و مهم این است زمان اتصال اون دوتا کلید بتوانند چراغ های خودشان را خاموش و روشن کنند که بیان گر اتصال صحیح و شناسایی شدن کیبورد توسط سیستم است.

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Ali$amir

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
67

تاريخ عضويت

توسط sYAGHOOT » شنبه 16 اردیبهشت 1391 11:22

خیلی ممنون که مشکلات کاربران اهمیت میدین :D
مدل مادر بوردم  دقیقا نمیدونم چیه ولی 4 تا پورت usb از پشت داره.از هاب هم استفاده نمیکنم.متاسفانه مبدل USB/PS2 هم ندارم!
خوشبختانه کیبوردم درست شده و الان دارم با کیبورد مینویسم.فهمیدم که دفعه های قبل که خودش درست شده بود ،وجه مشترک اون دفعه ها این بود که تمام سیم های پشت کیس جدا شده و دوباره وصل شده بود.(یعنی یا کیس رو داده بودم بیرون درست کنن یا خودم کنده بودم که یه نگاهی بندارم و ...)واسه همین خودم- با کمال ناامیدی-تمام سیم های پشت کیس رو کندم بعد دوباره وصل کردم دیدم درست شد!!!

قبلي